Setari Cookie-uri

Curios dar Interesant

Ce va atrage la o persoana? Fetelor..ce va atrage la un barbat? Baieti...ce va atrage la o femeie? Cu ce tip de femeie/barbat vedeti relatia perfecta?

Postat pe 10 Ianuarie 2008 20:28
Me1985 , bun subiect ai mai adus in discutie.:)) Ar fi aici cate ceva de dezbatut...si cred k femeile ar intelege mai bine barbatii si invers ! Eu de exemplu...sunt atrasa de barbatii siguri pe ei si puternici , care imi dau siguranta si protectie , pe care intotdeauna le`am dorit. Niciodata nu mi`au placut barbatii "papusa" , trebuie insa totusi sa ma atraga si fizic...sa aiba acel ceva care te da peste cap. Cred k foarte multe lucruri care m`ar atrage au legatura cu atitudinea lui. De asemenea , trebuie sa fie un barbat ingrijit , care pune pret pe aspectul lui exterior...fara a da insa in partea cealalta ...de metrosexual :)) Cam asta m`ar atrage...dak as intra intr`o relatie cu el...intervin o multime de factori...comportamentul lui fata de mine , felul lui de a`mi acorda atentie...asa k nu intotdeauna dak te atrage un barbat inseamna k te si potrivesti cu el!
Kittynelle
Postat pe 10 Ianuarie 2008 20:46
Sa imi zic si eu parerea, nu am vrut sa sparg eu gheata:)
Deci, ca fizic, sa fie inalta pt ca si eu sunt inalt, minim 1.70cm,sanii sa fie medii si frumosi:D, picioare frumoase,ten frumos si ingrijit.
Asa...la comportament,in public sa ma mandresc cu ea si ceea ce stie, comunicativa,sa stie ce vorbeste si sa gandeasca inainte, mereu zambitoare.Cand e cu mine normal libera in gandire si in ceea ce face pt ca nu vreau sa fie schimbata pt ca asa vreau eu.Pe plan sexual sa fie totul perfect:), daca se preface sa o faca fara sa am nici cea mai mica indoiala, daca ma inseala sa o faca fara sa am nici cea mai mica indoiala si sa fie mereu iubitoare...
Sa stie sa gateasca:D
O seara buna.

Postat pe 10 Ianuarie 2008 22:26
Pe mine, la prima vedere ma atrag la un barbat mainile, nu stiu de ce, inca de cand eram mica ma uitam la maini. Iar relatie perfecta, draga Me1985 tin sa te anunt ca nu exista. Poate la inceput crezi ca e perfecta pt ca asa este mereu la inceput, perfecta, sau e doar o iluzie. Eu ma limitez la o relatie care sa mearga iar un tip anume de barbat nu am pt ca in viata nu merg dupa tipare. Daca ma respecta, daca are incredere in mine si daca ma iubeste, este suficient. In liceu ma atrageau baietii bruneti, inalti si cu ten masliniu, mai tarziu imi placeau mai cu muschi, sateni dar apoi am realizat ca aspectul fizic conteaza mai putin.

Postat pe 10 Ianuarie 2008 22:56
Me1985 , nici nu ceri mult "nebunule" ! Frumoasa , bine cladita , desteapta , cuminte , buna in pat...si sa si gateasca !!! :))) Nu cred k exista femeia perfecta..insa ...iti doresc multa bafta ...sa o gasesti intr`un final! :)
Kittynelle
Postat pe 10 Ianuarie 2008 23:17
eh ....stii si tu vorba aia "speranta moare ultima" ..dar na...macar un pic din toate:P

