Setari Cookie-uri

Alpha male..

De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-03 23:23:18ohoho ..intram in polemici ..?? chiar iti doresti asta ??? Nu e vorba de nici o pisica, e vorba ca prea societatea asta in care traim ne obliga cumva sa vedem totul obiectiv , in cifre, in material ...si daca te referi la mamifere ...ele nu cred ca isi doresc ''altceva '' dar asa e omul ...cel mai porc dintre animale

Dar ce crezi ca as dori pe un forum? Sa mi se linga talpile si sa mi se cante "Vivat"?
Aaa, ca imi permit sa intru in polemica, eu, tocmai eu, un amarat anonim, asta e altceva.
Totusi, subscriu: omul este cel mai scroafa dintre animale.
UnYang
Postat pe 3 Martie 2009 23:30
Prea multa vrajba intre oameni ...ma duc sa ma culc ...m-am intristat
__LL__
Postat pe 3 Martie 2009 23:32
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:30:29
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-03 23:23:18ohoho ..intram in polemici ..?? chiar iti doresti asta ??? Nu e vorba de nici o pisica, e vorba ca prea societatea asta in care traim ne obliga cumva sa vedem totul obiectiv , in cifre, in material ...si daca te referi la mamifere ...ele nu cred ca isi doresc ''altceva '' dar asa e omul ...cel mai porc dintre animale

Dar ce crezi ca as dori pe un forum? Sa mi se linga talpile si sa mi se cante "Vivat"?
Aaa, ca imi permit sa intru in polemica, eu, tocmai eu, un amarat anonim, asta e altceva.
Totusi, subscriu: omul este cel mai scroafa dintre animale.


ziceai ceva de detalii ..de ce nu ai lasat nemodificata subscrierea ??? ai facut -o tu mai repede scroafa ... ca vezi doamne eu eram sexista si tu mai repede sa mi dai cu firma in cap ...ca scroafa e de vina ....cine sa i mai inteleaga si pe oameni @!
__LL__
Postat pe 3 Martie 2009 23:34
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-03 23:34:32ziceai ceva de detalii ..de ce nu ai lasat nemodificata subscrierea ??? ai facut -o tu mai repede scroafa ... ca vezi doamne eu eram sexista si tu mai repede sa mi dai cu firma in cap ...ca scroafa e de vina ....cine sa i mai inteleaga si pe oameni @!


Esti copila la faza asta.
Urmareste cronologia mesajelor si continuturile si-ai sa-ti dai seama de ton, fond, mesaj atat pentru mine cat si pentru tine. Poate ai sa intelegi cauzalitatea sau principiul al doilea din dinamica, ala cu reactiunea.
UnYang
Postat pe 3 Martie 2009 23:39
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:01:40Femeile vor un alfamale inainte de menstruatie (ovulatie) si un sensibil dupa. E confirmat stiintific.
Inainte sa agati, du-te si intreab-o cand a avut menstra. Asta ca sa stii ce sa faci. Asta in teorie.

In practica, ai dreptate, femeiel cam alearga dupa barbati puternici. Asta pentru ca sunt slabe. Degeaba vantura ele "egalitatea". Sunt slabe, au nevoie de protectie in special MATERIALA. Nu neaparat ca au nevoie stringenta, dar asta isi doresc. In plus, poate fi si reflexul matern: "si copilul meu va avea tot ce-si doreste sau nu?". Tot reactie egoista, dar nu mai conteaza.

