Setari Cookie-uri

Il iubesc mai mult decat ma iubesc pe mine, dar...

Acum sa va spun continuarea... Atunci am hotarat ca o sa continui cu el.. am zis ca ea e in Timisoara, noi in Cluj. Si am gresit... In august a fost in Ungaria cu ceva treaba si eu nu am mers cu el... Acolo s-a intalnit cu ceva prieteni de familie ai parintilor lui, care culmea... au o fata :)) Si dupa cum ma asteptam s-a repetat faza...Am realizat, atunci cand am aflat, ca ma asteptam la asta... nu am plans, am realizat ca nu merita. De atunci am lasat-o balta... SUNT PREA BUNA PT EL... acum imi vad de facultate, am facut scoala de soferi si am luat... De acum inainte o sa fiu mai intai prntru mine si apoi pt restul... Stiu ca suna egoist, dar am ajuns la concluzia ca nu are rost sa dai mai mult decat primesti intr-o relatie :)

flaviutza282581
Postat pe 12 Octombrie 2008 18:10
Flaviutza....foarte bine faci...stiu ca ti-e greu...dar sa nu incepi sa urasti si sa devii egoista .NU..Pastreaza-ti nealterata iubirea din suflet,canalizeaz-o spre altceva,orice...Asta nu a fost decat o experienta necesara pentru ca tu sa te maturizezi si atat.Si oricum, la 20 de ani.....Cand o sa fie momentul potrivit,o sa apara acela destinat tie...Asta nu a fost.Accepta si mergi mai departe ....Acum este perioada acumularilor...Succes!

Postat pe 13 Octombrie 2008 16:40
De la: flaviutza282581, la data 2008-10-12 18:10:41Acum sa va spun continuarea... Atunci am hotarat ca o sa continui cu el.. am zis ca ea e in Timisoara, noi in Cluj. Si am gresit... In august a fost in Ungaria cu ceva treaba si eu nu am mers cu el... Acolo s-a intalnit cu ceva prieteni de familie ai parintilor lui, care culmea... au o fata :)) Si dupa cum ma asteptam s-a repetat faza...Am realizat, atunci cand am aflat, ca ma asteptam la asta... nu am plans, am realizat ca nu merita. De atunci am lasat-o balta... SUNT PREA BUNA PT EL... acum imi vad de facultate, am facut scoala de soferi si am luat... De acum inainte o sa fiu mai intai prntru mine si apoi pt restul... Stiu ca suna egoist, dar am ajuns la concluzia ca nu are rost sa dai mai mult decat primesti intr-o relatie :)



