Setari Cookie-uri

cum fac sa il recuceresc?

Buna in primul rand.Povestea mea incepe acum aproape 3 ani.Aveam aproape 20 de ani cand l-am cunoscut pe EL.Poate suna ciudat dar din prima zi ne-am mutat impreuna,eu avand unele probleme acasa pe care il felul asta le-am rezolvat si cu ajutorul timpului bineinteles.Era o relatie minunata,ne-am iubit inca din prima clipa.Dupa aproape 1 an de zile l-am inselat.Si nu o data.Nu pot sa-mi explic motivele ptr care am facut lucrul asta ptr k atunci relatia mergea f bine si ne intelegeam perfect.Cert este k il doream ptr toata viata si totusi simteam k sunt prea tanara si ma gandeam "atat a fost?".Vroiam sa ma distrez,sa ies cu fetele,sa fiu iar libera,lucruri pe care bineinteles k nu le puteam face cum imi doream,dar nici la el nu vroiam sa renunt.Am terminat repede aventurile(tin sa precizez k au fost doua persoane) si intr-o luna de zile am realizat k de fapt chiar il doresc pe el ptr toata viata.Nu i-am marturisit lucrul asta ptr k nu stiam daca va avea capacitatea de a ma ierta si nu vroiam sa-l pierd.Insa D-zeu nu doarme si dupa nici 1 an de zile relatia noastra atat de minunata la inceput a inceput sa se raceasca.Au fost 6 luni in care nu ma mai atingea,abia ma mai saruta si prefera sa-si petreaca timpul mai mult cu prietenii.In timpul asta noi nu am mai stat singuri,stateam si cu fratele lui si cateodata mai veneau si prieteni de-ai lui de stateau la noi(care nu erau din oras).Sexul era aproape inexistent.Dupa astea 6 luni m-am hotarat sa ma despart de el ptr k nu mai puteam sta asa.Nu puteam sa-i spun si atunci m-am combinat cu cineva poate ptr a trece mai repede peste asta.A fost o sapt in care am umblat pe 2 fronturi si intr-un final i-am marturisit.A fost distrus.A fost greu.Am fost despartiti 1 luna timp in care am stat tot in aceeasi casa.Pers cu care eram nu reprezenta nimik ptr mine.In tot acest timp m-a implorat sa ma intorc k o sa se schimbe k o sa fie bine.Intr-un final am rabufnit si i-am marturisit absolut totul.I-am spus k l-am inselat si daca va putea sa ma ierte ne vom impaca.Il iubeam si poate k ma simteam si vinovata ptr ce facusem si nu mai puteam tine povara in suflet.Ne-am impacat,dar ceva se schimbase,in sensul k ridicasem un fel de zid intre mine si el ptr k 6 luni simtisem k nu ma mai iubeste si probabil incercam acum sa ma protejez.A fost greu la inceput dar incet-incet i-am simtit din nou iubirea ptr mine si a mers bine o perioada.Zic o perioada ptr k incepuse la un moment dat sa fie casa plina tot timpul.Nu mai aveam intimitate,i-am zis k ma deranjeaza dar nu a facut nimik.Si asa a fost pana in feb anul asta.Am simtit k am ajuns la capatul puterilor.Veneam obosita de la munk si vroiam sa ma odihnesc si era galagie in casa.Nici nu se mai sinchiseau sa anunte cand vin.Noi nu mai ieseam nicaieri ptr k de,aveam "musafiri".Am inceput sa ma port urat cu ei poate or prinde ideea.In zadar.Tot eu eram "scorpia".In feb i-am zis k nu mai rezist.Il iubeam dar nu puteam sa vad cum prietenii sunt mai importanti decat mine,eu,persoana cea mai apropiata din viata lui.Am hotarat de comun acord sa ne despartim,de data asta definitiv.Au urmat 4 luni in care eu am avut o relatie,el mai multe.Vorbeam ocazional si atunci imi zicea cat de bine ii merge si k aproape k m-a uitat,etc.Sufeream dar ziceam k asa e cel mai bine.Intr-o seara ne-am intalnit si am ramas impreuna.Ne-am impacat.M-am reindragostit de el si sunt fericita dar sufar in continuare.Poate o sa ma intrebati care e problema?Deocamdata o luam usor.Avem intalniri,lucru