Setari Cookie-uri

mancare sanatoasa!

f bine ca tu crezi in ceva si te comporti ca atare. Iti respecti principiile. Bravo!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 24 Septembrie 2008 17:16
nici eu nu manac carne, decat cea de peste..
si sanatatea mea este cat se poate de buna poate chiar de invidiat!
in plus, o fac din acelasi motiv ca witcher.. daca ar fi vorba de kg, nu as abuza zilnic de dulciuri si inghetata.. pur si simplu ideea de a manca carne imi repugna..
la capitolul imbracaminte.. recunosc ca apreciez incaltamintea din piele. Atat, deoarece hainele din piele nu-mi plac absolut deloc.

Postat pe 24 Septembrie 2008 17:24
fetelor ma chinui rau sa imi fac un program regulat de mese nu imi iese.
Cuiva i s-a intamplat minunea ( sa poata respecta cele 3 mese si cele 2 gustari)?

Sunt fericita ca am reusit:
- sa ma las dinnou de baut sucuri acidulate si cele imbuteliate; momentan beau decat : cafea, ceai, apa plata, limonada ( nu mai mult de 2 pahare/pe zi -> fructoza fratilor pericol mare!)
- sa introduc mai multe legume in alimentatia mea zilnica;
dafffne
Postat pe 9 Octombrie 2008 12:43
referitor la carne!

Eu sunt mandra sa recunosc ca ador carnea de pui si de curcan ( la gratar sau la aburi si fiarta in supe !!!!!! O manc de 5 ori pe saptamana. Deasemenea imi place si pestele.

Uite ma laud ca mananc carne, dc altii se lauda ca nu mananca!!!!!!

PS : Cred ca sunt intradevar unica ! Doar eu am spus ca mananc carne! Sunt singura persoana de pe terra! Asa ca va rog nu ma puneti la zid sa ma executati ca sunt un exemplar pe cale de disparitie!!!!!!!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 9 Octombrie 2008 12:49
Bravo tie, dar stii cum se zice.. eu recunosc ca mananc si carne, dar tu esti in faza de negare. Cu programul regulat nu-mi iese nici mie.. Dar poate doar sunt in faza de negare.

Postat pe 12 Octombrie 2008 12:47
Si eu ma laud ca mananc carne ! :D Ce masa este aia fara un pic de carnitza ?

Postat pe 12 Octombrie 2008 12:59
mor de draci nu reusesc sa am cele 3 mese cu 2 gustari regulate!!!!!!!
Dar nu ma las incerc si maine!!!!!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 13 Octombrie 2008 17:26
Stiu, plus ca am zile in care plec de acasa la 8 si vin la 18.. In plus urasc sa-mi iau mancare adevarata sa mananc.. Imi iau fructe sau un sandvis..

Postat pe 14 Octombrie 2008 20:56
si eu urasc sa-mi fac pachet dar doar asa pot sa reusesc sa mananc cat de cat sanatos.
dafffne
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:54
De la: dafffne, la data 2008-09-22 16:50:38M-am lasat 3 zile de cola, chiar nu imi era pofta dar a 4 zi a trebuit sa beau ca mi s-a facut rau. Am tensiunea mica.
Nu trebuia sa spun ca nu mai beau cola ci sa ma gandesc cu ce sa o inlocuiesc.Apoi sa ma las.
Azi nu am mai baut.Dar o sa beau o cafea. Daca stiti ceva ceaiuri care contin cofeina va rog sa-mi spuneti.


Incearca sa bei ceai verde (sau negru) daca vrei sa renuti la cafea sau la cola. Are teina deci actioneaza cam la fel ca si cofeina si in plus are multe alte beneficii.

