Setari Cookie-uri

mincare de lux sau fast-food

Am vazut de curind unfilm si mi a ramas in minte aceasta replica Un barbat a fost prins de iubita lui cu o alta femeie in timp ce faceau sex.Replica lui a fost; tu esti mincare de lux dar nu pot minca mereu acelasi lucru am nevoie din cind in cind si de fast-food.Ce parere aveti ;l-ati ierta sau nu .daca ati fi in aceasta postura ?
marinela_diana
Postat pe 22 Iulie 2008 17:09
Pai fetelor ...acum sa gandim logic ...noi daca am manca in fiecare zi numai amandine nu ne-ar lua greatza la un moment dat si am dori o savarina? Asa si barbatii cu femeile ...din cand in cand mai au nevoie si de o aventura ... doar pentru orgoliul lor ... un barbat nu inseala pentru ca nu iubeste ci din copilarie ... o partida de sex cu o femeie nu inseamna ca nu o iubeste pe femeia care il asteapta acasa.Eu l-as ierta...dar l-as parasi pentru ca a fost atat de bou incat sa aflu eu ca a fost cu alta...daca tot vrea aventuri macar sa fie istetz si sa nu aflu eu.
seiyra
Postat pe 22 Iulie 2008 19:49
nu l-as ierta!!!! daca eu ma multumesc numai cu el, si doar cu el, el de ce sa nu faca la fel?? daca m-a inselat sa se duca naibii, poate am si eu o vina, dar astea se discuta nu se actioneaza pe la spate....daca imi place "amandina" imi place pana la capat pentru ca pana la urma eu am ales-o, la fel sa faca si el ca barbat.
micky_ai
Postat pe 22 Iulie 2008 22:34
Eu NU l-as ierta pentru simplul motiv ca l-am prins !

Are voie sa o faca cu oricine vrea el , chiar si cu cea mai buna prietena a mea atata timp cat eu nu aflu e in regula !
iris_4_ever
Postat pe 22 Iulie 2008 22:40
api daca e vb de prajituri ma bag si eu:)

Postat pe 22 Iulie 2008 22:58
iris ...ce nu stim nu ne face rau...si apoi eu sincer daca as avea un barbat fidel ... care chiar sa nu ma insele nici macar o data mi-as ridica semne de intrebare daca nu cumva e cam bou
seiyra
Postat pe 23 Iulie 2008 03:09
De la: seiyra, la data 2008-07-23 03:09:01iris ...ce nu stim nu ne face rau...si apoi eu sincer daca as avea un barbat fidel ... care chiar sa nu ma insele nici macar o data mi-as ridica semne de intrebare daca nu cumva e cam bou


Te contrazici pentru ca daca apuci sa-ti pui semne de intrebare inseamna ca te inseala iar daca te inseala si stii acest lucru inseamna ca nu este bou dar nici nu poti ramane alaturi de el nu ?

Eu nu as considera ca ar fi bou daca nu ma inseala niciodata,as crede ca ii sunt suficienta

iris_4_ever
Postat pe 23 Iulie 2008 03:27
Eu cred ca nu exista barbat fidel 100% ...toti inseala macar o singura data...daca nu ma inseala pe mine o va insela pe urmatoarea sau a inselat-o pe cea de dinaintea mea.
Am fost cu un tip ...ma iubea ala ca disperatul ...stiam tot ce misca omul ..la orice ora orice facea absolut tot ... stiam ca nu ma insela si nici nu m-a inselat 1 an jumate ...dar totusi l-am parasit eu pentru altul ...de ce? Cred ca tocmai din cauza asta ma iubea prea mult si era prea disperat dupa mine...faceam prea ce voiam eu din el ...chiar daca era un barbat cu capul pe umeri cand era vorba de mine era ca un copil .
seiyra
Postat pe 23 Iulie 2008 04:19
De la: seiyra, la data 2008-07-23 03:09:01iris ...ce nu stim nu ne face rau...si apoi eu sincer daca as avea un barbat fidel ... care chiar sa nu ma insele nici macar o data mi-as ridica semne de intrebare daca nu cumva e cam bou


