Setari Cookie-uri

parerea vostra despre barbatii care le parasesc inainte de nunta

As vrea sa stiu parearea voastra fetelor despre barbatii care isi paresesc iubitele inainte cu cateva saptamani de nunta.De ce? De ce le cer in casatorie daca nu sunt capabili sa iubesca si le insala? Cunosc un caz asemantor. Facusere logodna iarna , iar vara era stabilita nunta. Dar el s-a incurcat cu altcineva, a anulat nunta, a plecat in concediu cu aia, iar dupa cateva luni s-a intors inapoi la persoana pe care a jignit-o cel mai mult. Si l-a iertat...dar n-a mai fost la fel...drept urmare s-a rupt relatia...
Teodora_or
Postat pe 29 Ianuarie 2008 14:06
1 la mana: nu stiu cum l-a acceptat fata inapoi si 2 la mana: el e un nesimtit si profitor! A profitat de fata, de iubirea ei, de bunatatea ei! El nu e demn de iubirea ei si poate nu o iubeste asa mult cum credea ea.
emyia
Postat pe 29 Ianuarie 2008 23:26
inainte de orice e un las si un om fara cuvant.....nu e barbat!....ca sa se poata numi barbat trebuie sa aibe anumite calitati ...de asta fetelor va zic - incercati din prima sa va dati seama daca omul cu care va hotarati sa aveti o relatie e in stare sa isi tina o promisiune si de asta va dati seama de la inceput de la chestii mai mici.....pun pariu ca fata respectiva a avut ocazia sa observe cu mai mult timp in urma lipsa de onoare la acest barbat....deci fiti cu ochii in patru ca uite ce se poate intampla!.....nu degeaba ne invata bunicile noastre ca un barbat trebuie SA AIBE CUVANT ORICE S-AR INTAMPLA!
SHALIMAR
Postat pe 30 Ianuarie 2008 07:28
a avut ocazia sa observe cu mai mult timp in urma lipsa de onoare la acest barbat.-mda,dar poate a tot sperat saraca ca el isi va reveni,ca va fi ce a fost odinioara, cand crezi in persoana aia tto speri,ai rabdare,altfel am umbla teleleu din relatie in relatie si am renunta pentru orice capriciu la orice relatie- un barbat trebuie sa aiba cuvant,de acord,dar cati barbati oare mai au cuvant in ziua de azi ???
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 12:40
uite, eu cred ca barbatii de genul asta-niste porci si lasi, dupa parerea mea!-exista si isi permit sa se comporte astfel pentru ca exista si femei de genul prietenei celei care a postat subiectul!ca daca aia era o femeie cum trebuie, nu numai ca nu-l primea inapoi, dar i-ar fi tras vreo doua in mecla lui de nesimtit, sau macar sa-i fi spus asa, de la obraz, ce gunoi e si ca e lipsit de caracter! asa ar fi meritat! dar uite ca proasta aia, ca nu pot sa-i zic altfel, l-a iertat, l-a primit inapoi. ce concluzie va trage nesimtitu' de aici??? va zic eu! ca, daca i-a mers odata, poate o sa-i mai mearga si-altadata, si, drept urmare, n-ar fi exclus, sa repete faza, si cu alta proasta! dar de astea sincer nu-mi pare rau, daca se comporta asa, fara un pic de demnitate si-i primesc inapoi! inseamna ca-si merita soarta...