Postat pe 11 Ianuarie 2008 08:37
Un barbat trebuie sa fie placut ochiului nu neaparat prin frumusete ci prin ingrijire,sa fie curat,pedant imbracat cu gust indiferent de stil sau varsta.Sa fie educat de mama sa respecte femeia,daca vrea sa fie respectat.Nu poti cere ce nu dai.
marilu60
Postat pe 11 Ianuarie 2008 22:24
Am citit tot ce s-a scris aici.Eu sunt de parere ca exista perfectiune.Am intalnit-o in 1992 si a durat 4 ani.Nu o pot descrie in cuvinte pentru ca as minimaliza fericirea mea.Dar el a murit si mi-a luat, cu el,si fericirea.A trecut o mare gramada de ani si acum am 40 ani.As vrea sa reusesc sa gasesc macar o jumatate din acea fericire.Nu traiesc in trecut si nici nu ma hranesc din el.Ce a fost a fost, s-a dus, apartine trecutului.Nici acum nu stiu ce m-a atras la el.Dar ma intreb de ce acum nu reusesc sa imi gasesc o alta fericire.Nu am un tipar, cum n-am avut nici atunci.Si,totusi,acum de ce e mai greu sa fim fericiti?Oare chiar ne trebuie tipare?
onlyacherub
Postat pe 12 Ianuarie 2008 01:14
IMI PLACE DE COMENTARIUL ME1985
TIPIC MASCULIN.DA SI EU IMI DORESC IN PRIMUL RAND SA MA IUBEASCA, SI S-O POT IUBII LA FEL DE MULT.ASPECT FIZIC FARA DISCUTIE,EU SUNT MAI MIC SI IMI MI-E MAI GREU SA GASESC SI FRUMOASA SI DESTEAPTA SI CUMINTE SI CU BANI.....ETC, ASTA CA SA VADA SI FETELE CA SI NOI ALEGEM DUPA CRITERII ASEMNATOARE DACA NU LA FEL.STABILITATE E CUVANTUL POTRIVIT MIE, AM INAINTAT USOR SPRE OMUL SERIOS , STRESAT, CU DORINTA DE A MA STABILI SI DE A INCEPE VIATA NU CA PARINTI NOSTRII(CASA, COPII, MASINA,AVERII)CI INTR-UN MOD ORIGINAL
samson_cristi2002
Postat pe 13 Ianuarie 2008 14:03
=))ME1985 tu, pe langa "frumoasa, desteapta, buna la pat" etc, vrei sa fie si o buna actrita :)) eu cred k mai exista astfel de femei:)asa k trebuie sa iti gasesti si tu una:D
o_fata
Postat pe 4 Februarie 2008 21:34
am uitat sa raspund la intrebari:D deci...ce ma atrage? tot:)felul in care ma priveste, cum imi vorbeste, corpul lui...relatia perfecta?in general "socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ", deci...nu ma gandesc prea mult la cum ar trebui sa fie Dl Perfect...pur si simplu iti dai seama knd il gasesti:)
o_fata
Postat pe 4 Februarie 2008 21:39
in mintea mea femeia perfecta pentru mine inca nu s-a nascut. dar si alergand dupa mori de vant o sa ajung un batran pervers si senil. femeia ideala ptr mine ar trebuii sa fie: surprinzatoare ca discovery, amuzanta si plina de viatza ca si Carlos Mencia, mladioasa ca o trestie frumoasa ca un trandafir (sa stie si cand sa intepe), sprintena ca o caprioara, jucausa si naiva cate o data ca un copilas de 4 ani, inteligenta, puternica si independenta asemeni curentului feminist, sufletista ca si suflarea "Green Peace", romantica ca o balada de amor, spirituala ca ziua de maine si plina de viatza asemeni cantecelor latine si balcanice de-o potriva si lista continua, dar ca sa ma opresc aici, si sa fie atat de fraiera incat sa se uite la unu ca mine :P (sper sa nu aflu intr-un final apoteotic ca idealul meu de femeie este un "barbat") :>
smecta
Postat pe 5 Februarie 2008 17:19
smecta , foarte frumos ai descris femeia ideala , bravo!!! ceea ce ai postat tu e utopie...insa pana la urma cred k asta inseamna sa fii femeie adevarata , sa ai cate putin din ce e mai bun si mai frumos :)
Kittynelle
Postat pe 5 Februarie 2008 17:37
ce ma atrage la un barbat?in primul rand trebuie sa ma atraga fizic...sa fie clar,ceva mai inalt decat mine cand port incaltaminte cu toc,sa fie bine cladit,bine imbracat,ingrijit si sa aiba un chip placut...cer ceea ce ofer.in plus, trebuie sa-mi inspire incredere si sa aiba incredere in el, sa stie sa se comporte in societate,sa ma respecte si sa fie atent cu mine si la nevoile mele...
simonaj
Postat pe 5 Februarie 2008 20:48
femeiea este in sine un lucru frumos prin definitie, numai ca nu toate femeile stiu sa-si etaleze frumusetile la adevarata lor valoare, fie ca sunt ele de natura fizica, sufleteasca, afectiva, intelectuala etc. Insa din pacate pentru noi toti, tindem sa nutrim mereu spre ceea ce ne lipseste, insa nu vedem decat prea tarziu adevarul.De fapt ajungem sa apreciem la partenerii nostrii, ceea ce la inceput blamam, acele mici defecte care ne diferentiaza. Astfel atunci cand nu o sa ii mai ai aproape o sa-ti lipseasca acei pistrui draguti, acele minunate gropite, strangerile prelungite in brate pe care le urai atat de mult, glumele proaste etc. :>
smecta
Postat pe 5 Februarie 2008 21:03
Smecta ai o gandire cu "experienta" sti tu ce sti!
Eu va voi spune cum vad barbatul ideal(pentru mine):intelept ca Solomon,frumos ca Adonis,curat ca auru(24k)...Unde'l gasesti?Frumosul e ce-ti place nu'ma tie(mie).Doi oameni pot privi un lucru si sa vada fiecare alceva.Cel ce sta cu tine si cand i-ti curge nasu,te ajuta sa iesi din "tristetile"tale nentelese nici macar de tine,saracuta!Sa te uiti la el si sa-i vezi defectele si sa le iubesti cum i-i iubesti si lucrurule frumoase.Important sa fi sincer cu tine si cu el.Te uiti la tine prin ochii lui si el se uita la el prin ochii tai.Azi vezi una,si ai grija sa vezi acelai lucru si maine.Azi ai 20(1,2,3..),maine..50(1,2,3...6,7)Poti sa zici acum ca-l voi iubi si cu burticuta ,si el v-a mai iubi colaceii mei .Ei!:>Si strigam pe toate drumurile...si maine,si ...
OCTAIA
Postat pe 7 Februarie 2008 20:20
Mda ...ce frumos suna ..."Cel ce sta cu tine si cand i-ti curge nasu,te ajuta sa iesi din "tristetile"tale nentelese nici macar de tine,saracuta!Sa te uiti la el si sa-i vezi defectele si sa le iubesti cum i-i iubesti si lucrurule frumoase." ....DAR ..e si vorba aia " DACA ESTI PREA BUN TE IA LUMEA DE PROST" ati auzit de astA? pt ca ...bineinteles iti ofera de toate si tu ..ca femeia din tine ...mai vrei si o cearta ..mai vrei si ceva nou ..mai vrei si adrenalina ...te-ai saturat de atata bine .......scuzati ..dar si asta e o parte de adevar.

