Setari Cookie-uri

Curios dar Interesant

ce ma atrage la un barbat??? hmmm...nush ce sa zic...in primul rand pentru ca sunt de 2 ani cu iubitul meu si pur si simplu nu mai stiu qm arata alti barbati...nam ochi decat pentru el...asa k as putea sa zic ce m-a atras la el...misterul din privire...mangaierea gingasa...sarutul suav...atingerea fina a mainilor lui...un zambet aruncat in trecere...o privire curioasa...o vorba doua trei spuse la momentul potrivit si deja dupa o saptamana eram indragostita pana peste cap si nu imi mai puteam lua gandul de la el...pt mine e barbatul perfect si e al meu doar asta conteaza :)
i7_ana
Postat pe 7 Iulie 2008 11:34
i7_ana ... poate ar trebui sa explici celor de aici(... barbati si femei) cum ati reusit sa ramaneti 2 ani impreuna.. fara sa te atraga alti barbati... sau (citat din mintea barbatilor)cum de nu tre' sa verifici daca "vecinul e mai bun, mai tare,mai frumos"... Nu gasirea este problema, pt ca oricare barbat sau femeie ar putea fi perechea ideala, greul vine cand trebuie sa pastrezi relatia, sa ai grija s anu devina monotona, sa nu-si piarda stralucirea si vibratia.
MISUELA
Postat pe 7 Iulie 2008 12:02
sincer nu stiu care ar fi explicatia...probabil ca la el am vaut tot ce as fi vrut sa vad....el mi-a aratat tot ce i-am cerut...el mi-a raspuns sincer la tot ce l-am intrebat...am avut parte de numeroase clipe frumoase impreuna dar si de cateva certuri marunte care de altfel nu au facut altceva de3cat sa ne intareasca relatia si mie convingerea ca el e ceea ce am cautat si am gasit fara niciun efort...ce-i drept am avut parte de o mare dezamagire inainte sa il cunosc si faptul ca el mi-a aratat toata afectiunea si sinceritatea de acre aveam nevoie m-au facut s n am ochi decat pentru el ....cam asta ar fi
i7_ana
Postat pe 7 Iulie 2008 12:39
buna adi , nu e vorba de infidelitate , nicigind, e vorba doar de monotonia in care ne afundam zi de zi , grijile care ne umplu mereu viata.....totul are un vers si un revers la fel ca si sacrul si profanul ...m-am saturat de atata ingeras poate ma transform din ingeras in demon .... oricum pina la d-zeu ne papa ingerii..
pvlalina
Postat pe 7 Iulie 2008 17:01
Pe mine de obicei nu ma inseala prima impresie pe care mi-a lasat-o omul din fata mea. Desigur, au existat exceptii, si cel mai adesea un om pe care-l credeam serios si altruist s-a dovedit a fi un meschin si un impertinent. Niciodata nu s-a intamplat ca unul ce mi s-a parut piaza rea din capul locului sa-mi demonstreze contrariul, asa ca teoria aia cu sacrul invaluit in profan nu sta in picioare... Nu stiu, poate palmele ce le-am luat de la viata m-au invatat ca nu tot ce zboara se mananca, dar eu sunt foarte circumspecta in alegerea prietenilor, si omul cu care ma voi casatori in august 2008 a fost un munte de rabdare in fata firii mele meticuloase...

Postat pe 9 Iulie 2008 20:58
aaaa, femeie sa fie, gaura sa aiba!

Postat pe 9 Iulie 2008 21:21
da mah, pt voi oricum e bun tot ce are gaura.
Si gard sa fie, gaura sa aiba!
amme22
Postat pe 9 Iulie 2008 21:34
ba chiar e mai bun gardu'. nu face fitze, nu se plange ca mai vrea o data, nu vrea imbratisari dupa sex,.....

Postat pe 9 Iulie 2008 21:36
sml_care_acum_a_cazut_de_pe_scaun
amme22
Postat pe 9 Iulie 2008 21:40
unii barbati!!!(fara sa-si dea seama)pur si simplu resping femeile..prin comportamentul sau fals..si se mai intreaba de ce oare nu are si el o fata normala linga dinsu..
majoritatea barbatilor stiu ce vrea o femeie de la el si stiu ce vreau ei de la o femeie..
si un barbat normal!! stie ca daca esti cu o femeie galant,respectuos,atent,educat..e si normal ca este "premiat" pentru asta..
cine vede in femeie doar "gaura"..chiar mi-e mila de el..inca nu a simtit placerea ceea care te face mai fericit mai,bun cu toata lumea..
dolcedoll
Postat pe 11 Iulie 2008 11:14
ce sa faci...padure fara uscaturi, nu exista..
dolcedoll
Postat pe 11 Iulie 2008 11:17
Fetele apreciaza baietii care beau alcool,fumeaza ,injura sa fie inalt si cu banii....acei baietii au prietene.:))

Postat pe 18 Februarie 2009 12:20
De la: marius86, la data 2009-02-18 12:20:23Fetele apreciaza baietii care beau alcool,fumeaza ,injura sa fie inalt si cu banii....acei baietii au prietene.:))



chiar asa ? sa inteleg ca esti opusul ?

