Setari Cookie-uri

eu rac si el geaman...

ce parere aveti,o sa mearga???
annema_01
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:57
nu iti garantez ca o sa mearga.racii sunt sensibili ,gemenii egoisti,dificili.iti spun din proprie experienta. ai grija.
FLORRY1982
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:14
relatia probabil ca va merge ,dar f greu , va trebui ca racii sa faca multe compromisuri sa ii multumeasca pe gemeni,noi suntem in aceste zodii si stiu ce spun! succes!
coryna70
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:38
La mine a mers 7 ani, dupa care inca 3 ne-am chinuit amandoi ca in final sa ajungem la concluzia ca e mai bine sa ne despartim. Asa ca ai grija. DIn experienta pot sa-ti spun ca daca vreti amandoi sa mearga va merge. Oricum nu prea cred ca are vreo importanta zodia.
GiaS
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:12
Nu v-a merge !
Sabrina_Nede
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:29
desigur ca va merge insa daca veti reusi sa creati armonia in relatie si s-o intretineti,de asemenea...lucru care depinde numai si numai de voi....sa se ajunga la anumite compromisuri din partea ambelor tabere,in cazul in care diferentele sunt proeminente si chiar deranjante....
under_the_crescent_moon
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:45
Sunt rac si sunt casatorita de 14 ani cu un geaman. ca sa tin aceasta casnicie am facut sute de compromisuri pentru ca am un copil. Daca nu esti casatorita si nu ai copii FUGI CAT POTI de aceasta combinatie VEI AVEA NUMAI DE SUFERIT ....................
kudika078151
Postat pe 5 Decembrie 2009 20:04
...intr-adevar...e un chin relatia dintre o femeie rac si un barbat geaman...cel putin in cazul meu...
...si stiu ce spun...pt ca avem peste 17 ani...
...dar viata e plina de compromisuri, si cand ai copii...
La inceput e f frumos...dar cu timpul...vraja dispare...si raman...diferentele...care nu sunt mici...
...asa ca ai grija...daca nu esti prea legata, MAI BINE FUGI ACUM, pana nu e prea tarziu...
...sfatul meu....dar tu o sa faci cum simti pana la urma.
BAFTA
eu_lya
Postat pe 5 Decembrie 2009 21:16
De la: snailutza, la data 2009-12-06 02:48:05eu sunt cu un geaman de aproape 3 ani, eu tot rac sunt. mai bine nu. mi-a mancat sufletul. il iubesc dar este exrem de agresiv verbal si nepasator. desi lui ii pasa, dar gemenii nu o arata niciodata.
mai bine nu.
o sa ai numai de suferit! o sa fii ranita mai mereu.
desi am auzit k exista si alt tip de gemeni, cei "catelus".


Tu esti masochista? Iti place sa-ti manance agresorul sufletul
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:18
greierash_is_back
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:21
asa de dimineata cu cafea
Pe mine m-a sculat dracu la ora 5
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:23
nu era cafea ceiutz....pai de ce? e duminica doar.....
greierash_is_back
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:25
Si ceiutzul este bun
De obicei nu ma trezesc duminica la 5 si m-am culcat pe la unu...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:34
daca erai barbat...te intrebam... "si la cat ai adormit?"
greierash_is_back
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:40
la al treilea Asta in cazul in care eram barbat
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:45
al3-lea.....numar?
greierash_is_back
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:47
Exact la al treilea numar
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:01
pai io nu as vrea un barbat asa....cand ma incalzesc si eu, el adoarme! nau nau nau!
greierash_is_back
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:02
o pereche de tineri,vor sa ii cununam.sunt gemeni amandoi,eu rac,sotul balanta.sunt dificili,dar de treaba (pana la proba contrarie).nu stiu ce sa fac.voi ce ziceti?
FLORRY1982
Postat pe 6 Decembrie 2009 21:55
Racii sunt mai sensibili si statornici, pe cand gemenii sunt persoane dinamice, vor mereu ceva nou. Am avut si eu o relaie cu eu baiat in gemeni (eu fiind rac), care s-a incheiat dupa 3 ani. Nu zic ca relatia voastra nu o sa mearga, insa studiaza atent comportamentul vostru si da-ti seama daca va potriviti sau nu.
Numai bine! :)
kluxyd
Postat pe 7 Decembrie 2009 11:30
buna! Eu sunt rac si fostul meu sot este geaman. Am stat in calvar 14 ani, (pt copil cum m-am ascuns eu si ma minteam), ani de cosmaruri groaznice...nici nu va puteti inchipuii, pana cand, baiatul meu care pe atunci avea 13 ani, mi-a cerut sa divortez. Peste doi ani de la divort am cunoscut un nou barbat, si, culmea, desii jurata ca nu o sa ma mai combin cu un geaman, este...tot geaman. La inceput pana cuceresc si sunt siguri de noi, racii, gemenii sunt extraordinari, generosi, dulci, iubitori, si cei caracterizeaza, vorbareti, dar foarte vorbareti. Acum...dupa patru ani, actualul ar fi cam la fel ca primul, numai ca din prima experienta, stiu la ce se asteapta el si ii dau "replicile" pe masura faptelor. Deci gemenii sunt la fel: egoisti, severi, rautaciosi, DAR, exista totusi si acest "DAR", pentru ca depinde si de noi racii sa fim un pic egoisti, sa ne gandim si la noi, sa facem compromisuri, dar atunci cand primim ceva in schimb...un gest de tandrete de exemplu, ceea ce nu ii caracterizeaza. Daca nu esti o fire mai puternica, fugi de el pentru ca te va subjuga, se va gandii numai la el (nici macar la copii), iar noi racii suntem facuti sa induram f multe. Mai bine lasa-l inca de la inceput sa nu fie prea tarziu, sa te indragostesti de el. Sa nu te astepti la f mari "atentii" (in nici un sens) de la el. Mai repede te-ar jignii. Si,a!, cel mai rau....sunt f gelosi....asta duce la lucruri f urate. Bafta! Dar fi f puternica !
zmeoaica
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:10
De la: snailutza, la data 2009-12-06 02:48:05eu sunt cu un geaman de aproape 3 ani, eu tot rac sunt. mai bine nu. mi-a mancat sufletul. il iubesc dar este exrem de agresiv verbal si nepasator. desi lui ii pasa, dar gemenii nu o arata niciodata.
mai bine nu.
o sa ai numai de suferit! o sa fii ranita mai mereu.
desi am auzit k exista si alt tip de gemeni, cei "catelus".

