Setari Cookie-uri

PROTEST!

azi protestez impotriva celor care se leaga de tot felul de chestii, printre care cea mai jenanta mi s-e pare cea referitoare la greselile gramaticale.
in loc sa orbecaiti dupa greselile fiecaruia, mai bine ati citi cu atentie comentariile ca poate mai invatati cate ceva. daca o persoana greseste cand posteaza un comentariu nu inseamna ca e redusa!pe mine una ma intereseaza esenta, ceea ce vrea sa transmita peroana respectiva! asa ca lasati superficialitatea si mai bine cititi cu atentie ca poate invatati cate ceva.
in semn de protest, azi am hotarat ca toate comentariile mele sa aiba greseli gramaticale.

Postat pe 21 Mai 2008 15:12
ii invit pe 'atotstiutorii' de pe acest forum sami faca reprosuri referitoare la greselile gramaticale!
vai, iar am gresit!:)

Postat pe 21 Mai 2008 15:17
ma alatur si eu protestului tau.onnyta,e mult mai frumoasa viata cand o traiesti in armonie,decat in vorbe grele si suparari.
sonia111222
Postat pe 21 Mai 2008 15:30
pai se pare ca unii nu stiu chestia asta si nici nu vor sa invete dela altii.eu una am intrat pe acest forum ca sami fac prieteni si sa mai invat cate ceva.

Postat pe 21 Mai 2008 15:42
draga prietena venii si eu la protest cu greseli cu tot.dar bag seama ca si aici o sa fie incendiara situatia.nu avusesi de lucru si turnasi gaz pe foc.........

Postat pe 21 Mai 2008 15:44
nu trebuie luati in seama,oamenii pot fi cateodata foarte rai,macar noi sa incercam sa fim uniti,doar suntem o comunitate.
sonia111222
Postat pe 21 Mai 2008 15:44
cel mai tare ma enerveaza faptul ca in loc sa citeasca cu atentie comentariile si sa extraga ce e bun stau sa nalizeze ffecare greseala!

Postat pe 21 Mai 2008 15:48
Parere personala:fiecare are dreptul la a da un sfat, o parere,o opinie,atata timp cat este facuta la modul civilizat si decent.Si eu gresesc cand scriu,uite m-a corectat Ramy,i-am dat mesaj,fata de nota 10,a avut dreptate.Trebuia sa ma supar?De ce?

Postat pe 21 Mai 2008 15:50
Adevarul doare dar face bine.By the way,ce legatura are capitolul relatii cu gramatica?

Postat pe 21 Mai 2008 15:52
se poate dragilor dar fiecare are dreptul sa greseasca.
asta nu inseamna ca trebuie sa ne tiganim pe forum.
poate cineva scrie in graba si daca greseste ce?
pe voi ce va intereseaza de fapt? mesajul pe care vrea sal transmita persoana respectiva sau faptul ca a scris 'sal' impreunat?

Postat pe 21 Mai 2008 15:59
n-ar trebui sa aiba nici una,dar asa suntem noi,oamenii,nu-i stim aprecia pe cei de langa noi decat atunci cand ii pierdem,adica prea tarziu;nu vedem calitatile,doar defectele...mare pacat!
sonia111222
Postat pe 21 Mai 2008 16:01
Da' cine s-a tiganit?Eu cred ca am vorbit frumos.Nu e rau sa ai standarde si pretentii la toate capitolele,sa stii.Pe mine ma intereseaza si mesajul,ideea si cum e exprimata.

Postat pe 21 Mai 2008 16:02
Cum avem grija sa ne machiem, sa ne imbracam frumos, sa ne asortam, cum avem atatea in vedere, de ce am neglija exprimarea? E si ea o parte din "cartea de vizita" a fiecaruia.

Postat pe 21 Mai 2008 16:05
o fi, dar asta nu da la nimeni dreptul sa aduca jigniri de toate felurile pt. o greseala.
din punctul meu de vedere se face prea mare tam tam pe tema asta.

Postat pe 21 Mai 2008 16:15
Da' cine a jignit?Nominalizeaza,te rog din suflet.Iisuse,nu am mai pomenit asa ceva!Voi nu faceti diferenta intre pareri si jigniri?Ca doar sunteti fete inteligente!Cred ca macar atat ne datoram:respect.

Postat pe 21 Mai 2008 16:18
nu inteleg de ce te tot ataci tu? daca citesti subiectele cu atentie ai vezi.si nu o mai lua personal ca nu e cazul.si da sintem fete inteligente, ca daca nam fi nu am fi pe aici.

Postat pe 21 Mai 2008 16:34
Cu ce am atacat?Punctual.

Postat pe 21 Mai 2008 16:41
eheeee....pai uitaseti scandalul trecut? ala cu pozele si cu conturi sterse???asa s-a intamplat de cand am intrat prima data pe forum:cand lucrurile merg bine, apare cate cineva sa ,,ne zgandare" si gata scandalu.si uite asa scriu si eu cu greseli ca corecteaza altii...

