Setari Cookie-uri

acneea

so fetelor ajutati-ma si p mn va rog....am probleme cu acneea si medicul meu ma trimis sa fac un ecograf ovarian....acolo se vede daca sunt sau nu virgina?pls help!:Pms mult....
2theo
Postat pe 27 Martie 2008 18:18
imi pare rau sa te dezamagesc dar la un control ultrasonografic al aparatului genital,se controleaza nu numai ovarele ci si uterul ,trompele uterine,si pozitia vaginului...deci la un astfel de control se poate depista daca esti virgina sau nu.....aceasta metoda e folosita in diagnosticarea maladiilor inflamatorii,a formatiunilor chistice sau noduli,si pu determinarea traumelor interne ale abdomenului atunci cand medicul nu poate efectua manipularile obisnuite ca tuseul vaginal..asta in cazul virginelor pu a nu leza himenul...ca farmacist as putea spune ca nu prea vad legtura dintre ecograf ovarelor si acnee...e clar ca medicul a banuit o disbalanta hormonala in organismul tau care poate cauza acneea.....dar era mai simplu sa faci o analiza ce determina concentratia hormonilor sexuali in sange pu a vedea daca problema e de natura hormonala...multa sanatate si succese:)

Postat pe 27 Martie 2008 18:50
buna!este adevarat ca inainte de a incepe un tratament pt acnee trebuie sa faci un eco-ovare.mai mult ca sigur i se va da diane 35.daca ai chisturi tratamentul va da rezultate pozitive mai repede;daca nu ai chisturi vei vedea diferenta cam dupa 2 luni.asta am facut si eu.sper sa nu ai chisturi si sa nu descopere cine nu trebuie ca nu mai esti virgina:)!
ANDA25
Postat pe 25 Iulie 2008 00:33
Banuiesc ca nu vei intra la ecograf cu mama!? Si-atunci de ce ti-e teama? Doar nu iti va scrie medicul pe rezultatul ecografiei ca nu mai esti virgina?!
hairpin
Postat pe 29 Iulie 2008 09:44
Pt. Cleopatra 86
Tu esti farmacista?????din ceea ce ai scris referitor la un examen ultrasonografic si restul, ar fi mai bine pt tine daca nu te-ai baga in chestii de medicina pt ca te depasesc!!!!!!!!!dar rau de tot!1!!daca si la farmacie te pricepi ca si la medicina, atunci treaba e clara!!!!!!mai pune si tu mana pe o carte din cans in cand ca nu strica!totusi sa nu te las in ceata totala exista legatura intre ovare si acnee....iar chestia cu examenul ultrasonografic din domeniul ginecologic nu depisteaza ceea ce au spus tu, si cu atat mai putin virginitatea!!!!!!FETELOR MAI CITITI INIANTE SA SCRIETI PROSTII!!!
ingrid_carla
Postat pe 8 August 2008 18:20
nu, medicul nu poate vedea doar din ecografia ovariana daca esti sau nu virgina. in schimb te va intreba, e problema ta ce ii spui. si eu am fost si mi-a dat diane. acum astept sa-mi vina urmatoarea menstruatie ca sa le incep. sper sa-ti rezolvi problemele!
ANIELA_A
Postat pe 8 August 2008 21:01
ingrid tu chiar te crezi medic cine esti tu sa-mi atribui un calificativ pe scara profesionala??? ia-o mai usurel....ce am zis eu mai sus ...............:"ca farmacist as putea spune ca nu prea vad legtura dintre ecograf ovarelor si acnee...e clar ca medicul a banuit o disbalanta hormonala in organismul tau care poate cauza acneea"....eu am zis ca nu vad LEGATURA INTRE ECOGRAFIA OVARELOR SI ACNEE....si nu cum tu zici..:legatura dintre ovare si acnee....am specificat ca de cele mai multe ori acneea apare ca o repercursiune a disbalantei hormonale...si ca ar fi fost mult mai simplu sa faca o diagrama a fondului hormonal....estrogeni,FS,LT...etc....ecografia organelor genitale poate concluziona asupra prezentei sau lipsei malformatiilor,tumorilor,chisturilor,proceselor inflamatorii...etc dar nu poate da nici un fel de informatii despre cantitatea hormonilor sexuali in sange....sunt cazuri cand ovarele nici nu sunt implicate in aparitia acneii,ci este o problema hormonala de natura neurologica,adica dereglari in sistemul hipotalamo-hipofizar....manifestata prin hipo,sau hipersecretie de FS,LT....si inca ceva....consultatia unui ginecolog pu virgine nu se limiteaza doar o ultrasonografie...ci implica si controlul vizual al organelor genitale,deci medicul poate afla daca pacienta e virgina sau nu....vad ca iti place sa contrazici pe toata lumea...indiferent daca au sau nu dreptate....daca nu-ti place comentariul cuiva,poti sa o spui intr-un mod frumos...si nu cu cuvinte jignitoare si necunoscand persoana in cauza....

