Setari Cookie-uri

ceva ce ma framanta ...

mm... toate spuneti ca nu ar trb sa vorbeasca pe net cu "amice" aveti dreptate intr'un fel dar poate vrea totusi sa vorbeasca doar... adica poate are probleme care nu vrea sa le discute cu tn pentru ca ii este rusine sau stiu eu :-??. Eu ma intalnesc cu un fost prieten tot asa la un suc si tot asa vb pe net si el are prietena dar pot sa spun sa nu se intampla nimic iesit din comun cand iesim. Vorbim despre ce am facut etc etc... si uneori iesim doar noi 2 uneori iesim si cu alti prieteni comuni, uneori vine si prietena lui. Adevarul este ca daca va deranjeaza ar trebui sa iesiti cu ei sa vedeti cam ce discuta ce fel se comporta ... eu una stiu ca daca prietenul meu ar spune ca iese cu o fosta sau vreo amica de pe net ,poate as iesi si eu cu el daca nu o cunosc... better safe then sorry.
MidnightFist
Postat pe 4 Iulie 2008 15:31
am si eu o problema care ma framanta... sunt de 10 luni cu iubitul meu si de 7 stam impreuna. pana acum ne-am inteles bn chiar daca ne-am mai certat noi, dar de 1 luna incoace ne certam zilnic am impresia k nu mai suporta nimic din ceea ce fac ... il enerveaza orice gest de-al meu. nu stiu ce sa mai fac .... oare si-a gasit p altcineva ??? va rog sa-mi dati un sfat ce as putea face... nu as vrea sa-l pierd il iubesc prea mult. multumesc
robyo_edison
Postat pe 4 Iulie 2008 17:21
buna
si mie mi se intimpla la fel....l am cunoscut pe prietenul meu pe net...ne am apropiat destulde greu....darpina la urma credeam cama iubeste...pina cind....surpriza...erape citeva siteuri unde avea asa zise prietene virtuale...cu care imi zicea ca nu vorbeste nimic...dar amintrat si eu pe acele siteuri si am vazut ca nu prea iti este lumea prietena direct decit daca dai accept sa intre in lista...iar elzicea ca se adauga automat...acum s a suparat si nu mi mai vorbeste....nici nu stiu ce sa cred...il iubesc dar nu miplac astfel de prietenii...si daca ar fi fost citeva dar erau 200-300 de fete...de fiecare data avea pe mail mii de mesasaje si se ascundea de mine...eu cred ca daca era sincer nu se ferea ...asa cum nu ma feresc eu cind povestesc cu colegii de faculta...il iubesc ...dar am inceput sa fac acest lucru cu greu...el stie...si totusi mi se pare ca se joaca cu sentimentaele mele...

Postat pe 6 Iulie 2008 20:53
"Eu ma intalnesc cu un fost prieten tot asa la un suc si tot asa vb pe net si el are prietena dar pot sa spun sa nu se intampla nimic iesit din comun cand iesim" ce pot spune e ca...nu e totuna, o fata il vede de obicei ca amic pe baiatul cu care iese ,dar el....mai greu !n-as accepta asa ceva , una e sa iesi tu cu un coleg,stii ca il vezi ca pe un amic ,il refuzi chiar de vrea mai mult,isna prietenu tau nu stiu cat le vede amice pe cele cunoscute pe net- solutia e cea propusa inainte de fete,iesi si tu cu el si ele
lief
Postat pe 10 Iulie 2008 16:33
Exagerati toate , nu inteleg de ce trebuie sa-ti stergi lista de prieteni,numerele de telefoane ale fostelor/fostilor prieteni atunci cand cunosti pe cineva

Ia uitati-va in lista voastra de prieteni si vedeti cu cati ,,prieteni'' virtuali ati vorbit intr-o zi fara ca macar sa-i cunoasteti sau sa iesiti la o cafea cu ei sau o cu ei :)

O relatie se bazeaza pe incredere iar daca se ajunge la discutii de genul asta este normal ca el/ea sa se simta ingradita de vreme ce nici pe mess nu mai poate avea o conversatie cu cineva.

Eu am in lista cel putin 10 prieteni cu care nu m-am vazut niciodata dar vorbesc cu ei in fiecare zi , macar un salut si ce mai faci si tot exista conversatie intre noi.

