Setari Cookie-uri

sunt batrana

Mary, esti o draguta si eu am implinit luna aceasta 28, si pot sa spun ca inteleg perfect cum te simti. Nu varsta e de vina mai degraba cred ca mediul, contextul...eu imi amintesc ca am trecut prin sentimente de acest fel cand am implinit 24 de ani...imediat dupa ce am terminat facultatea, predam la o scoala cu jumatate de norma, si in rest eram tot pe acasa si toate prietenele mele aveau "servici serios" cu ore suplimentare, majoritatea se maritasera, nu mai aveau timp sa iesim, si cand ne intalneam imi poevesteau tot despre familiile lor si realizari apoi la final ca un PS ma intrebau..."si tu ce mai faci?" apoi mi-am gasit un alt loc de munca la un birou unde erau tot oameni in varsta cu experienta. Imi spuneau tot "micuta" intr-o zi o colega a fost jignita de ceva ce i-am spus si a strigat la mine ca sunt doar o "pustioaica" care a prins cateva chestii despre viata. Oh asa de bine a fost! dupa o saptamana vreau sa spun ca mi-am revenit complet Cred ca e esential sa ne traim viata cat de bine cu putinta sa fim asa cum spunea cineva mai sus: mandre de varsta noastra si de anii pe care ii implinim...in rest am vazut ca a fost deja postata multa incurajare...daca ne simtim tinere acest lucru se vede, cu cateva saptamani in urma am fost la un examen si printre aletele una dintre profesoare mi-a spus ca "esti foarte tanara si iti sta bine oricum"
anca17
Postat pe 26 August 2008 13:36
Mary, esti o draguta si eu am implinit luna aceasta 28, si pot sa spun ca inteleg perfect cum te simti. Nu varsta e de vina mai degraba cred ca mediul, contextul...eu imi amintesc ca am trecut prin sentimente de acest fel cand am implinit 24 de ani...imediat dupa ce am terminat facultatea, predam la o scoala cu jumatate de norma, si in rest eram tot pe acasa si toate prietenele mele aveau "servici serios" cu ore suplimentare, majoritatea se maritasera, nu mai aveau timp sa iesim, si cand ne intalneam imi poevesteau tot despre familiile lor si realizari apoi la final ca un PS ma intrebau..."si tu ce mai faci?" apoi mi-am gasit un alt loc de munca la un birou unde erau tot oameni in varsta cu experienta. Imi spuneau tot "micuta" intr-o zi o colega a fost jignita de ceva ce i-am spus si a strigat la mine ca sunt doar o "pustioaica" care a prins cateva chestii despre viata. Oh asa de bine a fost! dupa o saptamana vreau sa spun ca mi-am revenit complet Cred ca e esential sa ne traim viata cat de bine cu putinta sa fim asa cum spunea cineva mai sus: mandre de varsta noastra si de anii pe care ii implinim...in rest am vazut ca a fost deja postata multa incurajare...daca ne simtim tinere acest lucru se vede, cu cateva saptamani in urma am fost la un examen si printre aletele una dintre profesoare mi-a spus ca "esti foarte tanara si iti sta bine oricum"
anca17
Postat pe 26 August 2008 13:36
Eee , relax Mary . Shi eu uneori mai treceam prin intrebarile vietzii , shi shtiu cum e , cea mai mare lume aici gresheshte , deoarece se simte "inferioara" fatza de ceilaltzi. Ei bine , nu-i asha . Gandeshte-te ca tu , fiind mai mare printre ei , (este adevarat k se poate sa te simtzi incomoda) dar este bine de shtiut ca ei , totodata , vazandu-te "mama" lor , au un respect fatza de tine , fiind mai mare shi mai trecuta prin viatza ca , colegii tai. Nu trebuie varsta sa te doboare , la urma urmei tu tre sa fii sigura pe tine , shi nu lasa aparentzele sa te inshele din nou. Ramai asha cum eshti , ca eshti foarte bine ! :) Te pup
Dangereux
Postat pe 2 Septembrie 2008 14:52
varsta unui om este cea pe care o simte nu cea scisa in acte.eu ma simt fff. bine in pielea mea si fac in martie 44 de primaveri care nu toate au fost super dar sant ale mele .bucurati-va de viata orice varsta aveti.
roxafoxa
Postat pe 11 Noiembrie 2008 08:51
Mai fetelor,aveti intre 20 si 30 ani ,eu am 46 si imi vine sa alerg mai ceva ca la 30!!
Cat sunt de frumosi ani astia!!!
Alexandra09
Postat pe 18 Noiembrie 2008 20:18
buna, sa va spun si eu ca acum 3 ani cand m-am angajat la locul actual de munca aveam 20 ani si mai aveam 2 colegi de 26 si respectiv 35 ani? Celui de 26 ii vb la per-tu, iar celuilalt cu d-voastra cam o saptamana pana cand cel mai invarsta mi-a spus ca suntem colegi si ar trebui sai spun simplu Cristi, nu d-l Cristi sau d-voastra. Ei bine de 3 ani ii spun Cristi, iar sotiei lui Corina,si discutiile dintre noi sunt mult mai degajate. Astfel cred ca ar trebui sa vorbesti si tu cu colegii, iar daca e ceva ce te deranjeaza in comportamentul lor sa le spui astfel in cat sa comunicati bine.
pa toate cele bune!
rox_rbz
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:33
ioooi tu maimi draga io am 30 ...ce tre sa fac acu???
harakiri????

