Setari Cookie-uri

eu leu, el fecioara

cam ciudata combinatia..astrele nu prea ne dau sanse.spun ca eu sunt prea autoritara si el prea moale..cam asa e de fapt..tot astrele spun ca nu va dura relatia asta..si totusi, avem aproape 2 ani impreuna si nu ne-am despartit.e adevarat ca ne certam destul de des, dar totul trece la fel de repede ca furtunile de vara..poate ma sfatuieste si pe mine cineva care a trecut sau trece printr-o situatie asemanatoare...
lil_mariuk
Postat pe 17 Iulie 2008 18:59
Nu te mai uita atit la horoscop nu ai nevoie de ea ca sa fii fericita , in plus daca le citesti zilnic ai tendinta da a actiona axact asa numai ca asa a fost scris . E o prstie si te inseli singura crezind in el. Tuincearca sa-ti consolidezi relatia si pastreaza-l .Si ce daca unul e moale si alta e autoritara asa si e bine ce lipseste la unul are celalat va completati reciproc. Sa fii fericita.

Postat pe 21 Iulie 2008 07:56
La mine e invers, eu sunt fecioara si el e leu, si iti spun ca relatia noastra dureaza de 9 ani. mai sunt probleme ca in orice cuplu, doar toti suntem oameni si mai gresim. Nu te lasa amagita de horoscoape , oricat de ciudata ti-ar parea o fecioara, ea face multe compromisuri sa isi pastreze relatia, nu accepta infrangerea. si pana la urma totul se rezuma la tine si la el cat de hotarati sunteti sa va pastrati relatia si sa mergeti mai departe. Sper sa va iubiti pana la adanci batraneti!
a_lexa_ndra_
Postat pe 21 Iulie 2008 08:35
ea incapatanata, el ambitios relatia tine pana cad cei doi isi au ceva de oferit unul celuilalt, de viitor nu cred ca se poate pune problema Acum in realitate este alceva..., nu?

