Setari Cookie-uri

sunt batrana

=))) hahahahahh subscriu ;))
Wicked_Girl
Postat pe 3 Mai 2008 11:27
A FOST UN SPIRIT DE GLUMA,DACA AM DERANJAT I-MI CER SCUZE,
wdy
Postat pe 3 Mai 2008 20:57
nu mai fiti rautacioase....femeia are nevoie de sustinere si intelegere...poate are un caracter mai emotiv....mai sensibil...nu cred ca trebuie sa ne batem joc....e frumos cand esti puternic,fericit,cand nu ai inhibitii....dar din pacate mai sunt oameni care nu sunt la fel de puternici...noi cei mai puternici sa ajutam pe cei mai slabi....draga...la varsta de 27 ai viata inainte....esti sanatoasa,frumoasa,ai un loc de munca....esti implinita...fata de fetele de22 ani,ai un atu....ai 5 ani de experienta de viata in plus....intr-un colectiv de tineri te simti mai tanara....iti doresc sa ajungi la 100 ani si atunci cand te vei privi in oglinda sa vezi nu riduri dar amintiri placute....te-am pupat... wdy....nu mai fi atat de artagoasa,rautacioasa si categorica...nu toata lumea intra pe forum ca sa demonstreze cat e de desteapta si fericita...mai sunt si femei ce au nevoie de un sfat,de ajutor,de sustinere...cu asa atitudine wdy,si vivi anna...speriem oamenii....in loc de forum dedicat femeilor...devenim forum dedicat celor mai tari si mandri...sper ca nu am suparat pe nimeni...

Postat pe 9 Mai 2008 21:53
zise buna samariteana!AMIN!

Postat pe 9 Mai 2008 22:46
uite ca si aici nu uiti sa comentezi si sa fii ironica...mare e gradina lui dumnezeu si multi prosti ii sar gardul...

Postat pe 10 Mai 2008 12:35
:)))))))) vai france, pe cuvant ca m-a busit rasul:))))... cleo, draga mea, ai putea pur si simplu sa nu mai insiri povesti nemuritoare si sentimentale, noi intelegem ca vrei sa te pui bine cu lumea, dar se vede cu ochiul liber ca nu prea simti ceea ce ai scris. ----------- eu cred ca orice femeie desteapta isi poate ridica moralul, daca aceasta femeie nu stie cum, sa consulte un psiholog ceva. cred ca trebuia sa se astepte la comentariile primite.nu vezi? eu mi-am cerut scuze si nici nu a avut bunul simt sa raspunda. la ce sa ma ast din partea ei , daca nu a dat niciun raspuns atata timp? hai sa nu ne mai ascundem dupa bat. in fine, e cam greu sa intri sub pielea forumistilor, daca ai inceput cu stangul. pup.

Postat pe 10 Mai 2008 15:08
mai cleopatra,nu te supara draga asa de rau ca nu face bine la sanatate.stii eu am un mare defect de a spune lucrurile in fata.tu in schimb vrei sa pari bine crescuta dar i-ti permiti sa jignesti pe toata lumea indirect.simt iritarea in orice raspuns ceea ce denota nesiguranta totala...............poate asculti sfatul lui anaphielle care se poate lauda ca gindeste normal la virsta ei.

Postat pe 10 Mai 2008 15:36
stii, am si eu o problema legata de varsta mea, am 25 de ani, dar arat ca de 17, 18 ani, toata lumea ma confunda cum ca as fi inca la liceu, dar adevarul e ca sunt si eu mai copilaroasa de fire, si ma inerveaza acest aspect ca toata lumea se mira cand aude varsta mea sau nu ma crede, si mai rau ma trateaza ca pe o fetita, in schimb vad in jurul meu fete de generala si de liceu mult mai mature(ca aspect) decat mine....si inca ceva, nici nu ma simt de varsta mea, cred ca nu m-am simtit niciodata de varsta mea, nu stiu din ce cauza sau care o fi problema

