Setari Cookie-uri

ARE CINEVA o solutie?

scuza-ma...unul care zice ca de aia isi bate joc de munca ta ca asa are chef...nu e nimic bun de capul lui.http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/16834.html#
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/16834.html#
luv4ever77
Postat pe 10 Iulie 2008 02:07
solutia??/...sa renunti la el daca nu iti doresti neaparat o fiinta bipeda prin casa de sex masculin...asa sunt toti, mereu ai senzatia ca esti doar un obiect de facut curatenie, dragoste, copii, mancare, etc
labora
Postat pe 26 August 2008 20:49
o solutipe ar fi sa ii lasi in fiecare zi cate o scrisoare pe masa si in care sa ii scrie lucrurile care te deranjeaza cel mai mult la el incluind bineinteles k ar trebui sa fie si el ordonat k sa aiba o viata ordonata.Cun tot se apropie craciunul poate se gandeste k ar fi timpul sa se schimbe daca nu stii ce cadou sa ii ceri lu mos craciun?(te ajut un barbat care sa te ajute in toate si daca el vrea sa fie acela sa o demonstreze)
bestiuitza
Postat pe 17 Septembrie 2008 16:39
De la: mams, la data 2008-02-05 15:25:28Incearca daca va iubiti sa comunici mai mult cu el, nu te gandi la despartire inca. Incearca sa-i lasi scrisorele in buzunarele hainelor, pe perna, seara, inainte de culcare, pe messenger...dar scrisori din acelea care ii pot atinge sufletul, nu neaparat lacrimogene si nu gen repros.Incearca sa spui...,,mi-ar placea, m-as bucura, mi-as dori atat de mult, mi-ar fi mai usor daca...,,Faci curat in locul vostru si implica-l si pe el, spune-i ca te-ai simti mai bine daca ati face impreuna, macar in week-end...Arata-i cat de mult il pretuiesti si spune-i cat de fericita ai fi daca ai simti si tu la fel din partea lui, chiar si prin respectarea curateniei din casa, dar fa-o in asa fel, incat el sa nu simta reprosuri.Barbatii sunt uneori niste copii...incet ,incet ei obosesc ascultandu-ne iar reprosurile repetate ii fac sa se simta inutili noua.Eu spun ca in noi sta priceperea de a-i avea langa noi...asa cum ii dorim si crede-ma , stiu cat de greu este, o adevarata lupta, gandeste-te ca e copilul tau si incearca sa..il educi cum simti ca ti-ar fi mai bine, cum v-ar fi mai bine.Poate despartindu-te de el, vei gasi altul mai rau.In privinta casatoriei, nu il grabi, inseamna ca nu este inca pregatit sufleteste...asa cum am mentionat inainte, barbatii sunt niste copii...acesta al tau, de acum, este...deocamdata al tau, mai incearca.Iti doresc succes! Si nu gandi ca esti doar ...o sluga.Esti o femeie care a rezistat unei relatii fara sa se schimbe, o femeie devotata, nu gandi ca esti slaba ca si caracter sau folosita.Comunica cu el, mai incearca.




