Setari Cookie-uri

am mers la muti ginecologi si tot nu-mi trece!

am mai avut apoi alta rana mica la 5 ani dupa prima .Atunci am facut si papanicolau si s-a cicatrizat tot cu tratament de 1luna-doua , dupa care am ramas gravida .au trecut de atunci 8 ani si nu am mai avut probleme .Va doresc multa sanatate
catylucia
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:35
si eu am rana pe col, foarte urata, dupa spusele doctoritei, si am urmat tratament cu ovule cervugid si polygynax si in fiecare seara spalaturi cu irigatorul folosind un litru ceai de galbenele in care dizolvam 4 pastile de cloramina b....dupa tratament urmand sa fac cauterizarea, dc nu trece de la sine.....acum sa vedem, in timpul tratamentului nu tb sa ai contact sexual, iar eu, spre finalul lui, am inceput sa am....
tyamat
Postat pe 10 Decembrie 2008 00:23
buna......cauta un alt medic.......fetele au dreptate rana treb cauterizata URGENT nu se glumeste cu asa cv.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 9 Martie 2009 09:38
Si eu am avut asa ceva..din cate spui tu rana este destul de veche daca nu ti-a trecut.Te sfatuiesc in 1 rand sa faci un tratament cu ovule(stiu ca ai facut o groaza dar asta e prima parte a tratamentului)) si mai apoi sa mergi sa ti se cauterizeez rana.Multi medici spun ca nu este nevoie,ca e suficient sa iei doar ovule.Nu este adevarat...sunt persoane care nu scapa de rana asta daca nu este cauterizata.Nu doare..si este f simplu. trebuie cauterizata si nu uita..trebuie sa uiti de contactul sexual in perioada asta..e f important.
adina002
Postat pe 9 Martie 2009 20:07
eu stiu ca nu e bine in timpul in care faci tratamentul sa ai relatii sexuale... mai incearca la un alt medic... mai consulta si alte parerii
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 21:03
Si eu am avut o rana pe uter , dar nu as putea sa iti spun exact de la ce: sterilet, scurgeri vaginale(pe care le am de mica)...dar am cauterizat rana. Chiar daca si eu am facut in primul rand tratament cu ovule si cu spalaturi cu cloramina D.Am scapat de rana si am ramas insarcinata, dar dupa ce am nascut am ramas tot cu scurgeri vaginale . Incerc sa le tratez cu ceaiuri(bucal si spalaturi locale,folosind si irigatorul),iar acum incerc un alt tratament cu MECLON 1000...o cutie care contine 5 flacoane de 10ml+5 flacoane de 130ml+5 flacoane de unica folosinta(irigatoare).Se spune ca sunt f bune.....voi vedea.....multa sanatate....si sper ca informatiile despre acest subiect pe care l-ai deschis sa te insanatoseasca.....multa rabdare si cautati-va pana nu e prea tarziu!!
CERALYNA
Postat pe 12 Martie 2009 13:49
draga mea,sper k tratamentul ti l-a prescris medicul,pt k eu cred k esti f constienta k nu tre sa faci nici un fel de tratament de capul tau.nu da rezultate
laura_baby78
Postat pe 12 Martie 2009 13:53
Incearca spalaturi locale cu ceai de pelin ( o lingura de plante la 200 ml apa, bine strecurat)
Succes!
kudika005784
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:00
pot sa-ti dau un sfat...mergi la cluj la un control..si eu am av ut si inca am pb de sanatate,la mine e pb chisturilor ovariene.
iti pot recomanada ca medic pe DANA VAIDA e o tipa super
nr ei este 0740005330
sun-o si fa-ti o programare.e fff desteapta si amabila..si nici nu dai bani cum faci in rest si te cheama din luna in luna la control sa iti zica aclasi lucru:(
durerea o poti avea si din cauza unei infectii,ai grija:(
multa,multa sanatate
rox_gabrielle
Postat pe 21 Iunie 2009 18:58
Buna ziua,
Va impartasesc cateva detalii despre un nou produs (unic si patentat). Este vorba despre absorbante active (Love Moon) ale corporatiei Winalite,si care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat), ce in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.Este un produs revolutionar,cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva), au efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni(eroziune si infectii cu toate tipurile de bacterii pe colului uterin,candidoze,chist ovarian,miom uterin,fibromiom,endometrioza,infectia cailor urinare,prolaps vaginal,incontinenta de urina,arsuri termice,dismenoree,scurgeri excesive,herpes,cancer de col uterin,etc).Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.In plus,elimina mirosurile. Semnificativ este ca se folosesc si de catre barbati, cu efecte benefice in adenom de prostata, hemoroizi, etc. In plus,foarte important este ca se livreaza impreuna cu seturi (carduri) de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate(in special a colului uterin) etc. In Romania deabea incep sa fie cunoscute,in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului (intotdeauna fiind printre primii informati este un imens avantaj, in caz ca doriti sa faceti o afacere din simpla promovare a absorbantelor si nu doar sa fiti un simplu consumator). In lume , inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. Relatii : loapersonal@yahoo.com sau 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 30 Iunie 2009 19:49