Postat pe 18 Februarie 2008 08:41
da,adevaru e ca ...dupa cum il inveti asa il ai -il iarta,ca spera ca se va schimba barbatu,ca va aprecia,dar in realitate...va face si mai rau ,cand e iertat mereu
lief
Postat pe 18 Februarie 2008 09:52
De la: lief, la data 2008-02-18 09:52:23da,adevaru e ca ...dupa cum il inveti asa il ai -il iarta,ca spera ca se va schimba barbatu,ca va aprecia,dar in realitate...va face si mai rau ,cand e iertat mereu

Cred ca, vinovati sunt amindoi. Si anume(desi nu ati dat amanunte.),
Acum voi tineretul, considerati ca , daca , un barbat va da atentie, va observat, sau voi fetelor la-ti remarcat si vi s-a pus pata pe ' EL', pasul imediat este sexul, asta este greseala fatala si de aici problemele. In loc sa-l cuceriti , facindu-va remarcate cu eleganta, conversatie, dulcigarii si in acela-si timp , tinut la o oarece distanta ' nu mii foame dar maninc",sa va introduceti in anturajul lui sa-i cunoasteti prietenii,mai tirziu sa fiti prezentate si parintilor, daca nu va invita el, ii sugerati voi. Dupa ce cunoasteti toate aceste lucruri, va-ti facut cunoscute si acceptate de prietenii lui (colegi de munca, de facultate,de liceu )cu ,care el si-a petrecut timpul pina sa va cunoasca si mai ales va acceptat familia lui (asta se simte),Poate va oferiti.....poate faceti sex.....va mai ginditi.....
Daca incepeti cu sexul si continuati relatia asa, cum credeti ca sunteti prezentate de el prietenilor,sau parintilor lui ???, Iar cind se ajunge dintr-un motiv sau altul la casatorie, o mare influenta va avea parerea anturajului lui care mai inainte va prezentat ca o 'femeie consumabila' .In concluzie; relatie cu temelie sex = neincredere, din partea amindorura. Acum il condamnati pe' EL', mai tirziu o veti condamna pe 'EA'.pe ce ma bazez?,in primul rind la acceptat desi a deranjato, a suferit?,i-a sensibilizat orgoliu. "ce are aceia in plus?", va referiti tot la sex.Dupa ce se va casatori, va face si ea acelasi lucru, pentru ca de obicei femeile au nevoie de' paravan', iar barbatii destepti , au nevoie de femei maritate si asta pentru a nu avea ei nici o obligatie,"tot ce se fura este mai bun".Daca acesti tineri pina la urma se vor casatori, este bine sa observati ca tot asa va continua mariajul lor, dar de data aceasta o va face' EA'. Sexul nu este dragoste, este obisnuinta,rutina=plictiseala. lipseste respect, dragoste,si cel mai bun prieten.

Postat pe 1 Iulie 2008 10:45
eu am o prietena din liceu pe care a parasit-o barbatul chiar in ziua nuntii. pe bune, nu e basm. stateam ca prostii gatiti si dornici de petrecere si asteptam sa apara ginerica si ginerica ial de unde nu-i! a fost ingrozitor pt fata si famulia ei.el un nesimtit nenorocit fugise in seara dinaintea nuntii la 'fosta'.nu va puteti imagina cosmarul prin care a trecut biata fata.ca e nemaritata si-n ziua de astazi se subantelege.

Postat pe 1 Iulie 2008 15:28
PTR TEODORA: din pacate exista specimene de acest gen. Este o lipsa de respect fata de prietena ta sa ii promita marea cu sarea si apoi sa plece. Dar mai mare lipsa de respect este sa se intoarca la ea ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic. Plus ca prietena ta a gresit ca l-a primit inapoi. Acuma sigur jubileaza ca a prostit-o si a doua oara pe prietena ta. Eu nu as mai avea incredere in momentul in care mi-ar fi facut ceva de genul. cred ca l-as fi primit inapoi sa .... ma razbun cumva pe el. Il puneam sa facem nunta, s-o pregatim mai bine zis, pe banii lui in mare parte si nu mai apaream la nunta. Il loveam unde il durea cel mai tare. Poate sunt rautacioasa, dar ptr genul asta de barbati nu trebuie sa aibe mila fetele astea. Sa nu credeti ca le este usor. Oare individul ala s-a gandit cata suferinta ii provoaca?
rosuveronika
Postat pe 22 August 2008 18:44
caz concret:
colega mea din liceu trebuia sa se casatoreasca in luna iunie a anului2005.asta dupa 7 ani de relatie.cu 2 saptamani inainte de nunta "podoaba"de mire a ajuns la concluzia ca ei doi nu se potrivesc absolut deloc si a anulat nunta.
va dati seama ca fata asta a fost distrusa,nu mai iesea cu nimeni,nu mai vorbea cu nimeni,nu mai avea viata in ea.dar a avut puterea sa se ridice si sa treaca peste durerea care nemernicul i-a provocat-o,l-a intalnit pe "fat-frumos" si anul acesta se vor casatori.
parerea mea este ca astfel de "barbati"nu pot fi numiti decat animale!

