Setari Cookie-uri

Epilare definitiva!!!

De la: kudika369073, la data 2011-02-19 11:47:31m-ar tenta sa incerc si mustata


rockk
Postat pe 19 Februarie 2011 11:50
si eu tot la nomasvello ma fac. am intrat pe site-ul lor si vazand ca au atatea centre deschise am prins curaj. in plus sunt spaioli si parca am avut si mai mare incredere. in plus fetele de acolo sunt foarte dragute, au discutat cu mine si mi-au raspuns la toate intrebarile
kudika369073
Postat pe 19 Februarie 2011 11:50
tre sa invat sa nu mai dau click pe chestia mica roz din colt...
rockk
Postat pe 19 Februarie 2011 11:51
De la: rockk, la data 2011-02-19 11:51:00tre sa invat sa nu mai dau click pe chestia mica roz din colt...


care chestie mica roz?
Ame_ly
Postat pe 26 Februarie 2011 21:51
De la: Ame_ly, la data 2011-02-26 21:51:19 care chestie mica roz?


eeee ... aia "mica"
battleofwits
Postat pe 26 Februarie 2011 21:56
De la: battleofwits, la data 2011-02-26 21:56:26
De la: Ame_ly, la data 2011-02-26 21:51:19 care chestie mica roz?


eeee ... aia "mica"


si tu ai una in colt?
Ame_ly
Postat pe 26 Februarie 2011 22:00
De la: Ame_ly, la data 2011-02-26 22:00:35
De la: battleofwits, la data 2011-02-26 21:56:26
De la: Ame_ly, la data 2011-02-26 21:51:19 care chestie mica roz?


eeee ... aia "mica"


si tu ai una in colt?


momentan nu ...ca nu mai stateam eu acum la calculator daca aveam una mica si roz
battleofwits
Postat pe 26 Februarie 2011 22:03
De la: battleofwits, la data 2011-02-26 22:03:54
De la: Ame_ly, la data 2011-02-26 22:00:35
De la: battleofwits, la data 2011-02-26 21:56:26
De la: Ame_ly, la data 2011-02-26 21:51:19 care chestie mica roz?


eeee ... aia "mica"


si tu ai una in colt?


momentan nu ...ca nu mai stateam eu acum la calculator daca aveam una mica si roz


pt sinceritate
da oare de ce nu mai vrea Rock sa dea click?
Ame_ly
Postat pe 26 Februarie 2011 22:08
Si eu am inceput epilarea deifinitiva si desi prima incercare a fost fara succes la cei de la EPILPULSAR care sunt cei mai ieftini dar degeaba... acum ma epilez in alta parte si e super ok. DECI NU EPILPULSAR. Sunt groaznici!
kudika376618
Postat pe 15 Martie 2011 15:19
La NoMasVello, pretul este unic,de 30 euro (124 ron) pe zona, pe sedinta. Pretul este unisex. Iti recomand din suflet. Eu sunt epilata peste tot...ce`i drept nicio zona nu am terminat`o inca!
nmv_cotroceni
Postat pe 28 Iunie 2011 16:03
De la: nmv_cotroceni, la data 2011-06-28 16:03:15La NoMasVello, pretul este unic,de 30 euro (124 ron) pe zona, pe sedinta. Pretul este unisex. Iti recomand din suflet. Eu sunt epilata peste tot...ce`i drept nicio zona nu am terminat`o inca!


124 RON pe zona? nu era in functie de suprafata sau ceva de genul??? m-ar interesa si pe mn....
___Rebeka___
Postat pe 1 Iulie 2011 16:25
depinde de salon. la nomasvelo cotroceni e pe zona...de ex axile 124, mustata 124, picioare 248( se considera 2 zone, ) brate 248 (idem picioare) inghinal complet 248( tot 2 zone inghinal si perineu)... in plus testarea este gratuita iar in lunile iulie si august ai 2 zone la pret de 1(inghinal si axile). in plus suntem singurii care avem tehnologie pentru a putea epila definitv si pe pielea bronzata, deci te poti bronza in voie vara aceasta. vino sa te convingi singura.
nmv_cotroceni
Postat pe 18 Iulie 2011 00:39
De la: ___Rebeka___, la data 2011-07-01 16:25:52
De la: nmv_cotroceni, la data 2011-06-28 16:03:15La NoMasVello, pretul este unic,de 30 euro (124 ron) pe zona, pe sedinta. Pretul este unisex. Iti recomand din suflet. Eu sunt epilata peste tot...ce`i drept nicio zona nu am terminat`o inca!