Postat pe 10 Mai 2008 15:45
fideluta, la aspect poti rezolva cu diferite haine si tipuri de machiaj, dar sufleteste ... sa stii ca cineva se poate indragosti de inocenta ta(in cazul in care nu ai vreo relatie). si inca ceva. :)) cand incearca cineva sa te agate(un barbat adult pe care nu-l placi si nu-l cunosti) te poti folosi de ''varsta de 17 ani'' , esti minora sa te lase in pace:))) ( glumesc) ---------te pup :P si ai grija de tine. :P:P:P

Postat pe 10 Mai 2008 21:27
sincer , nu sunt intrata de ft mult timp pe forumul asta , dar pot sa spun ca sunt ft dezamagita cand vad atatea atacuri intre voi fetelor ! serios , pare atata rautate in vorbele voastre ! nu stiu daca cleo a vrut sa se bage pe sub pielea forumistilor asa cum ai zis tu anaphielle , nu va cunosc asa bine , si chiar daca ar fi vrut sa faca asta , nu inteleg de ce v-a deranjat asa tare pe tine si pe france !?nu a vorbit urat nimanui , nu a fost nepoliticoasa cu nimeni in comentariul ei , asta pana sa faceti misto de ea , serios :( chiar am ramas cu un gust amar , si nu e primul topic unde vad atacuri intre voi :( sper sa nu fiu interpretata gresit ,doar ca si mie imi place sa zic ce gandesc :) pupici

Postat pe 14 Mai 2008 23:49
sunt de acord cu wdy..penibila. Si imi pare rau ca spun asta dar asa e. Eu zic sa te retragi in munti cat mai poti, ca imediat faci 30 si atunci viata chiar s-a terminat pt tine! Mare e gradina domnului..
oana81
Postat pe 15 Mai 2008 20:39
ufff, nu se mai simte fata asta. ma enerveaza cand cineva baga un topic si nu are bunul simt sa mai raspunda. oare de ce nu exista vreo optiune de stergere?

Postat pe 16 Mai 2008 09:49
si eu m-am intrebat de ce nu exista o comanda de stergere !?!?eu cred ca ar fi ft folositoare , si mi s-ar parea normal sa existe !

Postat pe 16 Mai 2008 14:53
cand aveam cam 18 ani,gandeam despre o vecina care avea 24 si care nu se casatorise inca,ca a ramas fata batrana...apoi am ajuns eu la 24 de ani si tot la acea varsta m-am casatorit,deci m-am casatorit batrana,desi atunci la 24 de ani am constientizat cat de superficial gandeam(referitor la varsta).Apoi ma gandeam ca in anul 2000 va fi sfarsitul lumii si dupa socotelile mele consideram ca la 31 de ani cat implineam eu in 2000 era suficient,puteam sa mor,ca oricum eram baba.Si iata ca acum,anul acesta in septembrie implinesc 40 de ani,e mult?e putin?Fiecare varsta cu avantaje si dejavantaje,eu una inca nu pot sa cred ca timpul trece asa de repede,incredibil ce varsta rotunda voi avea,dar sufletul si chiar si aspectul fizic sunt inca tinere,iar cei 2 copii ai mei(10anisori si 4 anisori)m-au readus la copilarie!

Postat pe 28 Mai 2008 13:53
Nu suntem batrane nici la 29 ani, cat am eu. Insa prin comparatie te poti simti un pic incomod. De exemplu la scoala elevii ma intrebau cati ani am. Eu nu raspundeam, ii lasam pe ei sa aleaga si sa creada ce vor. Evident copii nu au chiar un sistem corect de evaluare, insa am incercam sa le zic ca nu am 20-21 cat imi dadeau. Pareau foarte dezamagiti de parca.. waw, cati ani are, credeam ca e de-a noastra.. Asa ca pana la urma ii las sa creada ce vor, de fapt chiar imi place acest lucru.

Postat pe 28 Mai 2008 14:47
juur ca nu va inteleg...cum sa va fie rusine cu varsta voastra?.......cu totii am avut 18 ani,dar in acelasi timp cu totii vom ajunge sa avem 27,30,50 si cat ne-o ai tine Domnul in viata.
Ramon3l
Postat pe 28 Mai 2008 15:14
Draga mea, nu am spus ca imi e rusine, ci doar intr-un anumit contezt poti ajunge sa te simti un dinozaur. Tu ai 19 ani, mergi la gradinita si pustanii iti vor zice ca esti deja pensionara. In niciun caz nu se poate spune ca esti batrana, dar prin comparatie..