de care nu am parte in relatie.Avem o relatie de inceput.Ma doare k mi-a zis k nu ma mai iubeste cum ma iubea o data.Nu-l condamn,ptr k i-am gresit mult si recunoaste k trebuia sa-mi acorde si el mai multa atentie.Insa ne intalnim numai cand vrea el.Problema sunt tot prietenii lui.Acestia i-au zis k daca se intalneste cu ei sa nu ma ia si pe mine.K nu ma mai suporta din cauza k l-am inselat pe el si i-am jignit pe ei.Nu inteleg de unde atata rautate.Zic k sunt prieteni dar eu stiu k un prieten trebnuie sa fie alaturi de tine la bine si la greu indiferent de alegerile pe care le faci si nu sa il judeci.Iar acum el ne imparte.Mi-a zis sa am rabdare k acum vrea sa fie intr-adevar sigur pe relatia noastra k sa ma puna pe mine pe "primul" loc.Daca il sun sa ne intalnim zice k e cu cutare prieten si nu poate.Nu stiu ce sa fac.Visez noaptea cum ma paraseste sau alte treburi influentat fiind de prieteni.Imi este f greu ptr k acum stiu k tot ce am avut pana acum doar am avut impresia k am iubit.Abia acum imi dau seama ce inseamna sa iubesti cu adevarat.Simt k si el ma iubeste cu toate k zice k si acum il afecteaza faptul k l-am inselat dark m-a iertat.Eu tot ma gandesc k poate nu s-ar mai gandi atat la asta daca nu ar fi prietenii lui care sa-i aminteasca asta tot timpul.Sper k nu v-am plictisit dar am vrut sa stiti toata povestea.Da-ti-mi un sfat va rog.Vreau sa il recuceresc si sa fie numai al meu O DATA PTR TOTDEAUNA!
desertflory
Postat pe 9 Iulie 2008 12:35
este culmea cum abia acum ti-ai dat seama cat de mult il iubesti,asa-i? :))
daca esti asa sigura pe iubirea ta de data asta, se rezolva cu rabdare si respect,lucruri pe care nu le-ai invatat pana acum. nu ti-e clar cat d importanti sunt prietenii pt el? atunci respecta-i, si in acelasi timp si pe el.daca-ti mai vine o data sa-l inseli, atunci pleaca si lasa-l sa-si vada de viata,ar fi trebuit sa inveti macar atat pana acum.si ai rabdare,da-i timp si spatiu,ca-l merita.
poate nici el nu e perfect,dar tu ai facut greseala majora si tot tu il vrei.asa ca multumeste-i sincer si lasa-l sa vada ca apreciezi ca te-a iertat,e mare lucru pt un barbat!!!plus ca asta e dovada clara ca te iubeste!!
bafta!!sa ne mai anunti cum stau lucrurile
buburuza22
Postat pe 9 Iulie 2008 15:16
Multumesc pentru comentariu...cam dur,dar cred k merit.Eu i-am respectat prietenii,nu m-am dus la ei acasa fara sa anunt inainte cu un tel,k poate de aveau oamenii treaba.Asta nu ti se pare respect?Si atunci unde a fost respectul lor?Ei nu stiau ce s-a intamplat intre noi,au aflat cand ne-am despartit definitiv.Si de iubit l-am iubit tot timpul,dar acum sunt pregatita pentru acea "viata in doi".Sper sa nu fie prea tarziu...
desertflory
Postat pe 9 Iulie 2008 15:36
oare?
esti pregatita?chiar il iubesti ?
dar el pe tine?de fiecare data cind ne intoarcem speram ca va fi mai bine...!
nu l mai suna!lasa l pe el sa te caute!nu i arata ca acum esti moarta dupe el..o sa te dispretuiasca!
lasa l pe el sa vada ca te iubeste!lasa l pe el sa le arate celorlati ca tu meriti!
e frustant sa vezi ca nu te mai arata prietenilor lui...daca te iubeste o s o faca!dar atunci cind el considera ca meriti!
sincer iti spun eu nu cred ca te mai iubeste..dar poate ma insel!
dar ca sa vezi daca te iubeste ai o singura cale..daca poti sa o faci!
lasa l pe el sa te regaseasca!nu insista cu nik!
alinadanielalazar
Postat pe 20 Iulie 2008 15:30
[quote name='desertflory' date='2008-07-09 12:35:13'.Simt k si el ma iubeste cu toate k zice k si acum il afecteaza faptul k l-am inselat dark m-a iertat.