Postat pe 7 Februarie 2008 21:50
Me1985 , a vorbit Sagetatorul din tine?!?!?! :)))) Puuuupiiiii :)
Kittynelle
Postat pe 7 Februarie 2008 22:06
adevarul ca si o cearta prinde bine ca sa ai apoi motiv sa te impaci :P (cine stie "cunoaste")
smecta
Postat pe 8 Februarie 2008 00:28
Mie imi place super mult sa ma cert pt k iubesc sa ma impac!!! :P:P:P dar de obicei ma cert singura , k nu am cu cine , din partea cealalta mi se spune "da , asa e" , "ai dreptate" , "imi pare rau" =)) Dar mooor ce`mi place sa fac pe suparacioasa k sa fiu alintataaaaaa si impacataaaa :P Puuupiiii la toata lumea! :)
Kittynelle
Postat pe 8 Februarie 2008 01:58
sa te superi dar sa nu fi rau.(O.P)Cearta, dar nu prea tare.Din dragoste ,da.Dar nu din plictiseala,sau nu sti ce sa-i mai zici si atunci;hai sa ne certam.
Suna "fain",
Eu raman la..sineritate. dragoste dupa o portie de..injuraturi?Nu-mi place.Ori..ori !
OCTAIA
Postat pe 8 Februarie 2008 10:03
eu mi am gasit barbatul perfect pe plaja arucand cu nisip p mine iar eu uitadu ma nervoasa la el..asta a fost modul lui sa mi spuna ca a gasit femeia ideala(asa mi a zis)...culmea ca si eu, peste o luna dupa bataia cu nisip ne am mutat impreuna si stam de 3 ani..nici eu nu sunt de acord cu dragostea dupa injuraturi pt ca asta dupa parerea mea numai este o relatie e un fel de joaca nu mi imaginez sa l jignesc si cu atat mai putin sa fiu jignita..
nikkolee
Postat pe 8 Februarie 2008 11:57
Injuraturi?!?! Doamne fereste...cred k daca se arunca vorbe grele deja s`a pierdut respectul si nu mai are rost relatia! Eu oricum sunt f impulsiva , insa ma abtin pt k nu as vrea sa`mi fac iubitul sa sufere. La noi certurile sunt mai baby asa :P
Kittynelle
Postat pe 8 Februarie 2008 14:41
hmm pufficili ...dar daca el face pe suparatul? il alinti? sau tot tu astepti sa fii alintata?:D Adevarul e ca e frumos acel sentiment de impacare,atunci cand iubesti pt ca simti ca l-ai recapatat inapoi.Intr-o cearta daca se arunca cu injuraturi e deja lipsa de respect si eu pun pret pe asta.Daca nici intr-o relatie nu exista respect, atunci nu ai ce cauta cu mine.Asa eram si eu inainte ..."iarta-ma" "scuza-ma" nu avea cu cine sa se certe, dar cred ca trebuie sa mai si ripostezi.Pufficli daca te mai iei de arcasul din mine sa stii ca trag cu sageata dupa tine....si imi aleg bine sagetile si e posibil sa fie una cum insemnul lui Cupidon:).O seara buna