Chiar aseara m-a sunat un tip pe care nu l-am vazut niciodata dar cu care vorbesc de vreun an de zile pe mess , am vb la telefon cu el de fata cu prietenul meu care nu a avut nimic de comentat pentru ca m-a auzit cand i-am spus ,,tipului'' ca ma uit la un film cu puiul meu.

Legat de site-uri , dai accept la o prieteni virtuala din reflex,nu neaparat pentru ca iti doresti sa cunosti persoana respectiva mai mult.

De ce sa nu iesi la o cafea cu prietenul tau si amica lui ? e un mod foarte usor de a cunoaste persoane noi , asa iti poti face o parere despre el ca si om.
Uneori prietenii iubitului/iubitei poate fi o carte de vizita foarte utila daca stii sa o citesti cum trebuie.
iris_4_ever
Postat pe 17 Iulie 2008 13:24
eu sunt cu prietenul meu de 8 luni,aproape 9. ne-am cunoscut pe internet am ajuns sa fim impreuna fara sa ne fi propus asta inainte..doar cu o sapt inainte sa ne intalnim am inceput sa ne gandim la asta..sau cel putin atat recunoastem:P
stam impreuna de 6 luni si ceva
si la fel..avea o gramada de fete in mess,in telefon mai putin , cu care vorbise la un moment dat,cu unele iesise cu altele doar discutase pe mess. evident k ma deranja lucrul asta. desi imi zicea k nu a mai vorbit cu ele de foarte mult timp, de cand are poza cu mine la avatar cica nu il mai bagasera fetele in seama si nici el nu a mai vb cu ele. buuun am zis eu..daca tot nu ai mai vb cu ele de atatea luni...pentru ce le mai tii in mess? ca sa fie...mai in gluma mai in serios m-am suparat. cand a vazut ca ma supar a zis..bine sterge pe cine vrei tu. si i-am sters cateva id-uri, pe cele care sustinea ca nu a mai vb de foarte mult timp. i-am lasat fetele care erau din alte judete:D dar si cateva care erau din cta, cu care se intalnise dar cu care nu a avut nimic(asa zice el iar eu tb sa il cred k nu am cum sa dovedesc contrariul). i-am lasat chiar si marea iubire din liceu. stie ca ma deranjeaza daca vorbeste cu alte fete pe net dar pana la urma daca chiar vrea nu ii este greu sa isi faca alt id si am zis ca ma opresc aici. el nu a parut f afectat de asta. din nou..nu am de unde sa stiu ca el nu are un alt id de care eu nu stiu si de pe care sa vb cu cine ii pofteste inima. totusi ma chinui sa cred k nu e asa. asta pana la proba contrarie daca va fi(eu sper sa nu fie)
de ce? pentru ca eu sunt f geloasa dar incerc sa ma temperez.
dar...totusi a renuntat,a fost de acord sa le sterg.
iar daca vine vorba despre un iesit la un suc cu vreuna...la asta un categoric NU. mi-a si spus k nici lui nu i-ar conveni ca eu sa ies cu altcineva fie si la un suc. e bine ca in privinta asta gandim la fel. considera k nu inseli atata timp cat iubesti. iar cand simti ca vrei sa inseli..mai bine spui. daca se mai paote rezolva ceva, ok.daca nu la revedere si numai bine
fii atenta la semnele lui dar fa-o discret.
ionica_andreea
Postat pe 8 August 2008 16:38
Sunt casatoriat de ceva ani,da io nu am umblat niciodata in buzunarele sotului meu,sau in agenda lui telefonica.Navighez pe net de 3 ani si am prieteni barbati iar el nu e curios pt ca are incredere in mine.Parerea mea e ca,daca nu aveti incredere unul in altul aveti probleme f mari.Nesigurata macina sufletul.
claudea69
Postat pe 8 August 2008 16:44
daca o persoana cauta intr-o alta persoana de sex opus ceea ce nu gaseste la partenerul sau inseamna ca ceea ce-i ofera jumatatea sa nu este suficient,iar oamenii,fiinte rationale,cauta sa umple fiecare gol. daca nu gasesti tot ceea ce cauti la partenerul tau,este ok sa cauti in alta parte dar ai grija sa nu-l ranesti pe omul de langa tine. in ceea ce priveste relatiile de prietenie intre un barbat si o femeie...hmmm! am avut si am destui prieteni de sex masculin,care au promis sa fie doar prieteni! multi insa s-au pierdut pe drum! altii mai insista...sa-mi fie aproape de cate ori ma cert cu prietenul,de cate ori sunt suparata,se ofera sa doarma la mine sa nu-mi fie urat,dar gesturile ii tradeaza. din tot ce am vazut,de fiecare data unul sau altul tinde sa-si doreasca mai mult decat o relatie de prietenie. sper sa nu dezamagesc pe nimeni...
aly_b
Postat pe 14 August 2008 00:35
va multumesc pt mesaje

