Setari Cookie-uri

Blonda sau bruneta?

eu as spune ca ai mare dreptate...supermiki...doar ca nu multa lume vede mai departe de culoarea parului,decolteuri si picioare....eu cred ca si barbatii ar trebui sa-si puna intrebari de genul..cum sa fim mai atragatori?...de ce doar noi femeile trebuie sa facem orice sa aratam bine,sa fim inteligente si sa avem cele 3 calitati,in pat,pe strada si in bucatarie?barbatii de ce nu?????????vreau un raspuns din partea unui barbat....
cocolino6
Postat pe 16 Septembrie 2008 12:58
- Dar cine a zis ca nu-i asa? ...
Doar ca multe femei nu cauta asta la un barbat ... doar daca are portofelul gros ... masina de fite ...
supermiki
Postat pe 16 Septembrie 2008 13:24
femeile care cauta doar un portofel mai plin sau o masina de fitze....vor gasi toate acestea la barbatii care cauta doar sini,picioare si un par colorat care acopera un cap.....si atit...mai tirziu vor vedea ca le e rusine sa iasa in lume cu ei ptr. ca sint badarani,needucati si cu ochii dupa alte picioare si sini.
cocolino6
Postat pe 16 Septembrie 2008 14:34
culoarea parului nu are nici o relevanta asupra caracterului.azi poti sa re faci blonda maine bruneta si asa mai departe.caracterul nu-l formam singuri indiferent de culoarea parului.
s26
Postat pe 17 Septembrie 2008 07:34
- Eu sunt de acord cu ce ati spus voi!
Si excelent punctat: Caracterul ni-l formam NOI. As mai putea repeta odata: CARACTERUL NI-L FORMAM NOI !! (totusi oare cati nu-l lasa la voia intamplarii sau a instinctului?)
supermiki
Postat pe 17 Septembrie 2008 08:37
Brunnets do it better

Postat pe 17 Septembrie 2008 18:48
o sa va dau doar cateva ex de blonde ramase in istorie,sau fashion icon...sau cum vreti voi...MARYLIN MONROE,GRETA GARBO,GRACE KELLY,..UMA THURMAN,CHARLIZE THERON,REESE WITHERSPOON,CAMERON DIAZ,SCARLETT JOHANSON,SHARON STONE,....MADONNA,GWEN STEFANi,SIENNA MILLER...si ar mai fi o multime de exemple....toate frumoase si celebre....

Postat pe 17 Septembrie 2008 19:19
De la: Georgia99, la data 2008-09-17 18:48:13Brunnets do it better


- Are you sure? ... How do you know?... Do what? ...
supermiki
Postat pe 17 Septembrie 2008 19:20
De la: Georgia99, la data 2008-09-17 18:48:13Brunnets do it better



eu am zis la misto...oricum nu conteaza...este o aiureala de topic ; blonda, bruneta, roscata, suvitata, nu conteaza

Postat pe 17 Septembrie 2008 19:20
- Ai dreptate ...
supermiki
Postat pe 17 Septembrie 2008 19:22
e ceva ce uita multa lume...ca exista o culoare a parului pe care toti o vom avea la un moment dat. nu vor mai exista diferente... pacat ca abia atunci cand ai putea privi si cauta din prima continutul, nu va mai fi prea mult timp ambalajul.



pysyca
Postat pe 20 Septembrie 2008 20:21
Eu sunt blonda naturala si vopsita bruneta...imi sta mai bine blonda, dar ma simt mai bine bruneta...si brunetul imi arata ochii si mai verzi.... Eu cred ca fiecare femeie e frumoasa atunci cand se simtea ea frumoasa...si emana frumusete cand se simte bine...are un succes nebun oriunde si la orice... Nu conteaza culoarea parului...conteaza sa te simti tu insati foarte bine si foarte frumoasa!

Postat pe 20 Septembrie 2008 20:26
eu prefer si brunete si blonde si roscate ori satene....dar sa fie asa mai finutze si zambitoare!...atatea vreau!

