Setari Cookie-uri

Epilare definitiva!!!

Buna fetelor. eu sunt la a 2 a sedinta de epilat definitiv inghinal si sunt mega incantata. nu am folosit nici laser, nici ip, ci spl. din cate am citit pe net SPL este ultima tehnologie de inlaturare a parului. eu sunt din constanta si am fost la un salon LOTUSKIN, e pe la delfinariu, la clinica visa med. am prins o oferta si am platit pt inghinal 185 ron. am ramas cu multe goluri inca de la prima sedinta !!! si sincer eram scepticaaaa ! a mai incercat cineva SPL? cat ati platit ?
kudika_16493
Postat pe 17 Septembrie 2012 23:49
eu am dat pt inghinal 185 ron
kudika_16493
Postat pe 17 Septembrie 2012 23:49
Poti fi mai explicita, de ce nu a mers epilarea la Epilpulsar?
Culmea e ca eu am vazut rezultate doar la ei, si crede-ma ca am incercat multe saloane.
Fetele alea chiar stiau despre ce e vorba.
kudika_16633
Postat pe 20 Septembrie 2012 14:12
Poti fi mai explicita, de ce nu a mers epilarea la Epilpulsar?
Culmea e ca eu am vazut rezultate doar la ei, si crede-ma ca am incercat multe saloane.
Fetele alea chiar stiau despre ce e vorba.
kudika_16633
Postat pe 20 Septembrie 2012 14:12
Dupa ce am terminat tratamentul de epilare definitiva, vreau sa-ti atrag atentia ca nu ti s-a facut epilarea cum trebuie.
In mod normal dupa prima sedinta trebuie sa ai toata zona fara par, iar apoi dupa 2-3 saptamani sa inceapa sa cresca fire de par mai subtiri si mai rare dar trebuie pe toata zona. Golurie alea de par de care vorbesti nu inseamna altceva decat ca doar pe acolo ti-a pus aparatul. O sa ramai surprinsa peste o luna cand o sa vezi ca pe zona aia fara par incepe sa dea cateva fire. Asa trebuia sa fie toata zona. Asa ca altadata asigura-te ca iti fac bine tratamentul.
Crede-ma ca de 2 ani fac tratamentul asta si am ajuns sa stiu cum trebuie sa fie dupa sedinta de epilare.Eu am terminat sedintele , doar fac intretinerea lor.
Dupa ce am incercat la mai multe saloane am gasit unul care intr-adevar fetele de acolo fac treaba buna si am si rezultate foarte bune.
kudika_16633
Postat pe 20 Septembrie 2012 14:24
am apelat la serviciile nomasvello. Rezultatul a fost dezastruos :MI-A DISTRUS PIELEA! ....si asta pe banii mei. Regret profund decizia privind alegerea salonului
kudika_22201
Postat pe 27 Noiembrie 2012 19:02
Eu ma facut o serie de sedinte pentru o epilare definitiva IPL la d-na Dr. Anca Dobos. Sincer rezultatul este uimitor. pielea nu este deloc afectata si parul creste din ce in ce mai putin, aproape ca nu mai creste.
kudika_21040
Postat pe 17 Decembrie 2012 10:16
Hey! si eu ma fcaut 1 sedinta de epilare la d-na doctor Anca Dobos. ma bucur sa aud ca rezultatele sunt asa de bune. de altfel le observ si eu.
kudika_21620
Postat pe 19 Decembrie 2012 10:51
Norocoasele din Bucuresti si Constanta pot merge la Cellulem Block. De anul trecut si-au deschis doua saloane si in Romania Aici veti gasi si mai multe informatii: http://www.cellulemblock.ro/epilare-definitiva-ipl-laser.html
kudika_26968
Postat pe 21 Ianuarie 2013 09:30
Si eu vreau sa incep epilarea difinitiva. am 3 prietene care urmeaza tratamentul si sunt f multumite. stiu clinica la care sa merg dar as vrea sa stiu daca exista efecte negative in urma acestui tratament?
kudika_27499
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:14
Eu am ajuns la Nomasvello. Sunt multumita atat de tratament cat si de pret. Am ajuns aici printr-o prietena care mi-a recomandat centrul, dar sunt sigura ca toate centrele specializate pe epilare definitiva sunt cam la fel. Eu zic ca oricine sta cateva zile pe google si cauta, pana la urma gaseste toate informatiile. Si slava domnului, noi cele din Bucuresti chiar avem de unde alege.
kudika_27499
Postat pe 16 Februarie 2013 15:33
Buna!