flaviuta acum esti doar ranita, intr-o relatie merita sa dai tot ce ai si tot ce poti nu sa dai imposibilul, dar trebuie sa sti sa pretuiesti la adevarata valoare persoana de langa tine..... nu regreta trecutul pt ca risti sa iti explodeze in fata, mai bine mergi cu demnitate mai departe.
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Octombrie 2008 15:54
Flaviuta, daca devii egoista , nu vei avea decat de castigat, este de preferat sa sufere altii decat sa suferi tu! Eu nu sunt de parere ca dragostea ar trebui sa insemne suferinta, dimpotriva!
darksukkubus69
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:37
buna flaviutza.......sa stii ca te admir pt taria ta si pt decizia luata ai mare dreptate nu merita sa suferi intro relatie pt ca aia nu se mai numeste iubire .....nu esti egoista dak te mai gandesti si numa la tine ai tot drptul sa te mai pui din cand in cand si pe primul lok ca uite ca in ziua de azi nu se mai merita sa te lasi pe tine pt ai ajuta pe altii asa ca mergi asa in continuarie .....poate cei al tau e pus deoparte ....ai sa gasesti si tu un suflet care sa te merite asa cum esti .....un suflet pe care eu una lam gasit de f multa vreme si ma simt implinita alaturi de el ......sambata avem cununia civila si suntem impreuna de 6 ani......iti doresc si tie acelasi lucru sa fii fericita si implinita.....succes pe mai departe ....te pop
ancutza862
Postat pe 27 Octombrie 2008 15:05
Stii ceva? Foarte bine ca ai fost curioasa si i-ai citit mesajele...problema a fost reactia ta...in momentul in care vei fi 200 la suta sigura de o relatie, astfel de gesturi vor fi trecatoare, tu le vei trata ca atare iar cititul mesajelor lui va deveni un efort inutil ...Insa contextul asta nu mi se pare a fi cel al unei relatii destul de mature. Cel mai indicat dai NEXT si vezi ce rasare la orizont. IAR TU ESTI SINGURA CARE CONTEAZA. Scoate-ti din cap titlul infantil al postu-lui. Este aplicabil doar daca te lovesti de cine merita si nici macar atunci nu iti sugerezi sa o spui cu voce tare
lorelay_me
Postat pe 30 Octombrie 2008 22:43
aaaaaaaaaaa.......buna decizie. felicitari...dar nici singurica sa nu stai prea mult
lorelay_me
Postat pe 30 Octombrie 2008 22:44
AM TRECUT SI EU PRIN ASA CV SI TE INTELEG.DIN MOMENT CE TE-A DEZAMAGIT NU CRED K VEI MAI PUTEA SA AI INCREDERE IN EL K LA INCEPUT.EU UNA NU AM MAI REUSIT.DE CAND MI-A FACUT FAZA SUNT MEREU SUSPICIOASA.IAR EL DAK A FACUT ASA 1 DATA POATE SA REPETE FAZA CU FOSTA SAU CU ALTA.AI GRIJA IAR DAK TI SE PARE CV NEINREGULA VERIFICA- TEL SI VB VB CU EL PE FATZA.SIMTI K IL IUBESTI MAI MULT SI DE TEAMA DE A NU-L PIERDE.SFATUL MEU ESTE SA LUPTI PTR CEEA CE E AL TAU SI NU PERMITE NIMANUI SA VA DESPARTA! FI PUTERNICA,FI O LUPTATOARE!!!
LADY_DYANNA
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:30
FOARTE BN AI FACUT! SI FOARTE BN FACI.NU ESTE EGOISM CEEA CE FACI.STI CUM E VB AIA : "MA DOARE SUFLETUL DE TN DAR DE MN MI SE RUPE INIMA!" EXACT ASA TREBUIE SA ZICI DE ACUM INAINTE.MULT SUCCES IN CONTINUARE!!!
LADY_DYANNA
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:36
Am trecut prin aceeasi situatie , si iubitul meu avea o fosta..... care nu-i dadea pace , asa spunea el , dar nu iese fum fara foc, eu cred ca si el are o vina daca ar ignora-o ea nu l-ar cauta crede-ma ...ca nici unei femei nu-i plac refuzurile, eu cred ca este cu amandoua, si cu tine si cu ea, nu are rost sa-l mai controlezi cu telefonul, pt ca oricum nu va recunoaste nimic, poate gasi 10000 de moduri de a vb cu ea, stie sa ascunda bine ceea ce il incrimineaza, si asa i-ti va face mereu , de cate ori il vei descoperi de atatea ori i-ti va cere iertare si te va vrea ca un disperat, tu il vei ierta ....samd. Nu traiesti bine stand mereu atenta , si deja cred ca numai ai incredere in el ......pune-ti punctul de vedere, fii puternica, nu-ti pierde curajul nu te merita
PANTERRY
Postat pe 21 Noiembrie 2008 19:29
Parka ma descri pe mine;))stiu sentimentu...dar crede`ma k nu o sa se sfarseasca bine.. si eu am avut o relatie de 3 ani in care ma inselat de 4 ori cu fosta...si nici aia nu ii dadea pace deloc..da si lui ii placea..de fiecare data knd avea ocazia..Pac.. si eu am visat k se saruta cu ea si dupaceea am aflat ulterior k nu doar visasem..deci tp de doi ani am impresia k eu eram aiurea.. asa k sa fiu..si tot aceea era principala... .... deci nu stiu ce sa zic si eu am ajuns sa fiu foarte posesiva sa ii citesc mesajele si tot..chiar si sa intru la el in lista..sincer ma bucur k am reusit sa scap de sentimentele acelea..k din dragostea care a fost... nu a mai ramas nimik..si cand a ajuns el sa ma iubeasca... era prea tarziu...deci parerea mea e..k oricat de greu tiar fi lasal..sau cel putin fo indifernta..indiferentza o sa il apropie .... a fost dureroasa relatia cu multe multe probleme... dar ma bucur k am tecut peste...desi..a fost urata despartierea pentru el... deci iti zic ai grija... k si el a ramas intrun fel sau altu legat de ea... take care
Printz3s
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:20
SA RASPUND STRICT LA INTREBARE: ATAT TIMP CAT NU REALIZEAZA EL ACEST ASPECT E F BINE! INSEAMA CA IUBESTI!

