Setari Cookie-uri

sunt confuza...

Nu stiu cum ar trebui sa incep...sunt cu el de aproximativ 8 luni...a fost o relatie frumoasa(in cea mai mare parte),am avut si neintelegeri,dar am trecut peste...il iubesc mult...l-am placut din prima zi in care l-am vazut..la inceput am fost amici f buni,dar incet incet relatia s-a transformat...de fapt asta imi doream si pe timpul cand eram amici...l-am cunoscut pe la mijlocul lui aprilie anul trecut..iar din august suntem impreuna... Pe parcurs mi-am dat seama ca nu e chiar baiatul perfect pe care il credem,dar iubirea a invins si l-am iertat...de fapt am incercat sa nu vad acea fata a lui... Recent am aflat ca desi se presupune ca avem o relatie bazata pe iubire si mai ales sinceritate...el ma minte...nu ma inseala...doar ca imi ascunde anumite lucruri...si asta ma face sa nu ma mai simt asa sigura ca avem o relatie perfecta...si sa-mi fie ciuda ca eu sunt sincera cu el si el doar se preface ca e... Problema e ca nu pot sa-i spun nimic...pt ca ar insemna sa dau de gol pe cineva...si trebuie sa ma prefac ca e totul ok...ceea ce inseamna ca intr-un fel trebuie sa devin si eu ipocrita(la fel ca el),dar nu stiu daca am sa pot face asta... Acum ce nu inteleg e...de ce face asta? :( O alta problema(mult mai mare,cred) e ca eu ar trebui sa plec din tara...nu e nimic concret inca...referitor la data,dar e sigur ca voi pleca. Am vorbit si cu el si nu e de acord...spune ca daca plec nu am sa ma intorc singura. Dar eu nu ma gandesc la altcineva in afara de el...si nu l-as insela niciodata. pb e ca daca am sa plec va trebiu sa stau mai mult(poate chiar si un an)...De asta ma intreb...ce se poate intampla? Desi am aflat ca ma minte...si ma doare...nu pot sa ma gandesc la o despartire...si daca plec nu stiu cum o sa rezist fara el...pt ca am devenit dependenta intr-un fel... Acum nu stiu de ce mi-e frica mai mult...de faptul ca el nu o sa se schimbe niciodata si ca o sa ma minta in continuare sau de faptul ca timpul si distanta o sa ne desparta...sau o sa ma schimbe pe mine si ca la intoarcere o sa fiu alta si nu o sa mai gasesc nimic din ce am lasat?...