Postat pe 22 August 2008 18:59
mdeam,eu una nu pot sa-i inteleg...cei despre care discutam aici...cred ca sunt niste copii iar in momentul in care realizeaza responsabilitatea si seriozitatea situatiei fug de ele....foarte urat no comment
dydy88
Postat pe 25 August 2008 11:11
mai bine inainte decat dupa!:))
morticia_adams
Postat pe 26 August 2008 22:36
Eu de foarte multe ori ma razgandesc , imi place ceva si apoi nu`mi mai plce...evident ca nu ma refer la barbati pt ca aici merg pe ideea de relatii stabile ci la lucruri marunte...dar mama are o vorba cand ma tot sucesc : "Mi`a mai ramas sa te vad in fata altarului ca te razgandesti" Doamne fereste , sper sa nu se intample , desi , cum spune joana_rise , mai bine deschizi ochii in ultimul moment ca asta e un pas important!
Kittynelle
Postat pe 26 August 2008 23:13
poate ptr ca nu era pregatit , poate ca nu era sigur pe el pe sentimentele lui si daca stai sa gandesti a fost mult mai ok ca s a intamplat inainte de nunta ce se facea daca afla dupa nunta ? era mult mai durers
alex_sh07
Postat pe 16 Septembrie 2008 17:59
De la: alex_sh07, la data 2008-09-16 17:59:26poate ptr ca nu era pregatit , poate ca nu era sigur pe el pe sentimentele lui si daca stai sa gandesti a fost mult mai ok ca s a intamplat inainte de nunta ce se facea daca afla dupa nunta ? era mult mai durers
...asta cred si eu....ai dreptate........cel mai bn sa fii sigur sa faciu pasul asta nu dupa divort sau dupa ce mai dai nastere la un copil................mai bn sufera unu nu doi

Postat pe 18 Septembrie 2008 21:59
De la: celia, la data 2008-09-18 21:59:58
De la: alex_sh07, la data 2008-09-16 17:59:26poate ptr ca nu era pregatit , poate ca nu era sigur pe el pe sentimentele lui si daca stai sa gandesti a fost mult mai ok ca s a intamplat inainte de nunta ce se facea daca afla dupa nunta ? era mult mai durers
...asta cred si eu....ai dreptate........cel mai bn sa fii sigur sa faciu pasul asta nu dupa divort sau dupa ce mai dai nastere la un copil................mai bn sufera unu nu doi

TREBUIE SA FI SIGUR PE TINE PTR DACA TU NU ESTI SIGUR PE SIMTI ATUNCI CU TIMPUL CEL CU CARE ESTI IMPLICAT IN RELATIA DE CUPLU VA SIMTI NESIGURANTA TA SI TOTUL ESTE O OBISNUINTA SAU CUM SPUN EU SUNT CUPLURI CARE STAU IMPREUNA IN VIRTUTEA INERTIEI DAR NU SUNT CUPLURI IN CARE DOMNESTE DRAGOSTEA RESPECTUL SAU INCREDEREA
RETINETI
VA PUP ALEX
alex_sh07
Postat pe 20 Septembrie 2008 10:08
ideea e ca cel abandonat nu are nici o vina pt nehotararea celuilalt,si probabil va trece prin cel mai greu moment al vietii si ii va fi frica sa se mai gandeasca vreodata la casnicie.cand te hotarasti sa faci pasul asta trebuie sa cantaresti bine si avantajele si dezavantajele,nu sa te arunci cu capu inainte!
pucca22
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:41
Parerea mea....nu sunt pregatiti pentru casatorie si nici destul de puternici sa puna punct relatiei cand isi dau seama ca el si ea vor altceva de la viata.... si poate nesiguri pe ei