Postat pe 21 Iulie 2008 13:10
sper sa mearga bine.avem perioade cand exista minutul si cearta..si altele, ca acum, cand zici ca suntem facuti din acelasi aluat:P...oricum, in ansamblu e bine ca sunt eu mai autoritara..ca asa fac ce vreau:d.si multumesc pentru sfaturi.cred ca veti dreptate:)
lil_mariuk
Postat pe 21 Iulie 2008 18:06
eu sunt fecioara si am fost cu un leu.....nu a mers bine. leului ii place sa conduca si de multe ori fecioara nu accepta asta...apar neintelegeri! leii mi se par mai reci pe cand fecioarele sunt mai calde si un pic ciudate.....singurul lucru care se poate pastra e atractia
micky_ai
Postat pe 22 Iulie 2008 17:35
in privinta caldurii..no way!amandoi suntem la fel de lipiciosi, la fel de iubitori si cum mai vrei tu.dar in privinta condusului ai dreptate..nu prea ii convine cand incerc eu sa preiau fraiele..ca deh..doar el poarta pantalonii in relatia asta:))
lil_mariuk
Postat pe 23 Iulie 2008 17:06
eu leu...el fecioara...suntem de 4 ani impreuna si la anu vrem sa facem nunta...asa ca ramane la aprecierea ta astrele...numai bine!
DeeAmY2010
Postat pe 28 Iulie 2008 09:17
Mai, eu sunt fecioara, el leu.....dar e ok. Cu mandria mai avem probleme, dar in rest exista multe lucruri pe care eu, am constatat, ca le pot invata de la el, si el de la mine. La horoscop nu ma mai uit, pentru ca intelegerea dintre doi oameni depinde exclusiv de ei, de vointa pe care o au.....
lollitta
Postat pe 14 August 2008 10:32
Salut. Eu sunt Leu, el Fecioara. Suntem impreuna de 30 de ani, avem 2 copii realizati.Eu autoritara,proiectant de investitii materiale,sentimentale,lupt pentru bunastarea familiei,STATORNICA IN RELATIE.
El Fecioara; mai econom si strins la punga(dar asta nu a insemnat ca nu a cedat si mi-a dat 'punga cu tot cu sfoara),un foarte bun executant(fara initiative),gospodar,ordonat, la o initiativa mai riscanta spune NU, la inceput dar,DA,daca-i argumentezi ca este OK,I-a placut riscul(nu de unul singur),in 2 da.
Concluzie; leul are nevoie de fecioara pentru echilibru(ii mai taie din excentrism).
fecioara are nevoie de leu,pentru impuls.
Leul pentru fecioara este Condesatorul de aprindere a unui motor de mare putere care este la fecioara.
dorina27
Postat pe 20 August 2008 09:12
f frumos!felicitari!!:)asa e..spun un NU hotarat cand e vb de o situatie riscanta...acum trecem printr o situatie de genul asta..si eu sunt dispusa sa risc pentru el..dar el...e un fricos c n am vazut:( nush c sa mai fac..
lil_mariuk
Postat pe 20 August 2008 20:36
Buna. SI eu eram intr-o perioada cu astrele pana mi-am dat seama ca e o prostie, eu sunt LEU iar el e TOT LEU suntem de 8 ani si casatoriti de 3, totu e bine, numai ca lui i s-ar fi potrivit sa fie fecioara nu are pic de initiativa, mereu trebuie sa-l imping de la spate, dar cand preiau prea mult controlul iar nu-i convine.... ca in fiecare relatie si cu bune si cu rele
mmodellino
Postat pe 22 August 2008 08:54
Buna ! Eu sunt Fecioara si el este Leu.Suntem casatoriti de 15 ani,si ca in orice cuplu mai sunt discutii.El este cel care nu se implica,si asta Fecioarelor le place ca sa tina ele controlul asupra tuturor lucrurilor.El viseaza frumos cu ochii deschisi,eu pun in aplicare ca lui nu-i place.Mie da.M-a inselat,l-am iertat pentru a Leii sunt buni familisti si te ridica pe un piedestal de unde esti sigura ca nu te prabusesti.Si-a dat seama ce pierde cand am bagat divort si s-a cumintit.Tot ce conteaza este sa stii sa-l iubesti cu sufletul mai ales,sexul pentru Lei nu prea conteaza,sa-l ierti cand trebuie,si sa faci compromisuri care nu te costa mai nimic,dar el te va iubi mai mult pentru aceste lucruri,
Si inca ceva noi nu avem copii,cum se spune copiii leaga casnicia,si merge.Tot ce este important sa va iubiti mult,si sa nu aplecati urechea la cei care va spun ca nu merge relatia.Nu-i adevarat.Mama mea de 15 ani imi spune acest lucru,eu o vizitez cu el mai rar si totul e O.K.
Sa fiti iubiti !
bonjour
Postat pe 23 August 2008 09:22
De la: lil_mariuk, la data 2008-07-17 18:59:29cam ciudata combinatia..astrele nu prea ne dau sanse.spun ca eu sunt prea autoritara si el prea moale..cam asa e de fapt..tot astrele spun ca nu va dura relatia asta..si totusi, avem aproape 2 ani impreuna si nu ne-am despartit.e adevarat ca ne certam destul de des, dar totul trece la fel de repede ca furtunile de vara..poate ma sfatuieste si pe mine cineva care a trecut sau trece printr-o situatie asemanatoare...


su sunt leoaica el este fecioara. ne intelegem foarte bine, suntem impreuna de 3 ani si acum stam impreuna vrem s n casatorim, e foarte bine. nu prea cred in zodii.. totul depinde de voi doi! bafta

Postat pe 26 August 2008 15:07
De la: dorina27, la data 2008-08-20 09:12:34Salut. Eu sunt Leu, el Fecioara. Suntem impreuna de 30 de ani, avem 2 copii realizati.Eu autoritara,proiectant de investitii materiale,sentimentale,lupt pentru bunastarea familiei,STATORNICA IN RELATIE.
El Fecioara; mai econom si strins la punga(dar asta nu a insemnat ca nu a cedat si mi-a dat 'punga cu tot cu sfoara),un foarte bun executant(fara initiative),gospodar,ordonat, la o initiativa mai riscanta spune NU, la inceput dar,DA,daca-i argumentezi ca este OK,I-a placut riscul(nu de unul singur),in 2 da.
Concluzie; leul are nevoie de fecioara pentru echilibru(ii mai taie din excentrism).
fecioara are nevoie de leu,pentru impuls.
Leul pentru fecioara este Condesatorul de aprindere a unui motor de mare putere care este la fecioara.




