Setari Cookie-uri

il iubesc mult, oare ce sa fac?

da, uite exemplu aseara, a intrat, am schimbat doua trebi vorbe si aveam la avatar o poza cu un tip, si a inceput sa faca pe gelosul...a ca cine e , ca nu stiu ce... l`am intrebat ce esti gelos???? a zis, ca nu e,a spus ca oricum e suparat pe mine, si acolo s`a oprit discutia, deci foarte rece si foarte distant, ma gandesc ca poate are de gand sa imi zica ca`i pare rau de toate cele, sau cine stie, niste vorbe, asa sa ma faca cel putin sa nu imi mai fie scarba de mine,il mai tin un pic, sun curioasa daca are putin suflet, oricum ii dau sigur ignore ... kiss

Postat pe 12 Iulie 2008 15:13
eu nu as fi asa de sigura ca o sa-i dai ignore.
daca erai hotarata i-ai fi dat deja fara sa astepti sa vezi ce are de zis.
ca doar ala e copul, sa nu mai poata zice nimic.
altfel de ce i-ai da ignore?
dienuta_nou
Postat pe 13 Iulie 2008 12:40
Draga mea, revino cu picioarele pe pamant.

Ai 18 ani! Daca e adevarat ce spui, ceea ce faci tu acum o sa te urmareasca toata viata!
Gandeste-te la ce rusine si umilinta iti vei supune parintii si pe toti cei apropiati in momentul in care vor afla ce faci. Toate lucrurile acestea nu stau mult timp ascunse.

Nu imi place sa judec lumea pentru ca este o vorba, "fiecare face cat il duce capul".

La 18 ani ar trebui sa crezi in povesti de iubire frumoase, in respectul si admiratia pe care iubitul tau trebuie sa ti-o poarte... Ar trebui sa te uiti in oglinda, sa pretuiesti ceea ce vezi acolo si sa iti dai seama ca meriti mai mult decat sa fii calcata in halul acesta in picioare.

Pentru el nu ai sa fii niciodata ceva mai mult decat o alta gaura in care o sa poposeasca in momentul in care o sa aiba nevoie de putina diversitate.
Ca esti tu sau alta nu va conta niciodata.

Ceea ce faci acum nu e decat inceputul.
Asta este viata pe care o vrei pentru tine?
Revino cu picioarele pe pamant... poti avea mult mai mult daca stii sa te pretuiesti singura, daca ai un cat de putin respect pentru tine!

marydya
Postat pe 13 Iulie 2008 20:08
Help ma poate ajuta si pe mine cineva :( am nevoie de cateva persoane sa isi faca un cont aici http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=ChangeStyle sa iau si eu catziva centzi :(

Postat pe 14 Iulie 2008 16:48
Da, am ramas socata de povestea ta. De fapt nici nu stiu cum sa te sfatuiesc, dar un lucru e clar, nu ii pasa de tine, te foloseste cum vrea el si cind i se scoala lui p....a, si daca ii pasa de tine nu se insura. Tu nu il iubesti, esti doar dependenta de el si iti este teama sa te desparti, poate gindesti ca cine se uita la tine si iti este teama sa ramii singura. Eu, din experienta iti spun, lasa-l, schimba-ti numarul de telefon si ignora-l complet, iesi cu prietenele, fati prieteni, incearca sa te regasesti pe tine si gindeste pozitiv. Esti tinara, nu iti trebuie asa ceva, barbatul potrivit va veni la momentul potrivit si banii poti sa ii faci si singura draga mea, nu iti trebuie un barbat cu bani si porc pe deasupra. Incearca sa iti faci tu o cariera, sa fii cineva si sa-ti construiesti o personalitate puternica. Sterge toate amintirile si fotografiile cu el, da cadou ori arunca ceea ce ai de la el, daca ai ceva de la el si fii fericita. Ia viata asa cum e si distreazate, dar nu mai fa aceeasi greseala, si nu le fa sex oral prostilor, asteapta sa-ti faca ei tie, sa te simti si tu bine si iubeste numai pe cine merita sa fie iubit.
bellaanny25
Postat pe 16 Iulie 2008 10:07
...
eu cred ca el te-a iubit,te iubeste si te va iubi dar numai prin gura..
doamne desi poarta este larg deschisa unii tot sar gardul...
cum frate sa ii faci sex oral sa se simta el bine?
si sa accepti sa va vedeti numa cand vrea el?
nu vreau sa spun ceva ce te-ar jigni..dar in puii mei trezeste-te...
da constiinta ta?mandria ta de femeie ?ce iti spune continua !esti pe drumul cel bun?...
el casatorit de 1 an de zile?si tu accepti asta?
nu ca din toate prostiile pe care le-am citit asta este cea mai tare...
SINCERE FELICITARI!