Daca vei gasi femei care nu vor alfamale, acelea vor fi cu siguranta unele istete si sensibile. Sigure pe ele, intelepte. Prin sigure sa nu intelegi toporiste sau brutale. Ci sigure pe inteligenta lor si pe regulile care le-au desprins din viata asta. Alea sunt femei care nu proiecteaza pe spinarea barbatului destinul atat al lor cat si al copiilor si merg pe ideea ca ambii trebuie sa sprijine in aceeasi masura relatia. Femei cu orgoliu, care stiu ca se pot intretine, care stiu ca se pot descurca.
Si care privesc barbatul ca pe un adevarat partener de viata, nu ca pe un bou pus sa traga la car si sa le scoata pe ele din greutati.

te contrazici singur in propria postare? pana la urma cum sunt femeile???
fals, dragul meu, ultimele studii arata ca femeile nu-si mai doresc barbatul alpha, ci pe cel beta, pentru ca vor afectiune....

initiatorul topicului are totusi 23 de ani, la aceasta varsta e normal sa nu fie printre preferintele fetelor... sa mai astepte vreo 5 ani, sa vada el atunci, ce sar femeile pe el
kitty_krieger
Postat pe 3 Martie 2009 23:45
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:39:04
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-03 23:34:32
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:30:29ziceai ceva de detalii ..de ce nu ai lasat nemodificata subscrierea ??? ai facut -o tu mai repede scroafa ... ca vezi doamne eu eram sexista si tu mai repede sa mi dai cu firma in cap ...ca scroafa e de vina ....cine sa i mai inteleaga si pe oameni @!


Esti copila la faza asta.
Urmareste cronologia mesajelor si continuturile si-ai sa-ti dai seama de ton, fond, mesaj atat pentru mine cat si pentru tine. Poate ai sa intelegi cauzalitatea sau principiul al doilea din dinamica, ala cu reactiunea.


pai tu ai inceput jocul asta ''chitros'', ..pe sistemul ''natzi-o franta ca ti-am dres-o''pentru ca m-ai bagat pe mine in categoria ciufutelor frustrate de nevinovata ..daca ai ceva personal cu mine esti binevenit sa-ti exprimi parerile, dar daca mi-ai citi si celelalte postari ...ai avea alta parere ...multumesc pentru complimentul facut , nu cred ca e ceva rau sa fii copil, mai ales ca am o varsta care imi permite lucrul asta, mai tarziu as fi penibila intr-adevar, accept orice critica atata timp cat este constructiva si nu este jignitoare in mod gratuit, imi retrag toate spusele de pe post si de mai inainte, sper sa nu ne mai ''intersectam'' in opinii.
__LL__
Postat pe 3 Martie 2009 23:45
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-03 23:45:20
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:01:40Femeile vor un alfamale inainte de menstruatie (ovulatie) si un sensibil dupa. E confirmat stiintific.
Inainte sa agati, du-te si intreab-o cand a avut menstra. Asta ca sa stii ce sa faci. Asta in teorie.

In practica, ai dreptate, femeiel cam alearga dupa barbati puternici. Asta pentru ca sunt slabe. Degeaba vantura ele "egalitatea". Sunt slabe, au nevoie de protectie in special MATERIALA. Nu neaparat ca au nevoie stringenta, dar asta isi doresc. In plus, poate fi si reflexul matern: "si copilul meu va avea tot ce-si doreste sau nu?". Tot reactie egoista, dar nu mai conteaza.

Daca vei gasi femei care nu vor alfamale, acelea vor fi cu siguranta unele istete si sensibile. Sigure pe ele, intelepte. Prin sigure sa nu intelegi toporiste sau brutale. Ci sigure pe inteligenta lor si pe regulile care le-au desprins din viata asta. Alea sunt femei care nu proiecteaza pe spinarea barbatului destinul atat al lor cat si al copiilor si merg pe ideea ca ambii trebuie sa sprijine in aceeasi masura relatia. Femei cu orgoliu, care stiu ca se pot intretine, care stiu ca se pot descurca.
Si care privesc barbatul ca pe un adevarat partener de viata, nu ca pe un bou pus sa traga la car si sa le scoata pe ele din greutati.

te contrazici singur in propria postare? pana la urma cum sunt femeile???
fals, dragul meu, ultimele studii arata ca femeile nu-si mai doresc barbatul alpha, ci pe cel beta, pentru ca vor afectiune....