Postat pe 28 Mai 2008 18:00
eu m-am referit in general...knd am vazut ce s-a postat
Ramon3l
Postat pe 28 Mai 2008 18:23
papusa, la 30 de ani esti infloarea virtei, la 40 abia de cunosti ce este viata, la 50 incepi a trai cu adevarat, cum poti tu sa spui ca la 27 de ani esti batrina cind nu ai fost inca tinara. Pur si simplu ai in jurul tau copii, care abia incep a pasi in lume.
Interesant, daca acuma esti batrina, cum te vei simti cind intr-adevar vei fi batrina?

Postat pe 29 Mai 2008 10:28
Eh, partea cu papusa ai nimerit-o.:) Dar cred ca m-am exprimat gresit - nu ma simt batrana, ci doar ca poti intr-o anumita conjunctura sa te simti un mic dinozaur. Un dinozaur-papusa :) Cum a spus si mary la inceput, colectivul ei este mai tanar si probabil ca nu are acelasi comportament si uite asa poti sa te simti un pic depasita. Iar in cazul meu, copilasii considera ca la 29 ani esti un fel de bunicuta, in niciun caz nu mai esti de-a lor. Asa ca am preferat sa nu se cramponeze de varsta si sa se poarte fata de mine liberi.

Postat pe 29 Mai 2008 11:46
esti batrana?//?cum poti sa gandesti asaceva,nu se poate ca la varsta ta sa ai asemenea ganduri....eu am 41ani si nu ma simt batrana....imi traiesc viata la fel cum faceam si la 20ani:))si crede-ma ca asta ma face sa ma simt SUPER....kiar si la varsta asta merg in discoteci si in bar si ma simt foarte bine printre tineri....am un baiat de 22ani si o fetita de 19ani si ies de multe ori cu ei la distractii......asa ca fetito lasa gandurile astea negre deoparte ca viata e frumoasa!!!!
brasoveank
Postat pe 25 Iunie 2008 20:09
cei ce au un handicap si nu pot muncii s-ar bucura macar odata in viata sa munceasca o ora,o zi,o saptamina . sa se bucure de realizari,de viata, de colegi ,de salariu,de sefi, de concediu de odihna,sa lupte cu viata,sa mearga in picioare(cei ce sint mobilizati)sa faca miscare.ce se intimpla cu tine ?de ce iesti asa negativista?eu mai am citiva ani pina la pensie.ce sa mai spun?E ATIT DE FRUMOASA VIATA IOBITO, ca nu trebuie nici o secunda sa mai gindesti asa!-fericit-o! - ai de toate!Nu-l minia pe Dumnezeu.
ioanacuna
Postat pe 30 Iunie 2008 17:39
buna! nu pot sa cred cum sa te simti prost la varsta de 27 ani.eu, ce pot sa zic la 44 (august 45 ani)? consider ca fiecare varsta are frumusetea ei, dar numai sa stii sa te pui in valoare si sa te simti tanara.ce vei face la varsta asta? te vei inchide in casa? oare se merita sa ne gandim la varsta sau la cum ne simtim?va pup si va doresc o saptamana frumoasa si poate, putin mai racoroasa, dar asta tine tot de noi cum vrem sa avem zilele , hi,hi,hi....ai grija cum gandesti asa te privesc oamenii!
mayasimona
Postat pe 14 Iulie 2008 09:45
eu am 26 de ani si sunt la a 2a facultate unde toti colegii mei sunt de 19 - 20 de ani. pana le-am spus ce varsta am au crezut ca sunt de varsta lor. sincer eu ma simt bine cu ei si de multe ori parca sunt mai copilaroasa si plina de viata decat ei. imi place sa imi petrec timpul cu ei deoarece parca iar am 20 de ani da cu mintea de 26
witcher
Postat pe 29 Iulie 2008 11:23
Daca tot a venit vorba de varsta, vreau sa va povestesc ceva amuzant care mi s-a intamplat in urma cu 16 ani. Era 1992, lucram ca asistenta medicala de 3 ani (sunt de aia care a terminat Liceul sanitar pe vremea impuscatului), iar de 6 luni munceam ca moasa la sala de nastere a clinicii ginecologice unde lucrez si azi. Intr-o zi vine sa nasca o gravidutza destul de in varsta si cu oarecari pretentii mai mult sau mai putin motivate. Medicul ei curant, regretatul Prof. Surcel, mi-a spus mie sa o mosesc. In momentul in care femeia m-a vazut intre picioarele ei s-a blocat! La intrebarea medicului de ce nu mai colaboreaza, dansa a zis ceva de genul: "eu mi-am imaginat ca moasele sunt femei batrane si grase, nu pustoaice de 20 de ani!". De fapt aveam 21 de ani, 1,63 m si 52 kg...
Lucia1971
Postat pe 5 August 2008 12:14
OO da..fetelor haideti sa fim sincere cu noi inshine caci cred ca fiecare dintre oi a avut asemenea situatii cind s-a simtit aiurea printre altii mai juvenili:))aici este o explikatie...(((COMPARATIA)))daca ai fi printre niste oameni mai maturi de ex de vreo 40-50 ani(care tot e virsta frumoasa)atunci te-ai simti f f copilaroasa sh senzatia asta e f plakuta..daca esti cea mai mare prinetre cei mai mici...aici e o alta problema sh anume aceea ca de la noi automat se cere mai multa seriozitate ...shi un comportament mai diferit decit a celorlatzi...am drepatte??
irsha87
Postat pe 8 August 2008 20:31
eu am 34 de ani si ma simt asa de bine in pielea mea la varsta asta .....mai ales atunci cand noii colegi de munca ma intreaba revoltati : cum? casatorita???aaaa...si copil de 10 ani ???
Imi pare rau daca te simti batrana la 27 ani ...dar , nu-ti face pb , la anu' vei avea 28 , apoi 29 ...ajungi sa schimbi si prefixul ...esti tanara , nu te impiedica de detalii...