dupa ce am citit mesajul anterior ... ma intrebam daca poate oare exista amicitie intre un barbat si o femeie fara ca macar unul sau altul sa se gandeasca la mai mult (?)





justmeana
Postat pe 27 August 2008 09:22
De la: justmeana, la data 2008-06-11 11:19:20eu nu am umblat niciodata in telefonul lui si nici nu cred ca o voi face ... am avut si noi o mica discutie referitoare la id-uri dar nu am facut nici macar o aluzie asupra faptului ca as dori sa le stearga ...si oricum el mi-a spus ca s-ar simti ingradit daca eu i-as cere acel lucru . au fost si 2 randuri in care imi spusese ca vorbise cu o amica si sa iesim undeva toti 3 ( adik noi doi si amica care nu avea prieten )dar nu am acceptat pt ca mi se parea o combinatie bizara . si la noi tot prietenie a fost la inceput si apoi ne-am indragostit si totul a devenit din ce in ce mai minunat ...dar totul pleaca de la o .. prietenie, un suc si asa mai departe :))


shi actualul meu prieten are o amica care il suna destul de constant. chiar shi de la fosta mai primeste cateaodata cate un sms... eu insa cum am mai spus intr-un topic( in care am cerut sfaturi) i-am cautat in tel shi asha am aflat de fosta care inca ii mai da smsuri. bineinteles ca balonul s-a spart in momentul in care i-am reprosat aceste smsuri. nu cred k vrei sa treci prin chinul emotional prin care am trecut eu. mi-a zis k shi-a pierdut increderea in mine. iar o relatie se bazeaza printre multe altele pe incredere reciproca. cat despre amica care-l suna constant - e doar o amica shi atat. mi-am propus sa nu ma mai simt amenintata. pe amica o stie dinainte de a ma sti pe mine si dc dorea sa fie cu ea, atunci era cu ea. nu zic sa stai acu linistita. femeile sunt foarte parshive shi mereu se uita mai atent la amicii lor dupa ce acestia se combina. nu-i mai reprosa pt k o sa ajunga intr-o zi sa o priveasca altfel cautand ceva de care tu te temi.
asculta aici k shi eu am trecut prin asta shi inca trec: fii vigilenta shi mai tine in tine. dc devii pisaloaga, rishti sa-l pierzi.
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 27 August 2008 17:41
De la: justmeana, la data 2008-08-27 09:22:57va multumesc pt mesaje

dupa ce am citit mesajul anterior ... ma intrebam daca poate oare exista amicitie intre un barbat si o femeie fara ca macar unul sau altul sa se gandeasca la mai mult (?)







in mod normal, mai rar astfel de cazuri. eu una personal nu am avut un astfel de noroc. la un moment dat am avut un amic tare bun. vecin de bloc. toata ziua eram in legatura. cand el la mine, cand eu la el. cand am facut 18 ani mi-a facut cadou o ieshire in mall. shi atuncimi-a destainuit shi sentimentele pe care le nutrea la adresa mea. a fost o situatie jenanta pt k eu nu i le impartaseam. pt mine era doar amicul meu, vecinul meu. in timp a trecut peste aceasta dezamagire din partea mea. shi in prezent suntem amici si vecini, doar ca ne vdm mai rar pt k fiecare are viatza lui. shi nu a fost singurul caz de acest gen mereu unul dintre cei doi sa sa vrea sa fie ceva mai mult.... deci mai greu cu o simpla amicitie intre un baiat shi o fata.....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 27 August 2008 17:49
De la: just_because, la data 2008-08-27 17:41:44
De la: justmeana, la data 2008-06-11 11:19:20eu nu am umblat niciodata in telefonul lui si nici nu cred ca o voi face ... am avut si noi o mica discutie referitoare la id-uri dar nu am facut nici macar o aluzie asupra faptului ca as dori sa le stearga ...si oricum el mi-a spus ca s-ar simti ingradit daca eu i-as cere acel lucru . au fost si 2 randuri in care imi spusese ca vorbise cu o amica si sa iesim undeva toti 3 ( adik noi doi si amica care nu avea prieten )dar nu am acceptat pt ca mi se parea o combinatie bizara . si la noi tot prietenie a fost la inceput si apoi ne-am indragostit si totul a devenit din ce in ce mai minunat ...dar totul pleaca de la o .. prietenie, un suc si asa mai departe :))


