Setari Cookie-uri

femeia balanta si barbatul capricorn

De la: istratestefania, la data 2008-07-24 14:48:14am incercat amandoi 4 ani si nu merge!!!!
va distrugeti reciproc!
tu il sufoci si el te ignora!

lesya
Postat pe 29 Septembrie 2008 09:45
Total de acord, nu a mers deloc , dar bine ca am realizat asta si am pus punc terorii
lesya
Postat pe 29 Septembrie 2008 09:45
Ca sa fii cu un capricorn, trebuie sa ai nervii tari, sa-l iubesti foarte mult, sa lasi de la tine enorm, si sa reusesti sa-l cunosti foarte bine. Eu sunt cu un capricorn de 18 ani, nu sunt balanta, sunt fecioara . Este zodia cea mai dificila, si am facut fata multor porcarele specifice lor.....dar asta pt. ca dincolo de relatie, eu am devenit in timp , cel mai bun prieten, mama, sora, amanta, si cu toate asta, am suferit multi ani, cam 10 pana sa spun ca lucrurile au intrat pe un fagas ( a nu se intelege ca l-am dresat, nu ma mai afecteaza pe mine, asa cum ma afecta). Asa cum le stiu pe balante, este putin probabil sa reziste prea mult....balanta este prea romantica si delicata pt. un capricorn.......este ascuns, nu-i vei cunoaste toti prietenii, ascunde adevarul evitand discutiile, familia lui este tabu si nu-i dispus sa te integreze, tine mult la imaginea lui in societate, sunt zgarciti, critici, se cred buricul pamantului, nu se dau in laturi sa insele, si in general sunt,, bomba cu efect intarziat.
O sa va intrebati de ce am stat.... nu neaparat din masochism, au si parti bune si rar de gasit, cel putin al meu, dar numai daca nu il dezamagesti niciodata si daca-i castigi increderea. Un singur lucru pot spune , capricornul te tine in priza..... iar cu varsta devin foarte nostimi, copilarosi si intre 38-45 de ani daca vrei sa nu te insele, lasa-l liber, ca tot acasa vine, mai ales daca sunt copii la mijloc si nevasta-i ca o mama. Atentie cu mamele lor - oricat de scorpie ar fi- este perfecta, si daca se plange de ea, tu tine-i ei apararea, ca altfel ai terminat- cu el.
schmarc
Postat pe 29 Septembrie 2008 10:15
nu pot spune ca am avut la activ o relatie foarte lunga cu capricornul meu, doar o jumatate de an
dar, cu toate ca nu mai suntem impreuna, nu regret nici un minutsel petrecut impreuna, a fost super totul, el : cel mai gingas, atent, amant de nota zece, persona de incredere si multe multe alte calitati;
eu: fericita ca m-a preferat, l-am iubit, il mai iubesc inca, dar cu toate acestea, nu pot decide l-am cunoscut sau nu.
lesya
Postat pe 30 Septembrie 2008 01:00
nu merge,amindoua fiind doua zodii puternice, dar cu toate astea atractia este foarte mare.
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 30 Septembrie 2008 22:26
Hmmm....dificil...la inceput e frumos daca exista atractie fizica,dupa un timp se schimba situatia(asta din ce am observat eu,poate s depinda de fiecare persoana in parte)Balanta are nevoie de afectiune,o relatie deschisa,iar raceala capricornului de cele mai multe ori distruge relatia....
isa_bella
Postat pe 3 Noiembrie 2008 20:50
nu merge.........pasiune exista.......dar......ma lovesc tot timpul de raceala lui......pt k este tot timpul la munca......isi rupe gatul pt job, prieteni si familie......si simt k pe mine ma lasa undeva....pe ultimul loc.......suntem de 2 ani impreuna........si adunat cap la cap..........nu cred k avem nici o luna impreuna.......(a mai zis asta cineva). cand ii reprosez asta...imi zice k eu sunt cea mai imp din viata lui......vorbe vorbe...dar fapte nimic.il iubesc la nebunie....dar am obosit sa astept sa isi dea seama k mai exist si eu pe langa el...... Intr-adevar atunci cand ii dau ignore...devine el cel atent si cel care ma cauta...dar am obosit sa tot fac asta. vad cupluri in jurul meu care se inteleg....foarte simplu.........fara sa aplice tot timpul fel si fel de strategii. cu durere in suflet...am decis sa pun capat relatiei.Sper sa ma tin tare pana la capat.