sunt de acord cu mams ... iar daca intr.un final nu se schimba .. atunci u ai incerkt sa faci kt mai posibil sa mentii relatia... .. un singur "pa" ar fi de ajuns
juwairiyah
Postat pe 5 Ianuarie 2009 05:55
Ce mitocan :( eu zic sa nu te aventurezi intr o asa relatie m ai mult decat esti...ca nu te merita este clar.bn...tinand cont de cand este scris topicul acesta poate nici nu m ai esti cu el...sper sa fie asa............poate nu am dreptate dar eu una asa as face.Cautati cv de munca si pleaca de la el.Din moment ce nu ti resp munca automat nu te respecta nici pe tn ca om.Ce esti ,ce insemni tu pt el??
Te pup.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 6 Martie 2009 10:23
Solutia ar fi sa-i spui clar si raspicat ce te doare,faptul ca nu te apreciaza,ii spui ca te gandesti la posibilitatea sa va despartiti pt ca nici tu nu mai esti dispusa sa-i suporti indiferenta legata de curatenie.Si daca ai fi obsedata de curatenie,tot munca ta este si trebuie respectata,pt ca hai sa fim sincere fetelor,cui nu-i place sa vina acasa si sa vada totul aranjat frumos,curatat si sa nu mai fie nevoie sa o ia de la capat dupa o zi de munca?Ia sa nu-i mai speli,calci....sa vezi ii place sa mearga asa nespalat pe strada??
Succes si sa ne mai spui ce decizie ai luat!!
luyyzz
Postat pe 10 Iunie 2009 12:50
Cand iubesti pe cineva,faci tot ce poti sa nu-l superi,sa nu repeti ceea ce il deranjeaza pe acel om,pt ca stii ca va suferi si nu vrei sa-i destabilizezi echilibrul interior;deci chiar dak ai facut o greseala,tii seama de observatia primita si nu mai repeti,pt ca stii ca e ceva ce nu-i place partenerului tau, pe care se presupune ca-l iubesti.Dar ce avem noi aici?un domn foarte egoist,care nu are deloc sentimentul ca ar gresi fata de partenera sa,distrugandu-i sistematic echilibrul sufletesc si armonia din casa,pe motiv ca nu-l intereseaza nici un pic rugamintile ei si nu-i respecta munca.Draga mea,ce incepe bine,se poate sfarsi rau,dar ce incepe rau,cu siguranta se termina si mai rau!Cand vor aparea probleme mult mai grele intr-o eventuala viitoare viata de cuplu (eu nu-ti doresc sa apara,dar se poate intampla),intrebarea e dak te vei putea baza pe el,pt ca dak acum nu-ti e de nici un ajutor,mai tarziu...Mai bine iti vezi de viata TA,si atat,fara belea pe cap,te vad o femeie sigura pe tine,lucrezi,inveti,vrei mult de la viata...n-ai nevoie de un stres in plus si sa consumi etern energie degeaba curatand vesnic dupa un om care nu stie sa te pretuiasca la justa ta valoare!Mult succes!
lumimari
Postat pe 30 Iunie 2009 07:56
Intr-o relatie (chiar daca tu nu lucrezi) trebuie sa existe respect. Daca stai acasa si ai grija de casa cu tot ce cuprinde aia nu e munca? Inseamna ca nu mai te priveste ca pe o partenera de cuplu, ci ca pe o menajera. Vine acasa gaseste totul facut, nu stie ce inseamna sa duca lipsa de camasa calcata, mancare, curatenie s.a. Problema e de ce se poarta asa cu tine si de cand a inceput sa aiba purtarea asta? Faptul ca te gaseste pe tine vinovata in tot ceea ce face el negativ, asta cam da de gandit?
Ce te faci daca mai vine si un copil? El in loc sa te ajute si sa aprecieze ce are acasa, el mai rau amplifica lucrurile.
Ar fi bine daca ti-ai gasi un loc de munca:
1 ai avea si tu un venit, timpul trece si nu stii ce-ti va rezerva viata si 2 poate te ajuta si el la treburile casei pentru ca avand servici nu le mai poti tine strict sub control ca atunci cand esti acasa.
Discutati serios despre relatia voastra si vezi ce raspunsuri iti da si daca ia totul in serios ceea ce ii spui sau nu. Tu decizi daca mergi mai departe alaturi de el sau nu.
quantex
Postat pe 30 Iunie 2009 09:10
De la: liana90, la data 2008-01-27 22:48:51Sunt implicata itr o relatie de 5 ani aproape iar de 2 locuim impreuna.Dupa 5 ani cred ca oricine se gandeste ca est eo relatie care se va finaliza cu o casatorie.Si eu credeam la fel...insa de cava timp imi am un mare semn de intrebare daca se merita sau nu sa mai raman in aceasta relatie.Ca sa spun pe scur ce ma face sa ma gandesc la asta: am ajuns la concluzia ca este un nesimtit si un ignorant.Este posibil sa stai si sa muncesti o zi intreaga sa faci curatenie in casa ca mai apoi sa se incalte si intre incaltat cu pantofii plini de noroi in toata casa?iar daca i am spus (frumos..pe un ton dragut si dulce...nu am urlat la el)m a intrebat daca am chef de scandal,si ca nu este o tragedie,ca se poate da imediat cu matura si mopul si ca imi faca in ciuda a inceput sa topaie prin casa(la propriu) si sa mi zica ca face asa ca asa are el chef.Sau ma ia cu linguseli,ma pupa si daca ii zic ca nu e normal tot el se boteste si incepe sa comenteze ca si cum eu as fi vinovata.Acesta este doar un exemplu,lipsa lui de bun simt nu se opreste aici.Am aceptat faptul ca nu vrea sa faca curatenie sau mai bine zis m am consolat in aceasta privinta dar nici macar sa respecte ce face altul?nici macar sa pastreze?Dupa acea tot el se plange ca e mizerie pe jos desi este singurul care umbla incaltat,care isi lasa lucrurile vraiste samd,ca si cand ar avea menajera.Cand ii cer explicatii(nu tipand...tot cu vb buna) imi spune ca asta e treaba mea sa fac curat de cate ori se face mizerie sau ma intreaba daca am venit cu chef de cearta....deci practic nu pot sai spun nimik.Eu nu am gasit nici o solutie prin care sa l schimb ,am incercat si cu vb buna si cu cearta ,am lasat si nefacut( si a fost o adevarata cocina vreo 2 saptamani)pana nu am mai rezistat sa vad atata dezordine si mizerie.Evident ca nu a miscat un deget.Are cineva o solutie?Sunt prea egoista si deplasata daca ma gandesc la despartire din cauza asta?Dar sincer simt ca este o mare bataie de joc............