Postat pe 18 Iulie 2008 12:42
Doamne, am citit povestea ta si ma ingrozesc ce porci si dobitoci si.... nu mai am cuvinte sa-i deccriu pe fiintele alea care pot sa faca asa ceva. Nu pot sa spun ca tu esti complet nevinovata, dar la tine ceea ce ai facut se numeste inconstienta si naivitate si o doza de prostie, scuze dar trebuie sa o zic si pe asta. Ma bucur enorm de mult pentru tine ca ai reusit sa te rupi de el, dar sterge-ti si adresa de mess, pentru ca altfel vei fii din nou tentata sa cedezi. Si sa nu uiti niciodata experienta asta, pentru ca sa nu se mai repete niciodata.
Stii, citind povestea ta ma gandeam cu groaza ca si eu am o fetita de aproape 5 ani care va creste si, Doamne fereste, poate sa pateasca ca tine. Cred ca as fii in stare sa i-o tai aluia si sa-i pun muuuuulta sare.
monica_moni
Postat pe 18 Iulie 2008 14:42
incredibil,mai copil,tu nu esti copt delooooc!habar cu ce se mananca viata asta.nu te condamn pt ce ai facut,ci pt faptul ca nu gandesti.
1."caut rel serioasa cu un barbat indiferent de varsta, dar cu o sit financiara f bun".la 16 ani??????nu le judec pe femeile care se declara ca sunt dupa bani,chiar deloc,e problema fiecareia..dar la 16 ani??asta inseamna ca esti clar dispusa pt anumite favoruri..si pregatita pt ele..
2."de fapt nu vroiam rel serioasa, si nici un iubit, avea deja, unul care ma iubea" cum spuneam.c cautai pana la urma??sa te intretina cineva,asa-i?deci erai dispusa la favoruri..
3."a aparut cu masina, m`a invitat sa urc... am urcat" macar ce masina avea? te-a multumit marca? :))
4."ara sa`mi spuna un cuv, am plecat, unde ??? nu stiam... dar imi inspira incredere, cu toate ca era primadata care`l vdeam...." doamneee o fata normala se teme ca poate o sa fie batuta,vanduta,violata..tu cum sa te temi,daca erai dispusa la favoruri?
5."mi`a spus ca ii place fff mult de mine, si m`a invitat sa-i fac un sex oral."si te-ai simtit flatata? cum sa nu-i placa daca avea posibilitatea sa aiba carne proaspata? :))
6."a doua zi a inceput sa ma sune, ii explicam ca eu deja am pe cineva" ma repet:nu asta vroiai de fapt,dc sa faci p inabordabila?penibil
7."a inceput sa-mi spuna ca tine la mine, si ca vrea sa ma mut la el"-"pot sta cu el. intr`un final, am acceptat, am uitat sa precizez ca el este insurat, alta conditie care mi`a pus`o, a spus ca poate sta cu mine doar in weekend, ca trebuie sa stea cu sotia" poate mi se pare..dar te cam contrazici...
8."s-a insurat acum un an aproape" deci ai devenit si amanta intre timp
9."zice ca ma iubeste, i`am spus nu ma iubesti, doar ma folosesti" ce vroiai tu de fapt de la el?
10."mi`a spus ca el nu are bani sa ma intretina pe mine, dar daca ma multumesc cu ce are el, si sa nu ma plimbe in masini de lux si cluburi de fite"pai pierdem din principii vad...deci nu are bani?parca tocmai asta te interesa..
11."nu trebuie sa fiu geloasa, deci poate sa mai umble si cu altele" daca ii pica de ce sa nu profite" probabil pe principiul asta te-a gasit si p tine
12."nu`mi place sa fiu intretiunta, vreau sa fiu independenta" poftim???????
13."m terminat liceul cu 9.60. am luat bacul cu 9.82," scuza-ma,cu tot respectul,domnisoara,dar unde ai luat notele acestea? in cucuietii din vale( ca dealu l-au ocupat peste masura altii deja)?numai asa imi explic notele,deoarece esti incoerenta,te exprimi greu si cu foarte multe greseli..bv
14."prietenul meu de care stiu parinti are 22" adica tu l-ai pastrat pe baiatul asta in tot acest timp? interesu,bata-l vina
15.reproducerea discutiei de pe messenger e de-a dreptul puerila ..
eu personal nu cred ca aceasta poveste este reala..unii au impresia ca sunt mari eseisti si nu stiu sa lege 2 vorbe,si daca este reala, c ai vrut de fapt?un sfat,daca sa te muti sau nu la el? sau s te faci de ras? ca asta ai reusit sa faci!
felicitari!!!
buburuza22
Postat pe 18 Iulie 2008 14:58
Mersi pentru sfturi, indiferent ca au fost bune sau rele, aseara am iesit cu niste prieteni, sarbatoream...in fine, intr`un bar, spre surprienterea mea era si el pe acolo, a venit la mine , si a inceput sa imi spuna vrute si nevrute... a inceput sa imi spuna ca s-a despartit de sotie, si ca vrea sa fie doar cu mine, fara conditii, acum eu sunt cea care pun conditii, si cum vreau eu asa o sa fie,am tacut , nu am raspuns provacari sale, nu imi venea sa cred ca il vad acolo, nu eram cu iiubitul din pacte el e plecat pana la mama lui , in alta tare, pentru o perioada scurta si scumpul meu "iuby" a crezut ca m-am despartit de el, cu toate ca nu imi vin nici acum sa cred, m-a cerut in casatorie...Evident ca l-am refuzat, si i-am spus sa nu ma mai caute vrodata ca nu o sa mai fiim impreuna vrodata, am ramas in club si m-am distrat cu prieteni mei , l-am tratat ca pe un necunoscut, pur si simplu, am uitat ca il cunosc, va multumesc pentru mesaje, m-ati facut sa vad ca intradevar nu merit sa fiu folosita, nu doresc nimanui sa i se intample ce mi s-a intamplat mie, sunt foarte fericita