limissy2001
Postat pe 26 Noiembrie 2008 16:12
nu merge.........pasiune exista.......dar......ma lovesc tot timpul de raceala lui......pt k este tot timpul la munca......isi rupe gatul pt job, prieteni si familie......si simt k pe mine ma lasa undeva....pe ultimul loc.......suntem de 2 ani impreuna........si adunat cap la cap..........nu cred k avem nici o luna impreuna.......(a mai zis asta cineva). cand ii reprosez asta...imi zice k eu sunt cea mai imp din viata lui......vorbe vorbe...dar fapte nimic.il iubesc la nebunie....dar am obosit sa astept sa isi dea seama k mai exist si eu pe langa el...... Intr-adevar atunci cand ii dau ignore...devine el cel atent si cel care ma cauta...dar am obosit sa tot fac asta. vad cupluri in jurul meu care se inteleg....foarte simplu.........fara sa aplice tot timpul fel si fel de strategii. cu durere in suflet...am decis sa pun capat relatiei.Sper sa ma tin tare pana la capat.
limissy2001
Postat pe 26 Noiembrie 2008 16:14
[nu merge.........pasiune exista.......dar......ma lovesc tot timpul de raceala lui......pt k este tot timpul la munca......isi rupe gatul pt job, prieteni si familie......si simt k pe mine ma lasa undeva....pe ultimul loc.......suntem de 2 ani impreuna........si adunat cap la cap..........nu cred k avem nici o luna impreuna.......(a mai zis asta cineva). cand ii reprosez asta...imi zice k eu sunt cea mai imp din viata lui......vorbe vorbe...dar fapte nimic.il iubesc la nebunie....dar am obosit sa astept sa isi dea seama k mai exist si eu pe langa el...... Intr-adevar atunci cand ii dau ignore...devine el cel atent si cel care ma cauta...dar am obosit sa tot fac asta. vad cupluri in jurul meu care se inteleg....foarte simplu.........fara sa aplice tot timpul fel si fel de strategii. cu durere in suflet...am decis sa pun capat relatiei.Sper sa ma tin tare pana la capat.
limissy2001
Postat pe 26 Noiembrie 2008 16:16
De ce te rezumi STRICT doar la el?
marianemanuel
Postat pe 26 Noiembrie 2008 16:18
nu merge ....
atractia de la inceput nu e suficienta k relatia sa supravietuiasca...
sunt doua persoane kre se bat kp in kp...
sunt precum soarecele si pisica...
bulinaa
Postat pe 30 Noiembrie 2008 23:45
Din cate se aud despre o rel intre o balanta si un capricorn,totul pare a fi o pierdere de timp...eu sper sa nu fie vb de zodii ,ci doar de persoana.Eu sunt intr o astfel de rel de 7 luni,ne am cunoscut pe internet,,el este cu 14 ani mai mare k mn,si este din alt oras.deocamdata ne vedem odata la cateva saptamani pana ne mutam impreuna,pt k avem planuri de casatorie,considerand amandoi k suntem unul pt celalat,atractia fizica este maxima.Intradevar au existat si certuri,pt k ei capricorni is extrem de gelosi,dar si noi balantele suntem inzestrate ku o indiferenta totala knd vine vb de certuri si asta ii face sa si puna un semn de intrebare,determinandu i sa faca primul pas mereu.Parerea mea este ca nu e vb de compatibiltati aici,daca stii cum sa intretii si sa echilibrezi o rel,sa o faci sa mearga bine,bineinteles asta depinde de ambii parteneri...

Postat pe 13 Februarie 2009 18:18
DRAGILOR, VA SPUN CA SUNTEM O FAMILIE FORMATA DINTR-O BALANTA SI UN CAPRICORN. SUNTEM DE 11 ANI IMPREUNA SI AVEM SI DOUA FETITE !!! ASA CA NU VA MAI LUATI DUPA PREDISPOZITIILE GENERALE...ZODIILE PREDISPUN DAR IN FINAL OMUL DISPUNE !!! INCERCATI SA VA AJUTATI UNUL PE CELALALT...PUNETI-VA DE FIECARE DATA INAINTE DE A FACE O ACTIUNE IN LOCUL CELUILALT SI POATE NU VETI MAI FACE PROSTII !!! ASCULTATI-MA SI INVATATI CA INTRADEVAR ZODIA ESTE CEA CARE NE FACE SA FIM ASA DAR DECIZIILE PE CARE LE LUAM TIN EXCLUSIV DE VOINTA NOASTRA NU DE CEA DIVINA !!! ASA CA DACA VA INTREBATI : OARE O SA MEARGA ? MAI BINE INTREBATI-VA : OARE CE TREBUIE SA FAC CA EL SA RAMANA CU MINE SI MIE SA-MI FIE FOARTE BINE ? SI O SA GASITI IMEDIAT SOLUTIA !!! DOAR CAUTATI-O !!! NU MAI PUNETI INAINTE DEFECTELE...CI CALITATILE....SI DATI RELATIEI O NOTA APARTE...NUMAI A VOASTRA !!! NU VA LUATI DUPA VORBE...SI NOI NE-AM CERTAT...DAR IMPACAREA A FOST DULCE DE TOT...SI NOI FEMEILE AVEM DEFECTE...LA FEL SI BARBATII...INDIFERENT DE ZODIE !!!
