Setari Cookie-uri

Help Wanted:(

sa tin povestea scurta ... intro zi am intalnit pe cineva ,am trecut peste faza let's be friends first si am inceput sa ne dezvoltam orientatile unu fata de celalat indata ..o decizie care nu stiu daca ar trebui sa o regret ,inainte de asta eu trebuia sa cunosc mai intai destul de bine un baiat si dupa aia sa am vrun gand sa fim mai mult decat prieteni asa ca am incalcat o regula de'a mea bazandu'ma pe incredere .. dupa 2 luni ,in care totusi am pus suflet ,sa aflu ca inca este indragostit de o fosta prietena ...am incercat sa il tin langa mine : sa ii interzik sa mai vb cu ea, sa fiu indiferenta dar se pare ca nu a mers acum avand 3 luni nu mai stiu cum sa fac si ce sa fac... poate aveti o parere ..na's vrea sa il pierd ...sper ca ma puteti ajuta


Postat pe 5 Aprilie 2008 17:10
Ai numai 17 ani?! Hmmm,ai trecut de faza let,s be friends first? Pai ...stii...tocmai faza asta peste care ai sarit te-ar fi ajutat.Ai fi avut ocazia sa-l cunosti mai bine pe acest barbat si nu te-ai mai fi implicat cu trup si suflet.Ai gresit,invata din greseala,mergi mai departe.Dragoste cu sila nu se poate,si hai fii mai demna ,ai mai multa incredere in tine si fa-i "By by"

Postat pe 5 Aprilie 2008 19:25
faptul ca ai indraznit sa ii interzici ceva....il poate indeparta definitiv de tine.comunicarea e f importanta,asculta ce are de spus chiar daca te doare...poate asa descoperi ce anume ii place la fosta si nu gaseste in tine.daca poti sa ii oferi ce isi doreste cu siguranta ca ...va avea rabdare sa te descopere si pe tine,nu incerca insa sa te transformi in fosta...o fii fost vreun motiv pt care a lasat-o...
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Aprilie 2008 17:06
motiv .."nu ne este bine unu langa altu":) ma face sa cred ca ea a luat o decizie sa nu mai fie impreuna si el a ascultato .. cum ai zis si tu poate gaseste ceva la ea ce nu a gasit la mine dar ca sa ma simt eu bine incerc sa cred ca a gasit prostia si lasitatea ... lasandu'se aparata de el etc .. eu una nu as putea fi asa

Postat pe 7 Aprilie 2008 10:50
Eu cu sotul meu innainte sa fim iubiti am fost prieteni, adica prima si prima data am avut o relatie strict profesionala-era pt. mine domnul X.Cand am ajuns sa fim iubiti am stiut incotro ne indreptam...stiam de fosta lui si el de fostul meu.Amandoi am stiut ce vrem,fiind ca daca aflam ca mai are interese fata de fosta poate reactionam altfel.Pt. noi a fost bine faptul ca amandoi fostii nu erau din acelasi oras cu noi ci chiar de foarte departe.Trecutul e cel mai mare dusman al prezentului.
butterflylili
Postat pe 7 Aprilie 2008 15:45
da!in cazul meu suntem toti 3 in acelasi liceu :)

Postat pe 8 Aprilie 2008 10:35
Tara aceasta este plina de baieti destepti frumosi si iubitori .tu ce satepti?cautal si-l vei gasi! sa stii ca fiecare sac isi are peticul sau. LASAL pentru ca e un prost nu stie cine si cit il iubeste !NU MERITA DE TINE CAUTA CAUTA CAUTA si anuntane cind vei gasiun baiat bun

Postat pe 8 Aprilie 2008 11:24
uite ce spune baiatul nostru. :)
si are dreptate!
cauta si pana la urma o sa-l gasesti! si nu-ti mai pierde timpul cu 'suferinzi'.