varsta nu conteaza in relatiile interumane decat ca experienta acumulata. modalitatea de comunicare dintre tine si colegi conteaza nu cati ani ai.

dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:39
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-28 21:39:39ioooi tu maimi draga io am 30 ...ce tre sa fac acu???
harakiri????

îti pui cenusa-n cap
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:47
nuuuu imi pun nisipul de la mare de anul asta ca mi-am adus o sticla plina.... deh am fost si io prima oara la gura portitei.
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:01
Poti sa folosesti nisipul ca peeling cu ou si avocado
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:12
da io vreau sa mi-l torn in cap.....
te roooog ma lasi????

dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:14
voi doua : dandaneaua si bestdevilinside (oh, grea denumire) ma amuzati, sunte-ti dragute :))
rox_rbz
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:20
Sigur ca da. dar lasa un pic si pentru mucki cand te viziteaza
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:21
bestdevilinside ,merem'la vara impreuna ?sml-happy0144:
iar dupa,ne vom turna nisip toti trei,iarna in cap
o vom lua si pe muky..

Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:21
Apropos, haideti sa va spun si eu una buna ; la polul opus al acestui subiect. La inceputul anului am cunoscut un tip care-mi placea mult si care a incercat sa se bage in seama cu mine la servici.
Tipul, avea atunci 31 de ani(i-am aflat varsta din CNP cand i l-am cerut ptr o factura), iar eu aveam 22.M-a invitat in oras sa luam masa si astfel am iesit cu el aproape o saptamana. In-truna din zile veni vorba de faptul ca el era mahnit fiindca avea diabet si unele femei se fereau de el din acest motiv. Ei bine cand m-a intrebat cati ani am eu si a auzit ca 22, mi-a spus ca se simte prost ca e aceasta diferenta intre noi si ca i-ar fi placut sa am peste 25 de ani si de aceea crede ca nu ar trebui sa fim doar amici.A motivat alegerea lui prin teama ca cine stie daca nu cumva peste 10 ani am sa-l consider batran. Va dati seama, altele fugeau de el fiindca avea diabet, dar nu si eu; el insa a considerat ca sunt prea mica ptr el.
Intre parintii mei e o diferenta de 10 ani si asta nu i-a impiedicat sa faca o casa si 3 copii...
Asta e conceptii diferite...
rox_rbz
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:33
sunt..

varsta nu conteaza,doar ceea ce simti ca om

Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:37
De la: permanent, la data 2008-11-28 22:21:52bestdevilinside ,merem'la vara impreuna ?sml-happy0144:
iar dupa,ne vom turna nisip toti trei,iarna in cap
o vom lua si pe muky..


