Setari Cookie-uri

Am nevoie de ajutor.!

am abia 21 de ani si sufar mai mult decat am suferit in toata viata adunata la un loc.
povestea noastra a inceput acu doi ani. eu aveam prieten, el era liber. neam intalnit doar pt a face cunostintza si din curiozitate mai mult. nu aveam de gand sa fiu cu el, imi iubeam prietenul si plus ca i-am fost spus si lui ca am prieten si deci nu vreau nici o alta relatie. partea urata era ca desi avema prieten, relatia naostra nu mai prea mergea. el devenise un om rece si care nu mai misca din fata calculatorului, iar atunci cand vroiam sa vorbesc cu el, azueam faze de genu"ce mai vrei acu?"
revenind la intalnirea mea cu X... ne-am intalnit intro zi de toamna. am stat si am povestit cam 2 ore in masina la el, in ideea ca merg imediat acasa. mi-a placut de el enorm. ochii, buzele... modul in care imi vorbea...ma fascinaa... dar stiam ca nu am voie sa calc stramb si am lasat-o balta. dar am continuat sa ne vedem. relatia mea de acasa mergea in continuare rau si incepeam sa ma simt tot mai bine alaturi de X. la un moment dat eu si X nema sarutat. a fost superb. am simtit fiorii pe care nu-i mai simtisem de prin clasa a 10-a. era... divin. dupa vreo luna, X ma intrebat ce vreau sa fac cu actualul priten ce il avema atunci. am zis...nu stiu. las fi vrut pe X dar imi era greu sa ies dintro relatie de 2 ani, chiar daca ma facea nefericita. stiu ca suna prosteste, dar...am auzit ca nu sunt singurul specimen de genul asta.
cand am ajuns acasa am vb cu respectivul si iam zis ce si cum. am crezut ca moare acolo. a plans, a implorat. m-a rugat sa-i dau sansa sa-mi arate ca ma iubeste si ca se va schimba pt mine, pt noi. X a plecat cateva zile in paris cu niste colegi de munca, si cu ocazia aia am zis hai sa ii dau la actualul o sansa. i-am dat-o si cand a revenit X in tara i-am zis ca nu pot face pasul asta mare pt el. a inteles si nu m-a mai cautat macar ca stiam ca tine la mine mult.
problema mare a inceput cand am vazut ca schimbarea la prietenul meu a tinut abia o saptamana..... si a revenit la comportamentul initial. am crezut ca mor. imi parea atat de rau... dar am incercat sa trec peste.
prin aprilie, inainte de pasti, i-am lasat la X un offline pe messenger"salut. ce mai faci? nu am mai vb de mult" si am gasit a doua zi tot un offline de la el:"salut frumoaso. sunt bine. tocmai miam schibat locul de munk si muncesc din greu. nu prea intru pe mess. asta e nr meu de tel: 07XX XXX XXX" m-am abtinut cu greu. dar intrun final mama gandit ca acum mingea e in terenul meu, doar mia dat nr de tel... si de pasti l-am sunat...in ideea ca sai zic paste fericit. si am stabilit ca ar trebui sa iesim la o inghetata(stia ca sunt moarta dupa inghetata). relatia mea cu fostul se terminase deja cam de o luna si asa ca am iesit. ne-am plimbat, am ras, si in cele din urma... ne-am sarutat. imi lipsise atat de mult.... si...neam impacat. mi-a marturisit ca nu m-a uitat niciodata si ca desi trecuse jumatate de an de la prima nostra intalnire, inca tinea la mine enorm. problema era ca el avea acum serviciul in Cluj, iar eu in Mures. in septembrie am plecat in Cj ca sa putem fi impreuna. totul a fost superb si pana atunci si si de atunci in colo pana in noiembrie, cand am aflat ce a facut. pe scurt, s-a cam ametit intro seara cu niste colegi de munk(macar ca nu are obiceiul sa bea) si sa dus la un net cafe , unde a intrat pe el pe privat(pe mirc) un homosexual. stiu si stiam si atunci ce ura are fata de ei. nu vreau sa comentez mai departe acest lucru, dar fiecare cu orientarile lui. el spune ca asa sa enervat ca i-a dat intalnire si cand sau intalnit.... X l-a last pe ala sa-i faca un oral. am descoperit lucrul asta pt ca acea persoana i-a dat un beep si nu avea nr in telefon(probabil si-l sterse) si i-am zis sa ii trimita mesaj sa vada cine este. mia zis ca nu mai trimite nimic, ca doar daca e cineva cunoscut il suna mai tarziu. nu