Eu nu cred ca te-a iertat.O femeie iarta mai usor o infidelitate,un barbat mai greu sau deloc,dar nu va uita niciodata.
Oricum este un zid intre voi numit neincredere.
Poate ca inca te iubeste dar mereu isi va amintii ca l-ai inselat.
Trebuie sa treaca un timp.Ar fi cazul sa discutati serios despre relatia voastra si sa stabiliti ce vreti cu adevarat.

andreea1976
Postat pe 20 Iulie 2008 17:41
'O femeie iarta mai usor o infidelitate,un barbat mai greu sau deloc'...la fraza asta a fost comentariul de mai sus...iar de uitat nu uitam niciodata,orice am fi facut si in orice ipostaza am fi pusi(de inselat sau cel ce a inselat)...
desertflory
Postat pe 24 Iulie 2008 00:20
important e cum treci peste situatie....ca orice situatie importanta/critica sau nu din viata fiecaruia dintre noi....daca vrei sau daca poti sa mergi mai departe.
desertflory
Postat pe 24 Iulie 2008 00:21
da nu e deloc frumos ce ai facut faptul ca l-ai inselat! eu nu inteleg cand o femeie se simte iubita si are tot ce isi doreste atunci inseala ...oare de ce??Eu cand am cunoscut adevarata iubire am stiut s-o apreciez la adevarata ei valoare. In fine ce vreau sa spun..la fel ca cineva de mai sus care spunea sa nu-l cauti tu. Stiu ca ti-e greu sa nu-l suni sa nu-i dai un mesaj ...e foarte greu dar asa e cel mai bine! Cand vei pune mana pe tel.gandeste-te putin la orgoliul tau! daca o sa-l stresezi cu tel.o sa te evite din ce in ce mai rau. Asa am facut eu mi-a fost greu dar nu l-am mai cautat 2 luni si am tot sperat ca ma va cauta el si asa a fost m-a sunat singur cand si-a dat seama ca-i lipsesc.Ai incredere ca asa e mai bine! PS: eu nu l-am inselat dar poate si la tine va fi la fel. Te pup sa auzim de bine.
raluca_sarbu
Postat pe 28 Iulie 2008 15:22

Postat pe 6 August 2008 17:22
recunosc k am gresit atunci dar eu sunt de parere k o data cu trecerea anilor devenim mai intelepti si invatam mult din greselile noastre,nu ale altora.Relatia mea cu El merge f bine acum,poate mai bine k niciodata pentru k am invatat cum sa trecem peste probleme,pentru k am invatat k,comunicarea este cea mai importanta parte a relatiei...eu am pus topicul asta nu ptr a-mi rezolva problemele de cuplu..pentru k problemele de cuplu se rezolva cu calm si rabdare orice s-ar fi intamplat...problema era cu prietenii lui...aveam impresia k il indeparteaza de mine pentru k il influenteaza foarte mult...nici al meu nu stie prea multe despre intimitatea unui cuplu dar nici nu este ajutat de ceilalti...chiar intr-o discutie cu el mi-am dat seama k el e constient de faptul k daca usa lui nu va mai fi deschisa la orice ora din zi sau din noapte prietenii lui nu il vor mai cauta...eu asta nu inteleg...cum pot avea o influenta atat de mare asupra lui daca mie cel putin asta nu mi se pare prietenie...parerea mea,poate gresesc..si se pare k nu am gasit nici un raspuns...multumesc oricum pentru comentarii...