Postat pe 14 August 2008 00:41
Referitor la acnee, am avut acnee de la 14 ani, acum am 29 si pot sa spun ca am scapat, dar nu datorita varstei, ci datorita mastilor cu argila aplicate zilnic, urmate de aplicarea unei masti hidratante. De asemenea regimul alimentar este foarte important. Fara ciocolata si cafea. Rezultatele se vad in 2-3 saptamani. De asemenea, ceva extrem de important: nu puneti mainile pe fata, nu stoarceti cosii decat cu degetele infasurate in servetele (daca trebuie sa-i stoarceti neaparat). Multe fructe si legume, fara carne de porc daca se poate. Oricum procentul de fructe si legume pe masa, cel putin 60%..
crysta_20xx
Postat pe 16 August 2008 13:43
Va rog sa imi spuneti ce pot sa folosesc sa imi dispara petele lasate de acnee! Va rog mult de tot!
anca94
Postat pe 17 August 2008 11:15
Anticonceptionalele Yasmin sunt mai bune decat Diane 35. Diane 35 ingrasa.
Ti-as recomanda ca pe langa examenul ginecologic sa mergi la un doctor dermatolog bun. Cunosc o dna dr in Timisoara, daca te ajuta cu ceva.
De asemenea, trebuie folosite creme antiacneice bune: gama Avene, Garnier.
Ma numesc Monica, sunt de profesie avocat in Deva si pentru mai multe detalii ma poti contacta la numarul 0720738505.
Am avut mult timp probleme cu acneea si am rezolvat-o.
avocatzdrenghea
Postat pe 11 Septembrie 2008 23:14
Buna la toata lumea,am vazut ca parerile sunt impartite aici : ori produse pe baza de plante ori cosmetice sau lotiuni
Eu am avut probleme cu acneea de multa vreme (nu chiar socant)dar cu punctele negre a fost un dezastru pe fata mea
Am cumparat de la cineva acum 2 luni o lotiune preparat in farmacie(in Franta din pacate) si mi a mers super bine insa tre sa te tii cum trebuie de tratament
Afost cam 20 euro (nu mai stiu daca cu transport cu tot,pt ca am luat si alte produse deci nu mai stiu bine pretul la toate):ce pot spune e ca nu se compara produsele noastre cu cele din afara si nu sunt nici asa scumpe la pret
Ca sa revin la tratament trebuie folosit 3 saptamani de 2 ori pe zi ca sa dea rezultat :acum depinde si de ce fel de ten aveti voi
Daca vreti sa va "povestesc" mai mult va las mailul meu pt ca nu ma pot conecta des pt ca lucrez(irina34@gmail.com)
Bafta si sper ca v am ajutat si eu cat am putut , ca doar suntem aici sa ne ajutam reciproc poop

Postat pe 12 Septembrie 2008 00:27
ar trebui sa faci un control la un dermatolog bun.in mare parte, cauzele sunt dezechilibru hormonal si alimentatie proasta.eu am fost acum cativa ani la derma, dar mi-a recomandat numai dermo-cosmetice,fara a analiza cauzele interne. deci am cheltuit o gramada de bani pe creme si nici un efect. in primavara am nimerit un medic bun. am mers cu o alta problema pe care am rezolvat-o, dar m-a trimis sa-mi fac un test de testosteron, care a iesit foarte mare.mi-a dat anticonceptionale si o crema-skinoren.dupa cateva luni deja pielea mea arata mai bine, aproape ca nici nu mai stiu ce e ala cos pe fata. acum astept iarna sa-mi fac o dermoabraziune pt semnele ramase, inclusiv de la soare.


pt punctele negre eu folosesc tot la recomandarea medicului o crema gomaj lejera de la neutrogena pe care o aplic de 2 ori pe zi.efectele nu se vad imediat, dar dupa primele saptamani porii s-au micsorat.

