Setari Cookie-uri

il iubesc mult, oare ce sa fac?

daca il iubesti prea mult.......mai vinde din iubire la altii.....

Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:37
daca tot zici ca ai terminat liceul cu medie mare si vrei sa dai la drept, ai deja o relatie de 3 ani cu un baiat de varsta ta, pt ce iti mai trebuie o alta persoana care sa iti ofere "lux", atat timp cat il poti obtine singura?!
fluturasalb85
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:42
eu zic ca nu are rost sa iti pierzi timpul cu el. prin absurd sa zicem ca il iubesti , esti tanara o sa treci peste crede-ma pe cuvant, si eu mi-am pierdut timpul mai demult cu un ... care nu stia sa se poarte si am trecut peste. Dar oricum ceea ce faci tu nu e normal, sexul se face in familie nu in familia altuia daca intelegi ce vreau sa zic.
ramsik
Postat pe 22 Noiembrie 2008 11:47
ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. . .

ce gogosi ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Smecher_Mare
Postat pe 12 Decembrie 2008 03:01
oh.. my... GOD...!!!!! ce sa-ti zic draga mea... Sper doar sa nu-ti ia mintile din nou.. La o varsta de genul acesta (si nu numai) se poate intampla.. de altfel se poate intampla oricui.. Stii doar cum e vb.. la Inima si la C... nu poti sa comanzi... doar o stare de euforie.. a fost pt tine.. Sper doar sa-i poti insufla din nou incredere prietenului tau.. sa-i demonstrazi k poate avea din nou incredere in tine... Saluti! si ai grija de tine!!! Nu meriti sa-ti distrugi viata.. iar amprentele lasate de o exp de genul acesta se pot vedea mult timp de-acum incolo...
spidie
Postat pe 12 Decembrie 2008 16:21
De la: geo32, la data 2008-07-09 21:29:46mare ti-e gradina doamne!!!
Rosen
Postat pe 12 Decembrie 2008 21:02
De la: ramonikra, la data 2008-09-08 19:59:53 Incredibil dar adevarat
Credeti-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale). Aceasta este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul.

Eram sceptic, totusi...


In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie initiala de numai 60.000 de lei vechi. Imediat m-am gandit [chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie]. Dar, curios fiind, am continuat sa citesc. Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 10.000 de lei la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol. Apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet. Pur si simplu! Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 60.000 de lei vechi si 6 timbre?
Cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie de 60.000 de lei.

Surpriza!...


Ghiciti ce s-a petrecut !!! ... Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana am primit 370.000 de lei. La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000. In a treia saptamana stransesem 25.470.000 de lei! Si banii continua sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 60.000 de lei si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!). Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana.



Cum?...




PASUL 1:

Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : [M-AM ADAUGAT LA LISTA TA], apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum iei 6 bancnote de 10.000 de lei si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei. Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:


1) Stan Catalin,str. Nanterre Nr.41 bl I 10 sc.2 ap 6 Craiova,Jud Dolj,cod 200491




2)Ciobanu Marius Ctin,iasi,str.profesor ioan simionescu nr 6,bl d1 et 4 ap 3 ,jud iasi



3)Cristea George localitatea Topolog jud. Tulcea



4)Manea Alexandra Raluca; Bucuresti str. Aleea Dobrina nr 6 bl.49C sc. A apt.25. sector 2.


5)Dumitru Aurel Alexandru;jud.Giurgiu;loc.Giurgiu;str.Tineretului;bl.206;sc.b;ap.20


6)Dubina Cristian, str-la Canta, nr 3, bl 458, sc A, et 1, ap 6 iasi jud Iasi

PASUL 2:
Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber: completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-A, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.

PASUL 3:

Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cat mai multe forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului('Copy' din meniul 'Edit'); deschizi un fisier gol cu 'notepad'('File'...'New') si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 6-a ('Edit'...'Paste'); salvezi fisierul cu extensia .txt. Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti bineinteles, sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri.GATA! Felicitari...
Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare newsgroup! TINE MINTE : MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200!