desertflory
Postat pe 29 August 2008 13:51
...buna...stiu cum te simti,intodeauna iti dai seama cat de mult iubesti un om abia atunci cand il pierzi...asa am patit si eu desi la noi a fost invers,el m-a inselat pe mine dupa 8 ani de casnicie si un ingeras de copil totusi m-a inselat..intr-o buna zi mi-a spus ca nu poate sa mai stea cu noi si a plecat...pur si simplu,dupa 8 ani de casnicie fericita,cel putin asa credeam eu,a plecat.Dupa putin timp am aflat ca de fapt s-a mutat cu cineva...crede-ma ca il iubesc enorm chiar daca a trecut mai mult de un an,il iubesc si totusi nu-l pot ierta pentru ce ne-a facut.Trebuie sa ai rabdare si daca totusi nu te va ierta nu trebuie sa-l invinovatesti pe el......infidelitatea e un lucru greu de iertat....trebuie numai sa-ti inchipui cum te-ai simti tu daca el ti-ar spune ca in timp ce iti spunea ca te iubeste era in bratele altei femei apoi tu ai afla....cum ti-ar fi?..
maryutza75
Postat pe 6 Septembrie 2008 09:59
km ciudata poveste....dureroasa chiar....dar ce naiba k doar esti tanara!las-o mai moale!are balta peste!si dc penrtu el sunt mai impoartanti prietenii atunci sa fie cu prietenii...k doar vb aia "nu se schimba prietenii cu o relatie...."si knd dai de belele sa vedem dc mai sunt langa u!pe naiba....stai linistita...dekt sa ajungi mai tarziu sa-ti para rau k ai avut ocazii si ai dat cu piciorul mai bn asa....vb aia"viata-i scurta si dc nu putem sa o lungim,makr sa o facem lata!"nu mai plange si nu mai suferi k nu se merita!ce*i asta?razbunare din partea lui?pe draq....stai klma...n-re rost.ai grija!
claudya2u
Postat pe 13 Septembrie 2008 22:46
Spui ca relatia merge mai bine ca niciodata? De unde ai dedus asta, daca nu locuiti impreuna si el te cauta atunci cand isi aduce aminte? Cu cat il cauti mai mult, cu atat il sufoci mai mult, il enervezi, il plictisesti, il indepartezi de tine si-l apropii de prietenii lui, care - fie vorba intre noi - au fost langa el si cand ai fost si cand n-ai fost prin preajma lui. Deci, sa stam stramb si sa judecam drept: dragoste cu sila nu se poate !!!
carmenstan
Postat pe 19 Septembrie 2008 09:25
Nu stam impreuna pentru k ink nu e cazul.Am invatat k trebuie sa ma mai gandesc si la mine nu numai la ce-i in jurul meu.Eu am incetat sa-i mai zic despre prietenii lui si a vazut el singur care ii sunt de fapt adevaratii prieteni.Eu pun foarte mare pret pe prietenie si poate k am altfel de prietenii decat el.Important e k s-a mai maturizat intre timp si acum cel putin relatia noastra nu mai este influentata de nimeni "din afara".Cred k este foarte important sa stii cui sa-i tzii usa deschisa si cui nu...
desertflory
Postat pe 6 Octombrie 2008 13:55
:)
desertflory
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:01
De la: maryutza75, la data 2008-09-06 09:59:46...buna...stiu cum te simti,intodeauna iti dai seama cat de mult iubesti un om abia atunci cand il pierzi...asa am patit si eu desi la noi a fost invers,el m-a inselat pe mine dupa 8 ani de casnicie si un ingeras de copil totusi m-a inselat..intr-o buna zi mi-a spus ca nu poate sa mai stea cu noi si a plecat...pur si simplu,dupa 8 ani de casnicie fericita,cel putin asa credeam eu,a plecat.Dupa putin timp am aflat ca de fapt s-a mutat cu cineva...crede-ma ca il iubesc enorm chiar daca a trecut mai mult de un an,il iubesc si totusi nu-l pot ierta pentru ce ne-a facut.Trebuie sa ai rabdare si daca totusi nu te va ierta nu trebuie sa-l invinovatesti pe el......infidelitatea e un lucru greu de iertat....trebuie numai sa-ti inchipui cum te-ai simti tu daca el ti-ar spune ca in timp ce iti spunea ca te iubeste era in bratele altei femei apoi tu ai afla....cum ti-ar fi?..