124 RON pe zona? nu era in functie de suprafata sau ceva de genul??? m-ar interesa si pe mn....[/quote

depinde de salon. la nomasvelo cotroceni e pe zona...de ex axile 124, mustata 124, picioare 248( se considera 2 zone, ) brate 248 (idem picioare) inghinal complet 248( tot 2 zone inghinal si perineu)... in plus testarea este gratuita iar in lunile iulie si august ai 2 zone la pret de 1(inghinal si axile). in plus suntem singurii care avem tehnologie pentru a putea epila definitv si pe pielea bronzata, deci te poti bronza in voie vara aceasta. vino sa te convingi singura. ]
nmv_cotroceni
Postat pe 18 Iulie 2011 00:40
De la: nmv_cotroceni, la data 2011-07-18 00:40:38
De la: ___Rebeka___, la data 2011-07-01 16:25:52
De la: nmv_cotroceni, la data 2011-06-28 16:03:15La NoMasVello, pretul este unic,de 30 euro (124 ron) pe zona, pe sedinta. Pretul este unisex. Iti recomand din suflet. Eu sunt epilata peste tot...ce`i drept nicio zona nu am terminat`o inca!


124 RON pe zona? nu era in functie de suprafata sau ceva de genul??? m-ar interesa si pe mn....[/quote

depinde de salon. la nomasvelo cotroceni e pe zona...de ex axile 124, mustata 124, picioare 248( se considera 2 zone, ) brate 248 (idem picioare) inghinal complet 248( tot 2 zone inghinal si perineu)... in plus testarea este gratuita iar in lunile iulie si august ai 2 zone la pret de 1(inghinal si axile). in plus suntem singurii care avem tehnologie pentru a putea epila definitv si pe pielea bronzata, deci te poti bronza in voie vara aceasta. vino sa te convingi singura. ]


cu siguranta am sa vin
___Rebeka___
Postat pe 26 Iulie 2011 16:43
Eu folosesc un pachet pentru epilare cu care ma impac foarte bine. Nu este nici scump, comparativ cu preturile de la saloane. Parul imi creste tot mai rar si in curand cred ca nu o sa mai creasca deloc. Va mai tin la curent cu rezultatele pe care le-a dat acest pachet: crema, gel si spray.
kudika415573
Postat pe 5 August 2011 13:39
De la: ___Rebeka___, la data 2011-07-26 16:43:47
De la: nmv_cotroceni, la data 2011-07-18 00:40:38
De la: ___Rebeka___, la data 2011-07-01 16:25:52
De la: nmv_cotroceni, la data 2011-06-28 16:03:15La NoMasVello, pretul este unic,de 30 euro (124 ron) pe zona, pe sedinta. Pretul este unisex. Iti recomand din suflet. Eu sunt epilata peste tot...ce`i drept nicio zona nu am terminat`o inca!


124 RON pe zona? nu era in functie de suprafata sau ceva de genul??? m-ar interesa si pe mn....[/quote

depinde de salon. la nomasvelo cotroceni e pe zona...de ex axile 124, mustata 124, picioare 248( se considera 2 zone, ) brate 248 (idem picioare) inghinal complet 248( tot 2 zone inghinal si perineu)... in plus testarea este gratuita iar in lunile iulie si august ai 2 zone la pret de 1(inghinal si axile). in plus suntem singurii care avem tehnologie pentru a putea epila definitv si pe pielea bronzata, deci te poti bronza in voie vara aceasta. vino sa te convingi singura. ]


