Setari Cookie-uri

I NEED HELP...PLSSS!!!

Am o mare rugaminte adresata tuturor celor care doresc sa ma ajute:am nevoie disperata de o idee...am nevoie de cineva care sa aiba o gandire nu tocmai normala :)!de ce?acum sa va expic...ies de 2 luni cu un tip care e cu 10 ani mai mare ca mine..un barbat super dar pe care nu pot sa-l fac sa se indragosteasca de mine...motivul?nu il stiu inca nici eu...ideea e ca peste catva timp este ziua lui si vreau sa-l impresionez!el nu stie ca eu m-am informat asupra zilei sale de nastere si vreau sa-l iau prin surprindere cu ceva deosebit incat sa il fac sa se indragosteasca...insa...nu stiu cu ce!de aceea rog pe oricine are o idee...un gand special...ceva deosebit in cap sa ma ajute!dati-mi un sfat va rog...cu ce sa il impresionez de ziua lui..caci un simplu cadou ar fi ceva banal!help...plsss(apropo el are 31 de ani,dak are vreo importanta si nu e tocmai o fire romantica asa ca nu veniti cu idei de genul o noapte de neuitat in 2,ca nu are nici un efect :))
lili_lilisor2006
Postat pe 4 Aprilie 2008 20:12
Draga mea nu merita efortul daca pina acum nu s-a indragostit de tine.Daca vrei sa te convingi de ceea ce-ti spun nu-i mai da nici un semn de viata citeva zile si vei vedea in ce fel reactioneaza.Dar te rog fii realista si gaseste-ti un barbat care sa se indragosteasca de tine fara ca tu sa faci vreun efort

Postat pe 5 Aprilie 2008 12:23
Ai dreptate si stiu ca e asa...dar imi place prea mult ca sa-l las...oricum iesim impreuna de 2 luni,nu e chiar atat de mult incat sa-mi pierd speranta!si barbati care sa se indragosteasca de tine fara ca tu sa depui efort nu prea exista..parerea mea e ca dak iti place cu adevarat cineva trebuie sa lupti pana la capat...parerea mea cel putin:(
lili_lilisor2006
Postat pe 5 Aprilie 2008 15:30
Ai doar 21 de ani,crede-ma inca nu ai avut ocazia sa traiesti dragostea adevarata.Dragostea nu e un trofeu pentru care sa lupti ea este simpla ,foarte simpla.Pina la sotul meu am avut destui prieteni,am crezut si eu la un moment dat ca trebuie sa lupti pentru dragoste dar nu e asa.Marea mea dragoste e sotul meu si a aparut pur si simplu,ne-am cunoscut si ne-am indragostit,atit.Cum ne-am indragostit?Simplu :asa a fost sa fie