Cum adica?ai accepta asa ceva?
pai daca se duce la alta inseamna ca nu mai gaseste ceea ce cauta la mine...si cum adica dupa ce o incearca si pe aia zice ca aia este maincare fast-food si eu de lux...si asta ar trebui sa ma linisteasca?
ok sunt de acord sa nu stiu dar..daca aflu poate sa treaca si marea neagra inot tot nu mai are sanse de impacare..
si apoi eu nu ma pot obisnui cu gandul ca a fost cu alta...si sa dorm linistita ca dehh ...nu s-a intamplat nimic...
am avut uncaz dupa 3 ani jumate a vrut sa manance si el alta mancare..ok i-am zis du-te dar doar dus ... eu nu imi calc mandria pt el sau sa accept sa revina ori de cate ori se satura de mancarea tip fast-food..s-a saturat cam repede el a revenit..l-am iertat ..dar nu m-am mai impacat niciodata cu el..am suferit..prima iubire..dar...daca a ales mancarea de fast-food drum bun...
Oricum si noi daca nu ii inselam am fi chiar vaci nu?

Postat pe 23 Iulie 2008 12:11
intr-o relatie serioasa infidelitatea nu are ce cauta.daca te ai hotarat ca vrei numai o prajitura (tarta cu fructe:D)..pai numai d aia mananci si gata!eventual ii schimbi aluatul..dar aceeasi prajitura sa fie..daca in schimb stii ca ti plac si amandinele, eclerele, etc...muta te intr o cofetarie si gata.ai de toate.a insela inseamna a minti.si daca intr o relatie se ajunge la asta ceva nu e bine.si cand ceva nu e bine..discuti!nu te apuci sa cauti consolare in alta parte..nu ti plangi de mila si nu acuzi aiurea!..discuti, analizezi..si gata:)..nu e mai usor asa?
lil_mariuk
Postat pe 23 Iulie 2008 17:13
Ehhh de ar intelege asta si domnii barbati ...ar fi tare bine ..eu prefer sa nu ma gandesc la infidelitate ..cineva daca vrea sa insele fie ca e barbat sau femeie inseala si cu partenerul de mana ..
seiyra
Postat pe 24 Iulie 2008 16:10
ai dreptate seiyra, cand cineva vrea sa insele o poate face si cu partenerul de mana ...dar macar sa-l lege la ochi sa nu vada nimic!! :))
serios acum , depinde de fiecare persoana (indiferent de sex) daca inseala sau nu, depinde de situatie, de "tentatie" , sunt multi factori , dar eu cred ca daca nu aflii , nu te raneste ..ce nu stii nu iti face rau,nu? daca tot inseala macar sa nu aflu, sa aiba bunul simt sa stie sa ascunda ca sa nu ma raneasca ...si hai sa fim sincere fetelor , ce noua nu ni s-au scurs ochii dupa cine stie ce coleg ,vecin sau pur si simplu tipul aratos din club ?? a depis de noi daca am ramas la "privit" sau am mers mai departe...
mona_ghunim
Postat pe 26 Iulie 2008 11:42
Majoritatea femeilor ,cel putin cele din jurul meu ,rude prietene..iarta usor infidelitatile ,in general in Romania cred ca femeile nu se impun cum ar trebuii!!! Tocmai de aceea barbatii ajung sa-si permita anumite lucruri ..

Postat pe 26 Iulie 2008 21:59
andresa si barbatii iarta infidelitatile ..nu doar femeile acum nah depinde ... sunt oameni care intr-o relatie nu pun accentul pe sex ci pe sentimente ... iar de ce sa nu recunoastem barbatii nu inseala pentru ca nu o iubeste pe cea cu care au o relatie sau pt ca amanta ar fi mai buna decat iubita ...ci pentru simplul fapt ca amanta este ALTA .Amanta e prea mult spus ..eu cand zic lucrul asta ma refer strict la aventurile de o noapte ale barbatilor NECASATORITI ...intr-o casatorie deja se schimba situatia .
seiyra
Postat pe 26 Iulie 2008 23:29
iar n-am citit toate mesajele.........
:)
pai........
dap.......ar dureaa tare sa primesti aceasta replica.........si fara sa fi pregatit:))) insa......... cui i s-ar putea intampla asta?
merg pe legea cauzalitatii........... doar cuiva caruia egocentrismul i-a scapat de sub control........
dorin posesia partenerului ci nu iubindu-l............ de aici partenerul simtzind conditzionarea....... itzi va crea, chiar fara sa vrea si el, o stiuatzie atat de dureroasa............cam greu de intelws ce zic........... sunt mai ........ idealista:)