Postat pe 18 Februarie 2009 12:22
De la: marius86, la data 2009-02-18 12:20:23Fetele apreciaza baietii care beau alcool,fumeaza ,injura sa fie inalt si cu banii....acei baietii au prietene.:))

dragule pe langa aceste calitati dumnezeiesti tre sa fie si baieti de carter si sa ne si bata din cand in cand si sa fie da inalti ca poate li se oxigeneaza mai greu creierul
coffeeta
Postat pe 18 Februarie 2009 12:34
De la: marius86, la data 2009-02-18 12:20:23Fetele apreciaza baietii care beau alcool,fumeaza ,injura sa fie inalt si cu banii....acei baietii au prietene.:))

esti invidos pe ei
yumy
Postat pe 18 Februarie 2009 12:40
Ai dreptate, sa stie sa dea intr-o fata ,sa aiba cercel,tatuaj....................acum sa nu-mi spuneti ca nu am 90 % dreptate ca baietii care au prietene au ce am scris la postul precedent

Postat pe 18 Februarie 2009 12:41
De la: marius86, la data 2009-02-18 12:41:10 Ai dreptate, sa stie sa dea intr-o fata ,sa aiba cercel,tatuaj....................acum sa nu-mi spuneti ca nu am 90 % dreptate ca baietii care au prietene au ce am scris la postul precedent



al meu are cercel, fumeaza, bea ocazional, ma rasfata, are grija de mine, imi face toate poftele...ce e gresit in asta ? :)))

si eu am cercei, si eu fumez, si eu beau ocaizonal, vreau sa imi fac si tatuaj, asta inseamna ca e de rau ?

Simpaticule care esti

Postat pe 18 Februarie 2009 12:48
Pai inseamna dc iti face toate poftele ,arunca serios cu banul ..........cam cat cheltueiste cu tine ...apropo tii se pare normal ca un baiat sa aiba cercel??

Postat pe 18 Februarie 2009 12:55
De la: marius86, la data 2009-02-18 12:55:59Pai inseamna dc iti face toate poftele ,arunca serios cu banul ..........cam cat cheltueiste cu tine ...apropo tii se pare normal ca un baiat sa aiba cercel??


Aruncam amandoi cu banul pt ca avem de unde
De ce sa nu fie normal ? Atata timp cat ii sta foarte bine nu vad de ce sa nu poarte

Postat pe 18 Februarie 2009 13:03
De la: pvlalina, la data 2008-07-01 08:16:24 buna, e normal femeile sa tina cu femeile si barbatii cu barbatii...asa insa..mereu ne legam toti de lucruri superficiale...a ...se pling femeile , m-a inselat , vezi tu doamne are o amanta ...insa sotia acum fiind nu se gindeste ca poate a fost si ea la rindul ei amanta...si mereu amantele viseaza ca ele sa devina cele mai fidele sotii si sotii sa le fie la degetul cel mic...este reciproca va;labila si pentru barbati ei sa insele si sa nu fie inselati ....toata lumea vb de inselat ////dar nimeni nu defineste ....ce reprezinta ...a te culca cu cineva nu inseamna a insela..e doar poate o curiozitate o placere , sau poate doar o distractiea...oare ce doare mai tare ...faptul ca femeia se agita ca o gaina prin casa si el se uita ca un cucos la meci sau e la bere cu baietii...sau ca poate si-o trage cu alta????traiom intr-o lume a inchisorii...suntem liberi doar cind e vb poate de cumparaturi si de amenajat case..peste tot domneste aceasta versatilitate impusa de societate....suntem prizonierii propriilor noastre legi .noi le facem , noi le incalcam....suntem ca un cod penal...fiecare viseaza la cai verzi pe pereti ....perfectiune iubire bani viata...beah ..lucruri prea trecatoare pentru mine......P.S. luati din viata doar ce este al vostru ...eu iau doar ce imi lipseste ...si ce ma atrage cu adevarat este acel lucru interzis....asta ma face sa fiu cred eu putin mai realista in lumea visurilor in care ma invirt si de multe ori incerc sa o inconjor....hmmmm.....


Trist, dar adevarat...
Insa , sa nu uitam ca nu numai cei doi accepta sa intre in acest joc pentru diversele avantaje, ci in primul rand e conditionarea sociala. Asta se accepta de la tine, asta faci (no toti-insa cei care nu se supun acestei reguli, trebuie sa fie puternici )

A mai fost un topic legat de motivele pentru care oamenii se casatoresc...