shi actualul meu prieten are o amica care il suna destul de constant. chiar shi de la fosta mai primeste cateaodata cate un sms... eu insa cum am mai spus intr-un topic( in care am cerut sfaturi) i-am cautat in tel shi asha am aflat de fosta care inca ii mai da smsuri. bineinteles ca balonul s-a spart in momentul in care i-am reprosat aceste smsuri. nu cred k vrei sa treci prin chinul emotional prin care am trecut eu. mi-a zis k shi-a pierdut increderea in mine. iar o relatie se bazeaza printre multe altele pe incredere reciproca. cat despre amica care-l suna constant - e doar o amica shi atat. mi-am propus sa nu ma mai simt amenintata. pe amica o stie dinainte de a ma sti pe mine si dc dorea sa fie cu ea, atunci era cu ea. nu zic sa stai acu linistita. femeile sunt foarte parshive shi mereu se uita mai atent la amicii lor dupa ce acestia se combina. nu-i mai reprosa pt k o sa ajunga intr-o zi sa o priveasca altfel cautand ceva de care tu te temi.
asculta aici k shi eu am trecut prin asta shi inca trec: fii vigilenta shi mai tine in tine. dc devii pisaloaga, rishti sa-l pierzi.


daca relatia e pe bune,si se pretinde incredere,nici el n-ar trebui sa-ti ascunda astfel de lucruri(sms-uri de la fosta).dar...e un confort pt el si pt orice barbat sa stie ca fosta il doreste atunci cand el are deja o noua relatie.chiar daca n-o mai vrea,nu vrea nici sa piarda definitiv sansa de a cauta alinare in bratele ei in cazul in care voi doi va despartiti.am trecut prin asta de doua ori.daca el n-a avut curajul sa o indeparteze si sa-i interzica sa-l mai "deranjeze",am facut-o eu de fata cu el,imediat dupa ce primise un tel de la ea.si pt ca era decis sa continue relatia cu mine,n-a avut nimic de obiectat!
daca prietenul tau primeste mesaje de la fosta,nu e foarte grav,dar nu e deloc bine ca le pastreaza.asta inseamna ceva! si gandeste-te bine,ca nu tu ai gresit pt ca i-ai verificat telefonul!daca l-ai verificat,probabil ai avut motive.dar prin faptul ca face pe dezamagitul si-ti mentioneaza de incredere,atrage atentia asupra ta(a "greselii" tale) astfel "absolvindu-se" de vina si reiese ca ceea ce a facut el e zero in comparatie cu ce ai facut tu.astfel ca tu esti vinovata de greselile lui. sa ai multa grija,barbatii au tendinta de a domina psihic. nici nu iti dai seama. nu trebuie doar sa-l iubesti si atat.analizeaza-l in amanunt. recunoaste-ti greselile,dar sustine-ti punctul de vedere,nu te lasa "vrajita"
aly_b
Postat pe 28 August 2008 00:57
Buna...si eu am o poveste asemanatoare ...l-am cunoscut pe internet...cand ne-am vazut ptr prima oara ...eram deja indragostita de el....la fel...suna telefonul mereu...primea mesaje....in fine am zis ca va fii ceva trecator si astea se vor termina in curand,dar nu a fost sa fie asa...eu am plecat in canada ,el a ramas in Romania...ii stiam parola de pe mess,este o poveste cum i-am aflat-o ,el nu stia bineanteles ca nu stia a eu ii stiu parola...si am intrat intr-o seara din pura curiozitate sa vad daca este ceva pe messul lui.Stiu ca nu este frumos ce am facut ,sa violezi intimitatea cuiva dar eu me-am zis ca daca eu am ganduri de viitor cu acest barbat trebuie sa stiu daca ma minte sau nu.Pe internet erau logate cateva gagici si am intrat la