Postat pe 15 Noiembrie 2008 12:21
Sunt cateva cuvinte care incep cu "i": imatur,imoral,indecis,inconstient,insensibil,indolent,iresponsabil,...si lista poate continua.Toate i se potrivesc conform descrierii tale acelui idiot.Sunt dura,dar corecta.Si poate ca adevarul zbarleste parul,dar cred ca merita muuuult mai mult dupa ce i-a facut bietei fete.
magda_65
Postat pe 9 Decembrie 2008 13:11
cum poti sa ceri pe cineva in casatorie si cand se apropie ziua nuntii,dupa ce trimiti invitatii,faci tot tam-tamul specific unei nunti,sa remarci ca nu esti pregatit.asta e lucrul la care te gandesti inainte sa faci propunerea.pt ca intr-o astfel de situatie implici toata familia,a ei,a lui...ma intriga subiectul asta pentru ca ma gandesc cum ar fi sa ma trezesc in prag de nunta...sau si mai rau in fata altarului...singura.doamne fereste1ar fi mai mult ca toata relatia am alergat la o caruta care clar a mers singura si in cu totul alta directie decat cea in credeam ca o conduc alaturi de un partener.doamne fereste!!! nu imi imaginez ce m-as face,desi am ocazia sa verifc(ma marit in septembrie:))ce gluma proasta am putut sa iau in calculsincer cred ca as bantui ca in filmele de groaza un astfel de om,care te lasa balta intr-un astfel de moment..sau poate undeva as gasi ceva tarie de caracter sa il trec peste fara prea mult tambalau.dar mi-e greu sa cred-sunt mai vulcanik)
leyla_crazy
Postat pe 15 Decembrie 2008 13:41
De la: Teodora_or, la data 2008-01-29 14:06:04As vrea sa stiu parearea voastra fetelor despre barbatii care isi paresesc iubitele inainte cu cateva saptamani de nunta.De ce? De ce le cer in casatorie daca nu sunt capabili sa iubesca si le insala? Cunosc un caz asemantor. Facusere logodna iarna , iar vara era stabilita nunta. Dar el s-a incurcat cu altcineva, a anulat nunta, a plecat in concediu cu aia, iar dupa cateva luni s-a intors inapoi la persoana pe care a jignit-o cel mai mult. Si l-a iertat...dar n-a mai fost la fel...drept urmare s-a rupt relatia...