Postat pe 8 Aprilie 2008 11:52
e un baiat dificil- daca totusi vrei sa mai incerci si sa te convingi ca nu merita in final,sau poate merita,cine stie...eu zic : in primul rand nu ii interzice nimic,chiar prefa-te ca te bucuri pt el,nu-l trage de limba,ce simte pt tine,pt fosta ,etc,nimic -lasa lucrurile sa decurga ...ca si cand ati fi iar amici,fara sa ii ceri nimic -sunt insa curioasa,cand va intalniti acum,in prezent,el te cauta,te suna,sau tu pe el ??ca daca doar tu pe el,eu zic sa-i lasi un moment de relax,sa nu-l mai suni o vreme,sa te caute el ,fii mai indiferenta,cred ca asta l-a intrigat la fosta,oricum...e un baiat care mai are muuult pana sa stie ce vrea
lief
Postat pe 8 Aprilie 2008 13:27
Eu zic ca esti foarte tanara si tot ce se intampla ti se pare a fi o tragedie. In plus 3 luni este o perioada destul de scurta.Parerea mea........da-l uitarii, ai sa vezi ca peste cativa ani ti se va parea un fleac.
ruxxy
Postat pe 8 Aprilie 2008 13:51
omaca "Tara aceasta este plina de baieti destepti frumosi si iubitori" unde-s mai,baietii astia ??ca eu nu prea dau de ei :)
lief
Postat pe 8 Aprilie 2008 14:51
Trebuie s-ai cauti ,crezi ca fara munca poti sa maninci ? asa si cu baietii

Postat pe 8 Aprilie 2008 20:27
ei na omaca..sti ..bunica mea are o vorba tare de tot.mai bine spargi un sac de nuci pana o gaseti pe aia buna decat sa te multumesti sa iti amarasti gura cu prima stricata...tot asa si cu baietii ..pa peste tot sunt ,important e sa fie ce ne dorim noi ...nu sa ii cauti cu lumanarea si sa iti dai seama ca nu sunt ceea ce vrei....dupa o gramada de "investitie" lacrimogena intr-o relatie sortita esecului de la inceput.
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Aprilie 2008 21:07
de ce nu vrei sa vezi partea plina din pahar?in opinia ta cum ar arata barbatul visurilor tale?s-au ale voastre fetelor?

Postat pe 9 Aprilie 2008 10:15
eu una n-as putea trai toata viata ca barbatul viselor ca m-as plictisi. daca nu apar si momente mai grele in cuplu nu prea are haz, ca astea fac relatia mai puternica. nu zic ca e ok sa va certati din nimic si va scoateti ochii in permanenta, asta nu e normal, dar eu ma refer la micile divergente care apar ca deh, nu suntem identici. eu cel putin asa simt dupa o discutie mai aprinsa cu sotul meu, ca am mai trecut un obstacol si am mai evoluat un pic, ca sa nu mai zic ce bun e sexul de impacare ;P

Postat pe 9 Aprilie 2008 10:56
cum arata ??pai macar cu calitatile spuse de tine,omaca
lief
Postat pe 9 Aprilie 2008 13:39
in opinia mea nu exista barbat ideal,un om caruia sa fiu in stare sa ii accept defectele in aceeasi masura in care ii ador calitatile,mi se pare potrivit.sunt de parere ca o relatie inseamna 2 nu ce distinctie intre el si ea ci un tot ,cu certuri cu impacari cu bine si cu rau...un om cu care sa pot comunica sicare sa poata comunica si el cu mine...te-am lamurit sau te-am bagat in ceata.....scuze dar...ma repet nu exista in opinia mea barbat ideal.doar barbat...si gata buna,da sa fie barbat nu papa lapte sau fusta mamii
dandanaua_reloaded
Postat pe 9 Aprilie 2008 22:33
lief. el ma cauta pe mine si asta mi se pare foarte complicat zice ca nu i-ar fi bine fara mine si etc dar ma baga in ceata cateodata .... exista momente cand chiar nu il inteleg .... face faza cu totul iesite din comun ca si cum mar face pe mine geloasa .. intentionat cu respectiva ... si el glumeste dar eu iau in serios.. poate sunt paranoica .. dar stim eu ca intre ei se intampla ceva .. care nu stiu daca as vrea sa stiu ...cum e vorba aia din gluma dai in adevar

Postat pe 9 Aprilie 2008 23:09
Si butterflylili mi-as dori si eu astfel de relatie sa fie totu ok ..cred ca totul vine de la sine

Postat pe 9 Aprilie 2008 23:11
eu cred ca timpul le rezolva pe toate.