Postat pe 5 Aprilie 2008 16:51
Lilisor,noaptea aceea de neuitat va fi doar pt tine:).Nu te risipi cu cine NU te merita.
sirena_blonda
Postat pe 5 Aprilie 2008 23:34
abia 2 luni????si vrei sa ii faci un cadou care sa il impresioneze ata de mult incat sa se indragosteasca de tine???ori mai ai de asteptat... ori mai bine lasa-l.din principiu barbatii fac pe greu accesibilii dar..sti ceva,incearca sa iti impui cateva zile de liniste totala,nu ii raspunde la telefoane ,la mesaje sau orice de genul asta si vezi cum te simti tu,analizeaza ceea ce simti tu ,nu e prea important ca vrei sa il faci sa se indragosteasca de tine,doar pt ca vine ziua lui....
ai putea avea surprize placute....sau cel putin certitudini dureroase.bafta
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Aprilie 2008 17:03
Toata lumea imi zice acelasi lucru...ca nu merita!stiu..poate aveti dreptate,dar din nefericire eu cred ca deja simt ceva pt el si imi e greu sa-l las!poate ca e mai bine sa o fac acum decat sa o fac cand lucrurile vor ajunge prea departe(pt mine,bineinteles) si sa am si mai mult de suferit...chestia cu perioada de liniste nu prea cred sa aiba vreun efect pt el...poate doar sa-l indeparteze si mai tare!cine stie?pt moment am sa mai continui ceva timp sa vad dak se schimba sau nu..doar ca eu nu prea il inteleg..el zice ca ma place..ca sunt femeia care el a cautato intotdeauna..dar ca asa e caracterul lui,o fire mai inchisa ce nu isi arata sentimentele..dar parca e prea mult!ms mult pt sfaturi oricum :(
lili_lilisor2006
Postat pe 6 Aprilie 2008 17:18
atunci ai rabdare...si ma repet important este ceea ce vrei tu.pt asta ti-am spus sa iti iei o perioada de liniste,analizeaza tot ce s-a petrecut intr voi in astea 2 luni fara sa te amgesti ca ..el simte asta si asta pt tine,pune-te singura in fata adevarului,cu rabdarea treci marea....am simtit-o pe pielea mea si ...a dat roade,comunicarea si doar asa am aflat ce anume isi doreste,nu am presupus si l-am lasat liber sa faca absolut orice a vrut,doar ca am avut mereu grija sa nu ii reprosez nimic sa nu ii interzic nimic si sa il fac sa simta ce simt eu pt el.in momentul cand m-am purtat numai o farama mai rece cu el a simtit imediat si m-a intrebat ce s-a intamplat...poate functioneaza si pt tine
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Aprilie 2008 17:26
Sa speram...m-am cam saturat de relatii esuate,incep sa cred ca barbatul pe care mi-l doresc eu nu o sa apara niciodata in viata mea!si nu e ca cer prea mult...vreau doar o persoana care sa ma iubesca macar atat cat il iubesc eu...nimic mai mult!
lili_lilisor2006
Postat pe 6 Aprilie 2008 17:47
nu asta vrem majoritatea??? e greu dar nu imposibil ... cat despre iubit ...ai o viata intreaga de trait inainte,cand o sa crezi ca eva te-a doborat ai sa vezi ca o sa gasesti destule resurse cat sa te ridici din nou,nu te stressa ata pt asta,cand te astepti mai putin ... iese soarele si pe strada ta
,nu iti zic ca e o solutie universal valabila dar e foarte important ceea ce vrei tu,daca vrei sa ajunga sa se indragosteasca de tine,pana la urma vei reusi ,,,doar sa nu iti dai seama la sfarsit ca de fapt nu asta era ceea ce vroiai
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Aprilie 2008 18:43
ai doar 21 de ani nu 40. distreazate. si intotdeauna este bine sa fii mai mult iubita dat iubesti sau cel putin la fel. daca el nu face eforturi de a te avea langa el,de ce sa faci numai tu?cu cat cauti mai mult o relatie perfecta cu atat iti este mai greu.lasa relatia sa vina la tine nu o cauta. cat despre cadoul de ziua lui,el ce cadouri ti-a facut pana acum? cum s-a comportat cand ati iesit la masa sau la distractie impreuna? cateodata este bina sa-i daruesti cadoul care il merita


Postat pe 9 Aprilie 2008 07:12
mi se pare ca te stradui prea mult sa-l faci sa te remarce, sau mai bine spus sa te aleaga. si ce ai sa faci tot timpul ai sa-ti muncesti mintea ce si cum sa faci sa-l impresionezi? barbatul nu e neaparat o reduta ce trebuie cucerita.dc alergi prea mult dupa atentia lui s-ar putea sa ramai dezamagita. barbarilor le plac femeile care se lasa greu cucerite( le plac provocarile), nu cele ce le canta in struna pe orice nota .provoaca-l si asteapta sa vezi dc el e interesat cu adevarat de tine, nu i te oferi pe tava!

Postat pe 9 Aprilie 2008 10:43
eu una am observat ca cu cat te agiti mai mult,cu cat incerci sa-l impresionezi mai mult ,cu cat te stradui sa iti alegi vorbele,etc,etc, cu atat va fugi de tine mai repede ! paradoxal,dar adevarat,totusi....mie imi e clar ca lucrurile astea trebuie sa fie pt femei,ele trebuie impresionate,barbatii nu apreciaza si vor fugi mai mult ,efectul e invers
lief
Postat pe 9 Aprilie 2008 10:51
Si ce-ai mai facut ??L-ai impresionat sau te-a lasat !

Postat pe 3 Iulie 2008 21:24
intre timp cred ca i-a trecut
amme22
Postat pe 3 Iulie 2008 21:27
Asta e farmecul varstei de 21 ani. Crezi ca poti face pe cineva sa se indragosteasca de tine datorita unei surprize.. nu mai rasesem de mult asa.

