Setari Cookie-uri

Iubire in scurt timp

credeti ca exista sanse ca un barbat sa iubeasca cu adevarat o femeie in mai putin de...sa zicem,...2 luni? va provoc la "duel"!!si daca da, cum se manifesta de obicei aceasta iubire?
micky_ai
Postat pe 15 Iulie 2008 13:02
eu cu iubitul meu ne-am indrgostit nebuneste in prima saptamana dupa 2 luni eram deja in culmea fericirii , simteam nevoia sa ne vedem si de 10 ori pe zi acum s-a mai potolit flacara e mai ok deci da este posibil depinde de fiecare.
papusyka_getutza
Postat pe 15 Iulie 2008 13:24
da, poate depinde si de felul fiecaruia de a fi.daca il intreb pe prietenul meu daca i-a fost dor de mine, zice de obicei " for me to know, for you to find out", de ce le e barbatilor asa de greu sa recunoasca unele chestii?? le e frica sa nu li se franga inima? ...God knows!

Merci papusyka!Mult noroc!!
micky_ai
Postat pe 15 Iulie 2008 14:12
da clar ca se poate intampla
violett
Postat pe 15 Iulie 2008 14:50
DA se poate!!!
warchild6
Postat pe 16 Iulie 2008 20:27
eu de fostul meu iubit m-am indragostit la prima vedere si el de mine, dar nici unul din noi nu am recunoscut-o. dupa 4 zile ne-am provocat la o intrecere, care pe care o sa iubeasca primul si asta tocmai pt ca stiam ca ce simteam era deja prea puternic. ne-am dat termen o luna. si abia dupa luna aceea am declarat-o. a fost ff frumos, deci s poate dupa orice perioada!
buburuza22
Postat pe 17 Iulie 2008 11:07
frumos buburuza! se pare ca exista si dragoste la prima vedere! pe voi v-a pandit bine Cupidon!!

ce sa zic, acum cred ca se poate, si e bine sa stiu ca e cineva pe care doresc si eu la randul meu, care ma iubeste pentru ceea ce sunt, pentru ca asta fac si eu.....merci, si sa va iubiti forever!!
micky_ai
Postat pe 17 Iulie 2008 16:20
De la: micky_ai, la data 2008-07-15 14:12:01da, poate depinde si de felul fiecaruia de a fi.daca il intreb pe prietenul meu daca i-a fost dor de mine, zice de obicei " for me to know, for you to find out", de ce le e barbatilor asa de greu sa recunoasca unele chestii?? le e frica sa nu li se franga inima? ...God knows!

Merci papusyka!Mult noroc!!



- nu recunoastem ... ma rog, unii ... pentru ca vrem sa parem mai macho. Sau pentru ca poate nu are destula incredere? ... pentru ca daca recunosti ca ai pus prea mult suflet, daca tu stii ca ai ceva si nu mai trebuie sa lupti pentru acel ceva, va devani de la sine inteles ca ti se cuvine si isi pierde valoarea ... chiar daca l-ai obtinut e bine sa stii ca trebuie sa lupti si pentru a o pastra ...
supermiki
Postat pe 19 Iulie 2008 20:59
in iubire totul e posibil.. sa te indragostesti la prima vedere.. dupa cateva zile..dupa cateva luni sau chiar ani.. nu exista o regula. de asta iti dai seama singura..de sentimentele celuilalt. cand il vezi ca ii stralucesc ochii..ca isi doreste ca tu sa-i fi prin preajma.

pt tine micky..
" for me to know, for you to find out" - iubitului tau probabil ii e frica sa nu te piarda..sa nu piarda persoana care esti tu acum.
sunt de parere ca oamenii in general nu pretuiesc ce au langa ei decat atunci cand pierd acel lucru.. tu bucura-te de el..si nu te mai lasa influentata doar de rsp la o simpla intrebare " ti-a fost dor de mn?".. ce mai conteaza asta atunci cand sunteti impreuna si vezi in privirea lui ca te iubeste:P
luke_at_me
Postat pe 20 Iulie 2008 01:59
va multumesc pentru raspunsuri si incurajari!!

Mult noroc!