am insistat, dar peste cateva zile, fara sa vreau(ca eu nu fac lucruri de genu asta) am gasit in telefon 3 mesaje catre nr ala:"salut. cine esti ca nu am nr tau?", "ah, da. imi aduc aminte. daca vrei trec maine pe la tine" si"te sun maine sa vad daca sunt singur". M-Am INGROZIT!!!!!!!!!!!!!!!!! degeaba am incercata sa vb cu el ca el nu recunostea nimic, nici macar ca a trimis cele trei mesaje. am fost distrusa 3 saptamani, cand , dupa ce l-am amenintat cu faptul ca ma mut ianpoi in mures, mi-a recunoscut, dar mia zis ca i-a trimis mesajele acelea numai pt ca vroia sa scape de el si ca nu stia cum sa-i zica. din acel moment a fost gata. cand faceam dragoste ma gandeam la ce a facut el cu ala.... nu l-am putut ierta. de sarbatori am vb cu fostul prieten, care incerca sa ma consoleze pe internet. din vb in vb , am ajuns la concluzia ca inca mai simte ceva pt mine si.... am acceptat sa ne intalnim. se schimbase total. nici nu il mai recunosteam. era finut, aranjat si ii sclipeau ochii a iubire. in 1 februarie, m-am mutat de langa x, in chirie, tot in cj. iar din aprilie am revenit in ms. problema e ca eu inca nu l-am uitat si inca de inainte sa revin in mures mi-am dat seama ce prostie facusem. eram dispusa sa ma impac cu el, uitasem tot ce facuse rau, dar nu stiam cum sa-l refuz pe fostul care acu devenise o dulceatza. dupa ce am revenit in ms am vb cu X din nou. si am recunoscut amandoi ca mai avem sentimente unul fata de altul. a venit in ms pt cateva zile si ne-am intalnit. a fost superb. urma sa ma mut din nou in cj cu prima ocazie. dar....nu am putut chiar atat de repede pe cat am sperat si ....in iunie, mi-a recunoscut la telefon, ca el nu ma mai iubeste. ca mia zis de ceva vreme incoace ca ma iubeste numai pt ca stie ca asta ma face fericita si el vrea sa ma vada fericita. am crezut ca pica cerul pe mine. am vb cu el , am plans, am murit de zeci de ori auzindu-l cum ca are pe altcineva acu si ca vrea sa fie cu ea. nu o iubeste inca dar nu mai mai vrea pe mine. vrea altceva. de cate ori vb cu el, se poarta f frumos cu mine, vb frumos, dar atat. cand ne-am inatlnit ultima data am incercat sa-l sarut si m-a lasat, ba chiar mi-a raspuns la sarut si mi-a zis ca ar minti daca mi-ar spune ca nu ma mai iubeste deloc, dar ca el vrea altceva acum. vrea pe altcineva.
ma doare atat de tare respingerea lui! imi pare rau ca am plecat de langa el, ca nu l-am putut ierta cand a trebuit!
am nevoie de un sfat. va rog...
bubulina228
Postat pe 6 Iulie 2008 12:14
sfatul meu ar fi sa-ti stabilesti prioritatile
si eu am avut o poveste care e mai diferita de a ta dar au ceva in comun
si mie mi-a parut rau ca ma-m despartit de el,desi m-a sunat in continuare am avut taria sa pun punct acelei relatii care ma-r fi facut sa sufar
cel cu care ai stat tu X asa cum ii zici este foarte schimbator
cauta tot timpul acel ceva ,si pana cand nu o sa simta el cu adevarat ca esti o lume intreaga pentru el (adica tot ce si-ar dori),o sa aiba multe scapoari din astea
Asa ca drga mea prietena,tin sa-ti spun ca viata e facuta din bune si rele nu dramatiza chiar daca ti-a frant sufletul ,uita-te in oglinda si gandeste-te ca sunt atatia care ar dori iubirea ta nu o da pe tava unui om care nu stie ce vrea
pune in balanta tot ce s-a intamplat si fii realista
o dragoste se poate inlocui cu o alta sa nuti fie frica sa incerci
iar fostul tau prieten daca nu iti acorda atentia cuvenita inseamna ca nu apreciaza cat de minunat ar trebui sa fie timpul petrecut in doi asa ca ...nici el nu e tocmai ce ti-ar trebui.....
nu sunt in masura sa judec doar analizez ce ai spus tu.
fii optimista si nu dispera peste vreo 2-3 ani cand probabil o sa fii cu alcineva ......sa-ti aduci aminte ce ai invatat din aceste experinte si sa incerci sa corectezi unde ai gresit (ma refer la faptul ca nu trb sa fii pusa pe locul 2 de nimeni)
daca vrei sa mai vb adresa mea de ma-il e floriady3@yahoo.com