Normal k nu mi-ar fi bine.Crede-ma k am stat si m-am gandit din toate punctele de vedere.Nu vreau sa crezi k nu sunt o persoana devotata relatiei sau k nu vreau k la un moment dat sa-mi intemeiez o familie bazata pe sinceritate si incredere.Chiar daca am inselat,eram mai tanara,nu eram hotarata k vreau sa stau cu el toata viata.Dar iti spun cu mana pe inima k nu as mai face lucrul asta acum cand sunt sigura de ceea ce vreau si nici dupa 8 ani de casnicie.Poate o sa sune a paradox,dar nu te mai gandi la el.Stiu k e greu dar daca a plecat dupa atatia ani nu cred k mai e ceva de facut...Oricum fiecare isi stie cel mai bine "lucrurile" in relatia lui iar ceilalti privesc din afara.Gandeste-te numai k TU esti cea mai importanta persoana din viata ta sau in cazul tau,copilashul pentru care trebuie sa traiesti.
Pupici
desertflory
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:02
parerea mea e ca nu prea stii ce vrei...cum ai vrea sa se poarte cu tine dupa tot ce i-ai facut...cand ai fost pe primul loc in viata lui..nu te-ai sinchisit prea mult si...l-ai inselat si nu o data...deci cred ca iti cam place...eu cred ca tot timpul te-ai gandit doar la tine...pacat pentru ca esti tanara si prima iubire in general iti ramane in suflet..e un lucru ce nu poti uita...ai gresit mult....
ginetta
Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:38
....deci ei(prietenii) intr-o camera si voi in alta ....si nu o zi doua!I-as da pe toti afara instantaneu iar lui i-as baga mintile in cap ca asta ne afecteaza relatia!!pentru ca eu vreau sa ,iar dimineata as fi la munca asa .....nu dispera.Daca i-ai aratat ca nu a fost ok asa si el totusi tot pe prietenii lui ii prefera parerea mea este sa-ti cauti pe altul.Pentru ca ar trebui sa-si petreaca restul vietii cu tine nu cu prietenii lui.
Multa bafta!
catalinacln
Postat pe 12 Noiembrie 2008 12:57
stii cum sunt baieti sau barbati in general,ei tac si sufera si se pedepsesc ei insisi.
dak il iubesti sincer arata-i si nu prin faptul ca-l cauti,na-re relevanta ,vb serios si sincer cu el,intreaba-l ce vrea el,si respecta-i dorinta dak te iubeste iti va cere sa ramai cu el dar sa lamuresti un lucru k trage-ti o linie la cea fost si deacum doar ce va fii..... dar numai cu implicare 100% din partea amandorura,dak intradevar de vrea va trece peste tot,tu fi gata de orice raspuns.
fa toate astea dar mai intai i-a o pauza cu el lasa-l sa-ti simta lipsa,nu sta prea aproape k el sa prea `obisnuit ` cu tine lasa-l sa-ti simta lipsa sa te caute si-apoi vei stii cum sa-l recucerestii!!!!!
bafta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ioanageorgiuADY
Postat pe 16 Ianuarie 2009 18:52
si ce dak ai gresit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
e normal e omeneste,s-a intamplat,life goes on
sa se obisnuiasca cu idea dak nu poate el pierde tu esti valoroasa nu te lasa ,dak el nu vede asta si nu poate trece peste greselile tale sa fie sanatos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dar adevarata iubire iarta,eu asa cred!!!!!!!!!!!!!!!!
ioanageorgiuADY
Postat pe 16 Ianuarie 2009 18:55
Va multumesc pentru k mi-ati mai dat comentarii...nu ma mai asteptam sa raspunda careva...:)Chiar stateam si ma gandeam zilele trecute la ce a fost la cum au trecut toate...mi se par atat de departe...important e k acum suntem ok,k in sfarsit ia si el atitudine cand mai zice vreun prieten ceva la nelalocul lui si nu mai tace din gura cum o facea o data....poate k am crescut amandoi...cand ne-am cunoscut eu aveam 19 ani iar el 21..acum avem 23 respectiv 24...cum a trecut timpul..important e k in ciuda a tot ce s-a intamplat suntem ink impreuna si am invatat multe din experientele pe care le-am avut...viata cateodata e foarte ciudata si te duce in "locuri" in care nu credeai k vei ajunge vreodata...