Calcule...

Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50.000 de lei.Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei = 250.000 de lei si tot asa mai departe....
Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de 60.000 de lei si 6 timbre. Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000 de lei la adresele care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a. Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori.
Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti permite 60.000 de lei sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da... Unii au spus "dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20- 50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce ?

JUCATI CINSTIT SI CORECT SI VETI AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!


Tu crezi ca s-a uitat de Caritas sau tu nu ai auzit de Caritas, sau jocurile piramidale ??????

Cer_instelat
Postat pe 12 Decembrie 2008 21:57
draga mea..
inchide telefonul, schimba-ti numarul, nu mai accepta sa vb cu el sau sa te intalnesti cu el, vb cu parintii, apeleaza la toate mijloacele daca trebuie.. dar iesi din chestia asta cat mai repede..

Aveai 16 ani cand v-ati intalnit prima oara.. asta se incadreaza la 'corupere de minori'.. Ar trebui sa faca puscarie nemernicul.. Pacat ca nu stiu cine e.. !!!

Dumnezeule.. nu-mi vine sa cred ce citesc.. !!!
gabykro
Postat pe 16 Decembrie 2008 21:48
ESTY CREZY

Postat pe 23 Decembrie 2008 13:42
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 00:03
Deci nu ma crezut ca exista in lumea asta astfel de oameni.Ar trebiu sa vb cu parintii tai si sa te desparti de el,dar cat mai repede.S-ar putea ajunge la ceva si mai rau.La 16 ani inteleg ca erai naiva si vroiai sa afli cum e viatza sexuala,un prieten mai mare decat tine si o viata mai altfel in ochii colegilor tai dar acuma ai 18 ani si zic ca ar fi bine sa-l lasi,sa-si triasca viata impreun acu sotia lui.Gandeste-te bine si vb si cu ai tai.bafta

