Setari Cookie-uri

e absurd?!

Poate ca povestea mea o sa para absurda, insa pt mine, care o traiesc nu e...Ma gandesc la un trecut (e clar trecut ins un El), desi ar fi trebuit sa nu mai fie decat trecut, azi amandoi avem familii, o vreme nici n-am mai stiut nimic unul de celalalt. Insa ne-am reintalnit si dintr-un dor cam ilogic (imi pare ca nu e adevarat ce mi se intmpala, ca nu mi se intampla mie)am inceput sa ne vorbim iarasi (intr-o prima faza prin emailuri, apoi ne-am chiar si vazut, nimic mai mult insa) Partea proasta sau poate totusi nu, e ca, indiferent ce-as face, ma gandesc la el...
Moral, sigur nu e bine, insa nici nu pot sa fac altfel, de fapt nu l-am uitat niciodata...Am alternative?
floaredecolt26
Postat pe 29 Mai 2008 20:41
intotdeauna ai alternative, fara nici o exceptie
oana81
Postat pe 29 Mai 2008 23:55
Alternative sunt mereu, depinde de tine daca vrei sa faci uz de ele. Sunt in aceeasi situatie ca tine, mai putin ca eu nu am familie (am o fetita dar nu sunt casatorita), noi ne-am reintalnit dupa 14 ani, si am luat-o pe calea sufeintei, cel putin eu, am momente cand sunt fericita, dar doar atunci cand sunt in bratele lui. Ma chinuie dorul lui, ma chinuie ca nu poate fi al meu, sunt seri in care stau singura si ma gandesc cum ar fi fost daca.... sau visez la cum ar fi daca... dar apoi ma trezesc. Timingul a fost gresit. Acum sufar cea mai mare parte din timp si nu sunt hotarata sa renunt, prefer aceasta suferinta decat suferinta de nu-l avea deloc, asta acum, poate mai tarziu va fi altfel si voi afea suficienta putere sa renunt. Nu fa ca mine. Nu iti pot spune ca ce sa faci, dar ia exemplu. Multa fericire iti doresc.

Postat pe 30 Mai 2008 04:50
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img75.imageshack.us/img75/5962/autumnce4.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=75&i=autumnce4.jpg][IMG]http://img75.imageshack.us/img75/5962/autumnce4.ddcb8d9e4c.jpg[/IMG][/URL]

Postat pe 30 Mai 2008 04:57
"noi ne-am reintalnit dupa 14 ani" midngiht,tu ai 26 la profil ,ceea ce inseamna ca ...ai avut o relatie de prima iubire cu un barbat la ....12 ani ???
lief
Postat pe 30 Mai 2008 09:50
pt ele "azi amandoi avem familii"- cred ca nu meriti sa ai o familie ... sa explic si de ce : altele viseaza sa aiba o familie,iar tu iti bati joc, te joci cu asa ceva ...
lief
Postat pe 30 Mai 2008 09:51
pai lief ,unii construiesc o familie stiind ce vor de la viata iar altii pentru ca e necesar si trebuie.

Postat pe 30 Mai 2008 10:04
cred ca se plictisea si n-avea ce face , e ca si cum "hai s-o fac si p-asta "....trist
lief
Postat pe 30 Mai 2008 10:05
ca rade lumea!