Va doresc tot binele din lume si sa stiti k oricat de grea vi s-ar parea o situatie intotdeauna exista o solutie...Dumnezeu are cate ceva pus deoparte pentru fiecare!
O zi buna
desertflory
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:05
eu consider ca un barbat chiar daca iarta faptul ca a fost inselat de partenera nu va uita niciodata si mai tarziu sau mai devreme ii va reprosa asta..........tot ce trebuie sa faci este sa lasi timpu sa treaca si sa-i dovedesti ca poate avea incredere in tine numai asa puteti reface relatia si el daca te iubeste nu va tine cont de sfatul prietenilor
daniela_vijulie
Postat pe 31 Ianuarie 2009 15:24
trebuia sa te gandesti mai bine de dinainte ca il iubesti.. adica de dinainte de a'l insela.... (auzi l'ai inselat si de doua ori)....
Diavolyta_
Postat pe 22 Aprilie 2009 01:58
Buna..vreau sa va spun si eu povestea mea sunt impreuna cu iubitul meu de 4 ani dar relatia noastra cam scartie eu sunt foarte geloasa chiar exagerat dar am in continuu senzatia ca ma inseala ..dar si comportamentul lui imi da asta de inteles..ma gandesc ca poate eu cer prea mult de la el..ca nu ai ofer libertatea de care are nevoie ca il sun mereu si il controlez..dar nu ma pot abtine intradevar acum 1 an m-a inselat cu o tipa (sincer nu stiu ce vazuse la ea ) ma rog..si de atunci tot ai scot ochii...si m-am gandit sa il insel si eu si m-a prins si a iesit foarte urat dar pana la urma ne-am impacat el imi controleaza telefonul ..si el e foarte gelos si mereu se supara si imi reproseaza cand mai ies la suc cu prietenele dar simt ca nu ma mai iubeste ca inainte nu mai simt aceea stralucire in ochii lui atunci cand ma priveste.. vreau sa il recuceresc..
kudika015613
Postat pe 23 Aprilie 2009 20:34
De la: kudika015613, la data 2009-04-23 20:34:17Buna..vreau sa va spun si eu povestea mea sunt impreuna cu iubitul meu de 4 ani dar relatia noastra cam scartie eu sunt foarte geloasa chiar exagerat dar am in continuu senzatia ca ma inseala ..dar si comportamentul lui imi da asta de inteles..ma gandesc ca poate eu cer prea mult de la el..ca nu ai ofer libertatea de care are nevoie ca il sun mereu si il controlez..dar nu ma pot abtine intradevar acum 1 an m-a inselat cu o tipa (sincer nu stiu ce vazuse la ea ) ma rog..si de atunci tot ai scot ochii...si m-am gandit sa il insel si eu si m-a prins si a iesit foarte urat dar pana la urma ne-am impacat el imi controleaza telefonul ..si el e foarte gelos si mereu se supara si imi reproseaza cand mai ies la suc cu prietenele dar simt ca nu ma mai iubeste ca inainte nu mai simt aceea stralucire in ochii lui atunci cand ma priveste.. vreau sa il recuceresc..


fa'i un bine si paraseste'l
Diavolyta_
Postat pe 10 Mai 2009 02:55
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-10 02:55:59
De la: kudika015613, la data 2009-04-23 20:34:17Buna..vreau sa va spun si eu povestea mea sunt impreuna cu iubitul meu de 4 ani dar relatia noastra cam scartie eu sunt foarte geloasa chiar exagerat dar am in continuu senzatia ca ma inseala ..dar si comportamentul lui imi da asta de inteles..ma gandesc ca poate eu cer prea mult de la el..ca nu ai ofer libertatea de care are nevoie ca il sun mereu si il controlez..dar nu ma pot abtine intradevar acum 1 an m-a inselat cu o tipa (sincer nu stiu ce vazuse la ea ) ma rog..si de atunci tot ai scot ochii...si m-am gandit sa il insel si eu si m-a prins si a iesit foarte urat dar pana la urma ne-am impacat el imi controleaza telefonul ..si el e foarte gelos si mereu se supara si imi reproseaza cand mai ies la suc cu prietenele dar simt ca nu ma mai iubeste ca inainte nu mai simt aceea stralucire in ochii lui atunci cand ma priveste.. vreau sa il recuceresc..