Postat pe 10 Aprilie 2008 09:56
atunci incearca sa fii indiferenta la tot ce zice el de fosta,nu ii pune intrebari,afiseaza o fata rece -daca insista ,zi-i calm "pa" ,si sa se intoarca la tine numai dupa ce-si regleaza conturile cu ea
lief
Postat pe 10 Aprilie 2008 10:20
ema,stii ce am obsrvat eu ??unii barbati sunt atat de ai dracului,ca nu poti crede ...de exemplu:la inceput ii observi incetul cu incetul defectele ,incerci sa il schimbi pe ici pe colo,sa i le accepti,etc...trece timpul....dupa ce i-ai acceptat atatea,ghici ce se intampla?? incepe el sa-ti scoata ochii cu defectele tale,care....ca sa vezi,de parca nu le vazuse atata timp...si atunci ? eu observ,zic,accept ,mai astept schimbari ca sa ce...sa mi se scoata ochii pe urma cu defectele ireale gasite ?
lief
Postat pe 10 Aprilie 2008 10:23
Din experienta mea de 25 de ani de casatorie va spun ca dragostea creste proportional cu timpul cu cit inbatranesti cu atit iubesti mai mult in cuplu. In timp treci prin bune si rele prin greutati si necazuri prin fericvire si bucurii. Daca stii sa le contabilizezi pe toate sa le aduni,sa le scazi,sa le inmultesti si sa le inparti si sa tragi linie la final si sa faci socoteala vei vedea ce dulce este DRAGOSTEA ! La inceput ziua te certi seara te inpaci in pat, a d-oua zii o iei de la inceput . Certurile in general vin de la bani si inpacarea vine seara in pat alaturi de iubire. Mai tirziu vin copii si iti dorestii sa-i vezi mari.cind cresc mari te coplesesc problemele lor .Si la batrinete te certi cu iubita de o viata care sa plimbe carutul cu nepoteii si-ti oblojesti sanatatea unul la altul, aducinduti aminte de cit de mult ne iubeam in tinerte.ACEASTA ESTE REALITATEA DRAGOSTEI .

Postat pe 10 Aprilie 2008 19:52
Nu exista oameni perfecti insa... cred in iubirea perfecta si aceea in a invatza a iubi inperfectiunea. Ema,vezi-ti de treaba,la 17 ani ar trebui sa te intereseze alte lucrui si-anume distractii .. etc . nu sa iti innegresti sufletelul cu asemenea "shoot-uri".Dragostea doare... Auchhhhhhhhhhhhhhhhhhh si inca cum ... asa ca nu alerga in disperare sa o intalnesti pentru k ai tot timpul din lume. Ai grija de copilaria ta!!!! Si inca ceva: dragostea cu forta nu se poate. Pup
_Patricya_
Postat pe 12 Iulie 2008 06:18
Srry Ema,mesajul anterior cu sigurantza era pentru Ceciluk .. am pus din greseala numele tau . :D
_Patricya_
Postat pe 12 Iulie 2008 06:21
daca nu te iubeste...nai cum sa il tii langa tine...nu il poti forta daca zici ca este indrogstit de alta fata. Ar trebui sa iti faci curaj si sa il parasesti....de ce tiai irosi timpul..daca stii ca nu te iubeste? good luck
yohana_maria
Postat pe 31 Iulie 2008 17:27
De la: ruxxy, la data 2008-04-08 13:51:33Eu zic ca esti foarte tanara si tot ce se intampla ti se pare a fi o tragedie. In plus 3 luni este o perioada destul de scurta.Parerea mea........da-l uitarii, ai sa vezi ca peste cativa ani ti se va parea un fleac.
LOGIIC are 17 ai...pana si din subiect reiese asta:))
BERBEACA
Postat pe 14 Noiembrie 2008 17:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM MARE NEVOIE DE AJUTOR!! 21 De la: Nemesis_25 27 Octombrie 2009 13:21
REEDITARE....AJUTOR. SUNT DISPERATA! 74 De la: kudika_27273 30 Ianuarie 2013 17:03
iubire sau obisnuinta? 11 De la: anuzza 28 Septembrie 2010 15:41
o experienta... 9 De la: LeaveMeAlone 18 Martie 2009 17:38
iubire intre veri 95 De la: 14 Decembrie 2012 09:57