Postat pe 18 Iulie 2008 15:54
draga brighy..nu am citit toate raspunsurile celorlalti..doar cateva..si bineinteles povestea ta!stii ce cred eu?este tanara si naiva, asta e clar! dar si mai clar e faptul ca esti si lipsita de vointa si cam toanta!iarta ma ca iti spun asa..nu te cunosc, dar am impresia ca te si complaci..da l in papuci si gata.t intorci acasa, ia viata de la capat..abia incepi sa traiesti.ai idee cati baieti buni sunt pe lumea asta care si cauta o iubita?c mai cauti cu ala?ori nu t duce capul ori nush...e greu avand in vedere ca ai devenit dependenta de el..dar merita oare?demnitatea ta??unde e?sunt sigura ca esti frumoasa si arati bine, ca altfel nu s mai tinea dupa tn..acum dovedeste ca esti si desteapta..dovedeste ca ai ceva in capusorul ala al tau si da l draqlui pe asta!!iti strici tie viata si poate ii amarasti viata si sotiei lui..pentru ce?pentru un mitocan?curaj ca nu esti singura!
lil_mariuk
Postat pe 20 Iulie 2008 09:59
Doamne, nu-mi vine sa cred ce am citit! Incredibil! Fara cuvinte! Esti pierduta fata draga! Pierduta! Irecuperabila!!!
Gaby211081
Postat pe 31 Iulie 2008 11:38
Si foarte, foarte, foarte PROASTA!
Gaby211081
Postat pe 31 Iulie 2008 11:39