intamplare si am vb cu cateva dintre ele...una me-a zis ca nu poate sa se intalneasca cu el ptr ca nu stiu ce treaba are...iar alta vb cu el(adica cu mine)de parca ar fii fost in patul lui de o mie de ori....ulterior sa aflu ca aceea femeie statea in bloc cu sorasa si eu o cunosteam bineanteles....nu m-am putut abtine si l-am sunat si iti dai seama cat de furioasa eram i-am spus tot...ca in final sa ma conving ca ii trebuie timp ca sa termine toate povestile cu toate femeile...a mai avut scapari dar controlate de mine....gata acum cred ca sa potolit...m-am intors in romania si am stat impreuna cu el trei ani...acum sunt din nou in canada de trei saptamani....nu vreau sa cred ca va incepe din nou..ptr ca vreau sa vina aici langa mine...gandesc pozitiv ptr ca me-a aratat ca ma iubeste si am simtit ca ma iubeste....dar vezi barbatul este barbat....nu refuza niciodata o femeie si de unde mai pui ca arata si ffff bine....
merce
Postat pe 28 August 2008 03:57
eh , educatia. sunt barbati si barbati , de ce sa generalizam. Era o statistica cum ca 80% din femei inseala dupa 3 ani de casnicie, nu pot sa confirm statistica pentru ca momentan fug de casnicie.. e timp.
Poti sa te gandesti ca ignoranta e binecuvantare. Sunt o gramada de scenarii posibile unele din care iese ca era bine daca aflai despre o relatie cu alta fata, si remediai totul, altele ca din contra grabesti sfarsitul, care sfarsit e inevitabil. Nu poti sa iti impui niste reguli, oricum azi gandesti diferit de cum gandeai ieri .. Eu zic sa iti vezi de viata ta, sa te faci cat mai fericita cu orice ocazie, si daca se intampla sa dai peste o complicatie, ca acum, aprofundam impreuna. Nu mi se pare normal sa facem pe detectivul.. decat daca ai o lipsa grava de ocupatie
C4li
Postat pe 28 August 2008 07:03
fetelor fiti maiindiferente...shi da-ti-le barbatilor libertate...nu va conduceti dupa autosugestie...in cazul dat ..nu va bagati in kap protii de gelozie...care sunt fara temei;)daca te temi sa pierzi..vei pierde .......
irsha87
Postat pe 28 August 2008 08:54
De la: claudea69, la data 2008-08-08 16:44:48 Sunt casatoriat de ceva ani,da io nu am umblat niciodata in buzunarele sotului meu,sau in agenda lui telefonica.Navighez pe net de 3 ani si am prieteni barbati iar el nu e curios pt ca are incredere in mine.Parerea mea e ca,daca nu aveti incredere unul in altul aveti probleme f mari.Nesigurata macina sufletul.
Foarte bine-spus.....cind aud de faptul femeile ishi monitorizeaza"" barbatii la orice pas...am impresia ca o sa-shi iasa din minti o data ,,caci sg ishi fac problemele care nici nu exista inka!!
irsha87
Postat pe 28 August 2008 09:01
De la: irsha87, la data 2008-08-28 09:01:50
De la: claudea69, la data 2008-08-08 16:44:48 Sunt casatoriat de ceva ani,da io nu am umblat niciodata in buzunarele sotului meu,sau in agenda lui telefonica.Navighez pe net de 3 ani si am prieteni barbati iar el nu e curios pt ca are incredere in mine.Parerea mea e ca,daca nu aveti incredere unul in altul aveti probleme f mari.Nesigurata macina sufletul.
Foarte bine-spus.....cind aud de faptul femeile ishi monitorizeaza"" barbatii la orice pas...am impresia ca o sa-shi iasa din minti o data ,,caci sg ishi fac problemele care nici nu exista inka!!