Postat pe 31 Decembrie 2008 13:29
bv ma bucur ca ai terminat-o cu tipul ala.si eu am avut nevoie de bani sunt de la tara am avut nevoie de bani pt facultate,mama a murit iar tata nu avea bani suficienti sa ma ajute desi imi dadea cat putea,dar m-am descurcat acum sunt la facultate,lucrez si am toata stima se la colegii si merg inainte pt ca am 3 fratiori minunati de care sunt mandra si care ma fac sa dau inainte.barbati sunt multi si chiar daca nu-ti merge rel cu prietenul tau(de 3 ani)mergi inainte si ai grija de tn ca altii nu o sa aibe trebuie sa ai tu singura.poop si pa!
mary_querida30
Postat pe 5 Ianuarie 2009 13:37
Nu vreau sa te critic,dar nu cumva ai dat deja gres?Gandeste-te la conditiile pe care ti le-a pus...asta face un om care iubeste?Da,te foloseste...crezi ca nu poti renunta la el,ca viata ta nu are niciun rost?Iti spun din proprie experienta ca te inseli amarnic.Daca te respecti si vrei ceva bun pentru tine renunta la el,dragostea nu reprezinta sacrificiu din partea unei singure persoane,dragostea inseamna si respect reciproc,acel respect de care el nu da dovada.Odata ce ti-a spus ca poate face asta si cu altele...hmmm
eliza05
Postat pe 14 Ianuarie 2009 16:15
de obicei nu particip la asemenea dezbateri dar d data asta, trebuie sa spun, fara intentia d a jigni p nimeni ca mesajul e facut ori la misto, ori e vorba despre prostie in cea mai pura forma :P din tot sufletul imi doresc sa fie facut la misto caci altfel tare mi-e teama k avem de-a face cu o pitzipoanca cu teluri inalte ( discoteci , tzoale, cluburi, gentute vuitton, q7 , sot batran , impotent si cu avere multa etc) si cu orizonturi inguste pt care a face mumu pe de-a moaca =altruism si eventual dragoste la prima vedere. draguta nu te deosebesti de fetitzele dp matasari sau doamnele dp centura decat prin tariful practicat. sa inteleg k faci voluntariat pt crucea rosie? fratilor nu stiu cum va puteti pierde vremea dand sfaturi unei pustoaice care inainte de a afla numele barbatului de langa ea ii masoara penisul cu gura. sa nu s inteleaga gresit, nu am nimic cu sexul de oricare ar fi el, ci doar cu domnisoarele dornice d falusi pe post d rampa d lansare NU, nu te iau aia la nasa sa te lanseze in spatiu! maimutica chita e mai docila ca tine!
miky77
Postat pe 14 Ianuarie 2009 21:27
INCREDIBIL!Poate sa decada oare astfel o fiinta umana?asta daca chiar este adevarat ce a postat fata asta.
andra83
Postat pe 15 Ianuarie 2009 09:51
O intrebare retorica: Cum poti spune ca iubesti un astfel de barbat?
Si alta intrebare tot retorica: De ce ne mai chinuim noi sa raspundem unui utilizator kudika care nici macar nu mai exista?
andra83
Postat pe 15 Ianuarie 2009 09:55
esti o persoana plina de afectiune ce doreste ca partenerul sa se simta bine, este normal ca la varsta ta sa iti doresti lux sau macar o situatie care sa iti permita micile mofturi de adolescenta, este normal sa para ceea ce scrii ireal unor oameni a caror varsta si experienta de viata este evident mai mare, din pacate insa tu ar trebuii sa te lasi de ambii prieteni! da, asculta-ma si o sa vezi ca asa e cel mai bine, primul tau prieten este clar ca nu il iubesti si nu te simti atrasa de el, iar celalalt este obsedat de deschiderea ta catre partea sexuala si probabil esti singura din viata lui ce ii ofera asemenea ''servicii'', deci : lasa-i! la felul tau de a fi cu siguranta iti vei gasi un alt om care sa merite ce oferi tu, observ ca esti dependenta de afectiune si te sfatuiesc sa pui stop acestor relatii si sa gasesti un singur tip caruia sa ii acorzi toata atentia ta! bafta! in afara de asta observ o inteligenta de ''vulpitza'' in caracterul tau pe care daca o sa o folosesti in sensul pozitiv cu siguranta vei reusi sa obtii ceea ce cauti, dar nu uita sa urmezi o facultate si sa incerci sa fi pe picioarele tale daca nu chiar acum macar in cativa ani de acum incolo, alege cateva prioritati in viata si incearca sa le urmezi!
girisci
Postat pe 18 Ianuarie 2009 14:21
serios?1...n-ai schimbat adresa?...de ce?!...ica mai speri sa te caute...nu te mai mintii...cu noi ,oricum,nu-ti merge...oamenii in toata firea,n-or sa creada o mincinoasa ca tine...
stravaro
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:59
care 9.60? care 9.80? tu nici romana nu stii s-o vorbesti bine....WAKE UP GIRL!!!!!!!!
anca_yvonne
Postat pe 19 Ianuarie 2009 00:35
ANCA ...ARE DREPTATE ........
ferero
Postat pe 12 Februarie 2009 05:33
mda... tind sa fiu de acord cu toata lumea care te invinuieste, hai sa-ti mai spun ceva. datorita pustoaicelor ca tine avem faima asta in intreaga lume, si datorita tot femeilor ca tine inseala barbatii. tu cu gura ta ai zis ca te-ai imbracat provocator,ma intreb pt ce?! nu cumva iti ardea de sex? ce barbat ,oricat de insurat si de demn ar fi, sa-i apara o duduie d-asta pisicoasa , dezbracata in fatza, unduindu-se pe picior, nu ar avea reactia de a o regula?!?? mi-e mila de barbatzi, jur. din cauza femeilor ca tine, moltor altor femei le este teama sa se casatoreasca, pt a evita sa fie inselate de catre soti cu cate vreo zdreantza. imi pare rau ca nu am nici o putere in mizeria asta de stat sa pun la punct cate ceva din domeniul educatiei. familia pe care tot o lauzi e proasta. caci daca erau intr-adevar niste oameni deosebiti,nu ajungea fii-sa la "prostitutie gratis",cum zicea cineva mai sus. te invinuiesc cum nici tatal tau nu te-ar invinui. daca ma gandesc mai bine,cred ca te urasc,de fapt. e lumea plina de femei de acest gen, cu precadere romance. de ce vreti sa ne faceti de ras? tu numesti asta iubire, eu numesc curvaraseala. la 16 ani abia daca imi inchipui o fata tinandu-se de mana cu vreun baiat, daramite sa i-o suga unui necunoscut batran. mi-e rusine, mi-e scarba, esti o ultima zdreanta,fara nici un viitor(si aici nu ma refer la cel material, ci la vida ta inteligenta si respect de sine si de umanitate). mi-e groaza de mine ca am comentat pe o asa tema.
QUEEN_ANNE
Postat pe 18 Februarie 2009 16:45

