Setari Cookie-uri

Vrea sa ne despartim?

De la: medeea01, la data 2008-11-29 23:48:52e simplu.nu te mai iubeste si va veti desparti curand.asa ca obisnuieste te cu ideea de pe acum.astea sunt semnele despartirii.


ai dreptate,dar nu spune ca "nu te mai iubeste" ca intelege gresit si nu asta inseamna iubirea.iubirea nu moare niciodata.tot ce e trecator nu e iubire.punct si f simplu de altfel
DeeaCatalina
Postat pe 30 Noiembrie 2008 01:06
deea_catalina

nu crezi ca barbatii devin dezinteresati de persoana ta daca ii lasi sa te cunoasca,sa te descopere?cand nu mai au ce descoperii se plictisesc...nu trebuie sa fie doar ceva trecator ca sa nu mai prezinti interes...poate te-a iubit la un moment dat,dar a intervenit monotonia si s-a plictisit...de aceea trebuie sa fii in fiecare zi altfel...nush asta e parerea mea.
deiutza_20
Postat pe 30 Noiembrie 2008 20:56
cand o sa cunosti dragostea adevarata o sa iti dai seama despre ce vorbesc,si o sa ti se para doar iluzii tot ce ai trait pana atunci.iti doresc sa o simti,atunci vei simti cel mai puternic divinitatea si spiritul,iar lumea fizica o vei percepe altfel.
DeeaCatalina
Postat pe 30 Noiembrie 2008 20:59
De la: deiutza_20, la data 2008-11-30 20:56:37deea_catalina

nu crezi ca barbatii devin dezinteresati de persoana ta daca ii lasi sa te cunoasca,sa te descopere?cand nu mai au ce descoperii se plictisesc...nu trebuie sa fie doar ceva trecator ca sa nu mai prezinti interes...poate te-a iubit la un moment dat,dar a intervenit monotonia si s-a plictisit...de aceea trebuie sa fii in fiecare zi altfel...nush asta e parerea mea.


deiutza draga...in fiecare zi trebuie sa fii tu! nu altfel.totul trebuie sa vina de la sine, nimic fortat.asta e relatia in care trebuie sa ramai,cea in care te simti tu 24h din 24.

DeeaCatalina
Postat pe 30 Noiembrie 2008 23:35
nu fac nimic fortat,sunt tot eu dar nu la fel in fiecare zi...si eu am crezut k am gasit dragostea adevarata acum cv timp,dar m-am plictisit...a intervenit monotonia...el era la fel in fiecare zi si probabil si eu...si s-a stins tot in timp...acum sunt fericita,dar nu sunt la fel in fiecare zi la fel...
deiutza_20
Postat pe 4 Decembrie 2008 11:20
De la: deiutza_20, la data 2008-12-04 11:20:31nu fac nimic fortat,sunt tot eu dar nu la fel in fiecare zi...si eu am crezut k am gasit dragostea adevarata acum cv timp,dar m-am plictisit...a intervenit monotonia...el era la fel in fiecare zi si probabil si eu...si s-a stins tot in timp...acum sunt fericita,dar nu sunt la fel in fiecare zi la fel...


mai fetelor eu consider k nu trb sa te schimbi u mereu in fiecare zi k sa i mentii lui interesul!!de ce trb sa luptam mereu noi pt a mentine vie o relatie..?? dak lui nu i place ce faci si cum faci inseamna k nu e persoana potrivita...nu neaparat k tu ai o problema!eu am ajuns sa crd k totul e trecator in lumea asta...chiar si iubirea!:( iubirile alea din filme si povesti nu mai exista...sau dak exista sunt o raritate!
angel_in_disguise
Postat pe 4 Decembrie 2008 11:26
Ai incercar sa vb omeneste cu el??Daca da ce spune??CN ESTE EL?....SOTUL?.PRIETENUL?M AI MULTE DETALII
butterfly_sound_of_love
Postat pe 19 Februarie 2009 19:25
si eu am aceeasi situatie.am fost casatorita 10 ani dar ne-am despartit pt ca consuma mult alcool si in ultimul timp se droga.avem un baiat dar nu se intereseaza de el.problema e ca acum un an am cunoscut un alt baiat mai mic cu 4 ani ca mine.eu am 29 si el 25.am stat impreuna 6 luni iar acum o luna s-a mutat inapoi cu mama lui.s-a purtat minunat,nu am ce sa ii reprosez dar mi-a zis ca are nevoie de libertate.era tare dulce.painea lui dumnezeu.a zis ca nu e pregatit sa se insoare desi pe 29 mai trebuia sa ne casatorim.nu mai inteleg nimic.imi spunea ca ma iubeste zi de zi,ieseam impreuna pt ca e in somaj si nu pleca de acasa.brusc spune ca nu e pregatit.l-am urmarit si noaptea.si ziua.vine pe la mine,mai sta cateodata si noaptea de aceea nu mai inteleg.ma intreb acum daca m-a iubit vreodata sau a fost un actor al naibii de bun?
amika29
Postat pe 11 Mai 2010 13:33
pentru barbati casatoria este o raspundere mare... , s-a speriat putin de necunoscut, responsabilitati.. e normal, insa asta nu inseamna ca nu te iubeste. Poate ar fi mai bine sa sa nu pomenesti de nunta pina cind el singur iti va spune ca este pregatit, lasa-l sa preia el initiativa ... best wishes
Khristie
Postat pe 11 Mai 2010 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divort 16 De la: kudika005477 2 Aprilie 2009 17:42
nu stiu pe cine sa aleg 37 De la: kiss_kryss 23 Octombrie 2009 00:34
CE SA MAI FAC? 246 De la: ironia 22 Februarie 2011 11:10
Sfaturi.. 31 De la: bb_sunshine 8 Mai 2011 21:15
Dragoste adevarata 32 De la: ioana_cristina 23 Octombrie 2009 12:02