Postat pe 4 Iulie 2008 12:18
Eu de 5 ani ma chinui sa fac un tip cu 10 ani mai mare decat mine sa se indragosteasca de mine si nu pentru ca as vrea neaparat o relatie sentimentala cu el mi-e foarte bine si in rolul de pustoaica cu care rade mereu ... insa e vorba de ambitia mea ca femeie sa il fac sa ma iubeasca.Nu cred ca trebuie sa fac ceva anume ca sa il impresionez ..sunt doar EU..daca e sa se indragosteasca de mine vreau sa o faca pentru MINE nu pentru ceva ce am facut...oricum orice as incerca isi da seama imediat si e mai naspa dupa aia ca rade de mine cate o luna pe tema prostioarelor mele.
seiyra
Postat pe 4 Iulie 2008 14:18
cineva mi-a spus odata ca la cuvantul naiva, sau la cel de prostuta in dictionar gasest "femeie" acum nu vreau sa jignesc pe nimeni dar cam asha e... si am simtit-o si eu... am vazut femei super inteligente , cu o cariera de invidiat... dar in materie de barbati... toate erau slabutze si firave... si cred ca asha suntem toate... ne dam tari si mari pana ne indragostim... si apoi constientizam faptul ca pt EL ajungem sa facem niste lucruri pe care nu le-am facut pana acumm sau despre care gandeam "rau" cand le auzeam la alte fete... sunt de acord cu tot ce s-a spus pana acum si in acelasi timp cu nimik... pt simplul fapt ca sunt femeie... si sunt la fel de sucita si schimbatoare si indragostita ca toate de aici
miron_mariana
Postat pe 13 Iulie 2008 14:16
cred ca nu ar indrazni sa iti faca curte atunci cand ;1) are o iubita 2)e guy3)are un servici incat chiar daca te place f mult preocuparile nu ii va permite fiind constient de urmari ,acelea de a nu putea fi langa tine atuci cand ai nevoie si invers si poate nu vrea sa sufere ...cat de mult il cunosti? asta e o intrebare pentru tine care ar trebui sa ti-o pui si care te poate face sa analizezi mai bine situatia..pentru ai face o surpriza incearca sa nu il intimidezi prea tare cu schimbarile si fi mai sigura pe tine cand ii vorbesti ,fara ocolisuri fa-l sa inteleaga ca il placi la simplu mod stai mai aproape de el daca nu are o iubita si lumea o sa creada ca sunte-ti impreuna atunci ..apoi fa-l putin gelos dar fara exces de cauza ..sa vezi cum reactioneaza...si nu-i cumpara parfum..orice altceva care sa-i poata aminti de tine..
Angelyka
Postat pe 2 August 2008 13:05
Parerea mea este ca un barbat trebuie sa faca o femeie sa-l vrea si nu invers..Oricum chiar si daca ai reusi sa-l impresionezi cu ceva , asta nu inseamna ca-l faci sa se indragosteasca de tine..Dragostea e un sentiment extrem de complex si in nici un caz nu tine de material,ci de zona afectiv -spirituala,comunicare etc.Asa ca ma indoiesc ca faci bine incercand sa-l CUMPERI.Poti cumpara orice in ziua de azi, dar nu un suflet care sa te iubeasca .
Si daca tot vrei sa-l impresionezi cu ceva ,cred ca un barbat care ar putea sa iubeasca o femeie ar fi impresionat de ceva facut de tine, cu propriile maini,ceva care vine din sufletul si fiinta ta.

Postat pe 5 Septembrie 2008 16:22
Fa si tu putin pe indiferenta, pe ocupata cateva zile si daca reprezinti cat de cat ceva pentru el...vei observa unele schimbari in comportamentul lui...
c0r1nu7z4
Postat pe 23 Septembrie 2008 02:27
O surpriza pe care nu o va uita cu siguranta nici un barbat : cumparati ceva super sexy , o lenjerie intima deosebita , ciorapii cu adeziv nu trebuie sa lipseasca si nici tocurile . Imbraca-te asa , pe deasupra ia-ti numai ceva sa nu poata ghici ce ai pe dedesubt ( ceva de genul un pardesiul foarte lung ) si nimic mai mult . Eventual iti poti pune si o funda de cadou ca sa fie mai amuzant undeva pe tine , pe picior , mana , mijloc etc . Cu siguranta asa ceva nu se uita si orice barbat va aprecia asta , iar daca nu va sti sa aprecieze inseamna ca nu merita iar tu vei avea constiinta impacata ca ai incercat ! Iti doresc succes !