Postat pe 21 Mai 2008 16:47
Si eu scriu cu greseli,dar nu ii jignesc pe cei care imi atrag atentia.Mai bine sa stiu sa pot indrepta decat sa rada altii pe la spate care nu au curajul sa zica in fata.Nu cred ca ar trebui sa existe niciun scandal.Cei care ne fac atenti ne fac un bine ca ne feresc de altele mai rele.

Postat pe 21 Mai 2008 16:51
valy am scris de ce te ataci tu!!! inca o dovada ca multi sint superficiali.
nu am uitat faza cu pozele! pai se putea?

Postat pe 21 Mai 2008 16:52
teai gandit ca poate sint persoane care nu au studii nu stiu cate, dar au o experienta de viata bogata?
si da nu zice nimeni ca o observatie subtila deranjeaza pe cineva.

Postat pe 21 Mai 2008 16:56
Acum asa e cool sa punem pe forum ce ne irita? Daca ati vedea ce am primit eu ca am scris la "Totul despre sex". Sa le pun pe site? Nu are rost, ce rezolv? Plus ca as muri de rusine. Cel mai decent: "ca sunt pudica". Si e ilegal? Doamne, ce de lume nebuna! Voi daca va stiti corecte, nu mai aplecati urechea la tot, va pierdeti timp din viata si viata e scurta pt. nimicuri de astea.

Postat pe 21 Mai 2008 16:56
sa fim seriosi...France si-a cerut scuze inca de la primul comentariu(pentru greselile gramaticale).a spus ca nu vb romaneste decat foarte rar.atunci de ce sa-i atrag atentia cu privire la ceva ce...nu e treaba mea.aceasta doamna a ales sa traiasca undeva unde nu poate vb romaneste, nu vrea sa se mai corecteze pentru ca nu vb decat aici, pe forum...personal i-am inteles toate comentariile...asa...cu greseli.sunt muuuuulti care scriu corect si nu poti intelege 2 fraze.

Postat pe 21 Mai 2008 16:58
e cale lunga de la a corecta pe cineva pina la a jigni persoana in cauza cu diferite apelative .orice om normal are o reactie si asta depinde de temperamentul fiecaruia.niciodata nu am jignit pe nimeni direct pe privat asa cum a facut d-ra in cauza si am raspuns sub forma asta sa vada pe pielea ei cum este sa arunci cu pietre in persoane pe care nu le cunosti.eu cind am ceva de spus spun in fata chiar daca pentru unii e greu sa accepte lucrul asta.in legatura cu ceea ce scriu nu va obliga nimeni sa cititi comentariile mele deci nu inteleg care este problema.unele persoane ma accepa asa anagramata cu greseli cu tot si sincer chiar nu ma pot desparti de ele ca sa fac placerea unora si altora.

Postat pe 21 Mai 2008 17:08
pai da. nu conteaza ce se scrie atata timt cat e correct gramatical..

Postat pe 21 Mai 2008 17:08
Iarta-ma,F,eu nu cred ca te-a jignit R.A vb frumos cu tine,cat despre apelative,daca ai sters mesajele (desi e greu de crezut),spune tu concret cum ti s-a adresat.Ai obsesie?Te repeti non-stop ca nu vrei sa renunti.Nici nu ti-a cerut-o nimeni.Tot ce te rugam este sa iti temperezi si controlezi vocabularul pt. ca toti meritam respect,cred eu.

Postat pe 21 Mai 2008 17:13
adevarul e ca pana acum cateva zile toata lumea era linistita pe acest form, pana incepu porcaria asta de concurs! si gata.o luara toti razna!
oricum o sa se termine. sa vad atunci cati din cei care au postat comentarii o sa continue.

Postat pe 21 Mai 2008 17:27
mai baiatule vrei sincer parerea mea????? eu lucrez printre nebuni dar pe forumul asta am gasit unii care depasesc orice imaginatie.daca eu sint obsedata despre tine ce poti sa-mi povestesti?

Postat pe 21 Mai 2008 17:29
F,chiar la inceput...'...din categoria femeilor usoare...'.Asta ce inseamna?Dar relicva,frustrata,ratata recunosti ca ai facut-o?Si,oricum,ai vorbit urat.Nu-ti dai seama ca asa decazi tu,nu cel pe care il jignesti???

Postat pe 21 Mai 2008 17:31
Nu iti povestesc prea multe ca,deh,eu nu sunt asa 'important' ca tine.

Postat pe 21 Mai 2008 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:) 24 De la: steffy91 8 Decembrie 2011 17:31
Asigura implanturile mamare biletul spre fericire sau drumul sigur spre suferinta? Tu ce crezi? Ti-ai asuma riscurile unei astfel de operatii estetice? Merita? Chiar nu exista Paradis fara sani siliconati ? 9 De la: FAT___FRUMOS 1 Februarie 2015 14:52
un cadou perfect ? 13 De la: kudika421339 2 Octombrie 2011 18:50
Ce va face fericiti? 138 De la: Razv 21 Februarie 2014 10:26
iubirea nu inseamna neaparat fericire 20 De la: scorpio67 31 Mai 2010 07:31