Animaa
Postat pe 27 Iulie 2008 11:35
eu cred ca un barbat pleaca dupa alta pentru ca;ce are acasa devine enervanta si prea posesiva .mai cred ca o femeie trebuie sa mai si asculte si ca atunci cind se vaita toata ziua .....ca asa, ca pe dincolo ...nu face decit sa il indeparteze. se stie ca o amanta aculta si tace . il dragaleste si e gata sa practice toate pozitiile sexuale fara sa faca mofturi .
voi ce zice-ti fetelor ? dar barbatii ce zic ?
cameliro
Postat pe 18 August 2008 12:04
eeeeiiii... in momentul in care te saturi de prea mult bine.. inseamna ca ai o problema..

Postat pe 18 August 2008 12:21
Daca tine la tine nu se duce la fast-food, garantat. Iar dacavezi ca se duce la fast-food, hmm, nu trebuie sa ii gasesti scuze, sa ramana cu fast-food-ul

Postat pe 18 August 2008 21:01

Postat pe 18 August 2008 21:02
Ca sa ma leg de replica...e aiurea ...pai ce la fast-food nu poate sa mearga impreuna?:)) POate vrea si ea un chebap:).Deci e aiurea replica lui si nu l-as ierta pt magaria spusa, apoi pt ca nu a fost destul de istetz sa nu-l prind, si-apoi nu l-as ierta ca nu-l mai vrea eu. Daca manca mancare de lux era sanatos asa cu fast-food-urile astea patesti atatea, ati auzit si voi ce spune ANDRONACHE:).Lasand gluma la o parte, sunt femei care iarta pt ca pot sa treaca peste acel moment , ele cunosc motivele si femei care nu pot sa treaca.De ce ? Pai cum sa-l mai privesti in ochii?Dc se intoarce la fast-food? Deja devenim paranoice si posesive si ne certam, incat ajung ei sa ne lase si sa spuna ca a facut bine ca ne-a inselat. Asa CA ori ii iertati dar aveti grija sa -i para rau de asta sa stie ca va pierde si ce pierde pt a 2-a oara, ori ii lasati in pace dar cu o mica razbunare:D ...ca doar fiecare urmare are o consecinta.Nu am fost pusa in situatie...adik n-am aflat:)) dar nu l-as ierta, asa zic acum si atunci:).Apropo pt cea care a zis ca dc prietenul ei nu o inseala e "bou"...fetitza mea nu supara animalul si dc tu gasesti asa ceva sa-mi faci si mie cunostinta cu el.Mai bine ii apreciem pe cei fideli decat sa-i incurajam cu astfel de replici...ca uite asa ei traiesc cu impresia ca noi am vrea sa ne insele ca "chipurile" prind experienta.Ei bine nu prind experienta ci doar dau de gust...si noua o sa ne lase unul amar.Cand ai sa iubesti cu adevarat ai sa vezi ca o sa-l vrei doar pt tine.Si mai lasati prajiturile ca o dati in diabet:P
ramona_elisa
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:56
De la: marinela_diana, la data 2008-07-22 17:09:54Am vazut de curind unfilm si mi a ramas in minte aceasta replica Un barbat a fost prins de iubita lui cu o alta femeie in timp ce faceau sex.Replica lui a fost; tu esti mincare de lux dar nu pot minca mereu acelasi lucru am nevoie din cind in cind si de fast-food.Ce parere aveti ;l-ati ierta sau nu .daca ati fi in aceasta postura ?