rosebud
Postat pe 4 Decembrie 2008 00:32
Mi-am facut astazi analizele, sunt foarte bine.. mai putin colesterolul. Colesterol care a depasit limita maxima, nu cu mult, dar suficient cat sa ma intreb ce e de facut. Mare mi-a fost mirarea, mai ales pt ca sunt usor.. subponderala. Incerc sa mananc sanatos. Ce sfaturi imi dati?
Hania2
Postat pe 17 Aprilie 2009 17:41
De ce in prezent apropierea Craciunului si implicit masa de Craciun a devenit o sperietoare gastronomica pentru orice doamna si d-ra?Poate ca se gandesc ca se apropie o perioada in care delicatesele le fac sa fie mai pofticioase??Eu cred ca inca nu ati aflat ca va puteti face un mic cadou cumparand produsul pentru slabit DESERT PLANT.Pret 100lei/30caps/flacon (id messenger : desert.plant ) p.s. Se poate comanda si pentru o perioada mai mica,o saptamana,2 saptamani
desert_plant
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:06
Incerc sa mananc cat mai sanatos, in general sunt foarte atenta ce alimente cumpar si imi place sa fiu cat mai infomata despre tot ceea ce tine de nutritie. Vedeti ca joia asta, pe 9 apare un volum al dr. Menci care se poate lua cu Gazeta Sporturilor. E despre cum sa manacam mai sanatos si mai ieftin. Chiar am nevoie de niste sfaturi de acest gen
andreeacodranu
Postat pe 6 Iunie 2011 11:48
De la: Hania2, la data 2009-04-17 17:41:49 Mi-am facut astazi analizele, sunt foarte bine.. mai putin colesterolul. Colesterol care a depasit limita maxima, nu cu mult, dar suficient cat sa ma intreb ce e de facut. Mare mi-a fost mirarea, mai ales pt ca sunt usor.. subponderala. Incerc sa mananc sanatos. Ce sfaturi imi dati?
Bea si tu ceaiuri, mai ales ceai negru. Acesta regleaza colesterolul. Eu luam capsule slim and fit cu ceai verde si garcinia care mi-au reglat se pare colesterolul din sange. Bine, alaturi de o dieta evident. Vorbeste cu un medic oricum, e cel mai bine.
DariaMih
Postat pe 21 August 2012 05:04
Eu tin deja de vreo 3 sapt cura de slabire. am inceput incet de tot dar la sfarsit de saptamana trag linie si ma rasfat cu o praji cu ciocolata si sos de zmeura. pana acum, am inceput asa: am renuntat la cola si ice tea, am inlocuit cu ceai de soc. dar am inteles ca mai mult de 2 sapt nu trebuie sa-l beau asa ca in curand o sa iau pauza. de mancat mananc rosii cu branza, castraveti, dovlecei. recunosc, dovleceii ii mananc prajiti, ca nu pot altfel. si fructe cat cuprinde. sport nu prea fac ca mi-e lene. chiar mi-e lene. am slabit aproape 4 kg, nu stiu cat sa zic exact. hai, cine mai tine jurnalul cu mine?
kudika_7869
Postat pe 23 August 2012 01:17
De la: DariaMih, la data 2012-08-21 05:04:08
De la: Hania2, la data 2009-04-17 17:41:49 Mi-am facut astazi analizele, sunt foarte bine.. mai putin colesterolul. Colesterol care a depasit limita maxima, nu cu mult, dar suficient cat sa ma intreb ce e de facut. Mare mi-a fost mirarea, mai ales pt ca sunt usor.. subponderala. Incerc sa mananc sanatos. Ce sfaturi imi dati?
Bea si tu ceaiuri, mai ales ceai negru. Acesta regleaza colesterolul. Eu luam capsule slim and fit cu ceai verde si garcinia care mi-au reglat se pare colesterolul din sange. Bine, alaturi de o dieta evident. Vorbeste cu un medic oricum, e cel mai bine.
am incercat ceai negru si verde dar nu mi-a placut neam. e amar rau de tot. de-aia am si ramas la soc.
kudika_7869
Postat pe 23 August 2012 01:18
Eh nici socul, daca e baut rece, nu e mai gustos :)) dar macar e eficient :D
RoxyRoxx
Postat pe 31 Decembrie 2012 11:55
kfc , mc donald , shaworme.....sa curga mancarea sanatoasa
yneedlove
Postat pe 31 Decembrie 2012 12:36
De la: yneedlove, la data 2012-12-31 12:36:57kfc , mc donald , shaworme.....sa curga mancarea sanatoasa
Daca nu ai ceva util de spus, mergi tu la KFC te rog si lasa-ne.
DariaMih
Postat pe 31 Ianuarie 2013 22:53
De la: kudika_7869, la data 2012-08-23 01:18:25
De la: DariaMih, la data 2012-08-21 05:04:08
De la: Hania2, la data 2009-04-17 17:41:49 Mi-am facut astazi analizele, sunt foarte bine.. mai putin colesterolul. Colesterol care a depasit limita maxima, nu cu mult, dar suficient cat sa ma intreb ce e de facut. Mare mi-a fost mirarea, mai ales pt ca sunt usor.. subponderala. Incerc sa mananc sanatos. Ce sfaturi imi dati?
Bea si tu ceaiuri, mai ales ceai negru. Acesta regleaza colesterolul. Eu luam capsule slim and fit cu ceai verde si garcinia care mi-au reglat se pare colesterolul din sange. Bine, alaturi de o dieta evident. Vorbeste cu un medic oricum, e cel mai bine.
am incercat ceai negru si verde dar nu mi-a placut neam. e amar rau de tot. de-aia am si ramas la soc.
Incearca asa: pune in ceai o lingurita de lapte si putina miere. ii schimba gustul complet.
DariaMih
Postat pe 31 Ianuarie 2013 22:54
De la: RoxyRoxx, la data 2012-12-31 11:55:41Eh nici socul, daca e baut rece, nu e mai gustos :)) dar macar e eficient :D
Imi place ceaiul de soc, desi acum ca am reinceput sa iau slim and fit nu ar mai trebui sa beau.
Insa ce nu-mi plac la ceaiul de soc e mirosul. Parca miroase a sosete murdare, spre deosebire de ceaiul negru care e asa de parfumat.
DariaMih
Postat pe 31 Ianuarie 2013 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nou! 8 De la: Diavolyta_ 7 Mai 2009 00:09
8 martie!!!! urgent :)))))))) 90 De la: unni_ka 10 Decembrie 2009 10:17
dieta daneza 11 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:32
Lose weight! 4 De la: O_fatha 11 Iunie 2013 16:38
Pana la vara!!! 7 De la: Dontyyy 5 Martie 2010 13:10