eu totusi recomand sa vedeti un medic dermatolog, nu mai testati tot felu de produse recomandate pe internet sau de prietene.o sa vedeti ca pe termen lung vi se curata tenul si cheltuiti si mai putin.
bogdana_it
Postat pe 16 Septembrie 2008 20:58
si eu am probleme cu tenul ,am 37 de ani si am probleme de 3 ani.pana acum 3 ani am avut un ten f curat iar de trei ani ma lupt cu cosurile.da, stiu cauza .am niste chisturi ovariene destul de maricele.medciul mi-a recomandat anticonceptionale , desorele .sunt cele pe care organismul meu le-ar tolera cel mai usor pt ca am parte lunar si de niste migrene groaznice care nu accepta nici un fel de anticonceptionle.am incercat sa le iau 3 luni de zile timp in care tenul dadea semne ca se \"linisteste\" din pacate am fost nevoita sa renunt la ele pt ca durerile de cap se intensificasera.incearca si tu acest anticonceptional.este mai slab decat diane 35 si nu ingrasa.multa bafta!
lauracris
Postat pe 4 Noiembrie 2008 22:56
De la: lauracris, la data 2008-11-04 22:56:37si eu am probleme cu tenul ,am 37 de ani si am probleme de 3 ani.pana acum 3 ani am avut un ten f curat iar de trei ani ma lupt cu cosurile.da, stiu cauza .am niste chisturi ovariene destul de maricele.medciul mi-a recomandat anticonceptionale , desorele .sunt cele pe care organismul meu le-ar tolera cel mai usor pt ca am parte lunar si de niste migrene groaznice care nu accepta nici un fel de anticonceptionle.am incercat sa le iau 3 luni de zile timp in care tenul dadea semne ca se \"linisteste\" din pacate am fost nevoita sa renunt la ele pt ca durerile de cap se intensificasera.incearca si tu acest anticonceptional.este mai slab decat diane 35 si nu ingrasa.multa bafta!





ce parere aveti despre acnezyne????????????????/e eficient????????//
pyyyssy
Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:25
Rezultatele analizelor sunt confidentiale! te sfatuiesc sa te duci tu personal sa le iei, ca sa eviti orice neplacere.

Cat despre acnee, citeste aici, am gasit cateva raspunsuri utile: http://www.tpu.ro/beauty/cine-poate-sa-mi-recomande-o-buna-terapie-impotriva-acneei-multumesc-in-prealabil.html

Te pup si numai bine!

deea_deutza
Postat pe 2 Decembrie 2008 19:47
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 10:54
romdesimed
Postat pe 20 Mai 2009 06:50
De la: romdesimed, la data 2009-05-20 06:50:27

DR. Harris`Original DermalMagic
exfoliator-59 ml si hidratant-59 ml

DR. Harris`Original DermalMagic se bazeaza pe un procentaj ridicat de substante active din plante (aloe vera, iarba de mare, salvie, macese, musetel) cu un puternic potential antioxidant, antiinflamator si cicatrizant.
Ingredientele active neutralizeaza radicalii liberi fiind eficiente în regenerarea celulelor pielii si incetinirea procesului de îmbatrânire prematura, pielea devine mai tonica, sanatoasa si radianta.

Se foloseste cu succes pentru mai multe afectiuni ale pielii : acnee, eczeme si rash cutanat, psoriasis, piele sensibila si foarte uscata, pete specifice varstei sau de alta natura, cicatrici.

Efecte :

-întarzie aparitia prematura a semnelor de imbatranire si reduce vizibil semnele de varsta si stres deja existente, reducând evident si adancimea ridurilor.
- pielea va fi mai elastica, cu o textura ferma si catifelata.
- se imbunatatesc problemele de pigmentatie, redând pielii aspectul luminos si uniform.
- pielea uscata, subtiata, care sufera datorita factorilor de mediu si stres, este rapid reabilitata.
- cicatrici, semne cum ar fi semnele post-acneice sau post-operatorii se diminueaza
- exfoliaza si netezeste in acelasi timp pielea
-curata tenul in profunzime si ajuta la indepartarea celulelor moarte
- efect imediat de lifting
-activeaza circulatia la nivelul pielii
-efect intensiv de hidratare
- amelioreaza efectele psoriasisului, eczemelor si rash-ului cutanat
Valabilitatea produsului este de 3 ani
Este Avizat de Ministerul Sanatatii din Romania
Tara de origine SUA

Tel:0744154853/ 0740104364
romdesimed@gmail.com
www.magazine online.ro/romdesimed/
romdesimed
Postat pe 20 Mai 2009 06:52
Alte prostii de testat pe fraieri...
kudika226898
Postat pe 6 Septembrie 2010 21:46
De la: promovare_sanatate, la data 2010-09-07 17:04:06fraiera esti tu ca imi comentezi la toate mesajele, mesajele mele au avut efect pentru tine:D