Postat pe 22 Septembrie 2008 10:23
Majoritatea barbatilor oricum nu diferenteaza culorile. Am fost anul trecut saten . Toti spunerau ca sunt roscata.
dafffne
Postat pe 22 Septembrie 2008 21:54
si acu' cum esti!?

Postat pe 22 Septembrie 2008 22:06
eu ma multumesc si cu blonde si cu brune! nu s pretentioasa:))
morticia_adams
Postat pe 22 Septembrie 2008 23:07
De la: karinna27, la data 2008-09-17 19:19:09o sa va dau doar cateva ex de blonde ramase in istorie,sau fashion icon...sau cum vreti voi...MARYLIN MONROE,GRETA GARBO,GRACE KELLY,..UMA THURMAN,CHARLIZE THERON,REESE WITHERSPOON,CAMERON DIAZ,SCARLETT JOHANSON,SHARON STONE,....MADONNA,GWEN STEFANi,SIENNA MILLER...si ar mai fi o multime de exemple....toate frumoase si celebre....

te inseli, marylin era bruneta, ca si garbo, si gwen si sharon, ma rog , nu ca ar avea importanta, insa argumentul tau e chiar aiurea avand in vedere ca nu vopseaua te face blond sau brunet, ci natura
googoodoll
Postat pe 22 Septembrie 2008 23:23
De la: vera11, la data 2008-06-16 21:20:20 Multi sunt superficiali si inainte de toate se uita la aspectul fizic.Eu cred ca cel mai important este interiorul unei persoane.
Iar sa cataloghezi o persoane dupa culoarea parului nu mi se pare corect.
Sunt foarte multe blonde cu succes in media, bancurile pe seama lor sunt rautacioase.

pai....aud multe persoane care spun:"....frumusetea sufletului este tot ce ma intereseaza..." si in acelasi timp gandesc ceva de genul:"cam gras/a,cam pitic/a....",etc.dupa parerea mea,in 99%din cazuri este o mare minciuna,o ipocrizie,aceste persoane incearca sa para ce nu sant. sa nu imi spui ca nu te uiti si la exterior ca nu te cred.cat despre blonde,nu zice nimeni ca sunt retardate,doar ca....ne-am obisnuit sa facem glume pe seama lor si chiar ne plac aceste glume,chiar si blondelor le plac,asa ca.....nu va mai dati lovite ca nu are rost.

Postat pe 22 Septembrie 2008 23:53
De la: Rock__, la data 2008-09-20 20:26:48Eu sunt blonda naturala si vopsita bruneta...imi sta mai bine blonda, dar ma simt mai bine bruneta...si brunetul imi arata ochii si mai verzi.... Eu cred ca fiecare femeie e frumoasa atunci cand se simtea ea frumoasa...si emana frumusete cand se simte bine...are un succes nebun oriunde si la orice... Nu conteaza culoarea parului...conteaza sa te simti tu insati foarte bine si foarte frumoasa!

Corect!!

Postat pe 22 Septembrie 2008 23:54
De la: geo32, la data 2008-09-22 22:06:49si acu' cum esti!?


Blonda, momentan... ma mai gandesc dc sa-mi schimb culoare sau nu. imi place enorm dar e f pretentioasa
dafffne
Postat pe 23 Septembrie 2008 20:14
da, se necesita un efort de gandire mai mare!

Postat pe 23 Septembrie 2008 20:15
De la: googoodoll, la data 2008-09-22 23:23:59
De la: karinna27, la data 2008-09-17 19:19:09o sa va dau doar cateva ex de blonde ramase in istorie,sau fashion icon...sau cum vreti voi...MARYLIN MONROE,GRETA GARBO,GRACE KELLY,..UMA THURMAN,CHARLIZE THERON,REESE WITHERSPOON,CAMERON DIAZ,SCARLETT JOHANSON,SHARON STONE,....MADONNA,GWEN STEFANi,SIENNA MILLER...si ar mai fi o multime de exemple....toate frumoase si celebre....