exact foarte mare dreptate ai. as putea s spun ca mie imi place distractia si galagia mai mult, el e mai linistit ii plac locurile boeme; dar daca ii dau un impuls e gata de provocare! daca nu am fi noi s-ar inchide in lumea lor!

Postat pe 26 August 2008 15:11
salutare. bine zici pusyk. si eu sunt cu un baiat fecioara de 6 ani. este exact cum spui u. eu mai autoritara, mai rea uneori si cu relatie statornica, el fecioara mai econom "zgarcit" sa zic asa, care tot timpul spune NU pana nu ii argumentezi, dar si daca il iei cu frumosul si ii explici, tot ca tine ramane. intr-adevar, ne certam si noi, mai des, dar asa cum vin certurile, trec la fel de repede. si mai spunea cineva pe aici, cu cat citesti horoscopul cu atat ai tendinta sa faci exact cum scrie in el.
mylove21kiss
Postat pe 28 August 2008 14:13
N-as putea s spun ca e zgarcit deloc, dar noi intotdeauna ca femei vrem s facem multe si repede iar ei sunt putin mai "ganditori" in ceea ce privesc banii! Dar mai bine asa decat s cheltuie banii pe te miri ce!

Postat pe 28 August 2008 14:39
Buna!

Am trait cu un "fecior" timp de 6 ani! DEZASTRU TOTAL!!!!!
INGROZITOR.
E o poveste lunga, dar pe care, sper, sa o pot rezuma la doar cateva randuri.
Nu cred ca are rost sa spun ceva despre "leoaice", fiecare ne cunoastem cum suntem. Totusi voi puncta doar cateva aspecte ce ne caracterizeaza: istete, sarmante, optimiste, elegante, cu chef de viata, ne place sa fim laudate, admirate,etc..... nu-i asa? Recunoasteti ca asa este! Am punctat toate acestea pt a va arata de ce nu am fost compatibila cu acest om "Fecioara".

Barbatul "fecioara":
- In primul rand era foarte incapatanat, tot timpul aveam discutii in contradictoriu, incercand sa demonstreze ca numai si numai el are dreptate, chiar daca nu e asa, nu cumva sa-l contrazici sau mai rau sa-l critici, Doamne fereste! ca-i sare tandara de nu te vezi! Era in stare sa-ti deseneze o schita si sa-ti explice cu lux de amanunt niste lucruri care pana la urma erau niste fleacuri, dar lui ii placea sa le infloreasca si sa arate cata dreptate are.

- Nu stiu cum spun astrele ca "fecioarele" sunt familiste convinse, poate femeile "fecioara", dar barbatii, nu stiu cum sa ajunga cat mai repede seara la o beroasa cu prietenii, nu conta te miri prin ce crasma, dar sa fie cu prietenii. Era in stare sa faca orice pt prieteni, persoana asa zisa "iubita" nu conta ce parere are.

- In casa nu era in stare sa schimbe nici macar un bec, ce sa mai zicem sa te ajute la ceva....TV era la mare inaltime,iar statul in "varful" patului era o adevarata relaxare cu telecomanda in mana bineinteles, si filme cat mai agresive. Niciodata sa citeasca un ziar, ce sa mai vorbim de o carte(asta-i deja un lucru sfant):). Prefera sa stea in fata TV decat sa iesim la o plimbare, la un restaurant, la un teatru, o singura data am reusit sa-l duc la o piesa de teatru9 si atunci cu chiu cu vai) si rezultatul...."niciodata nu o sa ma mai vezi aici"

- Foarte dezordonat, nu prea conta cum arata, cu pantofii cu care mergea la servici mergea si la o nunta ....ce conteaza...

