Setari Cookie-uri

Ce ar trebui sa fak ca sa nu ma indragostesk uºor

Nu exista o reteta tocmai pentru ca inimii nu`i poti comanda. Asa k in loc sa`ti faci framantari din astea incearca sa`ti traiesti viata in cel mai frumos mod posibil :)
blue_soul
Postat pe 7 Iulie 2008 10:16
Pe mine va rog invatati-ma sa ma indragostesc..
Deci eu NU ma pot indragosti,nu ma pot atasa.

De cand s-a incheiat ultima mea relatie,care a durat 2 ani si care m-a secatuit din toate pct de vedere,ma simt total goala de orice sentiment.

Am incercat o relatie cu un amic,care s-a terminat din nepotrivire cred...sau nici nu stiu,ca am ajuns la concluzia ca nu a existat un motiv concret.
El imi reprosa ca ofer prea putin,eu ii reprosam ca vrea prea mult.
Pe urma au tot urmat barbati de care nu ma puteam sub nici o forma apropia.
Sunt mereu in garda,mereu suspicioasa,am impresia ca toti au ganduri ascunse,ca vor aventuri.
Daca imi place cineva,nu-mi place prea multe zile.
Daca opune rezistenta mai mult,daca nu...2-3 zile.

Dar cineva totusi m-a miscat putin,dar nu pot spune ca-s indragostita.

Cum sa fac sa ma pot indragosti si sa ma si TINA???
art77
Postat pe 9 Iulie 2008 03:51
pai e usor de raspuns................NU TE POTI INDRAGOSTI DE ORICINE CRED CA AI SI TU UN ANUMIT TIPAR,UN ANUME GEN,nu poti sari intr-o relatie cu indragosteala clar. eu am o vorba SA IL VEZI CA MOARE DUPA TINE SI II MAI PUI UN PICIOR PE GAT,SA FII SIGURA CA NU ESTI DOAR DE O NOAPTE CA ei doar asta incearca la inceput.sa faca eforturi si sa iti arate ca ii pasa de tine,sa te iubeasca si abia atunci sa incepi si tu cu mici alintari,caci ce e mult strica.ce e putin.....cui ii place si iti va duce dorul mai mult.
bella_bya
Postat pe 8 Decembrie 2008 09:29
Mai draga, nu pui suflet acum dar la un moment dat o sa intalnesti o femeie care o sa-ti ia mintile!Atunci o sa vrei sa pui suflet.Dar ce o sa faci daca nu o sa puna ea?
fetitza_79
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:24
Mai draga, nu pui suflet acum dar la un moment dat o sa intalnesti o femeie care o sa-ti ia mintile!Atunci o sa vrei sa pui suflet.Dar ce o sa faci daca nu o sa puna ea?
fetitza_79
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:27
Ai dreptate !
fetitza_79
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:28
knd zici sa nu mai pui suflet atunci pui cel mai mult...asa am patit eu mereu... nu ai cum sa planifici asta!
angel_in_disguise
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:30
sa nu regreti mai tarziu, cand nu vei mai putea sa te indragostesti si sa simti acel fior... bucura-te de el cat poti!
Kr1sst1na
Postat pe 21 Decembrie 2008 01:55
parca as fi scris eu!
Kr1sst1na
Postat pe 21 Decembrie 2008 01:57
De la: Kokinuta, la data 2008-01-16 17:06:02aº dori sa ºtiu m.multa informatie despre modul de a proceda ku inima nebuna......
Lenusa
Postat pe 21 Decembrie 2008 19:37
Se poate sa te indragostesti de cine vrei tu, trebuie doar sa te cunosti ceva mai bine pentru asta ti-o spun din propria experienta.
fiecare este atras de ceea ce nu are. cine duce lipsa de vorbe frumoase va fi atras de ele, cine duce lipsa de aprecieri va fi atras de cineva care sa il aprecieze si cineva cu experienta care stie sa descoipere aceste puncte slabe va stii si cum sa profite de ele caci nu e greu
in viata intotdeauna unul castiga si unul pierde asa e viata care pe care
depinde doar de tine sa iti alegi rolul pe care ti-l doresti

Postat pe 21 Decembrie 2008 21:11
CEL MAI FRUMOS FAPT PE pAMANT SI CRED CA SIIN uNIVERSURI(MAI NOU S-A DESCOPERIT CA SUNT MAI MULTE uNIVERSURI) ESTE SA IUBESTI.TU INSEAMNA CA AI INTRADEVAR O INIMA ADEVARATA .FELICITARI EI SI TIE CA O ...POPRTI.NU FACAE NIMIC.IUBESTE DOAR.
numai
Postat pe 26 Decembrie 2008 15:03
ce mai ieste si asta,,,sus in deal e o casa ear acolo e mindra mea,,,
nikhifor78
Postat pe 17 Ianuarie 2009 12:11
a te indragosti ...este ok
trist este cand nu atingi acel nivel " a iubi"( iubirea este ceea ce ramane dupa perioada de indragostire)
ninushk
Postat pe 28 Martie 2009 10:45
vrei sa stii ce sa faci ca sa nu te mai indragostesti usor?cand vei fi dezamagita si iti vei pierde increderea ,sigur vei afla raspunsul.
dana_mv
Postat pe 28 Martie 2009 11:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce numai noi femeile suferim de pe urma barbatilor 19 De la: staff 6 Aprilie 2009 11:26
iubirea reprezinta mereu si implinire? 22 De la: dana_mv 22 Martie 2009 14:14
Cine spune ca intr-o fata si un baiat nu poate fi o relatie de prietenie si doar atat??? 6 De la: geo_x 13 August 2009 12:27
La multi ani pentru Mihaele si Gabriele! 5 De la: michaela23 18 Noiembrie 2009 23:02
mesaje care promit... marea cu sarea 8 De la: kabbalist 2 Noiembrie 2010 13:22