Setari Cookie-uri

prietenie intre fosti iubiti

Acigri si-a descris f frumos parerea....ar fi ideal ca toti sa gandim asa...din pacate nu toti considera ca trebuie sa respecti persoana cu care ai fost....in cazul meu,in ochii fostului nu mai valorez absolut nimic,cel putin asa ma face sa ma simt...iar ca sa raspund la intrebare...eu sincer nu cred intr-o prietenie intre fostii iubiti,doar daca chiar mai pastrezi respect pt persoana cu care ai fost
onuta81
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:35
De la: razz, la data 2008-07-08 18:27:49depinde in ce maniera s-a terminat fosta relatie..si de cat de dezamagit a fost cel 'parasit'.daka nu au iesit scantei atunci e posibil sa existe o relatie normala de prietenie.




corect.....nu ai cum sa mai ramai prieten /a cu fastulfosta.....dupa un scandal prin tribunal si impartirea bunurilor....greu de crezut....

Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:33
da

Postat pe 13 Ianuarie 2009 15:36
Exista prietenie intre fosti iubiti. Cum?
Ne intalnim adeseori la o cafea , pt a depana amintiri sau pt o mana de ajutor sau un sfat Am hotarat amandoi ca relatia nu era benefica pt nici unul dintre noi.
Dar...
Uneori simt mii de fluturasi in stomac pe care cu greu ii pot stapani, ori il surprind cu privirea atarnata in decolteul meu si cu gandurile aiurea:
"--La ce te gandesti?
--La noi..."
Uneori sunt fraze care suna cam asa: " Cu tine as insela orice femeie" , ori ganduri :" As da orice sa nu fi fost atat de dobitoc sa fie de acord cu mine".
Mai mult? Ne stim de 20 de ani , fiecare a trecut printr-o casnicie si prin diverse relatii...
E o legatura f greu de gestionat. Se poate trai cu ea.Dar se poate fara...?

Postat pe 13 Ianuarie 2009 15:46
da,dar mai bine rupe aceasta relatie ,vei suferii,nu are rost pastreaz o in inima ta.mergi mai departe,poate nu te merita nici macar ca amica.vei avea probleme in alta relati,credema.

Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:26
prietenia intre fosti iubiti poate exista dar dupa o perioada de timp...eu am o prietenie cu fostul iubit de un an jumate de cand sunt cu actualul...actualul nu e gelos pe fostul,care imi e prieten insa iubita fostului e geloasa pe mine crezand ca eu mai vreau ceva de la el..dupa incecari nenumarate ale mele si ale fostului meu prieten de ai explica ca nu mai exista nimic intre noi am reusit sa o facem sa inteleaga ca nu are de ce sa fie geloasa pe mine si acum sunt foarte buna prietena cu fostul meu iubit si cu actuala lui iubita
krsu_chriss
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:54
Da Exista dar din cand in cand ti-o mai si tragi ca atractzia nu dispare .....si mereu o sa iti aduci aminte cum a fost . Asta doar daca nu l-ai iubit sincer si daca nu esti masochista sa vrei sa iti faci singura rau ..Eu una nu as putea sa imi vad fostul iubit fara sa nu ma gandesc la ce a fost .Te-am pupat .
Bchi_fl
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:45
De la: emyia, la data 2008-01-11 11:08:37Da poate exista,insa doar dupa ce sentimentele de iubire,dezamagire,etc. au trecut, si asta dupa o perioada buna de timp.


cum a spus si doamna,dupa un timp da. si eu am ramas prietena cu o parte din fosti prieteni,asa ne purtam ca si cum n-ar fi fost nimic intre noi. dc sa tii dusmanie??nu are rost.
kudika017543
Postat pe 30 Septembrie 2010 19:30
De la: butterflylili, la data 2008-01-22 11:55:11Nu prea cred ca exista prietenie dupa o relatie rupta...e imposibil ca unul sa nu sufere,sa nu fie jignit,cum de altfel nu exista prietenie intre o femeie si un barbat.Am avut in liceu "o prietena"(baiat) care dupa 4 ani s-a dovedit a ma iubi in sufletul lui , deci dupa parerea mea nu exista prietenie intre 2 persoane de sex opus fara nici un fel de interes.


aici e smecheria, dupa ce sa consumat atractia sexuala, un barbat si o femeie pot fi foarte buni prieteni
eu am foste iubite care acum imi sunt foarte bune prietene.
battleofwits
Postat pe 30 Septembrie 2010 19:42
De la: battleofwits, la data 2010-09-30 19:42:24
De la: butterflylili, la data 2008-01-22 11:55:11Nu prea cred ca exista prietenie dupa o relatie rupta...e imposibil ca unul sa nu sufere,sa nu fie jignit,cum de altfel nu exista prietenie intre o femeie si un barbat.Am avut in liceu "o prietena"(baiat) care dupa 4 ani s-a dovedit a ma iubi in sufletul lui , deci dupa parerea mea nu exista prietenie intre 2 persoane de sex opus fara nici un fel de interes.