Postat pe 9 Aprilie 2008 11:24
Karolyna,esti prea mica mami,sa-ti faci astfel de complexe....tu spui ca nu il vei insela niciodata, dar te-ai gindit ca atunci cand vei pleca...oare el va fi usa de biserica...?..ma indoiesc..mai ales ca a semanat indoiala in suletul tau...puiut mic,nu este singurul baiat..ai sa cunosti si altii...nu te arunca cu ochii inchisi...de vrajeala toti sunt buni..si ar trebui sa te intereseze...indiferent cat de mult il iubesti..trebuie sa fii realista..vezi cate lucruri rele se petrec...alege ce e bun pentru tine..atat...ai toata viata inainte si de tine depinde sa fie bine...despre plecarea ta?...daca te iubeste te asteapta...nu da cu piciorul la o sansa pentru gustul nimanui..chiar si a iubitului tau..eu asa vad lucrurile......te pup si sa auzim numai de bine.....
ginetta
Postat pe 9 Aprilie 2008 11:54
karolyna...cat de mult crezi tu ca poate tine o iubire? Sansele de a pleca departe pt o perioada mai mare se ivesc tocmai pentru a ne ajuta sa ne limpezim...Nu-ti face griji daca pleci, doar asa iti vei da seama daca iubirea voastra rezista in timp si doar intalnind si altfel de oameni vei vedea ca iubitul tau nu e deloc perfect si k nici restul lumii nu e...relaxeaza-te, daca sunteti meniti sa fiti impreuna...veti depasi orice tampenie se iveste si o sa razbiti. Dar daca nu, gandeste-te k poate ca asa a fost mai bine.
redshadow
Postat pe 9 Aprilie 2008 12:10
Nu inteleg de ce esti confuza......nu ar trebui...din punctul meu de vedere trebuie sa te gandesti ca tu esti cea mai importanta si trebuie sa-ti fie tie bine....
andreea1
Postat pe 9 Aprilie 2008 12:57
"pt ca am devenit dependenta intr-un fel.." uite aici vad eu greseala ta -pai sa stii ca baietilor nu le place asta ,chiar de o zici,chiar de nu,si o simt ei-gandeste-te ca daca el o termina cu tine si tu dai cu piciorul sansei sa pleci,atunci vei avea de pierdut - in cazul in care pleci,ce pierzi ??ca umbla el uc altele ?pai atunci ce-ai avut si ce-ai pierdut ?sau ti-e frica de mai bine,ca te maturizezi si gasesti pe cineva mai bun pt tine ?
lief
Postat pe 9 Aprilie 2008 13:28
va multumesc pentru sfaturi... nu stiu exact cat poata sa tina o iubire...poate ca nu sunt prea realista dar speram ca iubirea mea sa fie pt totdeauna...cel putin asa o vad acum...adica nu pot sa-mi imaginez viitorul fara el :(. Si pt lief...da...mi-e cam frica...nu stiu daca de mai bine...ci pur si simplu de schimbare...de o schimbare brusca...printre altele el nu e de acord cu plecarea...si nu as vrea sa ne certam...si intr-un fel ma simt vinovata pt ca simt ca ii fac rau...si nu vreau asta... Oricum trebuie sa plec...dar mi-e teama de o schimbare intre noi :(

Postat pe 9 Aprilie 2008 13:45
karolyna, la 19 ai viata inainte! nu te lega de nimic, chiar daca esti tentata sa faci asta acum. trebuie sa ai grija in primul rand de tine si de viitorul tau, cred ca el e mai mult o piedica pt tine, eu asa vad situatia, e lumea plina de barbati! unii chiar mai buni decat el, daca spui ca iti mai si ascunde anumite lucruri..

Postat pe 9 Aprilie 2008 14:00
o prietena ff buna a stat cam 5 ani cu un baiat, aveau planuri de casatorie, voiau sa-si ia masina, casa impreuna... era ff serioasa treaba. si acum vreo 8-9 luni el i-a spus intr-o zi ca n-o mai iubeste, ca nu e vina ei, ca nu are pe altcineva, dar ca pur si simplu si-a dat seama ca relatia lor nu e ceea ce voia el. asa ca fata n-a avut incroto si de unde pana atunci facea planuri pt 2, s-a trezit singura. socul a fost mare. a slabit 10 kg intr-o sapt. dar a avut putere sa-si revina(nu stiu cum, eu n-as putea) si vreau sa-ti spun ca prin decembrie anul trecut imi spunea deja ca despartirea asta a fost cel mai bun lucru care i s-a intamplat. dc? acum pleaca cu bursa la paris, unde a mai si cunoscut pe cineva de alaturi de care se simte ff bine. concluzie: ce nu te ucide te face mult mai puternic :))