Paaaaaaaaaaai, cred ca exista si gemeni- pisoi, gemeni-gemelari, etc
miss_darine
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:17
va multumesc la toate femeile care miati raspuns la intrebarea mea...eu rac si el geaman...sincer ...acum nu stiu ce sa fac dupa sfaturile date de voi...sunt intr-o mare dilema...deaja dupa numai trei luni de cind il cunosc mia facut o mica scena...oare gelozie sa fie...iam tras o minciuna sia aflat...a avut o reactie foarte nasoala...
annema_01
Postat pe 7 Decembrie 2009 21:35
asa am fost eu in casatoria pe care incerc sa o inchei,am inghitit tot felul tampenii din partea ei si ai parintilor ei pana la un punct cand am decis sa ma retrag si culmea inainte de casatorie nu era asa,cred ca m-am pripit cand am facut pasul,cam devreme la 25 de ani.

Eu geaman- ea berbec,.
kudika091198
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:43
Fiecarom este diferit,tu crezi ca ai facut tot ce ti-a stat in putinta?
kudika091198
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:46
De la: annema_01, la data 2009-12-07 21:35:07va multumesc la toate femeile care miati raspuns la intrebarea mea...eu rac si el geaman...sincer ...acum nu stiu ce sa fac dupa sfaturile date de voi...sunt intr-o mare dilema...deaja dupa numai trei luni de cind il cunosc mia facut o mica scena...oare gelozie sa fie...iam tras o minciuna sia aflat...a avut o reactie foarte nasoala...


Offf doamneee !! Tu pui relatia ta in joc pe sfaturile celor de aici ? Mare ti-e gradina Doamne !! Mai bine da un search si vezi ceva despre relatii , idei . Nu ii da papucii saracului om ca ti-a zis Frusinica ca nu v`a merge !

DOAMNE !
Sabrina_Nede
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:02
inca nu-l lasa, poate e totusi genul de care zicea demoazela de mai sus geaman- catelush, sau pisoi nope ca prostia asta am zis-o eu.
miss_darine
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:07
Atunci ce ma sfatuiesti sa fac?!!!sunt numai de trei luni cu acest geaman si deaja nu stiu ce sa fac...mai ales ca de cind sun in aceasta tara sunt mai tot timpul singura si de multe ori imi zic ...ca poate e din vina mea...de aia am apelat la sfaturile voastre.Oricum iti multumesc ca miai dat un sfat.
annema_01
Postat pe 10 Decembrie 2009 00:19
Deci sfatul tau e sa fug cit mai repede...acum cit mai am timp?...
annema_01
Postat pe 10 Decembrie 2009 00:21
Am o relatie de 5 ani cu un geaman. La inceput a fost totul super nemai extra. Apoi am inceput sa ne cetam pe nimicuri. A plecat pe alte cai. I-a placut 1 saptamana de alta fata. Ne-am despartit.Iar dupa nici o zi a venit in genunchi inapoi. Ma iubeste si face tot posibilul sa nu ma supere si sa fie atent. Il iubesc foarte mult, si de aceea planurile de casatorie sunt foarte bine puse la punct.
Cand am auzit ca nu ne-am potrivi, am vorbit amandoi cu un astrolog. Ne-a facut astrograma si culmea! Nici unul din noi nu s-ar potrivi mai bine cu altcineva. in functie de toate alinierile planetelor in ziua si la ora la care ne-am nascut. Sincer! parerea mea este ca orice fata rac, merita sa incerce o relatie cu un geaman. EU asa am cunoscut dragostea adevarata, si orice s-ar intampla pe viitor nu voi regreta asta niciodata. Acum suntem impreuna, si in afara de mici acte de gelozie exagerata din partea mea, totul e perfect ROZ!. Te iubesc Stefan!
greengumy
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat de la cunoscatori ..va rog! 265 De la: kudika084397 25 Octombrie 2010 15:32
buna ziua! 5 De la: DiavolytaTa 3 Aprilie 2009 23:13
Eu Berbecutza...el Sagetator 6 De la: 592777 7 Iulie 2009 19:42
exista compatibilitate cat de putina intre ea-gemeni si el-scorpion 25 De la: etta 30 Iulie 2009 02:49
barbatul varsator 53 De la: mada43 4 Iulie 2015 20:03