Setari Cookie-uri

Drame si Solutii

chiar ma ajuta sa stiu ca nu sunt singura...dar uneori aceste mori de vand sunt uriase...

Postat pe 31 Martie 2008 11:50
ANAPHIEIIE FELICITARI PENTRU CEEA CE ESTI ,FELICITARI PR CA TI-AI PASTRAT VERTICALITATEA.I-TI DORESC O VIATA LINISTITA SI SA NU DISPERI,NIMIC NU RAMANE LA FEL,VIATA TA VA FI FRUMOASA SI IMPLINITA,SUNT SIGURA CA VEI AVEA COPII SI-I VEI EDUCA FRUMOS,SI-I VEI INTELEGE,NU VEI REPETA GRESELILE MAMEI TALE,ESTE O LECTIE DE VIATA PE CARE AI PRIMIT-O PREA TIMPURIU.SANU-TI PIERZI SPERANTA.
wdy
Postat pe 31 Martie 2008 12:32
multumesc mult wdy.iti doresc numai de bine

Postat pe 1 Aprilie 2008 12:03
De la: etta70, la data 2008-03-19 16:29:44 Cred ca pentru mine primul hop din viata a fost sarcina si nasterea baiatului meu:sarcina toxica,chinuri groaznice la nastere(dureri la 2-3 min. timp de vreo 1o ore fara a ti se da atentie,noapte fiind),scor Apgar al copilului=6(cand un scor bun este 9-10).....nu va speriati,fetelor,ca nu se intampla tuturor.....dar cred ca adevaratul hop a fost depresia postnatala care a urmat!!!....si care m-a chinuit timp de aproape un an!!!....si daca nu era sotul meu langa mine.....poate acum eram,cum am mai spus in alte comentarii,cu aripioare negre pe umeri,daca intelegeti....si nu ca sa scap eu de "probleme",ci pentru ca simteam ca devenisem o povara.....de ce ???....pentru ca imi respingeam copilul,nu voiam sa-i dau sa suga,imi era chiar frica de el,nu mai faceam nimic,nici nu mai voiam sa traiesc...in acele momente,aveam de toate(si un sot bun,si un copil sanatos,si o situatie materiala buna,si parintii langa mine) si totusi... nu aveam nimic!!!......de atunci eu pun pe primul plan sanatatea si iubirea si intelegerea.....pentru ca daca nu esti sanatos degeaba ai de toate pentru ca nu te poti bucura de ele.....si cu ajutorul dragostei si intelegerii si increderii sotului meu am putut depasi acest moment dificil.....unul dintre multele prin care am mai trecut:un accident ulterior al sotului meu in care a fost precum pisica cu 9 vieti,lipsa serviciului cam 9 luni de zile,amandoi in acelasi timp(va inchipuiti cum e sa mananci cartofi cu paine ca sa ai ce-i da copilului sa manance si sa-ti vinzi bijuterii ca veneau sarbatorile si nu avem ce pune pe masa???),posibilitatea pierderii casei pe care o pusesem gaj la un imprumut,moartea parintilor mei in situatii fulgeratoare,pragul unui divort(oare va vine sa credeti ca si eu am fost in pragul unui divort???),etc,etc.....si de aceea ,cum zicea si Puffilici,problemele si greutatile nu m-au facut mai rea sau mai egoista sau mai rece.....din contra,mi-au accentuat credinta mea ca dragostea,increderea,vorba buna,diplomatia,optimismul fac minuni in fata piedicilor.....si totodata greutatile te calesc si te fac sa fac sa gandesti de doua ori inainte sa spui sau sa faci ceva.....va pup si va urez numai de bine!!!
cum ai scapat de aceea depresie postnatala?
nor_pufos
Postat pe 3 Decembrie 2008 13:39
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:23
De la: butterflylili, la data 2008-03-19 15:22:02Eu sunt suparata acuma...sotul meu e in spital suspect de o boala nemiloasa...suspect...acuma sunt in momentul in care ma rog la Dumnezeu.Dar orice ar fi vom trece impreuna fiindca ne iubim.Pe aceasta cale le multumesc tuturor care m-au incurajat.Si as vrea sa va scriu unul din multele mesaje care mi le-a trimis din spital exact cum a scris el:"Afara este vremea asa de urata,asa ca ma refugiez in gandurile mele,unde vremea este frumoasa...pentru ca acolo esti Tu!Te iubecs."E cel mai scump barbat...si il iubesc din toata inima si cu toata fiinta mea.