Parerea mea este ca cel care face asa ceva nu poate fi numit barbat in primul rand, este o dovada clara ca e un om de nimic, asupra caruia nu se merita nici macar sa iti arunci privirea, si ea probabil ca e o femeie lipsita de respect pentru propria persoana daca a trecut peste asa ceva, si de ce nu naiva, pentru ca a crezut ca un asemenea om se poate schimba.
my_melody
Postat pe 16 Decembrie 2008 20:18
moa.. sa il mai accepte inapoi??? sa zicem ca mai bine atunci si nu dupa.. ar fii fost mai complicat(divort,acte,avocati alea alea) asadar daca unul din ei are indoieli mai bine sa le spuna inainte de nunta. Sufera.. dar mai tarziu e muuult mai rau(si costisitor )
ralu2323
Postat pe 19 Decembrie 2008 03:15
Sunt si fete care fac asa.,aici nu e vb despre barbati.Amicul meu a platit la restaurant si ea nu a mai vrut ,norocul lui a fost ca a gasit un cuplu disperat si a recuperat banii,sunt in continuare impreuna.Sincer ma bucur ca ea a avut curajul sa i spuna ca nu e pregatita.
nor_pufos
Postat pe 25 Decembrie 2008 03:21
Cunosc si eu un astfel de caz, dar dramatic, as putea spune. prietena mea cea mai buna a patit asa ceva.Aveau nunta pregatita, si cu 2 luni inainte ea ramane gravida. El ii spune foarte deschis ca nu vrea copilul. Ea nu a renuntat la copil si el a anulat nunta, spunandu-i sa nu cumva sa ii puna copilul pe cap ca va regreta amarnic. Am fost cu ea la el acasa, sa il roage sa recunoasca macar copilul, ca nu ii va cere niciun ban, dar sa nu stigmatizeze copilul, ca nu are nicio vina. Am vazut-o pe prietena mea, care e o femeie puternica si dintr-o bucata, cum s-a pus in genunchi in fata lui si a familiei lui, implorandu-i sa recunoasca copilul. Imi venea sa urlu, cand le vedeam fetele, superioare, si ironice, si cand i-au spus sa plece ca nu vor sa stie nimic nici de ea, nici de copil, nu stiu nici acum cum m-am abtinut. El nu avea, si nici in prezent, dupa 4 ani, nu are pe nimeni. Dupa ce s-au despartit a inceput sa isi caute nevasta pe la matrimoniale, si cand a vazut ca nu merge, a venit din nou la ea, sa se impace. Evident ca ea nu a mai acceptat, iar el a facut o cadere fff. urata, ajungand la psihiatrie, necesitand tratamente serioase. Culmea e ca el o acuza pe prietena mea ca l-a distrus. Paradoxul vietii este ca acum ea este cea mai fericita femeie, are un copil superb si sanatos dupa care este innebunita, este vesela, linistita, isi vede de viata ei, e sigura pe ea si are multe realizari, iar el umbla fest pe la spitalul de neuropsihiatrie, fiind internat periodic.
Ca un raspuns la subiectul topicului, parerea mea e ca barbatii care fac asa ceva, nu merita titulatura de barbat. Sunt doar niste fiinte fff. slabe, care au multe frustrari si temeri. Sunt genul acela de oameni care asteapta ca totul sa le vina de-a gata, altfel mai bine pierd decat sa depuna putin efort si sa incerce sa castige.
liadana
Postat pe 25 Decembrie 2008 12:25
Adevarul este undeva la mijloc
Este foarte adevarat ca de cele mai multe ori nu stim cine este persoana de linga noi.Dar cine este de vina? Eu pentru ca nu observ ca sunt inselat(a)? sau el/ea care i-mi inseala increderea? Raspunsul de cele mai multe ori il gasim in noi.Trebuie sa ne ascultam instinctul,este singurul nostru aliat care nu ne tradeaza.
VA UREZ CRACIUN FERICIT.
ROSSDA
Postat pe 25 Decembrie 2008 18:54
dar despre femeiile care parasesc inainte de nunta?fratele meu a fost parasit de logodnica lui cu 2 sapt inainte de nunta!parasit,inselat,cu banii furati de cea care trebuia sa ii fie sotie,mama copiilor lui.aveau o relatie de 2 ani,totu era perfect toate lumea ii invidia se iubeau enorm,a cerut`o in casatorie,i-a daruit un inel suberb...toate bune si frumoase pana cand cu fix 2 sapt inainte de nunta a gasit in casa o scrisoare de la ea o sa va scriu exact cateva citate"mi-ai oferit totul si iti multumesc dar sa sti ca nu imi pare rau de nimic am vrut sa caut fericirea adevarata,tu erai prea perfect pentru mine,vreau aventura si nebunii nu casatorie si copii"va dati seama cum a ramas.toata lumea a fost in stare de soc,nu va pot spune cat a suferit,cat am suferit amndoi cat de greu imi era sa il vad zilnic fara chef de viatza un rorbit carefacea lucrurile doar de dragul de a le face.nu va spun ca inafara de faptul ca l-a parasit a plecat si cu tot ce era de valoare din casa cu toate ca nimic nu era a ei.dupa 6 luni de la eveniment s-a intors in genunchi la el implorandu`l sa o ierte ca i-a luat cineva mintiile,ca nu a stiut ce face,ca ea il iubeste pe fratele meu.tin sa va spun ca a fugit cu un pusti de la o spalatorie care i-a mancat banii si apoi a parasit`o.dupa ce a vazut ca nu o iarta a inceput cu amenintari ca se omoara ca fara el viatza ei nu are rost.i-am dat chiar eu un cutit sa isi taie venele insa nu a avut curaj.nu am putut sa o iert nici in ziua de azi,fratele meu a iertat`o iar acum este fericit cu alta fata,insa va spun ca mereu exista temerii,mereu vOR exista cicatricii.
llalik
Postat pe 25 Decembrie 2008 22:40
Acum ''n'' anisori,am avut o mare iubire mare.M-a parasit pentru o fata care avea mai multi bani,tatal ei avea o pozitie avantajoasa la nivel de judet..In fine,am suferit ca nici macar frumoasa nu era.Si,la cateva luni,aud ca se casatoresc.Am suferit ca un caine pribeag.Vine ziua nuntii.Credeam ca se va termina lumea.Si...Surpriza..
Iubitul meu iubit ..uita sa se prezinte la nunta proprie.Am auzit apoi ca a plecat-vezi Doamne!- sa isi aduca parintii la eveniment.Si..dus a fost!Biata fata a ramas socata si nu s-a casatorit veci!Il asteptase pe nerod cu toata crema judetului,masa fusese platita la cel mai luxos restaurant...
Si,ca sa va spun tot,am facut psihoterapie ca sa ma pot rupe de ..spectrul relatiei cu el.La 23 ani dupa,acum o saptamana vorbesc cu el.E angajat intr-o pozitie din care ma putea ajuta.Nu m-a ajutat cu ce am vrut,dar mi-a vorbit 25 mnute si am avut o adevarata revelatie:acest om nu putea sa imi fie barbat,doar ascultandu-l mi se facea greata.Snob,grandoman..etc..weh!
Lasati-i naibii fetelor!Daca va parasesc,bucurati-va!Cei care pierd sunt ei!Sigur D-zeu va apara de rau si ii duc naibii sa-i ieie departe de voi.u varsati o lacrima,ca nu merita!Traiti-va viata mandre si asteptati momentul iubirii voastre adevarate!
dadria45
Postat pe 27 Decembrie 2008 01:46
pai ori e un barbat d nimic...........ori femeia e atat d insistenta cu casatoria inkt el zice k ea doar k sai inkida gura...........si l un momdat nu mai rezista si-si ia zboru.