cu siguranta am sa vin


inceca la EPILPULSAR preturile sunt foarte bune rezultatele excelente si vezi ca u o groaza de promotii...
http://www.epilpulsar.ro/
ad__83
Postat pe 5 August 2011 13:51
Mai, la Brasov e cam greu de intrat pe piata in sensul ca eu am fost la depilfin si pe buna dreptate sunt dificil de depasit. Am vrut sa iau franciza de la no+vello dar dupa ce am analizat aparatura mi-am dat seama ca nu se compara cu a lor iar clientele vor vedea diferenta. Eu s din Covasna oricum. Mai bine deschid in oricare alt oras unde nu sunt ei si punct. Pana una alta, tot respectul. Nu mai am nici un fir pe picioare si mustata.
nonek
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:12
Nu va face sa va ganditi serios ca nu e in regula ca preturile sa fie asa de mici? Un aparat bun de epilare costa minim 100.000 de euro si pe incarcarea cu impulsuri cam 3000 de euro/ luna. Pe cand daca va uitati pe toate site-urile chinezesti costa 1000 de euro cu totul si pe cat sunt cei de la no+mas vello de spanioli pe atat folosesc chinezarii la epilare definitiva. Am locuit si in Spania, nu de alta! hellooo eu vreau safe! nu sa imi distruga pielea, sa imi iasa vinisoare si alte magarii pe corp. Nu exista ieftin si de calitate. Eu am invatat asta cam tarziu si mi-a prins tare bine.Sunt din Brasov si am mers la doctorita Conora prima data, apoi la New Line ca sa revin la Depilfin unde erau preturile putin mai mari. Primele m-au dezamagit in tot: aparatura, informatie, atitudine, comuniste si nesim..te. La Depilfin este cu totul si cu totul altceva eja am terminat sedintele inghinal si picioare si vreau sa continui acum cu axile si brate. Sunt mega faini iti ofera consultanta gratuita pe toata perioada sedintelor. Alegeti inteligent fete si baieti!!! preturile sunt pe site-l lor depilfin. ro
kudika325175
Postat pe 22 Septembrie 2011 16:45
buna fetelor.si eu ma epilez la nomasvello din mall-ul cotroceni...am facut doar 2 sedinte pana acum,axile si inghinal si sunt ff multumita..mi se pare foarte ieftin 30 euro/zona...si un tratament nedureros..e ca o piscatura de elastic,cam asa...nu m-as mai epila cu ceara pentru nimic in lume...mi s-a rarit f mult parul,ma duc cu mare drag,fetele sunt ff dragutze si dulci!am sa incep si brate si picioare deoarece platesc in total 120 de euro pe sedinte..prima data am gasit undeva dar m-ar fi costat 200 euro picioare si 150 brate...mai mult decat dublu...abia astept sa ajung la finanul sedintelor si sa uit de epilat :D va recomand cu toata inima NoMasVello din cotroceni :)
kudika440889
Postat pe 23 Septembrie 2011 18:28
Buna. Ce parere aveti despre EPILPULSAR? (bv)
A fost cineva acolo? E adevarat, ca sunt niste hoti?
kudika441924
Postat pe 26 Septembrie 2011 11:59
nu sfatuiesc pe nimeni care se respecta un pic sa calce pe la salonul marazul estet, pentru ca au cosmeticiente foarte prost pregatite, dar cu tupeu si impertinenta;
eu am ajuns acolo cu o zi mai tarziu decat valabilitatea ofertei, ceea ce nu este chiar asa de grav, eram acolo pentru eliminere puncte negre cu laserul, oferta de la 100 la 19 ron; individa de la receptia salonului marazul estet, care inafara de faptul ca nu s-a prezentat, o sa o descriu, ca sa se recunoasca singura: bruneta, inalta, slaba, cu parul negru, ochii verzi, fata ingusta si capul la fel; mi-a vorbit cu zambetul pe buze insa deosebit de impertinenta si agresiva;
intai m-a pus sa completez o fisa pentru ALT TIP de procedura laser care nu era cea pentru care am venit, i-am spus ca nu inteleg de ce ma pune sa citesc si sa semnez asa ceva din moment ce nu era aceea procedura pentru mine, ea a zis ca e acelasi lucru, mai exact fisa cu instructiuni era strict pentru epilare cu laserul; i-am spus ca sunt lucruri diferite si ca vreau sa modific in text sa scriu clar eliminare pûncte negre cu laserul, ea mi-a raspuns foarte agresiv ca nu am voie sa fac asa ceva, adica sa modific pe foaie, ca la banii pe care i-am dau eu nu merita sa se deranjeze ei sa faca alte foi pe specificul ofertei, eu i-am spus ca o foaie de hartie de scris nu poate sa coste 19 ron ( nici macar un top nu costa 19 ron); domnisoara cea impertinenta si cu tupeu s-a rastit la mine ca ei consuma mult mai mut laser decat platesc eu, a luat cu viloenta foaia cu reducere si mi-a bagat-o in fata ochilor de parca nu as fi stiut despre ce era vorba si mai avea putin si ma lua la bataie cu hartia aceea; pentru acei 19 ron am vrut sa vad si eu cu cine am de a face, ca la rezultate oricum nu ma asteptam, serios acuma care e prostul care crede ca de 19 ron o sa ii scoata aia cu laserul punctele negre (?!); NU VA DUCETI LA MARAZUL ESTET pentru ca este un dezastru,
mai bine nu calcam pe acolo decat sa imi stric seara cu o individa atat de obraznica si agresiva.
mi-a vorbit atat de urat incat ii urez sa i se strice laserul si sa dea faliment.

