Setari Cookie-uri

TRUCURI DE MACHIAJ

De la: dafffne, la data 2008-09-22 20:49:33Da' atunci ar trebui sa ne spui si distanta de la care se aplica pe fata ?

20-25 de cm se aplica
everything_for_you
Postat pe 30 Martie 2009 23:08
eu ma machez in functie de starea pe care o am in aceea zi...
_dulcik_
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:05
eu mereu ma machiez in functie de starea de spirit. si de vreme daca e frumos afara cel mai probabil o sa fiu colorata toata si machiajul o sa fie in ton cu tinuta. nu prea tin cont daca e zi sau seara, mereu imi place sa imi accentuez ochii. singura diferenta ar fi ca seara nu ma sfiesc sa folosesc sclipici :)
cel mai important cand te machiezi mi se pare sa folosesti 2-3 nuante de fard ca sa iti faci umbre, sa conturezi frumos ochii cu dermatograf sau tus lichid si sa nu te dai cu un ruj care nu se potriveste. de exemplu daca te fardezi cu roz ar fi o prostie sa te dai cu ruj rosu sau portocaliu. iar daca te machiezi cu nuante neutre sau cu auriu/bronz etc e de preferat sa folositi un ruj mai rosu sau in nuante calde :) si e o prostie ce ni se spune in reviste, sa nu accentuezi niciodata si ochii si buzele. pentru un machiaj smokey eyes dramatic, de seara, in tonuri de gri merge perfect un ruj rosu, completeaza machiajul. daca am folosi un ruj nud ar fi un look incomplet. pe gugal gasesti multe poze care confirma asta.
cat despre fixativul pe fata .... nici un profesionist nu ar face asa ceva! fixativul este plin de chimicale. si ganditi-va ca atunci cand il dati pe par, e ca si cand v-ati da cu clei pentru ca firele stau apoi lipite intre ele, fixe. vreti sa va dati cu clei pe fata? urmaresc multi makeup artisti pe youtube si nici unul nu foloseste fixativ pe fata.

Postat pe 30 Aprilie 2009 12:22
Exista fixator special pentru machiaj...dar de asta cu fixativul nu am avuzit pana acum...
Beautybylily
Postat pe 2 Noiembrie 2009 23:16
clar....trebuie sa ne machiem in functie de forma fetei.....dar si functie de stilul adoptat in acea zi....(adik: elegant,sport,chic,casual)......
FLORY_DULCIK
Postat pe 27 Noiembrie 2009 19:13
Fetelor,

Daca va pasioneaza make-up-ul, daca vreti sa invatati cum sa realizati machiaje pentru orice ocazie fara a plati taxe de sute de euro pe cursuri de specialitate, sau daca aveti nevoie de vreun sfat in ceea ce priveste make-up-ul potrivit voua, va astept pe http://ancabuzeamakeup.blogspot.com

O zi frumoasa!!
anca_buzea
Postat pe 25 Mai 2010 21:29
eu cit mai natural maq machieez doar la chefuri mai strident oricum vara asta se poarta cit mai natural. rimelul e cel mai important am o colega foloseste despartitor de gene super fain arata..
nikky21
Postat pe 30 Mai 2010 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRODUSE MAC 1 De la: claudiagabi 1 August 2010 12:23
EXTENSII GENE 33 De la: carmenghera 13 Mai 2015 11:47
ce parere aveti despre?..... 11 De la: cristalnou 30 Ianuarie 2011 23:44
am nevoie de putin ajutor,va rog.. 20 De la: albe_beea 21 August 2009 21:49
Exista ingrediente periculoase in rujuri? 1 De la: monica_s23 31 Mai 2010 20:55