Postat pe 23 Septembrie 2008 13:29
De la: miron_mariana, la data 2008-07-13 14:16:21cineva mi-a spus odata ca la cuvantul naiva, sau la cel de prostuta in dictionar gasest "femeie" acum nu vreau sa jignesc pe nimeni dar cam asha e... si am simtit-o si eu... am vazut femei super inteligente , cu o cariera de invidiat... dar in materie de barbati... toate erau slabutze si firave... si cred ca asha suntem toate... ne dam tari si mari pana ne indragostim... si apoi constientizam faptul ca pt EL ajungem sa facem niste lucruri pe care nu le-am facut pana acumm sau despre care gandeam "rau" cand le auzeam la alte fete... sunt de acord cu tot ce s-a spus pana acum si in acelasi timp cu nimik... pt simplul fapt ca sunt femeie... si sunt la fel de sucita si schimbatoare si indragostita ca toate de aici


De accord. Respect.

Postat pe 24 Septembrie 2008 17:40
lilisor posibil ca pana la varsta de31ani sa i se fi intamplat multe,referitor la femei,poate a avut multe dezamagiri de ex...sau pot fi multe...si asta ar putea fi motivul pt care el nu este inca indragostit de tine.iar in legatura cu ziua lui nu sht ce sa zic...afla si tu ce anume ii place in mod deosebit,poate ca are de exemplu pasiune pt ceasuri,portofele,carti...incearca si afla ce ii place si vei gasi singura cadoul potrivit.succes!
angel_05
Postat pe 25 Septembrie 2008 15:47
cu siguranta la-i impresiona cu un bmw dar k sa atragi atentia cuiva oferindu-i ceva k sa il impresionezi e ca si cum lai cumpara.Daca ii palce de tine si nu prea o arata e un semn ?daca nu ii palce de loc nu te mai chinui o sa fii mai dazamagita mai tarziu
bestiuitza
Postat pe 25 Septembrie 2008 16:45
De la: cleops, la data 2008-04-05 16:51:37Ai doar 21 de ani,crede-ma inca nu ai avut ocazia sa traiesti dragostea adevarata.Dragostea nu e un trofeu pentru care sa lupti ea este simpla ,foarte simpla.Pina la sotul meu am avut destui prieteni,am crezut si eu la un moment dat ca trebuie sa lupti pentru dragoste dar nu e asa.Marea mea dragoste e sotul meu si a aparut pur si simplu,ne-am cunoscut si ne-am indragostit,atit.Cum ne-am indragostit?Simplu :asa a fost sa fie

............. OLE'!!! cata dreptate poti sa ai... se intampla cand te astepti mai putin si fara sa faci pe dracu-n 4... ABIA ASTEPT SA MI SE INTAMPLE SI MIE...
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 25 Septembrie 2008 19:44
de ce nu ne mai raspunzi...vrem sa stim ce surpriza i-ai facut...
diana_md
Postat pe 10 Noiembrie 2008 17:20
http://deardiary1st.wordpress.com/2009/01/05/cum-sa-faci-o-femeie-fericita/
hurt_xxx
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:44
la abia 2 luni..hmm,cred ca ar trebui sa te gandesti mai bine.si eu am avut o relatie cu unu mai mare cu 10 ani,dar iti spun sincer A ESUAT,nu se merita.cand s-a indragostit cu adevarat,a inceput sa fie gelos,posesiv,nu mai iesea la discoteca,ca e varsta de acuma......nici prin oras asa la un suc....ff rar.in acest fel, relatia devine din ce in ce mai monotona.si apropo am stat 3 ani jumate impreuna,am si locuit impreuna...dar l-am lasat ptr ca nu mai puteam...imi distrugeam viata asa......si acum mi-am gasit pe cineva mai mare cu 2 ani,si totul e super,ne iubim,vrem sa ne casatorim...asa ca te sfatuiesc ,lasa-l acum cat nu e tarziu....esti tanara,de acum incolo ai sa iti gasesti iubirea adevarata
aliona_larisa
Postat pe 2 Februarie 2009 16:31
si apropo de cadou...nu stiu ce i-ar putea placea ,mai ales ca ai zis ca nu e genul romantic.daca e sa ii placa de tine cu adevarat,cred ca ar trebui sa-i placa orice ar veni din partea ta.daca nu....stii tu mai bine continuarea..lasa un mesaj sa stim si noi pana la urma ce i-ai luat si cum a reactionat.bafta
aliona_larisa
Postat pe 2 Februarie 2009 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce tot mai multe femei suporta violenta fizica si verbala din partea sotilor? 131 De la: rashela 4 August 2009 11:56
De ce mintim? 93 De la: battleofwits 14 Ianuarie 2011 17:29
Atrctie si indiferenta 17 De la: Maria_santal 19 Iulie 2009 17:40
cum se vindeca inimioara??? 30 De la: ElainaD 20 Iulie 2009 18:30
Nu inteleg... 13 De la: kudika462663 21 Iulie 2013 15:58