Sa tu pisica de unde ai aparut? Te-ai reincarnat cumva


De la: rox_rbz, la data 2008-11-28 22:33:09Apropos, haideti sa va spun si eu una buna ; la polul opus al acestui subiect. La inceputul anului am cunoscut un tip care-mi placea mult si care a incercat sa se bage in seama cu mine la servici.
Tipul, avea atunci 31 de ani(i-am aflat varsta din CNP cand i l-am cerut ptr o factura), iar eu aveam 22.M-a invitat in oras sa luam masa si astfel am iesit cu el aproape o saptamana. In-truna din zile veni vorba de faptul ca el era mahnit fiindca avea diabet si unele femei se fereau de el din acest motiv. Ei bine cand m-a intrebat cati ani am eu si a auzit ca 22, mi-a spus ca se simte prost ca e aceasta diferenta intre noi si ca i-ar fi placut sa am peste 25 de ani si de aceea crede ca nu ar trebui sa fim doar amici.A motivat alegerea lui prin teama ca cine stie daca nu cumva peste 10 ani am sa-l consider batran. Va dati seama, altele fugeau de el fiindca avea diabet, dar nu si eu; el insa a considerat ca sunt prea mica ptr el.
Intre parintii mei e o diferenta de 10 ani si asta nu i-a impiedicat sa faca o casa si 3 copii...
Asta e conceptii diferite...

Si tie ti-ar fi placut tipul?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:39
miaaaauuuuuu,de una singura printre pisici

Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:48
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-28 22:21:30Sigur ca da. dar lasa un pic si pentru mucki cand te viziteaza

las da' numa putin sa sti ca io am paru' mare....

si vreau sa stea pe tot parul.... sa ma scarman ca dupa o cura cu paduchi....
ce zici????
poate face bine la pielea capului....

dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:48
si pentru mine ,macar putin

Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:00
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-28 22:48:46
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-28 22:21:30Sigur ca da. dar lasa un pic si pentru mucki cand te viziteaza

las da' numa putin sa sti ca io am paru' mare....

si vreau sa stea pe tot parul.... sa ma scarman ca dupa o cura cu paduchi....
ce zici????
poate face bine la pielea capului....


e foarte bun pentru cresterea parului
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:02
este !
si-i va mai creste inca

Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:07
tuuuulai pana unde creste ???
e una care se plange ca are prea mult ..vrei sa fiu ca ea?????

dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:16
da. si il facem cu nuantator rosu.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:19
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 02:09
buna!

vreau sa vb pe adresa de mess mariana_maiam@yahoo.com


sarbatori fericite!
mayasimona
Postat pe 25 Decembrie 2008 22:38
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 14:27
buna!

cassey,unde pe privat?

mariana_maiam@yahoo.com


o zi buna!
mayasimona
Postat pe 27 Decembrie 2008 17:58
Batranetea si tanaretea sunt stari de spirt si nicdecum,semnele fizice;)Tu cum te simti???
Ele_ely
Postat pe 28 Decembrie 2008 16:45
Ai dreptate esti batrina . Eu am 39 de ani dar pot spune ca nu te compari cu mine. Doamne ce norocoasa sint ! Ca sint sanatoasa la minte !

Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Universitatea de arte Bucuresti ! Help! 13 De la: kudika090507 5 Decembrie 2012 14:29
hi! ast raspunsul vostru :) 5 De la: baciu12 23 Septembrie 2010 23:26
I need your help! 54 De la: _oktober_ 14 Ianuarie 2012 22:59
deci pur si simplu mama saturat 0 De la: 1 Octombrie 2009 18:10
JOB-UL DE AUPAIR 2 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:43