Trezeste-te fata draga,pana nu e prea tarziu.
Bucura-te de anii adolescentei.Dar fa-o cu cap,nu in felul asta.
Invata,fa-ti o cariera,respecta-te pe tine insuti!
andreea1976
Postat pe 31 Iulie 2008 13:37
fato..scuza-ma ca te intrb dar tu esti proasta? poate am eu mai multe prejudecati dar ce spui tu e de domeniul sf... cum dracu sa te urci in masina...sa nu vorbiti si tam nesam sa iti ceara un sex oral iar tu CULMEA sa ii si faci? si nu doar o data? nu am nimic impotriva sexului oral dar nu il faci cu oricine...doamne..tu nu ai minte deloc fetito... eu nici la 15 nu gandeam asa cum gandesti tu la 18...scuze daca judec..dar nu pot sa ma abtin. cum dracu sa accepti asa ceva? numai curvele fac asta...chiar daca nu e pe bani.curvele sunt de mai multe feluri...
si la inceput zici ca vroiai unul cu bani care sa te distreze si apoi zici ca vrei sa devii cineva sa fii independenta...cum dracu o sa fi tu independenta cand accepti sa faci sex oral oricui? da iuby neiuby. asta e iuby? nu stiu cu ce dracu ai gamdit dar cu capul in nici un caz...
naspa ca nu esti singura ...si sunt p gramada de fete care fac tot mai des lucruri de gen...nu pot sa te inteleg...sincer...sfat? da-l dracu...bine trebuia sa il dai dracu din prima...dar ma rog...
daca asa o sa fai cu toti si mai ales de la prima intalnire..am asa o vaga impresie ca nu o sa ai parte de un barbat care sa te aprecieze cu adevarat...treaba ta dar te distrugi singura
wake up!!!
ionica_andreea
Postat pe 31 Iulie 2008 19:46
Deci mi-am facut un cont special pentru a raspunde domnisoarei din discutie.

Draga mea, viitorul tau este cat se poate de infloritor. Sincer iti spun, gandeste-te mai bine ce vrei sa faci in viata pentru ca nu cred ca vei reusi sa conduci oameni intr-o functie juridica, dupa cum spuneai vrei sa urmezi dreptul. Plus ca pe parcurs iti mai trebuie ceva banuti, iar pentru bani peste tot se munceste.

Dupa cum iti explicam viitorul tau iti surade, avand in vedere experienta ta de curand.
In acest fel, iti fac o propunere de colaborare part time, cu cazare si masa incluse, plus o retributie mai mult decat convenabila. Bineanteles depinde de cat iti vei da silinta.
Poti face o cariera din multe lucruri, iar tu se pare ca ai o trasatura de caracter deosebita, in masura in care incerci sa inveti zilnic si sa iti dai interesul.

So, pentru mai multe detalii te astept pe adresa de email/YM shf80l@yahoo.com
radu_s2003
Postat pe 1 August 2008 11:36
lol, la tine e mult mai grav observ... poate ar trebui sa te gandesti serios la tine...
buburuza1
Postat pe 3 August 2008 18:58
ai grija ce faci scumpa
buburuza1
Postat pe 11 August 2008 23:04
Chiar ar trebui sa te trezeasca la realitate raspunsurile de aici la ce ai postat tu!Draga mea, nu vreau sa fiu dura desi tare mi-a venit in minte ceva cand am citit ce ai scris!pentru binele tau, ai grija cu cine ti-o tragi sa nu-ti para rau mai tarziu...si nu vorbesc numai de un copil dar mai sunt si multe alte consecinte!daca nu ar exista femei care sa accepte ce ai accepat tu nu ar exista nici barbati care sa se duca la altele!
alesandu
Postat pe 12 August 2008 13:41



Ce ar ar trebui sa faci tu???
Sa te trezesti la realitate pana nu este prea tarziu,barbati sunt si vor fii mereu pe toate 'drumurile'.E foarte simplu pt.ei,oricind isi pot ridica palaria si isi pot continua drumul cu mindrie.
insa pt. noi femeile ,lucrurile stau cu totul altfel...e mai greu sa-ti recapeti mindria si poate cei de linga tine te vor ierta,dar de uitat nu te vor uita(ma refer la parinti,prieteni)
Asa ca pune capat acestei....relatii bolnave care nu poate sa-ti faca decat rau,si am o vorba care spune asa:prostii invata din greselile lor iar desteptii invata din greselile altora
Unde e mindria ta?Mai bine pune minuta pe carte,munceste ca sa ai banutii tai si sa nu mai apelezi la niste jigodii ca d-al de ''iuby" al tau.O canalie,un jeg de om care nu stie decit sa te duca cu zaharelul si sa isi bata joc de tine.TE MINTE SI TE FOLOSESTE!!!!!!!!!!!
Sa nu uiti asta.
Take care!
sper sa aud numai de bine...