-Indiferent, lipsit de sensibilitate, uneori iti taia elanul de nu mai chef de nimic. Orice vroiam sa fac, la orice "visam" nu era bun, ca ce-mi trebuie mie sa fac asta sau ailalta...tot timpul: ce te crezi asa desteapta, ce te crezi asa frumoasa. ce nu stiu ce...
Si chiar nu sunt de lapadat.
M-a adus intr-un hal fara de hal....Parintii si prietenii s-au speriat, nu mai radeam, nu mai comunicam, ce mai... eram distrusa.


Si cateodata stateam si ma gandeam....asta sa fie tatal copiilor mei si sotul meu ....NEVER!!!

Anul trecut in februarie a fost ruptura unei relatii care nu avea nici un viitor, am pierdut sase ani , poate cei mai frumosi cu un asemena om, dar acum am 30 de ani si ma simt mult mai tanara decat atunci cand am fost cu el.
Multumesc lui D-zeu in fiecare zi ca m-a scapat de un asemenea om.
Am inflorit, parca m-am nascut a doua oara!

Acum am intalnit un barbat deosebit,nici nu exista termen de comparatie cu "feciorul" si nici nu ma gandesc sa fac comparatie, insa vedeti voi ...poate daca nu-l cunosteam pe "fecior" nu stiam sa apreciez un OM CU ADEVART DEOSEBIT!

Fetelor, Doamnelor, asta este doar povestea mea, nu zic ca d-voastra nu v-ati putea intelege cu un 'fecior" ..leoaice fiind.
Parerea mea ca tine de firea fiecaruia dintre noi.

In speranta ca nu v-am plictisit, va doresc din tot sufletul sa gasiti adevarata iubire!!!!

Postat pe 29 August 2008 13:24
De la: oana30s, la data 2008-08-29 13:24:52Buna!

Am trait cu un "fecior" timp de 6 ani! DEZASTRU TOTAL!!!!!
INGROZITOR.
E o poveste lunga, dar pe care, sper, sa o pot rezuma la doar cateva randuri.
Nu cred ca are rost sa spun ceva despre "leoaice", fiecare ne cunoastem cum suntem. Totusi voi puncta doar cateva aspecte ce ne caracterizeaza: istete, sarmante, optimiste, elegante, cu chef de viata, ne place sa fim laudate, admirate,etc..... nu-i asa? Recunoasteti ca asa este! Am punctat toate acestea pt a va arata de ce nu am fost compatibila cu acest om "Fecioara".

Barbatul "fecioara":
- In primul rand era foarte incapatanat, tot timpul aveam discutii in contradictoriu, incercand sa demonstreze ca numai si numai el are dreptate, chiar daca nu e asa, nu cumva sa-l contrazici sau mai rau sa-l critici, Doamne fereste! ca-i sare tandara de nu te vezi! Era in stare sa-ti deseneze o schita si sa-ti explice cu lux de amanunt niste lucruri care pana la urma erau niste fleacuri, dar lui ii placea sa le infloreasca si sa arate cata dreptate are.

- Nu stiu cum spun astrele ca "fecioarele" sunt familiste convinse, poate femeile "fecioara", dar barbatii, nu stiu cum sa ajunga cat mai repede seara la o beroasa cu prietenii, nu conta te miri prin ce crasma, dar sa fie cu prietenii. Era in stare sa faca orice pt prieteni, persoana asa zisa "iubita" nu conta ce parere are.

- In casa nu era in stare sa schimbe nici macar un bec, ce sa mai zicem sa te ajute la ceva....TV era la mare inaltime,iar statul in "varful" patului era o adevarata relaxare cu telecomanda in mana bineinteles, si filme cat mai agresive. Niciodata sa citeasca un ziar, ce sa mai vorbim de o carte(asta-i deja un lucru sfant):). Prefera sa stea in fata TV decat sa iesim la o plimbare, la un restaurant, la un teatru, o singura data am reusit sa-l duc la o piesa de teatru9 si atunci cu chiu cu vai) si rezultatul...."niciodata nu o sa ma mai vezi aici"

- Foarte dezordonat, nu prea conta cum arata, cu pantofii cu care mergea la servici mergea si la o nunta ....ce conteaza...

