Setari Cookie-uri

De la ce varsta ar trebui folosite creme anti rid?

eu personal stiu ca de la varsta de 21,22 sunt binevenite cremurile ce previn ridurile,cum ar fi L'OREAL HAPPYDERM,face minuni,iar dupa 30 sau cand deja ai riduri permanente ,zic eu, sa recurgi la propriile anti rid cremuri,in aceasta gama e o alegere mare. SUCCES!

Postat pe 24 August 2008 04:35
o crema de fata trebuie testata,nu poti s-o cumperi ca pe o crema de ghete.Sunt consultanti care pot sa va faca un test si in functie de tipul tenului iti poate recomanda ce ti se potriveste,dar fiecare face cum doreste. Depinde de fiecare cat pret pune pe ea.
gabi_a_lu_miki
Postat pe 25 August 2008 18:13
ar trebui folosite cam de la 20 de ani k sa previna.si e mult mai bine sa previi decat sa combati
alexutzab
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:23
da..sunt de acord..o crema antirid nu o folosesti la orice varsta,dar nici nu inseamna ca daca crema antirid este pu persoanele cu virsta cuprinsa intre 25-30..si tu ai 20..ca nu o poti folosi..
sunt persoane care au primele riduri la 30..sunt persoane care au primele riduri la 15 ani..depinde de piele..
daca nu ai riduri te poti folosi cu o crema ce previne aparitia ridurilor..apoi cu timpul...cand sunt vizibile..folosesti crema antirid..
(daca ar fi si la baza samburi de struguri..ar fi mai bine..)
si cat mai nutritiva!!!!!crema de noapte..
succes..daca ceva..mai intreaba
dolcedoll
Postat pe 24 Septembrie 2008 13:28
Eu citesem prin niste reviste ( nu mai tin minte ) ca se folosesc incepand cu varsta de 25 de ani. Eu folosesc Gerovital H3. Nu este scumpa dar imi face bine. Pielea e moale, catifelata si hidratata.
dafffne
Postat pe 26 Septembrie 2008 21:18
un remediu pt prevenirea ridurilor este si uleiur eteric din trandafir, are si un miros placut, e si afrodisiac , e bun si uleiul din pachiuli, ylang-ylang, dar e mai greu de gasit. eu am inceput sa ma dau deja.dupa ce le aplinci, uleiurile dau senzatia de usturime, dar numai pt citeva minute. bafta!cunosc o doamna de 53 de ani, care n-are aproape nici un rid, are tenul f sanatos. apropo, depinde f mult si de alimentatie.
Pinna
Postat pe 6 Octombrie 2008 13:41
cremele antirid sunt indicate de la 35 de ani in sus.daca pana 35 aplicati creme antirid s-ar putea ca dupa 35 sa nu mai aveti ca sa puneti pe fata.este acelasi efect ca si la medicamente daca tratezi o raceala cu cele mai puternice antibiotice cand faci o gripa serioasa corpul nu mai raspunde la tratament .asa si cu cremele incercati sa adaptati cremele in functie de varsta si anotimp.
cele mai bune creme antirid sunt cele care contin coenzima Q10,o substanta proprie pielii,la nivel dermatologic stopeaza procesul de imbatranire.
SA FITI FRUMOASE!
otto_otto2000
Postat pe 24 Octombrie 2008 23:03
De la: Pinna, la data 2008-10-06 13:41:19un remediu pt prevenirea ridurilor este si uleiur eteric din trandafir, are si un miros placut, e si afrodisiac , e bun si uleiul din pachiuli, ylang-ylang, dar e mai greu de gasit. eu am inceput sa ma dau deja.dupa ce le aplinci, uleiurile dau senzatia de usturime, dar numai pt citeva minute. bafta!cunosc o doamna de 53 de ani, care n-are aproape nici un rid, are tenul f sanatos. apropo, depinde f mult si de alimentatie.


De unde se cumpara, de la Plafar?
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 23:15
cand fata o cere.Cred ca bine este dupa 30 ani.

Postat pe 25 Octombrie 2008 14:20
PARCA SE ZICE creme

Postat pe 25 Octombrie 2008 14:22
buna fetelor si eu ma confrunt cu aceeas intrebare ce crema sa folosesc deoarece am 20 de ani si sunt viitoare mamica am un ten cu probleme de cand ma stiu si de aceea nu stiu ce crema sa folosesc deoarece imi iasa cosuri de la orce crema iar despre riduri am cateva mai accentuate in jurul ochilor.va pup si astept comentariile voastre dragutelor
kudika078712
Postat pe 2 Noiembrie 2009 11:31
am 22 de ani..am incercat toate cremele posibile pt hidratare(Avene,Loreal,Nivea)...acum la sfatul unei doamne farmaciste de la Plafar folosesc lotiune demachianta Doina (este singura cu vit A si E de pe piata..restul sunt pline de chimicale si sintetice),seara si dimineata.seara dupa demachiere ma dau cu ulei de masline,insist in zona ochilor pt ca stratul de epiderma e f subtire si mai predispus la riduri.de 2ori pe saptamana folosesc masca cu argila si peeling cu miere si tarate.vreau sa folosesc numai produse cat de cat mai naturiste dc e sa zic asa..voi ce produse naturiste folositi?
feelsosweet
Postat pe 7 Noiembrie 2009 16:42
De la: , la data 2008-05-20 09:20:14

De la ce varsta ar trebui folosite cremele anti-rid.
Eu sunt obsedata de liniile fine care apar la ochi, le condifer riduri,e o exagerare insa vreau sa am pielea intinsa si fara nici un fel de linii si riduri cat mai mult timp posibil.

Insa nu stiu de la ce varsta ar trebui sa folosesc creme anti rid.
Voi ce parere aveti?

draga mea..dupa 30 ani...atunci incep ele sa apara o data cu varsta..insa daca sti cu ce creme sa te dai...nici nu se observa tare
cristiana_cris
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:08
De la: cristiana_cris, la data 2009-11-10 15:08:37
De la: , la data 2008-05-20 09:20:14

De la ce varsta ar trebui folosite cremele anti-rid.
Eu sunt obsedata de liniile fine care apar la ochi, le condifer riduri,e o exagerare insa vreau sa am pielea intinsa si fara nici un fel de linii si riduri cat mai mult timp posibil.

Insa nu stiu de la ce varsta ar trebui sa folosesc creme anti rid.
Voi ce parere aveti?

draga mea..dupa 30 ani...atunci incep ele sa apara o data cu varsta..insa daca sti cu ce creme sa te dai...nici nu se observa tare



...mda, mersi cristiana_cris ca nici macar n-ai dat un exemplu de crema anti-rid

Eu personal am inceput sa ma dau dupa 22 de ani cu ce era pe vremea aceea -Apiten, Apidermin, Elmiplant, Gerovital, uneori L'Oreal. Si chiar mi-a folosit, peste timp.


http://verze.ro www.verze.ro Site-ul verzelor, fff simpatic
tequila_cu_varza
Postat pe 12 Noiembrie 2009 19:58
Gogosi...
kudika226898
Postat pe 2 Septembrie 2010 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ten gras - top preferinte - apa termala / crema hidratanta pt ten acneic 5 De la: Laurelin 28 Aprilie 2010 00:03
semnele dupa varicela 2 De la: kudika_965434 15 Mai 2014 14:03
ce dermatocosmetice folositi pt celulita si vergeturi? 8 De la: bebe_Cristina 22 Aprilie 2009 18:03
Pete albe 4 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:54
Am un ten foarte dificil 9 De la: oonahabibi_yahoo_com 15 Aprilie 2009 11:24