Ca sa fiu on topic, ceea ce ma atrage la un barbat, lasand la o parte atractia sexuala, este sa fie independent (nu ma refer la modul ca sa iasa mereu cu baietii la bere mereu din spirit de independenta, dar am avut mereu o reticentza la barbatii care locuiam inca cu mamica, sau erau intretinuti, pentru ca si eu , la randul meu, ma descurc singura), sa fie ceva care sa lege relatia noastra, sa am ceva de invatzat de la el , fie ca e de natura inetelectuala, fie ca e un exemplu pentru mine, prin faptul ca poate e mai sigur pe el, mai echilibrat.
Nu stiu daca as putea avea o relatie de durata cu cineva cu care nu impart decat patul si apatia... De fapt, cred ca odata instalata lipsa de interes fatza de celalalt , si viatza intima are clar de suferit, devine automatism)
Aladiah
Postat pe 18 Februarie 2009 13:06
Georgia99 ti-a pus intrebarea dc actualul tau iubit nu ar mai avea banii l-ai intretine tu sau i-ai da papuci?? Cred ca esti fata lui tata ..esti cam rasfata rau de tot sa ajungi pe banii tai si atunci mai vb.

Postat pe 18 Februarie 2009 13:11
De la: marius86, la data 2009-02-18 13:11:18Georgia99 ti-a pus intrebarea dc actualul tau iubit nu ar mai avea banii l-ai intretine tu sau i-ai da papuci?? Cred ca esti fata lui tata ..esti cam rasfata rau de tot sa ajungi pe banii tai si atunci mai vb.

tu esti cam frustrat sau mi se pare mie????
poti sa rasfeti o fata si cu un buget mic, nu trebuie decat sa-ti pese sincer de ea.
kitty_krieger
Postat pe 18 Februarie 2009 13:15
De la: marius86, la data 2009-02-18 13:11:18Georgia99 ti-a pus intrebarea dc actualul tau iubit nu ar mai avea banii l-ai intretine tu sau i-ai da papuci?? Cred ca esti fata lui tata ..esti cam rasfata rau de tot sa ajungi pe banii tai si atunci mai vb.



Suntem de 2 ani jumate impreuna si am trecut prin multe, asa ca da, l-as intretine, insa...prietenul meu nu este vreun prost, intelegi tu ? Il duce capul, are o afacere, la 22 de ani, si castiga ceva bani. Este la drept, la universitate, deci nu e vreun prost !
Sunt deja pe banii mei, am un job pe langa facultate si castig suficient ca sa imi fac de cap.

Postat pe 18 Februarie 2009 13:19
De la: iry24, la data 2009-02-18 13:15:13
De la: marius86, la data 2009-02-18 13:11:18Georgia99 ti-a pus intrebarea dc actualul tau iubit nu ar mai avea banii l-ai intretine tu sau i-ai da papuci?? Cred ca esti fata lui tata ..esti cam rasfata rau de tot sa ajungi pe banii tai si atunci mai vb.

tu esti cam frustrat sau mi se pare mie????
poti sa rasfeti o fata si cu un buget mic, nu trebuie decat sa-ti pese sincer de ea.


eu cand am zis rasfatat, nu m-am referit la shoppinguri, aruncatul banilor
dar fiecare intelege cat il duce :D

Postat pe 18 Februarie 2009 13:21
M-ma referit la rasfatata, ai scris ca iti face toate mofturile ............offffffffff

Postat pe 18 Februarie 2009 13:25
De la: marius86, la data 2009-02-18 13:25:37M-ma referit la rasfatata, ai scris ca iti face toate mofturile ............offffffffff



Am mancat o litera, ca mi-e foame :P vroiam sa scriu rasfatata
Anyway, de unde stii la ce m-am referit cand am zis ca ma rasfata ?

Postat pe 18 Februarie 2009 13:29
De la: marius86, la data 2009-02-18 13:25:37M-ma referit la rasfatata, ai scris ca iti face toate mofturile ............offffffffff

dupa cum ziceam.... mai du-te pe la scoala de femei, ca mai ai multe de invatat
kitty_krieger
Postat pe 18 Februarie 2009 13:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o mica curiozitare dar in acelasi timp si o dilema 12 De la: albinutzza 25 Iunie 2010 16:37
Propuneri indecente..din partea sotului 18 De la: alexandra_n 29 Mai 2009 12:42
ce stiti despre relatiile rac-taur ? 2 De la: kudika053444 29 Iulie 2009 09:02
Cine e Gheorghe? 9 De la: jenesaispas 2 Mai 2009 17:34
true love ratata sau amagire ? 3 De la: thadoogback 25 Aprilie 2010 12:37