initiatorul topicului are totusi 23 de ani, la aceasta varsta e normal sa nu fie printre preferintele fetelor... sa mai astepte vreo 5 ani, sa vada el atunci, ce sar femeile pe el


Pisicutzo ...esti razboinica si imi placi ! Dau o bere , ce zici te bagi ???
__LL__
Postat pe 3 Martie 2009 23:46
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-03 23:45:39pai tu ai inceput jocul asta ''chitros'', ..pe sistemul ''natzi-o franta ca ti-am dres-o''p

Da, ai dreptate, eu am CONTINUAT jocul asta chitros. Gata, nu ne mai jucam asa. Dauneaza bunelor intentii.
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-03 23:45:39imi retrag toate spusele de pe post si de mai inainte, sper sa nu ne mai ''intersectam'' in opinii.

Eu sper sa ne mai intalnim.
UnYang
Postat pe 3 Martie 2009 23:48
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-03 23:46:55
Pisicutzo ...esti razboinica si imi placi ! Dau o bere , ce zici te bagi ???

faci cinste? normal ca ma bag
kitty_krieger
Postat pe 3 Martie 2009 23:50
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-03 23:45:20te contrazici singur in propria postare? pana la urma cum sunt femeile???

Detalii? Vreau contradictia in cauza.
N-am spus ca TOATE femeile vor alfamale. Deci, reciteste.
UnYang
Postat pe 3 Martie 2009 23:52
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:39:04
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-03 23:34:32ziceai ceva de detalii ..de ce nu ai lasat nemodificata subscrierea ??? ai facut -o tu mai repede scroafa ... ca vezi doamne eu eram sexista si tu mai repede sa mi dai cu firma in cap ...ca scroafa e de vina ....cine sa i mai inteleaga si pe oameni @!


Esti copila la faza asta.
Urmareste cronologia mesajelor si continuturile si-ai sa-ti dai seama de ton, fond, mesaj atat pentru mine cat si pentru tine. Poate ai sa intelegi cauzalitatea sau principiul al doilea din dinamica, ala cu reactiunea.



Esti pe un forum, nu te mai da destept, comunica fara sa te folosesti de rautati !

Postat pe 3 Martie 2009 23:54
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:48:58
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-03 23:45:39pai tu ai inceput jocul asta ''chitros'', ..pe sistemul ''natzi-o franta ca ti-am dres-o''p

Da, ai dreptate, eu am CONTINUAT jocul asta chitros. Gata, nu ne mai jucam asa. Dauneaza bunelor intentii.
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-03 23:45:39imi retrag toate spusele de pe post si de mai inainte, sper sa nu ne mai ''intersectam'' in opinii.

Eu sper sa ne mai intalnim.

Mai mami , te pierzi in detaliile alea de care vorbeai si asa ca un ultim gest de bunacredinta ..aia de care iti povesteam mai devreme ...''pace pace intre doua dobitoace ''???Ce zici ?? O luam pe pisicutza si mergem la o bere ?
Pisi, esti cu noi da ?
__LL__
Postat pe 3 Martie 2009 23:56
De la: stelian, la data 2008-05-08 11:45:44As vrea sa aduc in discutie un aspect pe care l-am observat in societate.Exista o tendinta generalizata in randul persoanelor de sex feminin( nu contest ca poate exista si exceptii,dar ele sunt foarte rare)de a cauta ca partener de viata pe acel supranumit "alpha male",barbatul dominant,puternic,macho,dur,barbatul care intotdeauna se impune,care manipuleaza (FALS !!!!),care domina in timp ce barbatii mai sensibili,amabili,intelegatori,sinceri sau care dau dovada de alte asemenea calitati sunt considerati slabi,accesibili si inlaturati.Eu am ajuns la concluzia asta din propria mea experienta de viata(nu foarte lunga dar suficienta pentru a realiza anumite aspecte).Am 23 de ani si nu am reusit pana acum sa am nici o relatie stabila,tocmai din acest motiv,pentru ca nu sunt un "alpha male".Si toti cei ca mine niciodata nu vor avea succes pentru ca barbatul dominant a fost ,este si va fi intotdeauna cel ales.Dupa cum spunea o buna prietena "cand ceva devine accesibil,acel ceva devine neinteresant".
Sa fiti iubiti!