Incep sa cred ca ma iubeste, desi mai rar recunoaste, si vad ca imi si arata. a mai aparut insa o problema, nu stiu daca e foarte grava, dar recunosc ca m-a deranjat...eram impreuna de 2 sau 3 saptamani cand m-a invitat la concertul metallica de pe 23 iulie. i-am zis k merg desi mare fan nu sunt, oricum mi-ar fi placut sa fiu acolo. a doua zi a si cumparat biletele....abia ieri mi-a zis ca de fapt el nu a cumparat pentru amandoi bilete, pentru ca el nu era sigur ca vom mai fi impreuna in continuare si ca va deveni o relatie serioasa....m-am suparat evident. mi-a zis k o sa mai caute bilete si vom merge, dar i-am spus sa nu se mai deranjeze, k oricum nu mai merg. nu mor daca nu merg la concert, dar ma deranjat ca m-a mintit....are o bila neagra din partea mea. cum credeti k ar trebui sa procedez mai departe? sa ii platesc cu aceeasi moneda? sa il iert, desi mi-e km greu sa uit minciuna? nu mai stiu ce sa mai cred, ma gandeam ca poate de fapt a vandut biletul meu cuiva.inteleg k nu era sigur pe noi atunci, dar chiar daca nu mergea relatia, gasea el pe cineva sa mearga sau cuiva sa vanda biletul...
micky_ai
Postat pe 21 Iulie 2008 14:18
de iubit se poate iubi din prima clipa! este vorba de nevoia omului de a dori sa iubesca si poate fi iubire de fatada... dar aia nu prea e iubire! mai sunt si atractii care ar parea iubiri.... dar cred ca iubirea vine in urma nevoii de a iubi:D

Postat pe 21 Iulie 2008 19:29
Iubirea poate veni din prima clipa in care v-ati vazut,dupa 1 luna 1 an sau nicio data depinde de persoana...nici eu nu am crezut ca este posibil sa iubesti pe cineva dupa un timp foarte scurt,dar viata mi-a demonstrat ca se poate el m-a iubit din prima clipa si eu dupa 3 saptamani dupa ce ne-am cunoscut si dragostea creste pe zi ce trece...deci se poate

Postat pe 3 August 2008 15:15
Poate un barbat sa iubaesca o femeie in 2 luni,dar superficial.Adevaarta iubire se construieste in timp.Intotdaeuan e nevoie de o a doau privire!
janice18
Postat pe 9 August 2008 21:45
OOOOFFF ce ne mai place sa ne dam cu parerea... mai ales noi femeile
"barbatzii iubesc nu stiu cum... barbatzii considera ca... " knd intrebam de ei.. ei sa ne raspunde la intrebari.. nu pareri ... d la fete kre se plictisesc si hai sa scrie si ele ceva.
si in leg cu iubitul timpuriu, eu m`am logodit cu sotu meu dupa 2 sapt...ne-am mutat impreuna etc... si nunta am facut-o dupa 4 luni!deocamdata ne e foarteeee bine dupa e ani acu ... ramane de vazut.

P.S Nu ne cunosteam inainte !
aiana_alexa
Postat pe 12 August 2008 14:22
iubitul meu zice acum dupa 5 ani ca m-a iubit din prima zi
bineinteles ca nu prea cred si asta i-o spun si lui dar nu prea conteaza daca m-a iubit sau nu din prima zi conteaza ca ne iubim acum.
asa ca sper sa te iubeasca macar 5 ani ca pe mine
dana12_10_1984
Postat pe 14 August 2008 12:50
mai sunt 2 juma ... sa vdm cum o fi pana atunci :D
aiana_alexa
Postat pe 14 August 2008 19:32
Nu cred in iubire la prima vedere (cel mult atractie fizica) dar iubirea poate aparea destul de repede. Testul meu: ma intreb daca as fi capabila sa ma sacrific pentru personana respectiva. Daca nu, inseamna ca nu-l iubesc cu adevarat, doar tin la el mult.
Kathara
Postat pe 14 August 2008 19:49
De la: micky_ai, la data 2008-07-21 14:18:06va multumesc pentru raspunsuri si incurajari!!

Mult noroc!