Recomand Slimart si Dermobyronia, unde aveti de a face cu doctorite specializate pe docmeniul ipl si laser.
kudika442191
Postat pe 27 Septembrie 2011 00:59
Buna,

nici mie nu mi-a placut la Epilpulsar, si dupa m-am dus la Cellulem Block. sunt singurii cara iti garanteaza rezultatele. si nu sunt asa scumpi.
kudika468657
Postat pe 9 Noiembrie 2011 13:24
Buna fetelor.Eu am facut 4 seidnte la inghinal la renumitul Coquette. Rezultatul a fost dezastruos, aveam o foarte mica portiune de vreo 3 cm in partea de sus care era hairless in rest...natural. De curand am inceput la un centru din AFI Cotroceni unde sunt foarte mulktumita. Dupa prima sedinta mi-au cazut in proportie de 80% firele din partea de jos. Cu firele de pe labii am inteles ca e mai dificil dar au cazut si de acolo ( nu multe,cam 30-40%) dar oricum am rezuiltate mult mai bune ca la Coquette. Am inceput si prima sedinta de picioare ( la doar 60 de euro nu ai cum sa rezisti)si am deja 6 saptamani si cateva firicele, mai astept o saptamana si daca nu cresc mai multe ma programez pt a 2a sedinta. Am fost surprinsa de cat de bine pregatite sunt si cosmeticienele( sunt foarte amabile si receptive) si admosfera este una foarte prietenoasa in general. Sper ca v-am fost defolos:*
kudika475952
Postat pe 23 Noiembrie 2011 14:36
Buna am si eu o intrebare,se poat face sedinte cu IPL pe zona abdomen si a buricului?????fara sa-mi afecteze organele interne
ioanastk
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:32
Eu sunt la a 3-a sedinta de IPL. Momentan m-am hotarat sa-mi fac bratele si picioarele si sunt foarte multumita de rezultat. Eu ma duc la un salon din AFI Cotroceni si ce-mi place la ei este pretul unic/zona/sedinta respectiv 124 lei
Am cautat mai multe saloane pe net,dar nici unul nu-mi satisfaceau asteptarile si curiozitatea de a sti care sunt defapt procedurile :)
Prima oara cand am fost la acest salon mi sa facut o testare gratuita,urmand ca eu sa ma hotarasc daca vreau sau nu sa urmez tratamentul.
Procedeul este nedureros si de lunga durata il recomand atat femeilor cat si barbatilor care vor sa scape de parul inestetic sau de fuliculita :D
Unde ma duc eu au si tratamente faciale tot prin IPL,pe care inca nu le-am incercat deci nu va pot da mai multe detalii insa ma bate gandul sa fac macar o sedinta sa vad cum e.. am auzit ca-ti face pielea finaaa ca de bebelus iar acest lucru ma incanta
DaniLiCius
Postat pe 7 Decembrie 2011 15:32
buna fetelor! intereseaza pe cineva un voucher la wonder cosmetics epilare definitiva spl picioare in intregime la 500 lei?? (4 sedinte) am primit cadou si... din motive de sanatate nu le mai pot face. voucherul este valabil pana pe 23 martie 2012
kudika511708
Postat pe 24 Februarie 2012 15:41
Buna ziua. Am facut si eu o sedinta de IPL la Depilfin Brasov.
Puncte pozitive: ti se explica destul de bine in ce consta procedeul. Insa de la explicare la practica este cale lunga. Ti se dau huse pentru incaltaminte inainte de a intra in cabinet. Asta pentru a proteja igiena cabinetului, care din punctul meu de vedere, cam lipseste.
Atitudinea cosmeticienei foarte buna.
In fine.
Puncte negative:
1.cosmeticiana imbraca manusile de cauciuc, apoi deschide usa de la celalalta incapere, alaturi, ca sa-i comunice nu stiu ce colegei si nu le schimba inainte de a continua procedura.
2.ochelarii de protectie sunt de-a dreptul infecti. Mie mi i-a dat nici macar stersi dupa persoana care era inaintea mea. erau pete de grasime chiar pe lentila, unde i-a atins persoana respectiva, probabil. Altfel poate nu as fi sesizat lucrul acesta. Nu cred ca lampa de contact a fost igienizata dupa ce a fost folosita. mie mi s-a paut murdara. Avand in vedere ca sunt zone foarte intime unde iti efectuezi aceast procedeu, eu cred ca ar trebui igienizat chiar in fata clientei/clientului.
3.desi nimeni nu spune nicaieri, sa stiti ca doare aproape ca la epilarea cu ceara. Acum depinde de zona epilata si de gradul de sensibilitate al fiecarei persoane. Nu este doar o ciupitura asa cum ti se spune.