Postat pe 30 Mai 2008 10:15
"Poate ca povestea mea o sa para absurda" nu poate, SIGUR E ABSURDA!!
lief
Postat pe 30 Mai 2008 10:19
"Bine ai venit pe Kudika.ro (29 Mai, 16:56)
" fetita e inscrisa azi...maine nu va mai fi ....de ce am impresia ca e kudika care vrea sa faca trafic ??si cu subiecte absurde s-a gasit :)))
lief
Postat pe 30 Mai 2008 10:21
Poate ca da, subiectul e absurd pt unii, pt altii tosusi, nu. Insa nu e obligatoriu ca sa fie citit cu atat mai putin sa si primeasca un raspuns. Multumesc pt cele spuse oricum.
In privinta ca "fetita..maine nu va mai fi..."pe aici, nu avem de unde sti...De ce n-as mai fi, stimata lief?!
floaredecolt26
Postat pe 30 Mai 2008 14:42
pai am observat ca au mai postat si alte persoane ,si pana sa le fie dat raspunsul ...si-au sters singure contul,sau nu stiu ce s-a intamplat...m-am gandit ca e o intrebare postata pentru trafic pe pagina asta ...cat priveste "nu e obligatoriu ca sa fie citit cu atat mai putin sa si primeasca un raspuns" oricine are dreptul la libera alegere si libera opinie,nu ?
lief
Postat pe 30 Mai 2008 15:50
Absolut de acord, intrebam pt ca vrem sa aflam si alte opinii, oricare ar fi ele, unele sunt chiar bine venite, mai ales cand nu te-ai fi gandit sa privesti lucrurile din perspectiva respectiva. Ce o fi insa acela "trafic" pe pagina? Si aici trafic? chiar nu-si are rostul...Zau asa.
floaredecolt26
Postat pe 30 Mai 2008 19:03
lief, draga mea, l-am cunoscut la 12 ani, nu m-am futut la 12 ani sau poate pt tine nu exista diferenta, si te rog rareste aerul de comentariile tale, nu esti tu in masura sa judeci, toti suntem liberi sa facem ce vrem, so, bye bye, forever

Postat pe 31 Mai 2008 00:22
Frumoasa exprimare! Probabil ca de aceea sunt tinerele atat de vulgare pentru ca urmeaza exemplul mamelor lor. Sa nu te judece? Dar ce sa faca? Sa te felicite ca ai un copil in afara casatoriei (de fapt nici macar nu stiu dac-ai fost casatorita) si ca tanjesti dupa sotul alteia?

Postat pe 31 Mai 2008 06:07
Dincolo de limbajul prea "colorat" care totusi nu-si are rostul, inteleg asa de bine ideea din "prefer aceasta suferinta decat suferinta de nu-l avea deloc" E o realitate si daca n-ajungi sa o simti de-adevaratelea (nu doar din carti si mai stiu eu ce povesti siropoase) e greu sa judeci. Din pacate, sunt lucruri care nu pot fi anulate cu un simplu "delete" si gata, am scapat.
floaredecolt26
Postat pe 31 Mai 2008 12:28
m-am scarbit de forumul asta, aici toate intra doar ca sa arate de destepte sunt ele, dar ar trebui multe dintre voi sa cititi in dex, sa vedeti in dreptul cuvantului "COMUNITATE" ce scrie... multe se pare ca nu stiti, iertati-mi iesirile, dar cum v-am aratat si mai sus, pot sa ma cobor la nivelul oricaruia... pacat

Postat pe 2 Iunie 2008 08:32
midnight ,nu te ataca,am pus o intrebare ...dar se pare ca nu ai cu cine "discuta " pe acest forum- hai,du-te si "iubeste-te" in continuare cu suferinta ta !
lief
Postat pe 2 Iunie 2008 10:09
ha ha, ma faci sa rad... si te-ai gasit tu sa ma trimiti, pe bune, as fi curioasa sa-ti vad fata, sa vad daca IQ-ul tau e pe masura "frumusetii" tale, hahaha, si apoi as vrea sa vad din nou critici din partea ta pe aici, despre frumusete.... nu incerca sa-mi inchizi gura... eu nu am invartit in rahatul tau, asa ca lasa-l pe al meu in pace... daca esti "inteligenta", intelegi...