aici e smecheria, dupa ce sa consumat atractia sexuala, un barbat si o femeie pot fi foarte buni prieteni
eu am foste iubite care acum imi sunt foarte bune prietene.


nu stiu. intre mine si fosti prieteni nu e nici o chestie de asta. nu mi s-a intamplat sa fiu jgnita sau sa sufar sau el.....acum epinde de fiecare cum vede.
kudika017543
Postat pe 30 Septembrie 2010 19:49
Noi femeile ramanem prietene cu fostii pt ca as asimtim..ei insa raman pt ca vor candva sa se mai intoarca..noi nu mai vrem..sau poate nu pe moment...sincer nu exista prietenie intre un barbat si o femeie la un moment dat el te va privi pofticios....poate si noi la fel....
amrita
Postat pe 9 Octombrie 2010 00:30
no such thing.. cel putin noinu am reusit , ne-am impacat..acum el iar vrea sa ne imprietenim, dar tare mult imi suna a impacare numa' ca de data asta am stiut sa zic pas
ionelaela
Postat pe 9 Octombrie 2010 00:34
De la: amrita, la data 2010-10-09 00:30:25Noi femeile ramanem prietene cu fostii pt ca as asimtim..ei insa raman pt ca vor candva sa se mai intoarca..noi nu mai vrem..sau poate nu pe moment...sincer nu exista prietenie intre un barbat si o femeie la un moment dat el te va privi pofticios....poate si noi la fel....
asta cred si eu nu cred ca exista prietenie intre femeie si barbat fara sa existe atractie intre ei si atunci e normal ca unul din ei sa vrea mai mult la un moment dat....
kudika029282
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:31
www.missjulietta.com
dea_odeen
Postat pe 24 Noiembrie 2010 02:00
De la: dea_odeen, la data 2010-11-24 02:00:33www.missjulietta.com
cine-i asta...???
kudika029282
Postat pe 27 Noiembrie 2010 15:38
Salut! Din punctul meu de vedere, poate sa existe prietenie intre fosti iubit, dat in adancul sufletului tot mai exista sentimente pentru persoana respectiva, altfel nu ai simti nevoia sa i te destainui tocmai lui
si sa-l ai langa tine chiar si dupa ce te desparti ca si cuplu. Depinde insa foarte mult si de perioada cat a durat relatia, daca a fost o relatie de durata atunci sigur exista si multe amintiri comune, obiceiuri comune si increderea ca poti sa te sfatuiesti cu cineva de incredere la nevoie. Eu am ramas prietena cu fostul prieten si chiar daca are o alta relatie simte de multe ori nevoia sa vorbeasca cu mine si eu cu el. Dupa ce ne-am despartit, am propus sa nu mai tinem legatura deloc o perioada si sa nu mai stim nimic unul de altul, dar n-am rezistat niciunul sa nu vorbim deloc. O persoana care ti-a fost alaturi cativa ani de zile la bine si la rau, e greu sa o alungi din viata ta ca si cand ai incerca sa stergi cu buretele trecutul, asta bineinteles daca te desparti frumos si civilizat. Orice despartire doare dar nu merita sa alungi un prieten doar pentru faptul ca nu merge relatia, trebuie sa poti sa mergi mai departe si sa accepti ca acum e prietenul...si nu mai e iubitul. Deci mai greu dar se poate1
alina_adry2000
Postat pe 10 Septembrie 2011 22:50
Si eu credeam acelas lucru pina de putin timp,dar nu e asa poti fi prieten cu o fosta iubita ,eu sunt chiar daca mai am sentimente.daca o respecti si tii cu adevarat la acea persoana esti realist si constientizezi factori ce au dus la despartire ,poti fi chiar cel mai bun prieten.
Roberto_Daniel_Trascu_1
Postat pe 9 Februarie 2016 07:12
nu poti ramine prieten bun
kudika_1018481
Postat pe 20 Septembrie 2016 13:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubesc si sunt iubita...DAR.... 35 De la: callybra 7 Octombrie 2011 00:44
Cadou de majorat... 11 De la: kudika_pudika 1 Noiembrie 2011 22:38
Va place emisiunea lui Mircea Badea? 113 De la: yza79 15 Iunie 2009 22:10
virus 36 De la: yumalai 21 Februarie 2010 11:43
Melodii pentru prieteni :) 11 De la: MissMe2 10 Decembrie 2009 16:29