Postat pe 19 August 2008 15:25
ce sa zic la 40 ani?
hai nu zau,fata draga,esti absurda
ce vei face la varsta mea?
csilla_ms
Postat pe 23 August 2008 19:00
da' cat aveti doamna? 120!!?

Postat pe 23 August 2008 19:06
Mary, esti o draguta si eu am implinit luna aceasta 28, si pot sa spun ca inteleg perfect cum te simti. Nu varsta e de vina mai degraba cred ca mediul, contextul...eu imi amintesc ca am trecut prin sentimente de acest fel cand am implinit 24 de ani...imediat dupa ce am terminat facultatea, predam la o scoala cu jumatate de norma, si in rest eram tot pe acasa si toate prietenele mele aveau "servici serios" cu ore suplimentare, majoritatea se maritasera, nu mai aveau timp sa iesim, si cand ne intalneam imi poevesteau tot despre familiile lor si realizari apoi la final ca un PS ma intrebau..."si tu ce mai faci?" apoi mi-am gasit un alt loc de munca la un birou unde erau tot oameni in varsta cu experienta. Imi spuneau tot "micuta" intr-o zi o colega a fost jignita de ceva ce i-am spus si a strigat la mine ca sunt doar o "pustioaica" care a prins cateva chestii despre viata. Oh asa de bine a fost! dupa o saptamana vreau sa spun ca mi-am revenit complet Cred ca e esential sa ne traim viata cat de bine cu putinta sa fim asa cum spunea cineva mai sus: mandre de varsta noastra si de anii pe care ii implinim...in rest am vazut ca a fost deja postata multa incurajare...daca ne simtim tinere acest lucru se vede, cu cateva saptamani in urma am fost la un examen si printre aletele una dintre profesoare mi-a spus ca "esti foarte tanara si iti sta bine oricum"
anca17
Postat pe 26 August 2008 13:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce se intampla cu mine?? 18 De la: corinutza83 26 August 2009 10:00
te imbraci la fel 16 De la: Liliana_Gancev_1 20 Iulie 2014 22:24
dupa interviu 2 De la: ella_c 31 Martie 2010 12:35
Iubirea ..doare ?? sau nici nu se poate numi iubire ?? :( 2 De la: kudika418656 14 August 2011 00:23
Am nevoie de un sfat sau o parere 9 De la: Diana_2187 15 Ianuarie 2012 22:03