..........................roagate an continuare pt ca D /ZEUe dragoste si nu va sta nepasator la durerea voastra
erikahd2008
Postat pe 20 Februarie 2009 22:37
De la: nor_pufos, la data 2008-12-03 13:39:14
De la: etta70, la data 2008-03-19 16:29:44 Cred ca pentru mine primul hop din viata a fost sarcina si nasterea baiatului meu:sarcina toxica,chinuri groaznice la nastere(dureri la 2-3 min. timp de vreo 1o ore fara a ti se da atentie,noapte fiind),scor Apgar al copilului=6(cand un scor bun este 9-10).....nu va speriati,fetelor,ca nu se intampla tuturor.....dar cred ca adevaratul hop a fost depresia postnatala care a urmat!!!....si care m-a chinuit timp de aproape un an!!!....si daca nu era sotul meu langa mine.....poate acum eram,cum am mai spus in alte comentarii,cu aripioare negre pe umeri,daca intelegeti....si nu ca sa scap eu de "probleme",ci pentru ca simteam ca devenisem o povara.....de ce ???....pentru ca imi respingeam copilul,nu voiam sa-i dau sa suga,imi era chiar frica de el,nu mai faceam nimic,nici nu mai voiam sa traiesc...in acele momente,aveam de toate(si un sot bun,si un copil sanatos,si o situatie materiala buna,si parintii langa mine) si totusi... nu aveam nimic!!!......de atunci eu pun pe primul plan sanatatea si iubirea si intelegerea.....pentru ca daca nu esti sanatos degeaba ai de toate pentru ca nu te poti bucura de ele.....si cu ajutorul dragostei si intelegerii si increderii sotului meu am putut depasi acest moment dificil.....unul dintre multele prin care am mai trecut:un accident ulterior al sotului meu in care a fost precum pisica cu 9 vieti,lipsa serviciului cam 9 luni de zile,amandoi in acelasi timp(va inchipuiti cum e sa mananci cartofi cu paine ca sa ai ce-i da copilului sa manance si sa-ti vinzi bijuterii ca veneau sarbatorile si nu avem ce pune pe masa???),posibilitatea pierderii casei pe care o pusesem gaj la un imprumut,moartea parintilor mei in situatii fulgeratoare,pragul unui divort(oare va vine sa credeti ca si eu am fost in pragul unui divort???),etc,etc.....si de aceea ,cum zicea si Puffilici,problemele si greutatile nu m-au facut mai rea sau mai egoista sau mai rece.....din contra,mi-au accentuat credinta mea ca dragostea,increderea,vorba buna,diplomatia,optimismul fac minuni in fata piedicilor.....si totodata greutatile te calesc si te fac sa fac sa gandesti de doua ori inainte sa spui sau sa faci ceva.....va pup si va urez numai de bine!!!
cum ai scapat de aceea depresie postnatala?
...........................da ai trecut prin situatii foarte dificile ...si eu la fel dar mam simtit responsabila fata de copii mei stiam ca am o datorie ...sai cresc sa le fiu alaturi an momente grele ...si tot ce este o mama...asta ma tinut si ma tine ..si binentelesDUMNEZEU fara EL nu sunt nimic...este scopul existentei mele.........
erikahd2008
Postat pe 20 Februarie 2009 22:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nesimtirea....un nou trend? 43 De la: adina_black 28 Noiembrie 2009 16:01
am nevoie de cateva sfaturi .. 15 De la: vallyeddy 31 Mai 2009 23:19
Iubitului meu ii place o alta fata :| 12 De la: cocancl 1 August 2011 23:48
mi-e frica sa nasc 55 De la: geo_reincarcat_iara 29 Iunie 2010 17:35
mint sau nu la bautura barbatii? 54 De la: Iradiatu_ 6 Octombrie 2009 00:46