Setari Cookie-uri

am ten naspa

Stiu eu. E minunat...e vreo 300 mii maxim. Parca asa era...te tzine vreun an...e format din doua recipiente, unul cu alcool, unul cu un praf: eritromicina....cele doua de amesteca, totul ramane intr-un singur tub cu aplicator. Si il dai pe fatza.

Postat pe 18 Septembrie 2008 17:13
E un demachiant albastru asa...stai sa ma duc sa ma uit la el


uite poza

Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

Postat pe 18 Septembrie 2008 17:16
In general produsele de la Nivea sunt super bune....demachiantul acesta are B5 ..E super!!!Si eu tot pe asta il folosesc si sunt f incantata de el..

Postat pe 18 Septembrie 2008 18:13
multumesc mult pt raspunsuri...va pup
pufulik86
Postat pe 21 Septembrie 2008 11:44
Sa va mai uitati si ce contin ca nu sunt asa de bune pe cum credeti
oana_nicolae2
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:21
Dar tu ,Oana ,ce folosesti?

Postat pe 24 Septembrie 2008 16:08
Am specificat mai sus ce folosesc eu si nu ma apuc sa fac propaganda la produsele mele dar ceea ce am spus mai sus despre paraben este o atentionare ptr toate femeile ptr ca din cauza acestor produse sunt predispuse la cancer,crede-ma ca am citit compoziitile pe toate lotiunile demachiante pana si cremele pe care noi le folosim zi de zi au aceleasi substante nocive:
aluminum chlorohydrate
ammonium aluminum sulfate
potassium aluminum sulfate
mineral salts or crystal
propylene glycol
triclosans
formaldehyde
dioxane
bronopol
Eu tot caut produse fara astfel de substante dar din pacate nu prea sunt.
oana_nicolae2
Postat pe 25 Septembrie 2008 17:08
De la: laly_3l, la data 2008-08-28 16:25:56Oana...de ce crezi tu ca daca pe crema ta scrie Vichy inseamna ca e super buna??? Eu m-am cam lamurit cu reclamele astea....am aruncat bani pe creme extrem de scumpe care s-au dovedit apa chioara si am fost surprinsa ca produse romanesti extrem de ieftine ,au fost excelente....
Pentru problemele voastre , pe langa produsele pe care le-am mentionat mai sus,mai exista niste fiole extrem de eficace din gama Floritene, fiole pe care le puteti combina voi dupa tipul de afectiune.Nici scumpe nu sunt...



sunt f bune produsele din gama vichy, chit ca unele sunt ceva mai scumpe, isi merita banii...eu una sunt multumita. Nu am nicio problema cu tenul, am un ten aproape perfect, insa aceste produse m-au ajutat sa il mentin asa.

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:25
Cum adik sa le combini.....spune-ne si noua cu ce anume se combina aceste fiole si ptr ce fel de afectiuni se folosesc,unde se gasesc,da-ne mai multe indicii.
oana_nicolae2
Postat pe 26 Septembrie 2008 17:16
Mie nu mi s-a parut asa de buna ...(crema Vichy)
Stiu ca toate sau majoritatea produselor contin substante cancerigene si fac mai mult rau decat bine (ma refer in special la cremele astea noi carora li se face atata reclama si care , de fapt , sunt apa chioara) ..Dar tu ,Oana,ce produse fara aceste substante folosesti? (Demachiantul de la Nivea e chiar bun-ca efect)

Postat pe 27 Septembrie 2008 16:33
Fiolele despre care vorbeam se numesc Floritene si poti combina cate 2-3 in functie de ce probleme ai:fiole cu extract de iris siAHA-pentru ten gras cu tendinta acneica/pete,puncte negre,pori dilatati-fiole cu extract de zmeur si AHA/iritatii-fiole cu azulen/cuperoza-fiole cu extract de castana de India

Postat pe 27 Septembrie 2008 16:52
Sunt destule produse care nu contin asemenea substante o sa-ti dau cateva exemple si poti cauta:
Naturalparis
Sebamed
Botanicals
Hemel
oana_nicolae2
Postat pe 29 Septembrie 2008 11:10
Hemel...am mai auzit...Sunt bune produsele lor??