Cred ca intr-o relatie este nevoie si de mancare de lux si fast-food si ciocolata dulce si amaruie si prajitura si muraturi.Cu alte cuvinte,diversitate. Trebuie facute cat mai multe lucruri impreuna,sa venim cu ceva nou,sa ne "jucam",altfel riscam sa intervina monotonia si sa patim ca dl din film.

Postat pe 14 Octombrie 2008 11:21
dak e vb sa filozofam vb tale..........ar fi cam asa........manca tot ce e comestibil cu partenerul........dar cam mult fast-food...strica.....ingrasa...nu e sanatos pt organism.......dar intr-o rel cum spune si the tunnel.......trebuie sa incerci orice.....atunci iti dai seama ce va place si ce nu.......dupa ce ai constatat ce va place ......atunci rel va merge de la sine...........nu trebuie sa te duci i alta parte sa vezi c iti place..si daca tot o faci...... ...........savurare placuta!!!!

Postat pe 14 Octombrie 2008 11:33
o fi bn sa incercam si preparate chinezesti?...............

Postat pe 14 Octombrie 2008 11:34
eu as incerca ceva condimentat, spicy !!

Postat pe 14 Octombrie 2008 11:34
daca aflu inseamna ca e prea prost. in acelasi timp, daca e destept nu inseala ducandu'se la fast food, ci unde gaseste mancare mai buna ca acasa. desi sper sa nu se duca nicaieri ca eu nu mai gatesc pt el.
chibritzel
Postat pe 31 Decembrie 2008 14:09
asta e adevarul dak mananci mereu pizza in fiecare zi...park mai vrei sa mai papi si o supa ceva cald...hyhy sunt km rau da asa este..))
tiby_el2008
Postat pe 3 Ianuarie 2009 11:49
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey.html Aici puteti vedea referinte despre mine.
Cassey_Tarot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:45
la dracu ...fato sa moara veta de nu te roportez ca deja imi zgarii dracu retina cu placa asta stricata de mesaj... ma doare-n cot de ce vrei tu dar esti penibila deja ,intreci masura si ma calci pe nervi....

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:47

BUNA REPLICA!
ma intreb oare ce am face daca ne-ar servi-o si noua barbatul din viata noastra?
Pana nu esti acolo,,,nu ai de unde sa stii daca il ierti sau nu...asa ca inclin sa cred ca e mai bine sa nu afli!
Daca daca tot il prinzi, si poate-l iubesti de nu mai poti trai fara el, si vrei sa-l ierti...macar fa-l sa sufere si sa simta vinovat pt ce-a facut!
andra_ale
Postat pe 10 Februarie 2009 11:15
nu cred ca razbunarea e cea mai buna solutie..totusi cred ca am trecut de 18 ani....Daca vrea fast-food pai atunci lasal sa aiba .dar lasal detot..pt ca odata prins gustul ..va dorii din cand in cand sa mai manance.Nici nime nu-mi place KFc dar din cand in cand cand ii simt mirosu mi-e pofta asta nu inseamana ca ma duc intinsa sa imi cumpaar stiind ca-mi face rau..Cand iubesti e vb si de respestul fatza de celalat ...si de responsabilitate si de incredere. Cum tu preferi acelasi barbat in fiecare zi(ca pna la urma si noi suntem oameni nu?) asa si el trebuie sa se multumesca cu tine..cu bune si rele..ca pana la urma el te-a ales din milionae de femei..deci ai ceva special..Oricum cand vrei fast -food trebuie sa se gandesca ca numai are acces la restaurantul de lux
alina2809
Postat pe 10 Februarie 2009 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce 7 De la: Metal_spell 8 Decembrie 2009 12:35
NU VREAU BANI MOCA VREAU DOAR SA LUCREZ SA AM O VIATA DECENTA CU FAMILIA MEA 29 De la: ines34 12 Mai 2010 16:32
ce compatibilitate este intre femeia Pesti si barbatul din Gemeni?cear ma intereseaza 27 De la: roz5blue6lila7 12 Aprilie 2012 20:51
vreau un sfat 11 De la: dyanna19890 16 Aprilie 2010 21:42
Cum sa fac??.. 24 De la: kudika_pudika 14 Decembrie 2011 16:03