Nu stiu de unde ai luat informatiile despre subiectul asta, dar esti in eroare referitor la anumite aspecte.

1. Orice femeie viseaza -desi ea poate n-o sa o admita, multe din imposibilitatea de a se exprima in astfel de termeni- la un Alpha MAN (nu e totuna -dupa parerea mea- cu MALE, desi majoritatea folosesc MALE).
2. Un Alfa NU manipuleaza. Nu are nevoie sa faca asta pt ca e capabil sa anticipeze, e ceea ce se numeste contra-intuitiv.
(E adevart ca exista Alfa buni si Alfa rai - daca folosim criterul asta de distinctie!)
Tipii astia alfa sunt foarte rari..E adevarat ca unii au statusul asta mai dezvoltat din nastere, pur si simplu, in mod natural..Dar aproape orice tip poate sa fie alfa! Si tu poti devenii un astfel de individ. Trebuie sa dezvolti anumite trasaturi -care se afla in tine, adormite-, la un nivel spre foarte natural.

3. Statusul Alpha este, in primul rand, un MOD DE VIATA..o personalitate alfa (barbat sau femeie) este singura persoana CU ADEVARAT LIBERA !

Femeile isi doresc instinctiv un barbat Alfa. Singurul barbat adevarat.
De ce ? Pt ca un Alfa (barbat) detine majoritatea trasaturilor care sunt dorite de femei:
-e autentic, direct, sincer (cum am zis, el nu are nevoie sa minta sau sa manipuleze !)
- sigur pe el, isi mentine calmul in orice situatie
- este un individ inteligent; e un priceput al psihologiei umane!
- un lider (are initiativã),
- intelege si anticipeaza lucrurile
- are simtul umoruli
- spune lucruri care sunt total neasteptate (imprevizibil)
- e spontan, creativ
- e responsabil
- nu se roaga de ABSOLUT nimeni
- are calea/viata lui
- nu i e frica sa isi spuna opinia
-nu actioneaza sau comunica ca si cum ar fi o victimã
- stie ce vrea de la viata si de la ceilalti!
- e interesant
- nu te plictiseste
- e independent
- e atent
- e un tip dominant si de incredere
- un tip care îi ajuta pe cei care merita
Sunt doar cateva din trasaturile specifice personalitatii Alfa, care mi-ai trecut acum prin minte. Ai mai zis si tu cateva.

Daca ai studiat macar medium tipul asta de personalitate, iti poti da seama rapid intre oameni, care sunt barbatii sau femeile Alfa.

(Pentru mine, nu exista decat doua categorii de oameni: cei Alfa si Restul/Ceilalti/Non'Alfa. Indiferent ca e vorba de barbati sau de femei.)

Barbatul Alfa e singurul barbat real, adevarat, dorit de orice femeie..Adevarul e ca, e rar..Atat de rar incat multe femei se indoiesc (in sinea lor) ca il vor gasii vreodata. Este motivul pentru care multe aleg sa ramana singure, toata viata sau pana la varste inaintate.


Postat pe 3 Martie 2009 23:56
Ca sa fiu in topic..da, vreau un alfamale, nu imi plac prostovanii.
Prefer un tip care sa ma stimuleze, nu care sa ma tina in puf, pt care sa fiu centrul univeruslui si toate vrajelile de rigoare

Postat pe 3 Martie 2009 23:57
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:01:40
In practica, ai dreptate, femeiel cam alearga dupa barbati puternici. Asta pentru ca sunt slabe.


Daca vei gasi femei care nu vor alfamale, acelea vor fi cu siguranta unele istete si sensibile. [..]
Femei cu orgoliu, care stiu ca se pot intretine, care stiu ca se pot descurca.