fa'i un bine si paraseste'l

inainte totusi sa ii lase si scrisoare de adio parfumata cu dolce gabana cu sarutul ei impregant pe ea
yumy
Postat pe 10 Mai 2009 07:08
Nu este vorba de dragoste ci de incredere.
kudika023770
Postat pe 10 Mai 2009 08:09
De la: ioanageorgiuADY, la data 2009-01-16 18:55:47si ce dak ai gresit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
e normal e omeneste,s-a intamplat,life goes on
sa se obisnuiasca cu idea dak nu poate el pierde tu esti valoroasa nu te lasa ,dak el nu vede asta si nu poate trece peste greselile tale sa fie sanatos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dar adevarata iubire iarta,eu asa cred!!!!!!!!!!!!!!!!


supune-mi cum poti gandi asa? "nu poate trece peste greselile tale" poate nu ai citit bine definitia greselii ;) poate nu intelegi adevarata valoare a cuvantului.. ceea ce a facut ea.. nu e greseala.. ci o fapta voita.. deci singurul lucru pe care poate sa-l faca e sa astepte sau sa decida. pentru ca nu inseli pe cineva din greseala... inseli ca nu te multumeste din anumite puncte sau pentru ca vrei tu... dar intodeauna exista un motiv... nu o faci DIN GRESEALA...
ioanageorgiuADY ... Nu vreau sa te critic, dar fete cu mentalitate ca a ta... nu reusesc (prea des) sa aiba o casnicie fericita...pentru ca nu stie sa coopereze in rezolvarea problemelor de cuplu... daca nu e ca tine... nu e deloc !!!
doripustoaik
Postat pe 10 Mai 2009 09:09
buna!povestea ta e f asemanatoare cu a mea......doar k eu nu lam inselat inainte k el sa ma insele dupa care neam desp si eu am stat cu altcineva.....orikum...te inteleg perfect.....si eu sunt in aceasi situatie acum....ma deranjeaza prietenii lui kre ii fac vizite si la 4 dimineata....in fine.....de knd neam impakt....tot eu il kut.....el f rar ma suna....doar knd nu il sun eu o zi intreaga poate.....si ma tot gandesc...oare ar fi mai bine sa nu il mai kut atat?poate il sufoc...mereu vreau sa stiu ce face....pt k asa e si el...dar spre diferenta de el,eu il las sa imi controleze telefonul,dar el pe mine nu......si multe....uneori am impresia k st k o durere de cap pt el serios.....dar el nu intelege de ce......ne intalnim,imi pune intrebari de genu ce am fact,mam int cu cineva,mo sunat cineva,etc...ii raspund la toate iar knd il intreb eu pe el....se enerveaza si imi zice ca il stresez si dupa il ia durearea de cap si imi zice sa plec....nuj ce sa mai fac.....cum sa ma mai port cu el....
just_me00
Postat pe 10 Mai 2009 12:46
O mancare incalzita nu mai are gustul aceleia pe care o faci prima data.
kudika023770
Postat pe 10 Mai 2009 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gelozie obsedanta 18 De la: luchianramona 12 Mai 2011 14:49
Am si eu nevoie de un sfat 14 De la: alfredodecurtofreco 10 Noiembrie 2010 15:21
Prins(a) in flagrant 8 De la: jago_1903 19 Octombrie 2010 00:13
Tine la mine sau ma minte? 34 De la: anastasia_m 13 August 2010 17:27
ce sunt?o scurtatura de a ajunge la prietena mea cea mai buna? 14 De la: ella_tody 25 August 2009 09:36