Postat pe 10 Iulie 2008 14:26
eu zic sa ii lasi pe amandoi, move on si lasa trecutul deoparte
malevola
Postat pe 10 Iulie 2008 14:55
Eu zic sa te combini cu mine ca poate iti trece :D Parerea mea Bine asta dak aratzi si bine:)

Postat pe 13 Iulie 2008 18:28
uhh..cam aiurea..sincer..vezi-ti de viata ta papusel..k barbati gasesti la tot pasul...lasa trecutul in urma..priveste cu incredere spre viitor..si invata sa-ti cunosti mai bine partenerul
criss_a
Postat pe 14 Iulie 2008 11:53
foarte bine ti-a scris noir_gues.Lasa-i pe amandoi cautati altii ...5 si vei hotara ulterior.Asculta-ma si o sa-mi multumesti.Bafta.
numai
Postat pe 17 Iulie 2008 13:44
Nu stii ce vrei! Pendulezi intre doi barbati insa nici unul nu e potrivit pentru tine. Mai bine lasa trecutul in urma si priveste spre viitor cu speranta! Vei intalni un alt barbat care sa merite iubirea ta!
Gaby211081
Postat pe 2 August 2008 14:45
e o vorba adevarata :
- baieti gasesti ca si masinile la fiecare colt .
cris_tin
Postat pe 1 Octombrie 2008 09:43
da asa-i si pt d-zeu trezeste-te u esti imp pt u? nuh? ai incredere in tn....nu-i lasa sa t foloseasca si invatza sa nu te mai implici asa cu pers care s la fel d lost si varza si neincrezatoare...sry poate sun cam dura...dar pove ta imi e familiara...o cun f bn ...uite c e: amandoi prietenii tai erau cam imaturi si la X sau whateva his name is...ii ne frica sa se implice intr-o relatie....nu mai incerca si nu mai spera ca schimbi u starea lucrurilor sau un om...nu potzi..potzi doar sa-ti traiesti viatza ...si dc cnv t raneste ...fa un pas inapoi respira nu t lasa dusa d atractie si...gandeste-te l u....nu potzi sa tot acorzi sanse unor pers nesigure si nehotarate...sfatul meu:

LIVE UR LIFE N HAVE FUN!! :P

si sa auzim numai d bn

evangeline87
Postat pe 2 Noiembrie 2008 17:29

Postat pe 6 Noiembrie 2008 12:58
pffff cand aud ma apuca dracii, nu merita nici unul; fostul pentru ca nu stie sa te aprecieze si pentru ca n-o sa se schimbe niciodata... asa se intampla intotdeauna si pe celalalt, pe "X" (cum ii spui tu) pentru ca e un mare ratat si scarbos pe deasupra. Geez, ai si tu orgoliu mai in cantitati industriale ca nu strica... Are balta peste de toate felurile!
kris07
Postat pe 2 Ianuarie 2009 04:35
scumpa mea te cred k ai suferit!!!!!!!!!!!!!
eu zic sa te debarasezi de amandoi pune-te pe tine pe primul loc,cumpara-ti ceva ce iti doresti de mult planifica-ti niste zile in natura,sunt sigura ca esti o tipa cu totul deosebita,ai grija de tine nu te mai gandi atat la nici unul dintre ei,gandeste-te la tine...........
in tine e valoarea si pentru ca esti valoroasa vei gasi pe alcineva care va fii mai bun decat astia doi la un loc.
de aceea lasa timpul sa hotareasca,sar putea k baiatul asta pe care tu-l iubesti sa constante k acea fata e sub nivelul tau si se va intoarce la tine,gandeste k tu ai incercat cu alcineva acum e timpul lui sa incerce nu????????????????
ai rabdare doar...................
ai grija de tine!!!!!!!!!!!!
ioanageorgiuADY
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:47
LIVE YOUR LIFE!!!!!!!
anaadyan
Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:06
Interesanta povestea ta!Dar..eu nu te pot ajuta...ce sfat sa iti dau eu..15 ani tie...21 ani...e aiurea...totusi...nu cred ca ai gresit prin faptul ca nu l-ai iertat...poate ca tot aici ajungeati...dar mai urat ..nu are cum dintr-o data sa vrea altceva...e aiurea..parerea mea e sa renunti la amandoi si sa iti urmezi drumul tau...! spune ce ai rezolvat!
zuraluca
Postat pe 7 Octombrie 2009 18:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa ma despart de el sau nu? 29 De la: MaraDonna 21 Septembrie 2009 23:49
cum sa ii demonstrez ca sunt indiferenta? 28 De la: supermiki 13 Februarie 2010 16:11
Ajutor...? 19 De la: asdfgh 21 Februarie 2012 17:53
il iubesc dar vreau sa l parsesc 76 De la: alexandra0788 18 Decembrie 2012 10:18
atat de greu... 13 De la: forioana 26 Februarie 2013 22:16