in concluzie, cred ca am aruncat un pumn de bani pe un procedeu care nu stiu daca va avea efect, pentru ca acolo nu ma mai intorc.
crysy
Postat pe 28 Aprilie 2012 20:20
BUNA

subscriu si eu parerilor negative despre salonul MARAZUL ESTET intr-adevar asa este : angajatele sunt f arogante ,lipsite de profesionalism ,aproape sa tipe la cliente ,te fac sa te simti umilita pe banii tai daca doriti sa va simtiti bine NU MERGETI ACOLO
kudika140322
Postat pe 22 Iunie 2012 12:58
Buna Paul, te rog sa ma contactezi, am un site de facut cat mai repede. Merci, Mihaela 0732 529 477 dupa ora 18 00
kudika_11156
Postat pe 3 Iulie 2012 13:35
eu sunt la a doua sedinta de epilat definitiv inghinal, dar nu cu laser sau ipl, ci cu spl care cica e mai avansat din ce am citit pe net decat cele doua. am scapat de o mare parte de par inca de la prima sedinta, mi au ramas fff multe goluri de par ! am platit 185 ron pt o sedinta, am prins o oferta la un cabinet la delfinariu (constanta), LOTUSKIN se numeste, este la clinica VISA MED.
Voi cat ati platit ???? si cate sedinte ati avut nevoie ??? sau cate ati facut pana acum si cum se prezinta stuful ? :P
kudika_16493
Postat pe 17 Septembrie 2012 23:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aparat epilare definitiva laser 35 De la: anairda1975 14 Noiembrie 2016 16:40
dragoste.... 4 De la: kyty_katy 27 August 2009 13:18
crema depilatoare 33 De la: TALPA_IUTE 10 Ianuarie 2012 10:56
epilare definitiva in craiova 10 De la: kudika475540 22 Noiembrie 2011 17:22
remodelare 1 De la: kudika512510 29 Februarie 2012 18:11