ITI SPUN SINCER CA NU E BINE CE AI FACUT
DE CE????????????
PT CA EL DOAR TE FOLOSEA , SI IN FINAL S-A INDRAGOSTIT.
DAC TE IUBY? DE CE S-A INSURAT??????????????
TREABA TA.PAREREA MEA E SA TE GANDESTI BINE CE VREI SA FACI.EL FACE CU TINE LUCRURILE PE CARE CU NEVASTASA NU POATE SAU EA NU-I PERMITE,
U ESTI TANARA.
motroc_raluca
Postat pe 19 Februarie 2009 10:09
18 ani,sint cei mai frumosi,nimic de zis,am avut si eu virsta ta,asculta sfaturile cu atentie,e spre binele tau,AI DREPTUL SA FII NAIVA,DAR ASA NAIVA CUM ESTI TU ,E MAI MULT DECIT "LEGEA PERMITE"NU SE POATE!VINE O VREME CIND ITI VEI SPUNE"CE PROASTA AM FOST"MINDRIA TA UNDE E???????????DACA O PIRZI PE ASTA E VAI SI AMAR.TREZESTETE PINA NU E PREA TIRZIU.TRAIESTETI VIATA,DAR FRUMOS,FRUMOS SI PENTRU TINE.IN VIATA MAI CONTEAZA SI ALTCEVA IN AFARA DE SEX,EL TE FOLOSESTE DOAR PENTRU POFTELE LUI MESCHINE,NU FI PROSTUTA!AI GRIJA DE TINE SI DE PERSONALITATEA TA CARE SE PARE CA LE PIERZI.
schnuffi
Postat pe 19 Februarie 2009 13:33
presupui mult knd i spui 'iuby'!pe bune
io pn la urma zik k si`a batut jok de tine si nevasta`sa de propria lui viatza


si ce e cel mai grav, e k tu ai acceptat
ghinion! macar e bine k ai renuntat la el.succes in noua ta viatza uita de trecu pt a da prioritate viitorului:)
dyen0o0tsZsa
Postat pe 1 Februarie 2010 17:38
Ar fi mai bine...sa rupi relatia...
laurita13
Postat pe 14 Septembrie 2010 16:26
doamne fereste,cum poti fi atat de naiva,iar el atat de inuman
adorrra
Postat pe 15 Septembrie 2010 17:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa mai cred... 10 De la: alissya 29 Decembrie 2010 12:19
meseria destinului tau? 18 De la: roscatika23 6 Iunie 2009 03:35
nu intzeleg nimik..... 9 De la: PurpleDreams 8 Septembrie 2009 02:17
Bunã 156 De la: llavinnia 27 Martie 2012 16:03
..intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur(a).... 6 De la: justytheone 8 Ianuarie 2011 20:11