Postat pe 8 Februarie 2008 19:38
in primul rand conteaza si fizicul,nu f mult,dar la prima vedere,,,la asta te uiti ,pana si la animale exista compatibilitati/incompatibilitat ide acest gen.Pe urma conteaza f mult sa fie matur dar in acelsi timp sa nu-si fi pierdut entuziasmul,sa aiba o parte spirituala ,sa ai cu cine discuta pe diverse subiecte si chiar invata (nu doar ce frumos e afara si alte banalitati),inteligenta, seriozitatea (isi vede de cariera) ,sa fie hotarat in actiunile care le face ,cu simtul umorului si plin de viata,cu initiative ,tolerant si intelegator ,stabil si sa dea senzatia de siguranta - am zis prea multe ?:) aaa,sa fie un bun prieten si confident,sa ii poti spune orice ,uitasem
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 11:47
buna, e normal femeile sa tina cu femeile si barbatii cu barbatii...asa insa..mereu ne legam toti de lucruri superficiale...a ...se pling femeile , m-a inselat , vezi tu doamne are o amanta ...insa sotia acum fiind nu se gindeste ca poate a fost si ea la rindul ei amanta...si mereu amantele viseaza ca ele sa devina cele mai fidele sotii si sotii sa le fie la degetul cel mic...este reciproca va;labila si pentru barbati ei sa insele si sa nu fie inselati ....toata lumea vb de inselat ////dar nimeni nu defineste ....ce reprezinta ...a te culca cu cineva nu inseamna a insela..e doar poate o curiozitate o placere , sau poate doar o distractiea...oare ce doare mai tare ...faptul ca femeia se agita ca o gaina prin casa si el se uita ca un cucos la meci sau e la bere cu baietii...sau ca poate si-o trage cu alta????traiom intr-o lume a inchisorii...suntem liberi doar cind e vb poate de cumparaturi si de amenajat case..peste tot domneste aceasta versatilitate impusa de societate....suntem prizonierii propriilor noastre legi .noi le facem , noi le incalcam....suntem ca un cod penal...fiecare viseaza la cai verzi pe pereti ....perfectiune iubire bani viata...beah ..lucruri prea trecatoare pentru mine......P.S. luati din viata doar ce este al vostru ...eu iau doar ce imi lipseste ...si ce ma atrage cu adevarat este acel lucru interzis....asta ma face sa fiu cred eu putin mai realista in lumea visurilor in care ma invirt si de multe ori incerc sa o inconjor....hmmmm.....
pvlalina
Postat pe 1 Iulie 2008 08:16
cu ce tip de barbat vad relatia perfecta?! o sa`ti spun daca o sa`l gasesc :)
Amaruie
Postat pe 3 Iulie 2008 14:30
Foarte interesant mesajul tãu, Pvlalina. Este multã tristeþe în el, ºi un fel de resemnare. Am observat ºi eu cã într-un cuplu sunt lucruri care rãnesc mai tare decât infidelitatea, chiar dacã nu produc reacþii explozive. Poate cel mai grav este faptul cã, femeile sau bãrbaþii, ajung sã considere normal sã nu mai aºtepte o privire strãlucitoare din partea celuilalt, un zâmbet doar pentru ea/el. Atunci când apatia ne guvrneazã existenþa, când cearta dintre vecinii de palier este singurul ºi cel mai important subiect de discuþie, când devenim doar niºte furnici care merg orbeºte pe drumul dintre furnicar ºi sursa de hranã, atunci meritãm din plin sã lãsãm locul celor care încã TRÃIESC.
adicon
Postat pe 4 Iulie 2008 09:50
Ce m-ar atrage la o persoana de sex opus(barbati)?

