Setari Cookie-uri

ZGHIRCENIA....!!!..??SA INCEAPA DISCUTIA!!..


Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:54
sa o tinem tot asa poate ajungem si noi "buinessmani" si vom testa cum e sa fim "zghirciti"
yumy
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:57

Postat pe 19 Decembrie 2008 23:04
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey.html Aici puteti vedea referinte despre mine.
Cassey_Tarot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:00
Mai DOLCEDOLL, tu esti o fata sensibila dar profa ta de romana a fost foarte ,,zghircita" cu tine.
Ai 23 de ani si cred ca deja nu mai ai nevoie de cineva ca sa-ti citeasca o carte.Atentie, nu din alea de tarot.
Se poate sa fi asa agramata? Esti fata mare de-acum.Te poti educa singura.Sau macar nu te mai expune pe net.
Si nu te lua nici dupa toti desteptii de pe forum. Cuvantul ,,zgircit" nu se scrie cu a din i.
Cel putin dupa ultimele norme ale Academiei Romane.
aprov
Postat pe 9 Februarie 2009 09:40
Transport marfa in Bucuresti si imprejurimi .Pentru mai multe informatii ma puteti contacta la adresa de mail ned_diana@yahoo.com
dianaxdianaxdiana
Postat pe 9 Februarie 2009 12:48
De la: dianaxdianaxdiana, la data 2009-02-09 12:48:40Transport marfa in Bucuresti si imprejurimi .Pentru mai multe informatii ma puteti contacta la adresa de mail ned_diana@yahoo.com


Mai DIANA, a dat criza financiara peste tine?
Aici se discuta lucruri serioase:relatii,sex etc, asa ca lasa-ne cu transporturile tale.
aprov
Postat pe 9 Februarie 2009 16:31
Datimi un sfat in legatura cu zgarcenia la barbati?
Imi spune ca tine la mine si ca ma iubeste dar totusi cand ma intreaba daca vreau sa iesim undeva si ii spun ca stau cam prost cu banii nu se ofera sa-mi plateasca el.Eu obisnuiesc sa-i fac surprize de genu: al astepta cu o ciocolata sau cand santem impreuna ma gandesc sa cumpar ceva bun pt amandoi dar el nu are asemenea initiative.Cum as putea sa-l dezvat de zgarcenia asta? Eu nu pot sa ma plang de bani, am suficienti pt a-mi satisface unele pofte,zile poate cand banii mei se duc pe lucruri mai importante dar incerc totusi sa fac anumite gesturi sa-i arat ca tin la el, cum sa-i dau de inteles ca ma deranjeaza obiceiurile lui fara a parea materialista?
otylyaade
Postat pe 13 Februarie 2009 09:32
Oty , incearca asa :
Ea : -Ma iubesti ?
El : -Da ! ( pt. un tip mai inspirat mai adauga ceva dupa da ;) )
Ea: -Dovedeste-mi !
Restul e in fct. de pers.

Din ce ai zis tu imi pare ca el nu e indragostit de tine . II place de tine dar nu e indragostit de tine .
Incearca sa afli daca te iubeste pe tine si DOAR pe tine ;) ( Poate te ajuta o prietena pe care el nu o cunoaste . )


Sau cere-i sa fie si el mai romantic , ca doar nu esti o bucata de material pe care el sa o folosesca din cand in cand ;)

Acum in fct de persoana si modul ei de abordare . Eu am dat mai multe solutii :D
un1_simplu_baiat
Postat pe 13 Februarie 2009 09:40
De la: rosemery, la data 2008-11-21 19:36:23
De la: laly_3l, la data 2008-11-21 19:14:54Stau si ma minunez cat de greu este sa se vorbeasca (si scrie ) romaneste corect!!!!!!!!!!!!
FRATILOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOR!!!! Se scrie corect ZGARCIT .....nu exista ZGHIRCIT.................Cumparati-va niste DEX-uri si invatati-va limba natala....Vai de noi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pey stii eu cred ca"zghircenia " asta e pentru "buinessman"
.........................ZGHIRCIT.......adica..CHIRCIT ..la inima..
erikahd2008
Postat pe 15 Februarie 2009 13:27
De la: rosemery, la data 2008-11-22 18:57:28sa o tinem tot asa poate ajungem si noi "buinessmani" si vom testa cum e sa fim "zghirciti"
....................adica BUINNESBUK?
erikahd2008
Postat pe 15 Februarie 2009 13:30
De la: aprov, la data 2009-02-09 09:40:50
Se poate sa fi asa agramata? Esti fata mare de-acum.Te poti educa singura.Sau macar nu te mai expune pe net.


E mai uºor sã vezi paiul din ochiul altuia decât bârna din ochiul tãu ! Corect se scrie: "sã fii"... (nu: sã fi...) - deci sfatul pe care-l dai atât de uºor, þi-l poþi da ºi þie însuþi ! În timp ce scrierea cu î din a, introdusã relativ recent (17 februarie 1993) e discutabilã... Unul dintre exemplele date de Pruteanu pentru a dovedi absurditatea acestei schimbãri este verbul "a târî"; se observã cum în acelaºi cuvânt suntem obligaþi sã transcriem în douã feluri acelaºi sunet; alt exemplu: existã substantive care schimbã "î" de la singular în "i" la plural (cuvânt-cuvinte) etc... http://www.pruteanu.ro/103deceidini.htm
ªi în felul acesta, cu observaþii rãutãcioase ºi nu tocmai pertinente, aþi schimbat subiectul topicului, ceea ce nu e prea corect...
kudika002139
Postat pe 13 Martie 2009 11:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionale "harmonet " ? 11 De la: nicoleta4856 26 Mai 2009 19:21
vinul rosu 10 De la: kudika457402 20 Octombrie 2011 19:23
OOOPS!!!!!!! 1 De la: necula_lili 13 Martie 2009 16:34
Facultate de Comunicare si Relatii Publice?! 1 De la: BluOndA 9 Aprilie 2011 16:32
anulare amenda ratb 6 De la: Summer_ 19 Martie 2011 21:50