Postat pe 2 Iunie 2008 14:17
mamaa, da' frustrata mai esti :)
lief
Postat pe 2 Iunie 2008 14:58
pai mai bine asa decat sa ma multumesc cu resturi si sa fiu folosita doar ca unealta pt sex de barbati
lief
Postat pe 4 Iunie 2008 10:15
Te-ar surprinde sa vezi cum se deruleaza o intalnire cu iubitul meu, te-ar surprinde sa vezi ca nu e doar sex, ca suntem indragostiti unul de altul, ca ma tine in brate cu orele si ma mangaie, ca facem baie impreuna si "ma spala" el, fara ca neaparat sa ajungem la sex, si sa nu crezi ca nu facem si sex, dar e trist ca majoritatea persoanelor care aud de relatii extraconjugale cred ca e bazata doar pe sex, te-ar mira sa vezi cat de mult ii place sa-l tin in brate si doar sa-l mangai, sau sa citesti acele mail-uri care mi le scrie, oricum, imi cer scuze pt cuvintele mele de mai sus, doar ca, stii... nu tanjesc dupa barbatul altei femei, eu IL IUBESC, si EL MA IUBESTE, si nu am de gand sa distrug viata nimanui, doar ca la momentul actual sentimentele mele domina ratiunea, timingul a fost gresit, stiu ca nu va tine la nesfarsit, dar am sa TRAIESC aceste momente alaturi de el, pt ca e cea mai frumoasa poveste de dragoste pe care am trait-o vreodata... SI NU REGRET NIMIC, fa-ma inconstienta daca vrei, I DON`T GIVE A SHIT, eu stiu ce SIMT.

Postat pe 9 Iunie 2008 19:42
parerea mea e ca tu ai de pierdut,el renunta la ea daca vroia,nu-l obliga nimeni sa stea cu ea - mai rau e ca si daca renunta, nu se poate avea incredere in asemenea barbat ,care fuge cand da de greu la alta femeie,e posibil sa procedeze la fel si daca ramane cu tine ...voi stati cu orele impreuna,dar nu cu zilele ,nu non stop in aceeasi casa incat sa dati de adevaratele greutati - cred ca totul e frumos ca el nu e asa implicat
lief
Postat pe 10 Iunie 2008 09:36
sunt trista sa constat ca unii au un limbaj atat de colorat, si unde mai pui ca este si... femeie!putem intra in polemici abordand totusi un limbaj decent, sau macar mai cu perdea. am inpresia uneori ca unii folosesc forumul sa se descarce de frustrari.iq-ul unei femei care vorbeste atat de vulgar nu poate fi foarte mare, in schimb frustrarile enorme!!!!!!

Postat pe 10 Iunie 2008 13:29
mia_mia - sa dea Dumnezeu sa nu ajungi niciodata in respectiva situatie, dar daca totusi vei ajunge, ai grija sa nu fii tu cea care nu scapa, vezi ca prea mult self esteem poate fi daunator

lief - vorbesti cumva din propria ta experienta, a altora sau din statistici psihologice?

vivi_annna - IQ-ul nu se calculeaza in functie de limbajul colorat pe care il are sau foloseste o persoana, dar banuiesc ca atunci cand vorbesti cu un copil incerci sa intri in mintea lui ca sa poti comunica cu el, sau in cazul unuia cu un comportament deviant procedezi la fel, nu-i asa?

Postat pe 10 Iunie 2008 20:06
“Poate ca povestea mea o sa para absurda, insa pt mine, care o traiesc nu e...”
Tot ce exista nu e absurd.
Exista doar niste smecheri in jur care abia asteapta sa te imbrobodeasca, ca apoi sa te incalece mai bine. Si nu la propriu – ceea ce poate e mai rau…

“… Dintr-un dor cam ilogic /…/ am inceput sa ne vorbim iarasi (intr-o prima faza prin emailuri, apoi ne-am chiar si vazut, nimic mai mult insa…”
Dorul este doar ilogic, de felul lui. Tot pe acolo, daca ai simtit nevoia sa-l vezi, inseamna ca ceva ininteriorul tau avea nevoie de asa ceva. De ce nu a avut curaj, interiorul tau, sa-ti vorbeasca despre ce-I lipseste, asta ramine de vazut. Era ca o floare fara apa…