-Indiferent, lipsit de sensibilitate, uneori iti taia elanul de nu mai chef de nimic. Orice vroiam sa fac, la orice "visam" nu era bun, ca ce-mi trebuie mie sa fac asta sau ailalta...tot timpul: ce te crezi asa desteapta, ce te crezi asa frumoasa. ce nu stiu ce...
Si chiar nu sunt de lapadat.
M-a adus intr-un hal fara de hal....Parintii si prietenii s-au speriat, nu mai radeam, nu mai comunicam, ce mai... eram distrusa.


Si cateodata stateam si ma gandeam....asta sa fie tatal copiilor mei si sotul meu ....NEVER!!!

Anul trecut in februarie a fost ruptura unei relatii care nu avea nici un viitor, am pierdut sase ani , poate cei mai frumosi cu un asemena om, dar acum am 30 de ani si ma simt mult mai tanara decat atunci cand am fost cu el.
Multumesc lui D-zeu in fiecare zi ca m-a scapat de un asemenea om.
Am inflorit, parca m-am nascut a doua oara!

Acum am intalnit un barbat deosebit,nici nu exista termen de comparatie cu "feciorul" si nici nu ma gandesc sa fac comparatie, insa vedeti voi ...poate daca nu-l cunosteam pe "fecior" nu stiam sa apreciez un OM CU ADEVART DEOSEBIT!

Fetelor, Doamnelor, asta este doar povestea mea, nu zic ca d-voastra nu v-ati putea intelege cu un 'fecior" ..leoaice fiind.
Parerea mea ca tine de firea fiecaruia dintre noi.

In speranta ca nu v-am plictisit, va doresc din tot sufletul sa gasiti adevarata iubire!!!!



mda... tu ai avut o experienta f neplacuta dar din care ai invatat ceva, asa cum s spune nimic nu e intamplator! acum ai alte asteptari si stii ce vrei de la un barbat, ceea ce e minunat! sterge cu buretele si bucura-te de viata ta leoaico! "feciorul" meu are un mare defect si acela ca este f orgolios. in rest nu bea nu fumeaza nu iese cu prietenii la bere sau daca iese ma ia cu el... banii mi-i pune toti p masa.. e sensibil,iubitor,ordonat.. dar ca orice om mai are cate-o pasarica pe creier! toti suntem diferiti si fiecare om e unic la fel ca degetele de la o mana! spor la iubit!