Incercati la Eva salon. Au saloane deschise in mai multe orase: Bucuresti, Timisoara, Brasov si Constanta.

kudika_34827
Postat pe 11 Mai 2013 11:28
Buna fetelor!Am tot studiat si eu subiectul epilare definitiva si in final mi-am facut mai multe sedinte la un salon din Brasov (AVA Studio) - e genul unde nu se face rabat de la calitate si au si preturi decente. Mi-am luat intai tzeapa de la alte saloane unde iti ofera tot felul de promotii dar fac rabat de la calitate (de ex. nu imi punea gel si era mult mai dureros), ca sa nu zic ca preturile de lista esau apoi huge in comparatie cu cele din perioada promotiilor.Dar de salonul asta sunt tare multumita - chiar sunt foarte ok fetele si mi-au oferit toate informatiile cu bune si rele. Aveti dreptate - cele din Bucuresti aveti mare noroc ca sunt o groaza de saloane in Bucuresti, dar acuma exista varianta super ok si in Brasov si se numeste AVA Studio - recomand cu mare caldura. Eu sigur raman fidela - si mi-am facut si fotorejuvenare.
O zi faina!
kudika_35088
Postat pe 17 Mai 2013 14:12
Evident, epilarea definitiva e cea mai convenabila. Faci cateva sedinte si nu mai ai treaba... Eu am facut epilare definitiva la institutul Goskin si sunt foarte multumita!
Bijuterii-Fashion
Postat pe 4 Iunie 2013 16:31
BUNA FETELOR EU SUNT LA A 3 A SEDINTA DE EPILARE DEFINITIVA INGHINAL SI POT SA SPUN CA SUNT SUPER MULTUMITA.CHIAR SE VEDE EFECTUL IAR CA PRET MI S-A PARUT SUPER CONVENABIL 30 DE EURO SEDINTA TINAND CONT CA SUNT IN ITALIA.....
Tanase_Victoria_1
Postat pe 2 Aprilie 2014 19:59
buna fetelor,sfatul meu este urmatorul:alegeti clinici medicale pt a face epilare definitive,nicidecum saloane de infrumusetare..Se face un consult in prealabil,ni se explica tot,stim la ce sa ne asteptam iar pretul este daca nu la fel,chiar mai mic:)succes
kudika_980681
Postat pe 3 Februarie 2015 14:24
Si eu am apelat la epilarea definitiva, dar am vazut rezultate doar pe picioare si axile, la inghinal nu,asta e! Nu le poti avea pe toate! :))
StefBella
Postat pe 23 Februarie 2015 15:35
Buna ziua fete! Eu folosesc un dispozitiv IPL pentru uz casnic meMy Elos touch. Este mare, pentru cã este IPL + RF, astfel încât sã poatã elimina blond și pãrul gri prea. Am fãcut o serie de proceduri pânã acum și cred cã este de lucru. a altcineva a folosit me my elos ?
l-am cumparat de aici: http://www.arivabeauty.com/me-my-elos-quartz.html
kudika_984259
Postat pe 26 Martie 2015 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Utilizati penseta la epilare inghinala? 39 De la: 18 August 2014 21:09
Epilare definitiva, Epilare definitiva folosind tehnologia IPL, Promotie Epilare definitiva 3 De la: ad__83 1 August 2011 12:14
Epilare definitiva cu IPL in Oradea 6 De la: gamara 4 Mai 2012 12:33
epilator cu lumina 9 De la: Monicamm85 8 Iulie 2010 17:09
O solutie rapida si eficienta pentru epilarea parului fin 2 De la: ad__83 1 August 2011 12:15