Postat pe 29 Septembrie 2008 22:59
Fetelor, daca vreti sa folositi cosmetice naturale, cautati cosmetice organice sau ecologice. Eu folosesc, si pot sa va spun ca nu am de gand sa mai revin vreodata la cosmeticele obisnuite.
maryonescu76
Postat pe 30 Septembrie 2008 20:26
Foloseste pudra de argila pe care o combine cu diverse, in functie de tipul de ten pe care il ai. De ex. pt. tenul tau gras: suc de rosii, albus de oua, chiar si galbenusul o data pe saptamana, suc de lamaie, etc. Cand o sa cumperi pudra de argila cere si prospectul, o sa te lamuresti mai bine. Plus spalate diminieata si seara cu geluri de curatare pt ten gras, si aplica solutie tonica astringenta, face bine si pt. puncte negre. Sa nu uit, fa-ti in fiecare saptamana de 2 ori cate un peeling cu geluri speciale sau daca nu amesteca putin malai cu apa minerala si putin suc de lamaie si freaca-te usor pe fata, tenul este mai curat, itit curata tenul de celule moarte.Eu asta fac mereu si sunt multumita. Nici macar nu folosesc crema pt. fata decat daca ma machez.
Im_Elly_22
Postat pe 3 Octombrie 2008 12:10
problemele aparute la un moment dat la nivel epidermal releva un dezechilibru metabolic/endocrin (avind in vedere ca atunci cind principalele organe de detoxifiere ale organismului - ficatul si rinichii - nu functioneaza corect, functia acestora este preluata de piele) - te confrunti acum cu o "supraincarcare" cu toxine a org. si nu vei rezolva nimic cu prod. cosmetice aplicate la nivel local;
in concluzie:
1 - trebuie sa-ti faci o evaluare a profilului metabolic/endocrin si sa institui tratamentul necesar;
2 - trebuie sa-ti schimbi regimul de viata, prin:alimentatie corecta (bogata in fructe, legume, lactate, cereale), evitind carnea/prod derivate, in special mezelurile, condimentele, bauturile acidulate si alcoolice, tutunul, dulciurile/ si mai ales prod.tip fast-food; un program echilibrat de odihna, plimbare in aer liber, exercitii fizice; pastrarea unei igiene corporale perfecte (dusuri seara si dimineata);imbracaminte si lenjerie din bumbac (nu tip "acryl" sau orice sintetic);
3 - local - vei folosi sapun cu sulf si vei evita folosirea produselor cosmetice "agresive" preferindu-le pe cele naturale; vei curata tenul cu apa in care ai adaugat citeva picaturi de lamiie; evita machiajul (fond de ten si pudra, mai ales compacta), cel putin temporar, pina te "echilibrezi"; in rest, ai primit sfaturi utile prin posturile anterioare;
4 - este necesara si o analiza de specialitate (bacteriologica) - pt a vedea daca este nevoie si de un antibiotic (poti folosi preventiv Saprosan pulbere, in aplicatii locale).
succes!

Postat pe 12 Octombrie 2008 00:15
De la: agadana2, la data 2008-08-24 16:07:42 Un vot pt. persoana care a postat acest subiect.Sfaturile date imi vor fi si mie de ajutor.


Asa am zis si eu! FELICITARI PROPUNATORULUI !!!
Dar ce ma fac eu ca s in Egipt si astia de aici au o tema principala : ALBIREA TENULUI!!
Iar in timp ce plamanii mei se simt perfect in aceasta clima, fata mea sufera din cauza caldurii excesive, mai plimb cand vin de la scoala dupa amiaza, cate un cub de gheata, mai un castravete, mai niste argila, de asta de a lor, si din ten combinat supersensibil, am acum ten cu pori dilatati, puncte negre, si tot felul de imperfectiuni!
Eu unde sa gasesc creme de astea de vorbiti voi, ca in farmacii astia nu au auzit asa ceva si numa cu ulei de masline si fructe pe fata chiar nu merge!
SA FITI IUBITE !!! ca de frumusete radiati toate!
valibilic
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:12
De la: Rock__, la data 2008-09-18 17:13:18Stiu eu. E minunat...e vreo 300 mii maxim. Parca asa era...te tzine vreun an...e format din doua recipiente, unul cu alcool, unul cu un praf: eritromicina....cele doua de amesteca, totul ramane intr-un singur tub cu aplicator. Si il dai pe fatza.

Ai grija cu zinerytul ca odata ce l-ai preparat nu ai voie sa il tii mai mult de 5 saptamani. Este adevarat ca este foarte bun, mai ales pentru cosurile persistente. Dar nu cred ca ar trebui sa fie folosit vreme indelungata deoarece usuca piele foarte tare.
rosebud
Postat pe 29 Octombrie 2008 22:11
cel mai bine ar fi sa mergi la un salon si sa ceri opinia unei cosmeticiene...ea iti va spune ce anume trebuie sa folosesti si ce e mai bine pt tenul tau...multa bafta
andy23
Postat pe 29 Octombrie 2008 23:02
produsele ecologice, organice, BIO, fara parabeni si orice alta substanta nociva sunt cele din gama Logona, din Germania si sunt aduce in romania de Life-Care. sunt 100% BIO, organice, sunt certificate de BDIH. in romania nu gasiti alt produs BIO, organic. poate vi se spune ca totusi sunt dar nu sunt certificate. produsele logona au sigla BDIH pe ambalaj, au si prospect si scrie exact ce contine.
carolinasanda
Postat pe 30 Octombrie 2008 07:33
Hemel este intradevar bun. Se spune ca toate produsee cosmetice care au termeni de garantie de cca 3 ani , au ceva dubios. Eu ma mai orientez si dupa asta. Folosesc de ceva timp produse care au redus acest termen de valabilitate de 6 luni max. un an. Este un inceput bun, nu?