Postat pe 29 August 2008 13:59
deci a iesit leutul la suprafata, chiar daca mai tarziu foarte bine, sa fii fericita!
tot o leoaica
ada_t
Postat pe 15 Septembrie 2008 11:39
De la: margamarga, la data 2008-07-21 13:10:15ea incapatanata, el ambitios relatia tine pana cad cei doi isi au ceva de oferit unul celuilalt, de viitor nu cred ca se poate pune problema Acum in realitate este alceva..., nu?
Nu te supara dar gandesti ...slab.cunosc o relatie de peste 15 ani si poat isi mai au ceva de oferit.Userul intrba de viitor iar tu?Realitatea o vezi tu din ...departari,nu?Iti recomand sa citesti mai atenta si sa fii mai pertinenta.Succes.
numai
Postat pe 24 Septembrie 2008 15:27
De la: deea_f_20@yahoo.com, la data 2008-07-28 09:17:34eu leu...el fecioara...suntem de 4 ani impreuna si la anu vrem sa facem nunta...asa ca ramane la aprecierea ta astrele...numai bine!
bravo! Sa fitii foarte fericicitiin viitor si in vecii vecilor.Iubiti-va.
numai
Postat pe 24 Septembrie 2008 15:29
Buna fetelor, oana30s, cred ca ai avut o experienta urata, dar problema e ca ai ramas cu impresie f proasta despre fecioara, barbatul fecioara este exact opusul la fie care lucru pe care l-ai spus, adik este iubaret, nu iese cu prieteni fara sa o ia si pe iubita, nu prea ii place la TV ca piede timp pretios in care putea face ceva constructiv si ii va parea rau mai tarziu ptr asta.. stie sa repare aproape orice, este un f bun "tehnician", are defecte cum ca este f critic si mult prea analitic si observa toate detaliile.. cred ca ai avut din pacate un exemplar care face de rusine pe membrii aceste zodii..
ramane un aspect f important de discutat.. fecioarele in general sunt f nonconformiste, din cauza incapatinarii lor , ei nu pot accepta ideile altora pana nu incearca pe pielea lor.. si atunci ei sunt dispusi sa incerce aproape orice in lumea asta.. si sunt f liberi , nu poti sa-i legi, de acea sunt impartiti in 2 categori, in prima sunt cei care isi traiesc viata in burlacie, ptr simplu fapt ca nu sunt nici o data pregatiti sa fie legatisi sa stea locului, vor sa faca multe iar casatoria le impiedica... iar a2-a categorie sunt aceia care a reusit cineva in lumea asta mare sa-i impresioneze atat de tare in cat au acceptat sa se lege de ei.. atunci feciorii (fete sau baieti indiferent) sunt parinti f buni, si familisti convinsi, daruiesc din tot sufletul si se straduiesc sa faca orice sa-i vada pe membri familiei fericiti, chiar daca par reci in exterior, in viata intima sunt f calzi si sensibili.. dar intre tim isi vor reveni la visele lor pe care vor incerca s ale indeplineasca insa de data asta vor fi imlicati in ele si cei dragi din familia lui...
wow, am scris mult dar asta e pe scurt
aveti grija de sufletele feciorilor ca putin cunosc furtuna care se petrece in ele
olihuryah
Postat pe 30 Octombrie 2008 12:08
Buna,

Si eu am o relatie cu un barbat Fecioara. El este cu 5 ani mai mare decat mine. Totul este excelent. Cum s-a mai zis, Fecioara mai taie din excentrismul si cateodata inconstienta Leului.

Suntem impreuna de 3 ani si ceva si la anul ne vom casatori.

Pot sa zic ca ne completam si ne simtim reciproc.

Ce vreau sa mentionez este ca are ascendentul in Leu. Este un motiv pentru care am acceptat sa continuam (asta la inceput).

Atractia este maxima.

O zi excelenta
blue_tweety
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:50
eu fecioara si el leu!foarte adevarat..certuri si muuuulta dragoste!suntem de aproape 5 ani impreuna si ne e bine,chiar daca astrele sunt impotriva noastra!ca in orice relatie trebuie sa faci anumite compromisuri si sa accepti persoana de langa tine cu bune si cu rele.
n_cris_tina
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:11
De la: lil_mariuk, la data 2008-07-17 18:59:29cam ciudata combinatia..astrele nu prea ne dau sanse.spun ca eu sunt prea autoritara si el prea moale..cam asa e de fapt..tot astrele spun ca nu va dura relatia asta..si totusi, avem aproape 2 ani impreuna si nu ne-am despartit.e adevarat ca ne certam destul de des, dar totul trece la fel de repede ca furtunile de vara..poate ma sfatuieste si pe mine cineva care a trecut sau trece printr-o situatie asemanatoare...



eu leu, el fecioara, avem 6 ani impreuna...ne certam destul de des...dar niciodata nu stam certati de pe o zi pe alta...si cand ne impacam parca suntem la prima intalnire...totul e asa de frumos... nu te la dupa astre...nu tot timpul spun adevarul....va pupic..
mylove21kiss
Postat pe 30 Noiembrie 2008 00:38
De la: pusyk, la data 2008-08-29 13:59:10
De la: oana30s, la data 2008-08-29 13:24:52Buna!