te inseli, marylin era bruneta, ca si garbo, si gwen si sharon, ma rog , nu ca ar avea importanta, insa argumentul tau e chiar aiurea avand in vedere ca nu vopseaua te face blond sau brunet, ci natura





eu cred ca tu te inseli googoodoll.. cele mai sus enumerate sunt/au fost cat se poate de blonde .. nu cred ca era vorba de culoarea lor naturala era vorba doar de blondele ce au facut istorie cu frumusetea lor.. si daca ar fi fost mai frumoase brunete, ma indoiesc ca si-ar fi pastrat blondul o viata intreaga. Si, pe langa natura.. ba da, vopseaua te face blonda sau bruneta

Postat pe 23 Septembrie 2008 20:21
De la: vera11, la data 2008-06-16 21:20:20 Multi sunt superficiali si inainte de toate se uita la aspectul fizic.Eu cred ca cel mai important este interiorul unei persoane.
Iar sa cataloghezi o persoane dupa culoarea parului nu mi se pare corect.
Sunt foarte multe blonde cu succes in media, bancurile pe seama lor sunt rautacioase.



Ador femelele cu parul negru sau saten, naturale. Nu pentru ca as avea ceva cu celelalte, ci pur si simplu!

Orice alta varianta este exclusa.

Postat pe 24 Septembrie 2008 16:02
De la: geo32, la data 2008-09-23 20:15:18da, se necesita un efort de gandire mai mare!

Crezi sau esti sigur?
dafffne
Postat pe 24 Septembrie 2008 16:59
de cind ma stiu sint bruneta,am tenul creol si nu cred ca mi-ar sta bine blonda!ca si stil ador brunetii dar nu consider ca asta are lagatura cu materia cenusie!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 24 Septembrie 2008 21:09
Chiar de ai tenul creol ( oricum depinde cat de ) iti poate sata bine cu un blond f deschis. Nu neaparat decolorat. Acum depinde de vrei.
dafffne
Postat pe 25 Septembrie 2008 16:41
chiar nu cred ca un ten creol se potriveste unui par blond deschis.. pfff, detest astfel de combinatii stridente si artificiale.. Consider ca un ten creol se potriveste unei nuante de blond natural, auriu- caramel

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:22
conteaza foarte mult cum esti pe dinautru si nu pe dinafara..insa intai aspectul fizic conteaza..asta atrage pe cei mai multi dintre noi,si ca sa nu mint si pe mine..eu sunt bruneta dar sora mea e blonda ..conteaza foarte mult cum ii sta si ce ten are

Postat pe 26 Septembrie 2008 01:58
Cred ca o femeie se simte mai bine daca este apreciata de un barbat pt frumusetea ei fizica...asa ca subiectul asta ar fi fost mai interesant daca il comentau barbatii...
anutza_anemarie
Postat pe 26 Septembrie 2008 11:07
Nu poti inclina balanta catre o culoare anume a parului...depinde cat de bn i se potriveste pers respective.Eu sunt blonda si toata lumea mi-a zis ca asa imi sta cel mai bn...bancurile la adresa blondelor ma amuza dar de ft multe ori dau peste soferi rautaciosi care imi striga pe geam: "ESTI BLONDA!" chiar daca eu nu am gresit cu nimik sau pur si simpu mai am si zile proaste:(Sincer nu am intereseaza in mod deosebit parerea celorlalti..daca mie imi place ce vad in oglinda atunci e ok!v-am pupat
arrwen_y
Postat pe 26 Septembrie 2008 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rochie de seara pentru bal 5 De la: kudika032667 12 Iunie 2009 10:36
Sport 2 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 11:15
IMI VREAU CONTUL VECHI..... 19 De la: XOXO_GG_ 19 Mai 2009 16:47
alunite false 6 De la: chinabuye 9 Mai 2010 13:07
Victoria's Secret Show 2009 23 De la: lumida 8 Decembrie 2009 00:01