Prima afirmatie pare a fi generalizare..... deci se cam refera la toate (sau cel putin la majoritatea)

Apoi spui ca femeile sunt slabe... deductia logica ne invata ca asta inseamna "TOATE femeile sunt slabe"

dar apoi spui ca exista si femei sigure pe ele, adica nu slabe....

sa continui??? asta ca sa nu mai iau de continutul mesajului tau care este cam misogin
kitty_krieger
Postat pe 3 Martie 2009 23:58
De la: Georgia99, la data 2009-03-03 23:54:51
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:39:04
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-03 23:34:32ziceai ceva de detalii ..de ce nu ai lasat nemodificata subscrierea ??? ai facut -o tu mai repede scroafa ... ca vezi doamne eu eram sexista si tu mai repede sa mi dai cu firma in cap ...ca scroafa e de vina ....cine sa i mai inteleaga si pe oameni @!


Esti copila la faza asta.
Urmareste cronologia mesajelor si continuturile si-ai sa-ti dai seama de ton, fond, mesaj atat pentru mine cat si pentru tine. Poate ai sa intelegi cauzalitatea sau principiul al doilea din dinamica, ala cu reactiunea.



Esti pe un forum, nu te mai da destept, comunica fara sa te folosesti de rautati !


Georgica, lasa-l mami ca l-am invaluit eu in karma mea pozitiva si se cuminteste ..e mai greu la inceput pana cunosti omul , il bagi la tine in casa, in suflet...si speri sa nu te muste de san:)))
Te pup dulce !
__LL__
Postat pe 3 Martie 2009 23:58
De la: Georgia99, la data 2009-03-03 23:54:51Esti pe un forum, nu te mai da destept, comunica fara sa te folosesti de rautati !

Ma dau asa cum sunt. Daca it apar destept, nu inseamna ca in mod necesar sunt destept pentru toata lumea. Explicatia la asta e simpla. Nu ma rup in basini, nu ma sparg in figuri. Ma dau exact cum imi vine. Sunt niste amanunte pe care tu nu le cunosti si care privesc mesajele private si atitudini gen "aaa, te pui cu mine, vrei polemica? nu cred..."

De ca si cum, daca am fi pe forum, n-avem voie sa ne...dam destepti.
Dar cum sa ne dam? Prosti?
UnYang
Postat pe 3 Martie 2009 23:58
De la: UmorulArogant, la data 2009-03-03 23:56:51
De la: stelian, la data 2008-05-08 11:45:44As vrea sa aduc in discutie un aspect pe care l-am observat in societate.Exista o tendinta generalizata in randul persoanelor de sex feminin( nu contest ca poate exista si exceptii,dar ele sunt foarte rare)de a cauta ca partener de viata pe acel supranumit "alpha male",barbatul dominant,puternic,macho,dur,barbatul care intotdeauna se impune,care manipuleaza (FALS !!!!),care domina in timp ce barbatii mai sensibili,amabili,intelegatori,sinceri sau care dau dovada de alte asemenea calitati sunt considerati slabi,accesibili si inlaturati.Eu am ajuns la concluzia asta din propria mea experienta de viata(nu foarte lunga dar suficienta pentru a realiza anumite aspecte).Am 23 de ani si nu am reusit pana acum sa am nici o relatie stabila,tocmai din acest motiv,pentru ca nu sunt un "alpha male".Si toti cei ca mine niciodata nu vor avea succes pentru ca barbatul dominant a fost ,este si va fi intotdeauna cel ales.Dupa cum spunea o buna prietena "cand ceva devine accesibil,acel ceva devine neinteresant".
Sa fiti iubiti!



Nu stiu de unde ai luat informatiile despre subiectul asta, dar esti in eroare referitor la anumite aspecte.