Am trait cu un "fecior" timp de 6 ani! DEZASTRU TOTAL!!!!!
INGROZITOR.
E o poveste lunga, dar pe care, sper, sa o pot rezuma la doar cateva randuri.
Nu cred ca are rost sa spun ceva despre "leoaice", fiecare ne cunoastem cum suntem. Totusi voi puncta doar cateva aspecte ce ne caracterizeaza: istete, sarmante, optimiste, elegante, cu chef de viata, ne place sa fim laudate, admirate,etc..... nu-i asa? Recunoasteti ca asa este! Am punctat toate acestea pt a va arata de ce nu am fost compatibila cu acest om "Fecioara".

Barbatul "fecioara":
- In primul rand era foarte incapatanat, tot timpul aveam discutii in contradictoriu, incercand sa demonstreze ca numai si numai el are dreptate, chiar daca nu e asa, nu cumva sa-l contrazici sau mai rau sa-l critici, Doamne fereste! ca-i sare tandara de nu te vezi! Era in stare sa-ti deseneze o schita si sa-ti explice cu lux de amanunt niste lucruri care pana la urma erau niste fleacuri, dar lui ii placea sa le infloreasca si sa arate cata dreptate are.

- Nu stiu cum spun astrele ca "fecioarele" sunt familiste convinse, poate femeile "fecioara", dar barbatii, nu stiu cum sa ajunga cat mai repede seara la o beroasa cu prietenii, nu conta te miri prin ce crasma, dar sa fie cu prietenii. Era in stare sa faca orice pt prieteni, persoana asa zisa "iubita" nu conta ce parere are.

- In casa nu era in stare sa schimbe nici macar un bec, ce sa mai zicem sa te ajute la ceva....TV era la mare inaltime,iar statul in "varful" patului era o adevarata relaxare cu telecomanda in mana bineinteles, si filme cat mai agresive. Niciodata sa citeasca un ziar, ce sa mai vorbim de o carte(asta-i deja un lucru sfant):). Prefera sa stea in fata TV decat sa iesim la o plimbare, la un restaurant, la un teatru, o singura data am reusit sa-l duc la o piesa de teatru9 si atunci cu chiu cu vai) si rezultatul...."niciodata nu o sa ma mai vezi aici"

- Foarte dezordonat, nu prea conta cum arata, cu pantofii cu care mergea la servici mergea si la o nunta ....ce conteaza...

-Indiferent, lipsit de sensibilitate, uneori iti taia elanul de nu mai chef de nimic. Orice vroiam sa fac, la orice "visam" nu era bun, ca ce-mi trebuie mie sa fac asta sau ailalta...tot timpul: ce te crezi asa desteapta, ce te crezi asa frumoasa. ce nu stiu ce...
Si chiar nu sunt de lapadat.
M-a adus intr-un hal fara de hal....Parintii si prietenii s-au speriat, nu mai radeam, nu mai comunicam, ce mai... eram distrusa.


Si cateodata stateam si ma gandeam....asta sa fie tatal copiilor mei si sotul meu ....NEVER!!!

Anul trecut in februarie a fost ruptura unei relatii care nu avea nici un viitor, am pierdut sase ani , poate cei mai frumosi cu un asemena om, dar acum am 30 de ani si ma simt mult mai tanara decat atunci cand am fost cu el.
Multumesc lui D-zeu in fiecare zi ca m-a scapat de un asemenea om.
Am inflorit, parca m-am nascut a doua oara!

Acum am intalnit un barbat deosebit,nici nu exista termen de comparatie cu "feciorul" si nici nu ma gandesc sa fac comparatie, insa vedeti voi ...poate daca nu-l cunosteam pe "fecior" nu stiam sa apreciez un OM CU ADEVART DEOSEBIT!

Fetelor, Doamnelor, asta este doar povestea mea, nu zic ca d-voastra nu v-ati putea intelege cu un 'fecior" ..leoaice fiind.
Parerea mea ca tine de firea fiecaruia dintre noi.