monix79
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:47
Nu exista cuvinte blande sau pline de intelegere pentru tine sau pentru situatia ta.....ce ai scris tu este chiar de domeniul S.F.-ului........asa ca ma abtin.....cum a spus si Geo.....''Mare ti-e gradina Doamne!!''.....bine macar ca ai renuntat in final.....sper sa nu ne trezim ca te va convinge sa reiei ceva cu el....
LuckyMe
Postat pe 2 Septembrie 2008 13:25
Tocmai am mai scris intr`o alta discutie,asta nu este caz de dat sfaturi...la 18 ani iti trebuia macar nitica minte sa judeci singura daca e rau ce faci,ce accepti de fapt!se vede ca esti un pic alintata,desteapta,si ai primit mereu de toate de la ai tai..si cu mama ta ar trebui sa mentii relatia,sa fie langa tine,iti zic eu ca poti sa le zici ca ai facut sex,oral sau mai stiu eu,dar cand te vei zice de acest om,ca este casatorit,ca este un curvar,ca ti`a zis sa fugi de acasa,ar trece peste ce ai facut tu si cred ca ar face crima...iti zic din experienta,am fost atinsa la 16 ani de un fost tampit,nu iubit,si ma rog pe langa alte suferinte,oricum nu de acest gen,dar m`au marcat si pe mine,iar mama a stat la capul meu seri intregi si ma mangaia...si acum imi dau lacrimile!Ai un viitor prea frumos daca inveti sa traiesti simplu,fara sa te complici in halu asta,un iubi de varsta apropiata,care te iubeste,te iarta,planuri vise,realizabile sau nu,sustine din partea lui,din partea parintilor..ce mai vrei?nu poti si nu ai dreptu sa ceri mai mult!succes,si desi mi`e greu sa cred ca ai rupt orice legatura cu acest "criminal",bafta multa si tine cont te rog de sfaturle noastre,multe sunt de la fete apropiate varstei tale!
For_life
Postat pe 3 Septembrie 2008 00:56
Mamicule eu zic sa lasi aventurile si sa pui mana pe carte, ai foarte multe scapari pentru o persoana care zice ca a terminat liceul cu media 9,60 si a luat bacul cu nu stiu ce alta medie. Daca tot ce ai povestit pe aici e adevarat, atunci fata draga ai mare nevoie de un pshiholog. Daca insa e la misto, ai reusit sa ne faci inimile sa se stranga de durere ca poate exista atata cruzime din partea unora si atata PROSTIE din partea altora. Succes cu cartea aia!
koph
Postat pe 6 Septembrie 2008 11:42
Ma fata!!!...JUR CA ASA CEVA NU PUTEAM SA-MI IMAGINEZ.ESTI PROASTA TARE!
BUM27
Postat pe 6 Septembrie 2008 11:52
Ceva nu e curat aici sa ma insel eu dar nu cred,hai sa o luam metodic nu cred ca poate fi asa ca te contrazici si miroase a minciuna.
1. Ai cautat pe net unul CU BANI INDIFERENT DE VARSTA ca sa te intretina.O.K.
RASPUNS: Ai gasit unul la care tu sa ai faci sex oral gratis
FALS : Nu ai fi stat cu el sa faci asta daca tu ai cautat cu adevarat asta si sunt destui cu bani pe net care sa te plateasca pt. o partida de sex.
PAREREA MEA :Astea sunt ceva ce iti inchipui tu,sper sa te trezesti si sa nu ajungi sa si faci in realitate asa ceva.
2.Spui ca aveai prieten si il iubeai dar aveai nevoie de BANI.
INTREBARE:Prietenul tau ce era prieten de familie?sau coleg de clasa?ca tu nu poti spune ca era iubitul tau si te duceai sa faci sex oral ca ala gratis.Prietenului tau i-ai facut sex oral?
intrebarea 2: De ce nu ai fi putut sa-l lasi pe individ ?din cauza ca iti ametea mintea?Sa te injosesti sa faci asta unui necunoscut?sau de atata jonctiune sus jos cu capul ti-a distrus si mintea pe care o mai aveai?
3. Daca nu era din oras sau comuna ce era asa de greu sa nu te mai intalnesti cu el si ce masina avea? BMW ca nu prea am vazut unde sunt banii lui multi pe care tu sperai sa ai aiba nu ti-a dat decat organul lui sa-l intretii tu .