1. Orice femeie viseaza -desi ea poate n-o sa o admita, multe din imposibilitatea de a se exprima in astfel de termeni- la un Alpha MAN (nu e totuna -dupa parerea mea- cu MALE, desi majoritatea folosesc MALE).
2. Un Alfa NU manipuleaza. Nu are nevoie sa faca asta pt ca e capabil sa anticipeze, e ceea ce se numeste contra-intuitiv.
(E adevart ca exista Alfa buni si Alfa rai - daca folosim criterul asta de distinctie!)
Tipii astia alfa sunt foarte rari..E adevarat ca unii au statusul asta mai dezvoltat din nastere, pur si simplu, in mod natural..Dar aproape orice tip poate sa fie alfa! Si tu poti devenii un astfel de individ. Trebuie sa dezvolti anumite trasaturi -care se afla in tine, adormite-, la un nivel spre foarte natural.

3. Statusul Alpha este, in primul rand, un MOD DE VIATA..o personalitate alfa (barbat sau femeie) este singura persoana CU ADEVARAT LIBERA !

Femeile isi doresc instinctiv un barbat Alfa. Singurul barbat adevarat.
De ce ? Pt ca un Alfa (barbat) detine majoritatea trasaturilor care sunt dorite de femei:
-e autentic, direct, sincer (cum am zis, el nu are nevoie sa minta sau sa manipuleze !)
- sigur pe el, isi mentine calmul in orice situatie
- este un individ inteligent; e un priceput al psihologiei umane!
- un lider (are initiativã),
- intelege si anticipeaza lucrurile
- are simtul umoruli
- spune lucruri care sunt total neasteptate (imprevizibil)
- e spontan, creativ
- e responsabil
- nu se roaga de ABSOLUT nimeni
- are calea/viata lui
- nu i e frica sa isi spuna opinia
-nu actioneaza sau comunica ca si cum ar fi o victimã
- stie ce vrea de la viata si de la ceilalti!
- e interesant
- nu te plictiseste
- e independent
- e atent
- e un tip dominant si de incredere
- un tip care îi ajuta pe cei care merita
Sunt doar cateva din trasaturile specifice personalitatii Alfa, care mi-ai trecut acum prin minte. Ai mai zis si tu cateva.

Daca ai studiat macar medium tipul asta de personalitate, iti poti da seama rapid intre oameni, care sunt barbatii sau femeile Alfa.

(Pentru mine, nu exista decat doua categorii de oameni: cei Alfa si Restul/Ceilalti/Non'Alfa. Indiferent ca e vorba de barbati sau de femei.)

Barbatul Alfa e singurul barbat real, adevarat, dorit de orice femeie..Adevarul e ca, e rar..Atat de rar incat multe femei se indoiesc (in sinea lor) ca il vor gasii vreodata. Este motivul pentru care multe aleg sa ramana singure, toata viata sau pana la varste inaintate.



Cata rabdare ai avut sa pui toate liniutzele alea ...meriti un premiu ...ce zici ..un stilou nou te coafeaza ? sau o tastatura wireless?
Seara buna
__LL__
Postat pe 4 Martie 2009 00:01
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-03 23:56:09Mai mami , te pierzi in detaliile alea de care vorbeai si asa ca un ultim gest de bunacredinta ..aia de care iti povesteam mai devreme ...''pace pace intre doua dobitoace ''???Ce zici ?? O luam pe pisicutza si mergem la o bere ?
Pisi, esti cu noi da ?

Eu cred ca-s alfamale si te-am luat prea tare, dar tu n-ai realizat asta.