e un animal in toata regula.......cum D-zeu vrei sa te mariti cu el???spre bine tau...nu o fa.....chiar e un porc pe bune daca nu..... ai sa gasesti pe cineva care sa te respecte pe tine ca om...si restul....
monaq
Postat pe 30 Iunie 2009 09:15
De la: liana90, la data 2008-01-27 22:48:51Sunt implicata itr o relatie de 5 ani aproape iar de 2 locuim impreuna.Dupa 5 ani cred ca oricine se gandeste ca est eo relatie care se va finaliza cu o casatorie.Si eu credeam la fel...insa de cava timp imi am un mare semn de intrebare daca se merita sau nu sa mai raman in aceasta relatie.Ca sa spun pe scur ce ma face sa ma gandesc la asta: am ajuns la concluzia ca este un nesimtit si un ignorant.Este posibil sa stai si sa muncesti o zi intreaga sa faci curatenie in casa ca mai apoi sa se incalte si intre incaltat cu pantofii plini de noroi in toata casa?iar daca i am spus (frumos..pe un ton dragut si dulce...nu am urlat la el)m a intrebat daca am chef de scandal,si ca nu este o tragedie,ca se poate da imediat cu matura si mopul si ca imi faca in ciuda a inceput sa topaie prin casa(la propriu) si sa mi zica ca face asa ca asa are el chef.Sau ma ia cu linguseli,ma pupa si daca ii zic ca nu e normal tot el se boteste si incepe sa comenteze ca si cum eu as fi vinovata.Acesta este doar un exemplu,lipsa lui de bun simt nu se opreste aici.Am aceptat faptul ca nu vrea sa faca curatenie sau mai bine zis m am consolat in aceasta privinta dar nici macar sa respecte ce face altul?nici macar sa pastreze?Dupa acea tot el se plange ca e mizerie pe jos desi este singurul care umbla incaltat,care isi lasa lucrurile vraiste samd,ca si cand ar avea menajera.Cand ii cer explicatii(nu tipand...tot cu vb buna) imi spune ca asta e treaba mea sa fac curat de cate ori se face mizerie sau ma intreaba daca am venit cu chef de cearta....deci practic nu pot sai spun nimik.Eu nu am gasit nici o solutie prin care sa l schimb ,am incercat si cu vb buna si cu cearta ,am lasat si nefacut( si a fost o adevarata cocina vreo 2 saptamani)pana nu am mai rezistat sa vad atata dezordine si mizerie.Evident ca nu a miscat un deget.Are cineva o solutie?Sunt prea egoista si deplasata daca ma gandesc la despartire din cauza asta?Dar sincer simt ca este o mare bataie de joc............




s-a rezolvat?
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 10:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hmmm 19 De la: cata_mica 11 Septembrie 2009 20:20
esec? 12 De la: crissulinaa 7 Septembrie 2016 19:31
Femeie echilibrata vs Superfemeie….ce spun urmasele Evei,ce parere au ele??? 23 De la: claudio2 19 Mai 2009 10:58
barbat urat si bine facut sau barbatul uscat si frumusel? 337 De la: pickard 7 Martie 2011 19:56
Barbatilor!!! 23 De la: Denver 5 Octombrie 2009 10:56