FINAL: CRED CA SUNT 2 VARIANTE :ORI NE MINTI DE VAI DE NOI ,ORI ESTI UNA DIN TIPELE CARE TRAIESC O VIATA IMAGINARA ,AI MAI SUCCES DACA SCRI CA O POVESTE DECAT CA POVESTEA VIETII TALE .
NU MAI AI NICI CONT SI ALTII PIERD TIMPUL CU EA CRED CA E O TAR..
iulicaciucar
Postat pe 7 Septembrie 2008 12:29
Nu am apucat sa citesc ce ti-au scris toti ceilalti dar mie una mi se pare groaznic ceea ce ai facut tu.....si eu am un prieten care mi-a facut multe lucruri rele dar e prea cuminte pe langa ceea ce ti-a facut asta tie si tot imi zice lumea sa deschid ochii ca nu voi fi niciodata fericita in felul asta,Pe EL meu chiar il iubesc si cu durere in inima am luat decizia d f putin timp sa nu-i mai rapund...l-am sters de pe mess...i-am dat ignore.i-am sters numarul...si ma straduiesc sa rup orice legatura cu el...Ai grija fetitzo k intr-o zi vei plange dupa iubitul tau...asta pe la 25 de ani cand te vei simti murdara din cauza la ceea ce ai facut si iti vei da seama ca vrei sa ai o familie,un copil iar nimeni nu va mai avea incredere in tine...
fluturash003
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:08
Incredibil dar adevarat
Credeti-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale). Aceasta este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul.

Eram sceptic, totusi...


In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie initiala de numai 60.000 de lei vechi. Imediat m-am gandit [chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie]. Dar, curios fiind, am continuat sa citesc. Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 10.000 de lei la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol. Apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet. Pur si simplu! Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 60.000 de lei vechi si 6 timbre?
Cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie de 60.000 de lei.

Surpriza!...


Ghiciti ce s-a petrecut !!! ... Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana am primit 370.000 de lei. La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000. In a treia saptamana stransesem 25.470.000 de lei! Si banii continua sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 60.000 de lei si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!). Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana.



Cum?...




PASUL 1:

Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : [M-AM ADAUGAT LA LISTA TA], apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum iei 6 bancnote de 10.000 de lei si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei. Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:


1) Stan Catalin,str. Nanterre Nr.41 bl I 10 sc.2 ap 6 Craiova,Jud Dolj,cod 200491




2)Ciobanu Marius Ctin,iasi,str.profesor ioan simionescu nr 6,bl d1 et 4 ap 3 ,jud iasi



3)Cristea George localitatea Topolog jud. Tulcea



4)Manea Alexandra Raluca; Bucuresti str. Aleea Dobrina nr 6 bl.49C sc. A apt.25. sector 2.


5)Dumitru Aurel Alexandru;jud.Giurgiu;loc.Giurgiu;str.Tineretului;bl.206;sc.b;ap.20


6)Dubina Cristian, str-la Canta, nr 3, bl 458, sc A, et 1, ap 6 iasi jud Iasi

PASUL 2:
Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber: completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-A, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.

PASUL 3:

Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cat mai multe forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului('Copy' din meniul 'Edit'); deschizi un fisier gol cu 'notepad'('File'...'New') si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 6-a ('Edit'...'Paste'); salvezi fisierul cu extensia .txt. Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti bineinteles, sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri.GATA! Felicitari...
Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare newsgroup! TINE MINTE : MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200!

Calcule...

Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50.000 de lei.Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei = 250.000 de lei si tot asa mai departe....
Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de 60.000 de lei si 6 timbre. Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000 de lei la adresele care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a. Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori.
Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti permite 60.000 de lei sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da... Unii au spus "dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20- 50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce ?

JUCATI CINSTIT SI CORECT SI VETI AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!

Postat pe 8 Septembrie 2008 19:59
nu inteleg ce ne crei tu noua sa te sfatuim in ce?
viata nu se opreste la primul venit si care iti impune ca el sta cu sotia si te vezi cu el in weeckend/?
daca tu alegi sa fii carpa lui......
yanny
Postat pe 9 Septembrie 2008 17:01
pe bune? si acum ma casatoriti si o sa fiti fericiti pan la batranete??
...fetito....vezi ca ai luat-o pe ulei ...e alegerea ta daca continui ca o "bitchy" sau ...iti vezi frumusel d treaba ta.
daca ai "sange de bitchy" ... urmeaza-l mama draga...
morticia_adams
Postat pe 21 Octombrie 2008 12:05
FATA DRAGA...U NE MINTI....CATEGORIC...TE CONTRAZICI SINGURA...HABAR N-AI CE VREI...MACAR STI CE AI?SPUI K O DUCI BINE CU AI TAI..DAR TOTUSI CAUTI BARBATI CU BANI DE CARE ORICUM NU AI PARTE...II OFERI SERVICI GRATIS...BA SPUI K TE VREA LA EL..BA K ITI INCHIRIAZA O GARSONIERA...CREZI K TINE LA TINE? ...CARE BAIAT N-AR TINE LA ASEMENEA "SERVICII"...REFERITOR LA MEDIILE TALE EXTRAORDINARE..PP K GRESELILE AU FOST DOAR DIN CAUZA "EMOTIILOR"..ALTFEL NU-MI IMAGINEZ 9.80..SI ASEMENEA GRESELI...SI DAK NU E ADEVARAT CEEA CE AI POVESTIT NUMAI O MINTE BOLNAVA ISI POATE INCHIPUI ASA CEVA...PP K ESTI O NOUA VICTIMA "EMO" CARE ARE DE TOATE SI TOTUSI SE PLANGE K NU ARE NIMIC...DAK AI FI FOST UNA FARA PARINTI NEVOITA SA ITI PORTI SINGURA DE GRIJA CE AI FI FACUT???CU SIGURANTA MULT MAI MULTE..AI FI AJUNS PE CENTURA SI DE CE NU...PRIN ITALIA SAU SPANIA UNDE MULTE TINERE "DOMNISOARE" ISI PRESTEAZA SERVICIILE..IAR PRIETENUL ALA CARE TE IUBESTE..PROST ESTE CA TE-A IERTAT...EU LA UN BAIAT NU AS ACCEPTA ASA CEVA..DAR APOI LA O FATA...DAR DAK TE-A IERTAT INSEAMNA K TE IUBESTE PREA MULT...MA ROG PROBLEMA VOASTRA...

Postat pe 23 Octombrie 2008 17:51
Observ ca e din ce in ce mai greu sa traiesti la varsta asta, de 16-18 ani... Pai daca acum o dai in de-astea, mai tarziu, daca cumva nu te trezesti, cum o sa poti gasi barbatul potrivit? Cand tu esti asa usor manevrabila. Barbatii atatea pot spune si arata, cand ei de fapt nu simt nimic mai mult decat atractie pur sexuala. Si aia trecatoare. O sa cresti. Cultiva-ti inteligenta pe care o ai, cata o ai, ocupa-te de scoala, de prieteni, citeste multe carti, si lasa barbatii mari cu "bani", ca uite, nu te alegi cu NIMIC bun si te prostesti de tot si iremediabil. BAfta!
milka_b
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DE CE MI-E FRICA MEREU SA NU-L PIERD? 16 De la: flickflak 27 Iunie 2009 02:32
Relatii 4 De la: myRakoL 15 Octombrie 2014 10:30
Dezamagirea intr-o relatie... 13 De la: Rafinata 25 Iunie 2009 11:51
fetelor daca ma puteti ajuta 3 De la: arynaaa 15 Decembrie 2008 20:57
Fericirea se ascunde in mom nepremeditate! 3 De la: joana_rise 21 August 2008 03:27