Lasand gluma la o parte, nici tu nu te dai aia sensibila. Probabil vrei sa inventam si alfawoman.
Esti tafnoasa pana la cer. ;)

Dau eu berea.
UnYang
Postat pe 4 Martie 2009 00:01
LL,ma bag si eu la o bere cu voi...in puii mei


si tu nenea asta cu topicelu,noi vrem d aia sensibili,nu ti ai dat seama nici pana acu????
SweetHappyButterfly
Postat pe 4 Martie 2009 00:02
Eu cred ca te inseli. O femeie puternica cu atat mai putin va accepta langa ea un barbat slab. Crede-ma. Cu cat o femeie devine mai sigura pe ea, cu atat mai putin devine toleranta la anumite puncte slabe ale barbatului de langa ea. Da, diferentza consta ca o femeie care are incredere in ea, nu va incerca sa schimbe caracterul acelui barbat, si nu ii va face scene, isi va schimba pur si simplu partenerul cu altul, cand vede ca nu se ridica la asteptarile ei.
Aladiah
Postat pe 4 Martie 2009 00:02
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:58:48
De la: Georgia99, la data 2009-03-03 23:54:51Esti pe un forum, nu te mai da destept, comunica fara sa te folosesti de rautati !

Ma dau asa cum sunt. Daca it apar destept, nu inseamna ca in mod necesar sunt destept pentru toata lumea. Explicatia la asta e simpla. Nu ma rup in basini, nu ma sparg in figuri. Ma dau exact cum imi vine. Sunt niste amanunte pe care tu nu le cunosti si care privesc mesajele private si atitudini gen "aaa, te pui cu mine, vrei polemica? nu cred..."

De ca si cum, daca am fi pe forum, n-avem voie sa ne...dam destepti.
Dar cum sa ne dam? Prosti?



Hai chill ! Ia un antinevralgic
Nu ai inteles ce am vrut sa spun

Postat pe 4 Martie 2009 00:02
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:58:48
De la: Georgia99, la data 2009-03-03 23:54:51Esti pe un forum, nu te mai da destept, comunica fara sa te folosesti de rautati !

Ma dau asa cum sunt. Daca it apar destept, nu inseamna ca in mod necesar sunt destept pentru toata lumea. Explicatia la asta e simpla. Nu ma rup in basini, nu ma sparg in figuri. Ma dau exact cum imi vine. Sunt niste amanunte pe care tu nu le cunosti si care privesc mesajele private si atitudini gen "aaa, te pui cu mine, vrei polemica? nu cred..."

De ca si cum, daca am fi pe forum, n-avem voie sa ne...dam destepti.
Dar cum sa ne dam? Prosti?


A dracu polemica profunda fu ..de la o rochie transparenta nenorocita ...cata ranchiuna ...tu sigur nu esti pitzi ???
__LL__
Postat pe 4 Martie 2009 00:03
Sensibil depinde cand. Nu imi place genul care imi canta serenade sub balcon, dar nu stiu sa schimbe un bec, sau tipa cand vad un paianjen...
Aladiah
Postat pe 4 Martie 2009 00:04
De la: UnYang, la data 2009-03-04 00:01:43
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-03 23:56:09Mai mami , te pierzi in detaliile alea de care vorbeai si asa ca un ultim gest de bunacredinta ..aia de care iti povesteam mai devreme ...''pace pace intre doua dobitoace ''???Ce zici ?? O luam pe pisicutza si mergem la o bere ?
Pisi, esti cu noi da ?

Eu cred ca-s alfamale si te-am luat prea tare, dar tu n-ai realizat asta.

Lasand gluma la o parte, nici tu nu te dai aia sensibila. Probabil vrei sa inventam si alfawoman.
Esti tafnoasa pana la cer. ;)

Dau eu berea.


Mai mamica ...eu nu ma dau sensibila, mi-as trage palme singura si m-as autoflagela cu coada de la matura daca as fi o vaitacioasa ...
si mai esti si modest alfamelule de ce esti !!!:))))
__LL__
Postat pe 4 Martie 2009 00:05
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-04 00:03:11
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:58:48
De la: Georgia99, la data 2009-03-03 23:54:51Esti pe un forum, nu te mai da destept, comunica fara sa te folosesti de rautati !

Ma dau asa cum sunt. Daca it apar destept, nu inseamna ca in mod necesar sunt destept pentru toata lumea. Explicatia la asta e simpla. Nu ma rup in basini, nu ma sparg in figuri. Ma dau exact cum imi vine. Sunt niste amanunte pe care tu nu le cunosti si care privesc mesajele private si atitudini gen "aaa, te pui cu mine, vrei polemica? nu cred..."