CATRE FLAVIUTA : BINE CA TE SIMTI OK ACUM!

dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:47
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 23 Decembrie 2008 19:07
Eu am facut greseala asta si sunt cu mult mai mare decat tine.
Stia foarte bine cat a luptat sa am incredere in el si a reusit si prin ce a facut a reusit sa ma aduca cum eram inainte sa nu mai am incredere in nimeni acum.
Stii ceva? NICI UN BARBAT NU MERITA CA O FEMEIE SA SE UMILEASCA PENTRU EL.FII INDIFERENTA, FA-TE CA NU STII NIMIC.
eU LA ASTA AM RECURS BA MAI MULT NICI NU IL MAI CONTROLLEZ, AM CONSIDERAT CA NU MERITA.
VREAU SA IL FAC SA CREADA CA MA VA PIERDE, ACESTA E SI PUNCTUL SLAB AL UNI BARBAT. ATUNCI CAND E SIGUR CA ESTI TOPITA DUPA EL ADOPTA INDIFERENTA SI UMBLA CU ALTELE, ATUNCI CAND IL TRATEZI CU UN PIC D EINDIFERENTA ,ATUNCI E SI EL MAI ATENT.
GREU DE INTELES, STIU, DAR ASA SUNT BARBATII.
alexia30
Postat pe 23 Decembrie 2008 19:31
Esti o tipa care dupa parerea mea stie ce vrea sh cu caracter'''...consider ca ai procedat ff bine..intotdeauna tre' sa punem un pret pe noi..ff bine ai facut ca nu ai mai plins caci cine merita lacrimile noastre niciodata nu ne v'a face sa plingem.....
aleera
Postat pe 23 Decembrie 2008 19:38
stiu qm e...am trecut si eu prin cv asemanator...odata ce iti pierzi increderea intr-o persoana q greu ti-o mai rekpeti...si intr-adev.aceste situatii ne fac mai mult noua rau...pt.k ei nu pun atat de mult la suflet unele situatii kre pe noi ne macina si ne dor enorm :( si nici nu inteleg k in aceste momente ar tb.sa fie mai atenti q noi pt.a ne rekpata increderea...
munteanu_mihaela85
Postat pe 5 Ianuarie 2009 15:11
iti tin pumnii si sper sa reusesti sa fii numai pt tn...desi suna egoist,intr-adev.,asta e cea mai buna deviza in viata...si stii de ce?pt k sunt prea putini oamenii kre sa merita sa te sacrifici oareqm pt ei...majoritatea traiesc q scopul de a profita de cei din jur...asa am zis si eu k nu voi mai pune pe altii pe primul loc, pt k eu sunt cea kre contez cel mai mult, dar nu am reusit...iar aqm repet o greseala pe kre am mai faqt-o in tinerete...dar...ma rog sa reusesc si sa-mi revin din acest cosmar...si sper sa reusesc
munteanu_mihaela85
Postat pe 5 Ianuarie 2009 15:18
Ori il vrei ori nu?!daca il vrei ia o de la zero uita definitiv incidentul altfel nu faci decat sa te macine si nu ajungi decat inspre rau nu la bine.fi matura.daca el a optat ptr tine e c lar ca restul e nul.
amarutza
Postat pe 4 Iunie 2009 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am un amant turc 10 De la: kudika_16457 9 Octombrie 2012 12:59
sunt o amanta? 397 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:55
ce cadou sa-i fac iubitului meu???????????? 47 De la: daiana_my 9 Octombrie 2014 11:35
Familia mea 25 De la: sadora 27 August 2009 23:46
am nevoie de un sfat...... 6 De la: MotanulDanila 16 Noiembrie 2009 19:26