Incep sa cred ca ma iubeste, desi mai rar recunoaste, si vad ca imi si arata. a mai aparut insa o problema, nu stiu daca e foarte grava, dar recunosc ca m-a deranjat...eram impreuna de 2 sau 3 saptamani cand m-a invitat la concertul metallica de pe 23 iulie. i-am zis k merg desi mare fan nu sunt, oricum mi-ar fi placut sa fiu acolo. a doua zi a si cumparat biletele....abia ieri mi-a zis ca de fapt el nu a cumparat pentru amandoi bilete, pentru ca el nu era sigur ca vom mai fi impreuna in continuare si ca va deveni o relatie serioasa....m-am suparat evident. mi-a zis k o sa mai caute bilete si vom merge, dar i-am spus sa nu se mai deranjeze, k oricum nu mai merg. nu mor daca nu merg la concert, dar ma deranjat ca m-a mintit....are o bila neagra din partea mea. cum credeti k ar trebui sa procedez mai departe? sa ii platesc cu aceeasi moneda? sa il iert, desi mi-e km greu sa uit minciuna? nu mai stiu ce sa mai cred, ma gandeam ca poate de fapt a vandut biletul meu cuiva.inteleg k nu era sigur pe noi atunci, dar chiar daca nu mergea relatia, gasea el pe cineva sa mearga sau cuiva sa vanda biletul...



hmmmmmmm!!!!!!!!!....
incurcata...chestie...si...vad ca-ti place s-o incurci...si mai tare...
chiar vrei un trafic asa de mare la...topic?

oricum...apreciez ingenioziatatea....
sa vedem ce iese...
ovidiu_42
Postat pe 6 Septembrie 2008 00:13
Prietenul meu mi-a zis la a treia intalnire te iubesc!
Ne stiam de 2 luni, eram colegi de serviciu...Amandoi singuri...Ne placeam insa eram amandoi timizi...Odata am iesit la disco, mai multi colegi si atunci s-a intamplat! Suntem de 1 an si 2 luni impreuna si iubirea e la fel de mare ca la inceput! Deci, se poate! Cred ca de fapt a fost dragoste la prima vedere doar ca nu ne-am dat seama imediat, a crescut in noi!
Gaby211081
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:42
da, se poate sa iubesti fulgerator, dar tot asa de repede este posibil sa se termine relatia. am trecut recent prin asta si nu s-a concretizat in bine din cauza faptului ca el nu era sigur de ceea ce simtea sau cea simtit pana la urma. iar daca isi baga si careva coada se duce totul de rapa. mai bine incet si sigur. consolidezi o relatie in timp.
geogeo1
Postat pe 28 Noiembrie 2008 17:15
Pai sigur ca se poate!!!!!!!!!
Eu si sotul meu ne-am casatorit la 2 luni, dupa ce ne-am inceput a intilni....
Ceea ce ne-a salvat eu cred ca este faptul ca ne cunosteam demult, dar asa simple conostinte ramineam............
Acum, dupa ce ne-am vazut, s-a aprins marele foc al dragostei noastre si suntem foate fericiti impreuna
Iubirea nu intreaba cind vine, sa-u iubesti, sau nu iubesti, sau iti place de el sau nu, dar daca cel putin iti place, atunci exista toate sansele de a se preface in dragoste.........
Va urez la toata lumea sa iubiti dupa cum o facem noi cu sotul
V-am pupat!!!!
O zi buna!!!!!!