Povesti...
kudika226898
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:55
De la: avocatzdrenghea, la data 2008-09-11 23:14:34 Anticonceptionalele Yasmin sunt mai bune decat Diane 35. Diane 35 ingrasa.
Ti-as recomanda ca pe langa examenul ginecologic sa mergi la un doctor dermatolog bun. Cunosc o dna dr in Timisoara, daca te ajuta cu ceva.
De asemenea, trebuie folosite creme antiacneice bune: gama Avene, Garnier.
Ma numesc Monica, sunt de profesie avocat in Deva si pentru mai multe detalii ma poti contacta la numarul 0720738505.
Am avut mult timp probleme cu acneea si am rezolvat-o.


Sincer, nu este normal sa folosesti anticonceptionale doar pentru ca ai acnee si mai ales daca nu iti sunt recomandate de catre un medic ginecolog. Eu am scapat de cosuri cu ajutorul sistemului Dermagist. Acest tratament consta in: gelul de curatare: Detoxifying Acne Cleanser, crema pt acnee Acne Clarifying si crema pentru cicatrici Acne Scar Fading. Iti spun sincer ca scapi si de cosuri si de pete chiar si de cicatricile cauzate de acnee fara sa usuce tenul, aceste produse avand in compozitie doar ingrediente naturale. Ceea ce mi se pare important este ca nu contine benzoil peroxid, acesta fiind un ingredient care usuca si irita tenul foarte tare. Incearcati si veti vedea rezultate inca din primele zile si nu actioneaza doar la suprafata. Imi las mail-ul: mariaelena1280@yahoo.com pentru cine doreste sa discute cu mine despre aceasta problema care mi-a dat batai de cap din copilarie si pentru cine considera ca a incercat tot ce se poate pentru vindecare, dar fara nici un rezultat. Sper sa va ajute sa rezolvati problema acneei si sa resimtiti bucuria de a trai!
kudika_7486
Postat pe 24 Mai 2012 21:49
acnezine de la revitol este foarte bun. iti garantez. este produs de americani. eu a folosit combinatia de pastilute si crema. ele sunt produse naturale si n-au cu ce sa dauneze sanatatii sau sa aiba eecte adverse. daca vrei mai multe detalii trimite-mi un mesaj
kudika_17905
Postat pe 9 Octombrie 2012 11:50
eu am mai scapat de problema cosurilor si petelor cu blemished skin mask. nu e chiar un produs ieftin, dar se merita investitia.
kudika_15761
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:18
pentru tratarea acneei cel mai bine e sa aveti un program bine stabilit de ingrijire si cu produsele corespunzatoare.chiar in vara asta am patit-o ca am luat un stafilococ de pe undeva si ma umplusem de cosulete chistice pe lateralele fetei si printr-o prietena am aflat de gama de produse BrunoVassari pentru ten accneic.Mi-am luat aceste produse acasa si cu un tratament pe luna la cosmetica a dat rezultate,am un ten impecabil acum.Va recomand centrul Beautyferia,acolo merg sa-mi fac aceste tratamente de care sunt foarte multumita.
kudika_21355
Postat pe 17 Noiembrie 2012 13:13
De la: kudika_21355, la data 2012-11-17 13:13:46pentru tratarea acneei cel mai bine e sa aveti un program bine stabilit de ingrijire si cu produsele corespunzatoare.chiar in vara asta am patit-o ca am luat un stafilococ de pe undeva si ma umplusem de cosulete chistice pe lateralele fetei si printr-o prietena am aflat de gama de produse BrunoVassari pentru ten accneic.Mi-am luat aceste produse acasa si cu un tratament pe luna la cosmetica a dat rezultate,am un ten impecabil acum.Va recomand centrul Beautyferia,acolo merg sa-mi fac aceste tratamente de care sunt foarte multumita.




Falimentuuuullllll......
kudika226898
Postat pe 17 Noiembrie 2012 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Creme pentru pete pigmentare datorate expunerii la soare 13 De la: laurika81 19 Iulie 2010 10:46
imi place fratele prietenului meu 1 De la: zambareatza90 16 Aprilie 2009 19:53
Nivea Natural Beauty 7 De la: kudika375817 15 Mai 2011 19:56
vreau o pudra de fata buna! 29 De la: dutu_cornelia 18 Septembrie 2014 10:14
sapun cu sulf pt acnee 3 De la: crysa_tm 2 Octombrie 2010 23:32