io una nu cred k doar barbatii sunt dracu p acest pamant ,dak stai s t gand totul pleak d l femeie................barbatul kre inseala,inseala tot cu o fem,nu cu o maimutza.................eeeeeeeeeee d aia c naiba s mai zici............
nirvana_cukramel
Postat pe 17 Ianuarie 2009 23:31
Parca am vazut si un film cu tema asta...parca...oricum barbati vor ramane tot barbati...trebuiea sa aiba mai multa grija fata inainte sa isi puna pirostriile...
BogdanPaul
Postat pe 27 Februarie 2009 08:56
mai sunt si unii care se desteapta in timp util,se trezesc la timp
magikdany
Postat pe 1 Aprilie 2009 09:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unde imi pot duce odorul sa invete limba franceza in Bucuresti? 12 De la: dakar_dakina 6 Iulie 2009 11:24
probleme cu cumnatul, e de groaza ! 11 De la: 31 Mai 2015 22:58
cu 9 luni inainte de nunta, am aflat ca logodnicul meu avea sotie din 2009 si un copil din "flori" 11 De la: kudika_1018613 11 Noiembrie 2016 20:41
cat costa o nunta? 15 De la: kudika046333 3 Septembrie 2009 17:36
O pauza poate ajuta la reinvierea dragostei? 15 De la: raluca_sirbu 29 August 2012 14:24