ok..fara controlat...dar atunci cand simti ca ceva e in neregula si culmea...afli ca aveai dreptate cum e? preferi sa nu stii? e adevarat ca si cine cauta gaseste...dar cel mai bine ar fi sa nu ai ce gasi..asta probabil intr-o lume utopica. ce cred eu ca ne ramane de facut? sa nu il contrloezi dar sa ai antenele ridicate si sa fii si tu detasata...asa cum el are ceva de ascuns,ascunde-i si tu lui...nu e cea mai buna solutie dar eu nu as putea sa stau linistita stiind ca el imi ascunde ceva, sa mai si aflu si apoi sa ma fac ca nu stiu..chiar nu pot...din pacate pentru mine si linistea mea
ionica_andreea
Postat pe 28 August 2008 16:17
Fetelor,ce sã fac.
Îl iubesc foarte,foarte mult însã nu pot continua în felul acesta.Se uitã permanent în prezenþa mea la altele,chiar flirteazã.ªtiu cã sunt o proastã cã-l mai suport dar nu pot trãi fãrã dînsul.Mereu îmi spune cã asta se întîmplã din cauza certurilor care continuã de foarte mult timp.

Postat pe 8 Septembrie 2008 10:22
Draga mea, prietenul meu spre exemplu nu e de acord cu asa zisele "amice"sau "amici".A fost de la inceput reciprocitate in toate ,nu ai tu amici ,nu am nici eu ,nu m-a deranjeat aceasta atitudine ba chiar e f ok ,incearca sa-l faci sa inteleaga exact cum te simti tu daca spui ca te deranjeaza.:)Poti sa-ti pui un amic de-al tau sa te sune mai des sa vada si el cum este .
CORINA_
Postat pe 10 Septembrie 2008 13:33
tu il cunosti mai bine dar eu iti zic ca nu are rost sa te alarmezi....mai ales ca locuiti impreuna...eu personal am pastrat legatura cu majoritatea fostilor mei prieteni ...pentru ca cu unii dintre ei am ramas in relatii excelente...suntem prieteni extraordinari de buni...si nu as renunta la ei pentru nimic in lume...si uite faptul ca stii despre faptul ca el pastreaza legatura cu ele e un motiv in plus sa ii acorzi incredere...adica daca vb cu ele pe ascuns ziceam sa te superi dar asa nu cred ca ai de ce...si crede-ma cel putin in cazul meu...din foste relatii s-au dezvlotat prietenii foarte stranse pe care nu as putea sau poate as putea dar la momentul de fata nu le am cu nici o fata...eu zic sa il lasi...pana la urma pe tine te iubeste...tu esti cea cu care doarme noaptea///
irina_monica
Postat pe 2 Decembrie 2008 04:05
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 01:59
Dar cum nu te gandesti ca daca gaseste una mai buna pe net decat tine poate se muta si cu ea!avand in vedere ca pe tine tot pe net te-a cunoscut!Mie nu mi-ar conveni sau macar din bun simt cand e cu tine macar sa nu vb cu asa zisele amice!
playboy
Postat pe 11 Ianuarie 2009 14:05
Cand s-a mutat la tine avea unde sa sta,sau dragostea " i-a trecut" prin spatiul tau de locuit ? Nu vreau sa fiu eu Toma Necredinciosul,dar.......................s-au vazut atatea in lumea asta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Apropo,de unde stii ca el se mai intalneste cu fostele ???????????????/
Cristtyn
Postat pe 17 August 2009 17:12
atata nesiguranta denota faptul ca acesti baieti habar nu au sa fie BARBATI in adevaratul sens al cuvantului. cand iubesti...IUBESTI...de ce ar fi nevoie de atatea prietenii cu alte fete nu pot intelege. daca ai subiecte de discutat cu foste ... inseamna ca nu iubesti persoana de langa tine. sunt intradevar si cazuri cand unii barbati pot discuta unele chestii cu femei cunoscute dar cred ca aici sunt de vina si femeile de langa ei ca nu le pot oferi aceasi siguranta in a-si destainui unele probleme.fiecare om are probleme emotionale ce nu pot fi discutate cu persoana iubita si trebuie sa fie inteles de aceasta DAR FARA SA DEVINA O OBISNUINTA.
GABYTA13
Postat pe 17 August 2009 23:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 35 De la: myrella73 2 Decembrie 2010 22:08
Ma tradat desi eram nedespartite 29 De la: GeEoRgI436744 2 Septembrie 2014 15:20
relatii la distanta ....incepute pe net si concretizate .....intro mare iubire ???? 33 De la: kudika_963026 28 Aprilie 2014 14:41
CREDETI IN PUTEREA GANDULUI ? 40 De la: catalina69 3 Decembrie 2009 11:54
Ma indoiesc 24 De la: misoginu 16 Februarie 2010 12:02