Postat pe 30 Octombrie 2008 10:03
si eu am tenul la fel.se coeste din cauza frigului sau a apei dure.eu folosesc in fiecare seara o masca q alge verzi o gasesti la avon pt ten gras si cand nu am chef sa stau 15 min q masa p fata ma demachez cu o solutie tonoca d la avnene q apa termala.succes
sweet_heart
Postat pe 23 Noiembrie 2008 16:37
De la: iulicris88, la data 2008-10-29 22:11:09
De la: Rock__, la data 2008-09-18 17:13:18Stiu eu. E minunat...e vreo 300 mii maxim. Parca asa era...te tzine vreun an...e format din doua recipiente, unul cu alcool, unul cu un praf: eritromicina....cele doua de amesteca, totul ramane intr-un singur tub cu aplicator. Si il dai pe fatza.

Ai grija cu zinerytul ca odata ce l-ai preparat nu ai voie sa il tii mai mult de 5 saptamani. Este adevarat ca este foarte bun, mai ales pentru cosurile persistente. Dar nu cred ca ar trebui sa fie folosit vreme indelungata deoarece usuca piele foarte tare.
10 saptamani scrie pe prospect!
playboy
Postat pe 25 Noiembrie 2008 18:11
Eu stiam de 5. Oricum chiar si asa e putin cam mult sa il tii un an odata ce l-ai preparat. Nu cred ca e foarte placut sa te dai cu antibiotic expirat pe fata.
rosebud
Postat pe 27 Noiembrie 2008 00:05
parerea mea trebuie sa te ajute.sunt cosmeticiana si din cate ai descris problema suferi de un ten gras cu tendinte de deshidratare.iti recomand folosirea unui demachiant tip gel.in nici un caz nu folosi laptele demachiant.tu nu ai nevoie de nutritie ci doar de apa.apoi continua cu un tonic pentru ten gras.de 2 ori pe saptamana trebuie sa ti faci un gomaj si o masca.recomand sa alternezi masca:o data pui o masca pentru ten gras si o data pui o masca hidratanta.de asemeni mai ai nevoie de 2 creme.una care sa ti regleze excesul de sebum si una pentru hidratare.cea pt ten gras seara si cea de hidratare seara.stiu ca am enumerat multe produse si e posibil sa mi spui ca n ai timp sau ca sunt scumpe.gasesti si variante mai ieftine.desi cele mai bune sunt produsele profesionale.iti recomand elmiplant ca si varianta mai ieftina.sa stii ca nu ti rapeste mult timp toata chestia asta.trebuie doar sa vrei sa arati bine si cam atat.bea apa neaprat.ai nevoie pt ca ai tenul deshidratat.incearca sa bei 2 litri pe zi de lichide si o sa vezi imbunatatiri din prima luna.
elisa_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:06
De la: Rock__, la data 2008-09-15 17:01:42Eu am un ten aproape perfect. Nu am decat un zineryt pt coshuri si un demachiant bun de la nivea. Secretul meu e o masca pe care o fac acasa. E geniala:


Iei niste malai si il pui intr-o ceashca, adaugi un galbenush de ou, niste miere de albine si ulei de masline. Amesteci bine bine si daca ti se pare ca nu se uniformizeaza bine mai pui niste crema de fata si apoi aplici masca asta pe fatza. O lasi 3-5 minute si cand o scoti de pe fatza iti faci un masaj cu ea ca sa se exfolieze cojitzele.... apoi te limpezesti cu ceai...eu iti recomand tataneasa, dar e ok orice ceai pana la urma... Inainte sa aplici masca, sa te demakiezi. Crede-ma e GENIAL!


sunt de acord cu tine.masca ta e buna in primul rand pentru ca are acel malai in compozitie...malaiul este un foarte bun exfoliant.
elisa_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:07
pai ar trebui sa folosesti niste produse de calitate sa nu te mai supere aceasta problema iuliana_oancea_2006@yahoo.com
iulianaaa
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:41
cel mai bine e sa te duci la dermato..dk esti din buc, fugi la cantacuzino, ti se va prepara un autovaccin... eu urmez tratamentul si au inceput sa dispara... a, 3luni nu ai voie sa bei!
gandacel18
Postat pe 6 Decembrie 2008 10:06
De la: Ginutza03, la data 2008-06-24 14:48:13ce sa-i fac? se usuca, se cojeste, este gras... un cosmarrrr! Ma ajuta cineva?





poti folosi sapunul natural de namol sau argila de la firma abc-cosmetics este o firma de produse naturale...dk vrei sa vb contacteaza-ma iulia_ursu_hd
iuliahd
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:52
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey.html Aici puteti vedea referinte despre mine.
Cassey_Tarot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fond de ten vicy? 6 De la: Inna30 26 Februarie 2010 16:53
pete maronii sau melasma 1 De la: Baumann 10 Septembrie 2010 08:40
Cine ma poate ajuta cu un sfat,o idee,o sugestie?:( 21 De la: kudika058558 30 Aprilie 2013 15:51
MARY COHR TRATAMENT RAPID PENTRU COSURI 1 De la: Inna30 8 Martie 2010 14:53
Obraji cu probleme 5 De la: nicolagrozava 11 Iulie 2015 20:37