“Partea proasta sau poate totusi nu, e ca, indiferent ce-as face, ma gandesc la el... “
Pai ai nevoie de afectiunea, de grija cuiva… (dar cine nu avem??). Nu este ceva legat neaparat de acel domn, este o nevoie primara a ta – ce s-ar fi oprit poate asupra altuia, daca nu dadeai de el… El, totodata, este posibil sa-ti reaminteasca vremurile cind nu aveai atitea griji si dezamagiri ca azi…


“Moral, sigur nu e bine, insa nici nu pot sa fac altfel, de fapt nu l-am uitat niciodata...Am alternative?”
Treaba cu morala, s-o lase lumea de bine pentru altii… Nu spun sa arunci totul in aer acum, ci sa-ti dai voie sa junduiesti, sa rivnesti la ceva… Este o treaba periculoasa, dar si mai pericloasa ar fi sa nu-ti dai voie nici macar sa gindesti, sa visezi… O sa visezi, o sa te descarci, dupa cum e posibil ca dupa un asemenea tratament sa descoperi ca nu el e Fat Frumosul pe care orice femeie il asteapta, o viata (ce bine de voi, voi puteti spune ce doriti, noi, barbatii cica maturi, sintem luati imediat la suturi daca spunem ca ne dorim o cvasimamica sau o cvasi prostituata…)..

Iti tin pumnii insa.
Nu va fi singura incercare, in viata asta.
Mircea_O
Postat pe 10 Iunie 2008 21:07
Mircea_O, era nevoie de parerea unui barbat, in contrabalans la celelalte asa zise feministe care au sarit pe fata. Mi-a placut.

Postat pe 10 Iunie 2008 22:04
"mia_mia - sa dea Dumnezeu sa nu ajungi niciodata in respectiva situatie, dar daca totusi vei ajunge, ai grija sa nu fii tu cea care nu scapa, vezi ca prea mult self esteem poate fi daunator lief - vorbesti cumva din propria ta experienta, a altora sau din statistici psihologice? " eu nu cred ca mia sau eu putem ajunge in situatia asta ,dupa cum a spus si mia ,am gasi aceeasi motivatie si pentru incest ,deci...cat priveste raspunsul meu ,nu e din propria mea experienta,ci din alte relatari ale prietenelor ,cunostintelor - vroiam sa spun ca e ceva de evitat ,se poate ,asemeni incestului !faptul ca tu ai sa suferi ....or fi si statistici,dar pesemne 2 % din femeile care vorbesc cu barbati insurati ii fac sa divorteze ,nu stiu exact ,parerea mea (nu experienta mea)
lief
Postat pe 11 Iunie 2008 14:24
Raspuns evident, complex si detaliat si mai ales da, la subiect.Multumesc, Mircea O. Imi place cum analizezi situatia, care, din anumite puncte de vedere nu e absurda. Cu un singur lucru nu sunt de acord.

Nu m-am gandit pana acum ca tot ceea ce mi se intampla vine dintr-o nevoie primara, cum zici, dar s-ar putea sa fie asa, are legatura cu gandurile, cu aspiratiile mele, cu ceea ce ma caracterizeaza. Insa, cu siguranta, e legat doar de dumnealui, de "acel domn". E lagat doar de el, un altul nu ar fi putut intra in discutie si nici nu o sa intre niciodata.
Probabil tocmai pt ca n-am sa stiu niciodata daca e el Fat-Frumosul...
Merci inca o data pt toate cuvintele adresate.

floaredecolt26
Postat pe 11 Iunie 2008 14:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce stiti despre profetiile lui Sundar Singh despre Romania 149 De la: nicossia 1 Martie 2011 12:53
eu si el.. in secret? 10 De la: Micael 14 Noiembrie 2010 13:27
casnicie esuata-o iubire imposibila 15 De la: quantex 7 Iulie 2009 20:32
Un sfat mititel daca se poate. 9 De la: yumy 24 August 2010 10:27
buna tuturor fetelor dupa forum Imi caut Si eu O prietena 42 De la: oana84onutza 14 Martie 2010 00:57