In speranta ca nu v-am plictisit, va doresc din tot sufletul sa gasiti adevarata iubire!!!!



mda... tu ai avut o experienta f neplacuta dar din care ai invatat ceva, asa cum s spune nimic nu e intamplator! acum ai alte asteptari si stii ce vrei de la un barbat, ceea ce e minunat! sterge cu buretele si bucura-te de viata ta leoaico! "feciorul" meu are un mare defect si acela ca este f orgolios. in rest nu bea nu fumeaza nu iese cu prietenii la bere sau daca iese ma ia cu el... banii mi-i pune toti p masa.. e sensibil,iubitor,ordonat.. dar ca orice om mai are cate-o pasarica pe creier! toti suntem diferiti si fiecare om e unic la fel ca degetele de la o mana! spor la iubit!
mylove21kiss
Postat pe 30 Noiembrie 2008 00:49
pana una alta..eu si feciorul meu ne am mutat impreuna. in mare, e ok.bineinteles ca mai avem si divergente..dar nimic serios.ne straduim amandoi.prefer sa nu ma gandesc la ce spune horoscopul..sau daca o fac, iau in seama numai partile bune, ignor ce e rau..acum va las..v-as mai scrie despre noi...dar am treaba cu feciorul:P va pup si sa fiti fericite!!iubiti-l pe el, dar mai intai, iubiti-va pe voi insiva!
lil_mariuk
Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:27
Mda...in primul rand...nu tot ceea ce scrie in horoscop e adevarat...in al doilea rand...chestia asta cu compatibilitatile intre zodii...mi se pare o prostie...daca e sa iubesti o persoana,o iubesti pentru ceea ce e,nu pentru ce zodie e...intr-o relatie,daca vrei sa mearga,trebuie sa lasi orgoliul deoparte,trebuie sa iti apreciezi perechea pentru ceea ce e,trebuie sa iti faci planurile in functie de cealalta persoana...
Multe chestii care sunt spuse la caracteristicile generale ale zodiilor,sunt adevarate pentru destule persoane,dar nu pentru toti...fiecare suntem unici in felul nostru...sfatul meu,este sa observati daca merge o relatie dupa caracterul omului iubit,nu dupa zodie!
Si eu sunt fecioara,iar prietena mea este leoaica...intr-adevar...se potrivesc cateva chestii de spune horoscopul (eu sunt prea critic,ea autoritara si multe altele...),ne certam destul de des...dar atunci cand ne impacam e foarte frumos si ne simtim foarte bine :)
Deci,ca sa nu o mai lungesc...orice relatie dintre orice zodii poate sa dureze,atata timp cat persoanele se iubesc si sunt constienti ca,pentru a face sa reziste o relatie,trebuie sa faci anumite compromisuri...
La multi ani,si un an mai bun :)
jbthemc
Postat pe 31 Decembrie 2008 14:04
De la: lil_mariuk, la data 2008-07-17 18:59:29cam ciudata combinatia..astrele nu prea ne dau sanse.spun ca eu sunt prea autoritara si el prea moale..cam asa e de fapt..tot astrele spun ca nu va dura relatia asta..si totusi, avem aproape 2 ani impreuna si nu ne-am despartit.e adevarat ca ne certam destul de des, dar totul trece la fel de repede ca furtunile de vara..poate ma sfatuieste si pe mine cineva care a trecut sau trece printr-o situatie asemanatoare...



e foarte ciudata ai dreptate...dar merge cu siguranta tocmai de asta.
eu sunt cu o fecioara de 6 ani si ceva...si,da am avut probleme,multe...recunosc toate din cauza mea:eu sunt cea imprevizibila,vulcanica,nestatornica si mereu cu chef de nou si distractii...el e cel mai tare.
Si tot el m-a adus mereu pe drumul cel drept...sper in curand sa ne oficializam relatia...so enjoy...:)
ancaannca
Postat pe 8 Ianuarie 2009 10:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sall 1 De la: kudika313138 10 August 2010 13:03
barbatul pesti este razbunator????? 93 De la: Ioneta_VLAD 11 Septembrie 2011 12:32
cum sa il recuceresti? 41 De la: kudyka_ta 11 August 2010 15:41
Un sfat de la cunoscatori ..va rog! 265 De la: kudika084397 25 Octombrie 2010 15:32
Am si eu o intrebare...Plzzzzzzz 12 De la: G_bi__539_a 21 Octombrie 2009 13:09