Postat pe 23 Decembrie 2008 14:44
tin minte ca cu ani in urma m-am indragostit si eu fulgerator, cred ca a fost chestie de minute sau ore, nu mai retin. Chestia e ca am plecat clatinandu-ma de la birou, eram indragostita nebuneste, nu am inteles cum. Am fost bolnava din cauza lui cam 1 an si jumatate, dupa care intr-o zi lucrurile au inceput s-o ia inapoi, in sens invers, cred ca in 1-2 luni eram dez-indragostita. Tot n-am inteles cum. E ceva f rumos si totusi ingrozitor mai ales cand intelegi ca totul este fara speranta, ca nu reusisem sa-l fac sa ma doreasca asa cum il doream eu cu disperare. Intre timp anii au trecut si eu am uitat de el intr-un fel, l-am mai zarit de cateva ori porin oras dar parca abia acum inteleg ca lucrurile asa trebuiau sa fie pt mine. Ca de fapt noi nu aveam nici o sansa impreuna. Dar n-am sa uit niciodata boala aia cumplita abatuta asupra mea atat de neasteptat si care a tinut intr-un fel mai bine de 1 an. A mai patit cineva ca mine?
LIVOTA
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:01
Eu l-am cunoscut pe sotul meu in 5 aprilie, in 8 am avut prima intalnire si in data de 11 am hotarart sa ne casatorim. Au trecut 18 ani si jumatate dar nu este zi in care sa nu imi spuna cat de mult ma iubeste, cat sunt de frumoasa si cat de norocos este ca m-a intalnit. Asa ca succes tuturor.
ella2312
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:03
ce bine e sa poti vorbi pe forum, mai ales cand ai timp la dispozitie, cand ai anumite sensibilitati. Vorbesti asa, vrute-nevrute despre ce apare pe ecran, iti mai dai si tu cu parerea mai iti faci poate vreo prietena. Nimeni nu te cunoaste, nu stie ce faci si ce nu faci. Lumea te ia in serios si-ti povesteste despre viata ei. Nu-i asa ca e minunat? Eu m-am prins cam greu cum functioneaza chestia asta cu forumul, de azi de dimineata raspund in stanga si in dreapta la ce mi se pare mie mai interesant, parca as fi o baba, imi tot dau sieu cu parerea.
LIVOTA
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:09
De la: LIVOTA, la data 2008-12-23 15:09:47ce bine e sa poti vorbi pe forum, mai ales cand ai timp la dispozitie, cand ai anumite sensibilitati. Vorbesti asa, vrute-nevrute despre ce apare pe ecran, iti mai dai si tu cu parerea mai iti faci poate vreo prietena. Nimeni nu te cunoaste, nu stie ce faci si ce nu faci. Lumea te ia in serios si-ti povesteste despre viata ei. Nu-i asa ca e minunat? Eu m-am prins cam greu cum functioneaza chestia asta cu forumul, de azi de dimineata raspund in stanga si in dreapta la ce mi se pare mie mai interesant, parca as fi o baba, imi tot dau sieu cu parerea.


Vaaii..... asta e netu cand nu ai ce face...e bun si el la ceva...si stai linistita, nu esti singura "baba" de pe aici
liza24_84
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:16
Draga mea, te rog nu vorbi de babe ca eu ma simt pentru ca azi implinesc 38 de ani
ella2312
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:21
LA MULTI ANI, Ella! Esti frumoasa, tanara si minunata! :)

Postat pe 23 Decembrie 2008 15:23
LA MULTI ANI FERICITI SI SANATOSI !! sa fii sanatoasa si fericita,si nu pomeni de "babe"
liza24_84
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:26
La multi ani. Eu am 37 asa ca nu suntem prea departe una de alta. Am zis asa babe adica mai experimentate. Mai devreme spuneam ca la varsta asta ma simt mai desteapta si oarecum mai frumoasa ca la 20 si ceva. Acum fac lucruri pe care acum multi ani nu stiam sa le fac sau imi era frica. Eram plina de complexe, dar acum ma simt ca o caprioara. Libera si puternica
LIVOTA
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:26
va multumesc mult si imi cer scuze de intarziere dar nu am reusit sa mai intru pe net cu pregatirile de craciun. VA UREZ TUTUROR UN CRACIUN FERICIT SI MOSUL SA VA ADUCA DARURILE VISATE !
ella2312
Postat pe 24 Decembrie 2008 19:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce pui suflet daca l-ai vrut doar ca amant? 27 De la: kudika004836 17 Octombrie 2009 12:20
Cum sunt de fapt barbatii? 20 De la: yumalai 17 Februarie 2010 06:29
Baieti, nu cedati din prima seara !!!!!!! 115 De la: G_I_JOE 11 Martie 2010 09:42
cunosc o femeie care are un barbat tampit 78 De la: blaa 31 Ianuarie 2010 16:18
In cat timp se plictisesc barbatii de o femeie 8 De la: anderson 22 Octombrie 2008 11:15