De ca si cum, daca am fi pe forum, n-avem voie sa ne...dam destepti.
Dar cum sa ne dam? Prosti?


A dracu polemica profunda fu ..de la o rochie transparenta nenorocita ...cata ranchiuna ...tu sigur nu esti pitzi ???



Lasa ca e mai frumos sa ne ,,rupem in polemici''

Postat pe 4 Martie 2009 00:05
De la: Aladiah, la data 2009-03-04 00:04:15Sensibil depinde cand. Nu imi place genul care imi canta serenade sub balcon, dar nu stiu sa schimbe un bec, sau tipa cand vad un paianjen...



tind sa cred k nu exista astfel de barbati....
dar revenind la subiect,ma refer sensibili adik sa fie atenti la nevoile noastre,sa fie alaturi de noi etc....
SweetHappyButterfly
Postat pe 4 Martie 2009 00:06
Georgia , nu mai incerca ...n-are rost... are si el 2 dude de postari si vrea sa ne arate cat de grozav e ...pacat ....incepusei promitator!
__LL__
Postat pe 4 Martie 2009 00:07
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-03 23:58:18
De la: UnYang, la data 2009-03-03 23:01:40
In practica, ai dreptate, femeiel cam alearga dupa barbati puternici. Asta pentru ca sunt slabe.


Daca vei gasi femei care nu vor alfamale, acelea vor fi cu siguranta unele istete si sensibile. [..]
Femei cu orgoliu, care stiu ca se pot intretine, care stiu ca se pot descurca.


Prima afirmatie pare a fi generalizare..... deci se cam refera la toate (sau cel putin la majoritatea)

Apoi spui ca femeile sunt slabe... deductia logica ne invata ca asta inseamna "TOATE femeile sunt slabe"

dar apoi spui ca exista si femei sigure pe ele, adica nu slabe....

sa continui??? asta ca sa nu mai iau de continutul mesajului tau care este cam misogin

Prima afirmatie pare a fi o generalizare, dar nu este. Femeile sunt slabe, mai slabe decat barbatii. Atat dpdv al andurantei, ca fiziologie si morfologie, cat de cele mai multe ori dpdv psihic. Faptul ca-s mai slabe decat barbatii nu presupune deductia logica implicita cum ca nu pot fi sigure pe ele. Si eu sunt mai slab decat un Rambo, dar sunt sigur pe mine, am incredere in mine. Ceea ce nu spune nimic despre ierarhia mea pe scara puterii. Este doar o constatare vis-a-vis de cum ma apreciez.
In ceea ce priveste misoginismul, incearca si reversul medaliei: nu cumva vi se pare ca barbatii (nu toti) ar fi misogini tocmai din motivul unui egoism ceva mai pronuntat, ori dintr-un automatism sau prejudecata?
UnYang
Postat pe 4 Martie 2009 00:07
De la: Aladiah, la data 2009-03-04 00:04:15Sensibil depinde cand. Nu imi place genul care imi canta serenade sub balcon, dar nu stiu sa schimbe un bec, sau tipa cand vad un paianjen...



Bravo tu !
Ce serenade frate, aia sensibili isi doresc una cuminte,linistita
Eu am alergie la romanticii incurabili

Postat pe 4 Martie 2009 00:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sufar ca o proasta 20 De la: Cristinakitty 5 Februarie 2010 16:46
oare gresesc?! 19 De la: rodica1902 9 Noiembrie 2010 15:29
What do you hate most about men ? 74 De la: witchy 20 August 2009 16:53
fetelor voi a-ti vazut ca barbati astia uita de I martie 59 De la: Aladiah 26 Mai 2009 13:08
Cat de mult inseamna prea mult? 30 De la: sarutama 20 Septembrie 2009 13:28