Buna ziua,
Va impartasesc cateva detalii despre un nou produs (unic si patentat). Este vorba despre absorbante active (Love Moon) ale corporatiei Winalite,si care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat), ce in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.Este un produs revolutionar,cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva), au efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni(eroziune si infectii cu toate tipurile de bacterii pe colului uterin,candidoze,chist ovarian,miom uterin,fibromiom,endometrioza,infectia cailor urinare,prolaps vaginal,incontinenta de urina,arsuri termice,dismenoree,scurgeri excesive,herpes,cancer de col uterin,etc).Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.In plus,elimina mirosurile. Semnificativ este ca se folosesc si de catre barbati, cu efecte benefice in adenom de prostata, hemoroizi, etc. In plus,foarte important este ca se livreaza impreuna cu seturi (carduri) de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate(in special a colului uterin) etc. In Romania deabea incep sa fie cunoscute,in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului (intotdeauna fiind printre primii informati este un imens avantaj, in caz ca doriti sa faceti o afacere din simpla promovare a absorbantelor si nu doar sa fiti un simplu consumator). In lume , inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. Relatii : loapersonal@yahoo.com sau 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 30 Iunie 2009 19:50
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii cu toate tipurile de bacterii pe colului uterin, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta de urina, arsuri termice, dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus,elimina mirosurile. Semnificativ este ca se folosesc si de catre barbati , cu efecte benefice in adenom de prostata, hemoroizi etc. In plus, foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de catre consumatorii acestor produse : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa previna aceste probleme. Veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau protej slip, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, discomfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : bonavitae2009@yahoo.com sau 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 10 Iulie 2009 20:18
trebuie sa urmezi niste reguli simple, eu am scapat de probleme acum cativa ani: NU se fac spalaturi interne, niciodata, cu nimic (vaginul se curata singur, nu ai voie sa intervii pentru ca se distruge echilibrul, nu se introduce nimic acolo), folosesti doar lenjerie de bumbac, sunt INTERZISE tampoanele intravaginale, nu ai voie sa te speli in lighean (torni dintr-o sticla apa), nu te speli cu sapun si nici cu alte solutii pentru igiena intima, ci se prepara un sapun lichid foarte putin iritant ( sapun BORAX sau sapun de casa, se razuieste si se fierbe in vreo 2 litri de apa, vreo 5 minute), nu se foloseste vata ci absorbante externe, nu se face baie in vana (doar DUS, nu se sta in apa pentru ca intra in vagin si nu e bine), Nu se merge la strand sau bazin. Rana pe care o ai trebuie cauterizata dupa care te vei vindeca fara probleme daca respecti aceste reguli. Multa sanatate !!

Postat pe 23 Iulie 2009 18:51
ti-am dat un mesaj privat in legatura cu problema ta.
Kittty_kat
Postat pe 4 August 2009 20:01
si mama mea a avut o rana pe col care s-a vindecat tot prin cauterizare...cred k ar trebui sa ceri sfatul si altor medici...Sanatate!
pusha2
Postat pe 30 August 2009 19:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care sunt BTS? si ce faceti atunci cand sunteti infectati? 22 De la: blecota 5 Octombrie 2010 10:48
boala venerica?! 7 De la: happy_face 5 Aprilie 2010 17:01
help,spuneti ce regim alimentar exista pt hepatita B 15 De la: kudika317390 27 August 2010 20:34
Medic ginecolog bun 12 De la: ema_rice 16 Decembrie 2009 22:53
ce mi se intampla? 6 De la: kudika171513 23 Aprilie 2010 18:31