Sa aiba un aspect ingrijit...sa-si ia si putin timp pentru el,neajungand insa sa stea in oglinda mai mult decat o femeie.

Sa fie dragutz,amabil,iubaretz...sa se poarte frumos cu mine.sa fie atent,sa se ingrijoreze atunci cand nu raspund la telefon,sa cumpere cadouri(mici atentii) fara o ocazie anume(sa ma surprinda mereu).sa fiu o prioritate pentru el(aici vine si partea mea,pentru k n-as exagera asa de mult incat sa ajunga sa considere totul un fleac si apoi sa nu-mi mai dea atentiecand intr-adevar am nevoie de ceva sau pur si simplu de el ).
lookinforu
Postat pe 4 Iulie 2008 20:11
hm..baieti,exista asa fete la care visati..
stiti aurul nu straluceste tot timpul..uneori poate fi acoperit de o pinza..poate fi dupa un colt,poate fi in apa..intre pietre...
ma intelegeti ce vreau sa spun..
uneori o fata simpla in relitate este fata visurilor unui barbat..poate nu cautati unde trebuie?cind trebuie..
eu cred ca cine cauta, numaidecit gaseste..
bafta..
dolcedoll
Postat pe 6 Iulie 2008 15:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu am incredere in mine.ajutati-ma!:(( 69 De la: stefanant 19 Octombrie 2009 07:31
Intrebare 2 De la: Mike_Dex 16 August 2014 07:25
dilema 8 De la: battleofwits 5 Martie 2011 12:55
un bou... 34 De la: dulcyka 21 August 2009 17:02
prietenul meu este ciudat... 9 De la: iuliarv 15 Aprilie 2009 12:10