Postat pe 9 Aprilie 2008 14:09
da...asta ca invatatura de minte sa iti urmezi drumul,sa nu faci concesii pt barbati,ca uite ce se poate intampla...si cate si mai cate cazuri d-astea...sau altele cand el sta cu ea ani,nici planuri nu fac macar,nu se distreaza ,nimic,si in final se despart ,timp pierdut- in cele mai bune cazuri femeia il paraseste pe el,ca oricum de simtit poate ca simte,dar e laudabil cat de repede face ea pasul prima
lief
Postat pe 9 Aprilie 2008 14:13
Sper sa nu m-i se intample asta si mie :(. Problema e ca sunt deja legata de el...sentimental...si mi-e foarte greu sa vad si altceva...uneori realizez ca poate gresesc..ca poate ii acord prea multa incredere si ca ma gandesc mai mult la el decat la mine,dar nu stiu sa fiu altfel. Nu ii arat f mult pt ca sunt o fire introvertita...adik nu spun prea multe dar oricum isi da seama ca poate face orice si ca eu nu as putea riposta...chiar si prietena mea mi-a spus ca sunt prea "moale" si ca las prea mult de la mine...dar nu stiu sa reactionez altfel...sunt in stare de orice pt el... Nu as putea spune ca este o piedica pt ca mi-a fost alaturi si m-a incurajat in multe ocazii cand aveam nevoie de sprijinul cuiva...asta chiar si inainte de a fi impreuna ca iubiti. Si poate si din cauza asta nu pot si nu vreau sa-i fac vreun rau...pt ca in ciuda anumitor momente mai putin placute mi-a fost alaturi...si mi-a demonstrat(in felul lui) ca ma iubeste...pt ca nici el nu arata prea mult(din cauza unei pb din trecut) :| Acum nu stiu...poate o sa-mi faca bine plecarea si la intoarcere o sa simt ca a meritat...si ca ne vom iubi la fel de mult...

Postat pe 9 Aprilie 2008 14:32
Karolina,chiar esti in stare de orice pentru el?Sa nu crezi ca te iau peste picior,vreau sa iti pui cateva intrebari,singurica.Merita acest om,totul?Este el,persona cu care sa iti imparti necazurile?Are incredere in tine,reuseste sa vada in ochii tai dragostea pe care o porti?
alone
Postat pe 9 Mai 2008 12:24
draga mea nu uita ca el i-ti ascunde deja unele lucruri, de care ai aflat intamplator sau nu. ce se va intampla cand vei fi departe de el nu ai de unde sa stii.chiar si in viata de cuplu( si de familie) nu exista garantii.eu zic sa lasi sentimentele deoparte si sa analizezi RATIONAL situatia.i-mi permit un sfat: atat cat poti in viata fi independenta!!!!si fi convinsa ca relatia se va schimba atata timp cat vei fi plecata. ochii care nu se vad se uita!dc tu simti ca plecand te implinesti pe tine( material) eu zic sa-ti urmezi calea!eu am o mare problema: nu tolerez minciuna!stabileste-ti prioritatile in viata, dar fa-o RATIONAL!!!!!!!!! sa auzim de bine!

Postat pe 9 Mai 2008 13:53
chiar ca ce nu te ucide te face mai puternic! si eu am fost plecata 1luna, cate 2 luni, 4 luni...si aveam iubit akasa...nu mi-am facut de cap in strainatate k deh...iubirea pt "musiu" e mare...am incredere in el si am discutat pe tema unei eventuale plekari in strainatate (nu agreeaza ideea de a-si face viata in alta tara) si mi-a spus sincer k m-ar astepta un an...dar k apoi si-ar lua gandul d la mine ... si cred k da...distanta ucide dak relatia nu e sudata bine, dak nu e iubirea atat d mare...incat sa te poti feri de "ispite"...tu gandeste-te intai la tine...si vezi c se intampla...ochii pe care nu-i vezi...se uita
eLigia
Postat pe 28 Iunie 2008 07:10
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 20 Ianuarie 2010 14:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor!!! 13 De la: brun3tu 28 Noiembrie 2010 16:24
De ce nu ne dam seama cand partenerul are 2 relatii? 58 De la: razz 22 Aprilie 2010 01:05
O iubire frumoasa....un final? 34 De la: Irene_Hreniuc 24 Noiembrie 2010 02:35
o sa realizeze? 63 De la: Deeliaaaa 10 August 2011 19:51
m`a inselat.....oare sa`l insel si eu? 26 De la: papusik_bad 2 Iulie 2009 22:34