VA PIERDETI TIMPUL DEGEABA IN CERTURI SI REPROSURI...LUATI CE E BUN DE LA CELALALT SI DISCUTATI CU EL (COMUNICAREA E DE BAZA IN ORICE RELATIE) SAU CU EA DESPRE NEMULTUMIRI SI O SA VEDETI EFECTELE...GARANTAT...100% !!!
sovamiza08
Postat pe 17 Februarie 2009 09:47
Si eu sunt balanta si cunosc baieti in zodia capricornului.cel mai bun prieten al meu e capricorn si avem o prietenie(AMICITIE) de 11 ani.E adevarat ca in cazul unei relatii situatia poate fi altfel.Daca incerci sa te iei dupa predispozitiile generale ale zodiilor(balanta capricorn) o sa fii total dezamagita pentru ca aici compatibilitatea e aproape zero dar nu uita un lucru :ZODIILE PREDISPUN DAR IN FINAL OMUL DISPUNE .De cele mai multe ori dam un search pe google si vedem compatibilitate zodia x cu zodia y ehh nu prea merge si ne incepem sa ne inducem ca relatia nu va merge.Chiar asa sa fie?Eu nu cred.Mai spunea cineva pe forum ca deciziile pe care le luam tin exclusiv de vointa noastra.Decat sa te intrebi "oare va merge" mai bine intreaba-te "ce sa fac ca relatia noastra sa mearga si el sa ramana cu mine?". si are dreptate.Nu mai pune inainte defectele ci incearca sa-i vezi calitatile si vei fii uimita sa descoperi ca unele lucruri pe care tu le consideri defecte in cazul capricornilor sunt calitati.Toti avem defecte indiferent de zodie dar daca ajunge-ti sa va reprosati defectele in loc sa gasiti o solutie pentru a face relatia sa mearga atunci nu e de bine.Incearca sa iei ce e bun de la el pentru ca are multe lucruri de oferit multe lucruri RARE pe care nu o sa le intalnesti la altcineva.Mai spunea cineva ca cei in zodia capricornului sunt o fire mai independenta dar asta e de bine,te-ai simti mai multumita daca ti-ar da socoteala zilnic de ce anume face sau spune?cu cine a dat noroc ieri sau ce a mancat dimineata?Capricornii sunt invaluiti in mister si e o placere sa-i descoperi pentru ca sunt un fel de "cutia pandorei".Mai citisem pe forum ca le place sa li se dea dreptate dar te-ai gandit ca POATE CHIAR ARE DREPTATE?si eu sunt balanta si sunt orgolioasa uneori dar crede-ma ca dupa doua replici de la un capricorn cam pleci capul si spui "ai dreptate" si asta nu pentru ca vrea el sa auda ci pentru ca realizezi tu ca are.De la capricorni poti s ainveti multe lucruri BUNE daca esti numai ochi si urechi.Cat despre familie si prieteni poate nu va cunoasteti voi indeajuns de mult incat sa-ti te introduca in cercul lui de prieteni iar sa te introduca in familie va trebui sa aveti o relatie serioasa.Pentru capricorni familia e totul(asta din ce am observat eu la persoanele pe care le cunosc) si sa fii prezentata familiei va trebui sa ai o relatie destul de serioasa cu el.Cat despre faptul ca pune munca pe primul plan nu mi se pare nimic exagerat...la urma urmei e vorba de viitorul lui si daca tine cu dintii de locul de munca,sau sa avanseze cumva e de admirat si nu de criticat.Tu ce ai face in locul lui?Nu ai incerca sa iti faci un viitor,sa obtii un ban si s afii la fel de independenta ca si el?
Mai auzisem pe cineva spunand (balanta)ca e o fire distractiva,ca ii place sa fie inconjurata de prieteni si de diverse persoane ,care cauta distractie iar el e extrem de rece.........te-ai gandit vreodata ca poate si tu poti sa te schimbi un pic pentru el?Balantele se adapteaza foarte uosr unui stil de viata daca au certitudinea ca merita(pot sa se integreze unei lumi "mondene" dar pot sa treaca si in cealalta extrema in care isi imparte totul cu pers de langa ea fara sa aiba prea mare nevoie de ceilalti...eu cel putin asa sunt).Sfatul meu pentru Balantele care incearca sa aibe o relatie cu un baiat capricorn nu este sa renunte ci sa LUPTE.are nevoie de timp acordai-l ca nu ai nimic de pierdut .Daca relatia a durat cateva luni,un an sau poate mai mult an ar trebui sa-ti pui un semn de intrebare si nu in sensul negativ ci in sensul pozitiv.Ei daca plac o persoana se implica sentimental poate mai mult decat o facem noi dar vezi aceste "defecte" puse in fata cum te induc in eroare?Incearca sa nu-l cauti prea des ca isi pierde interesul(asta e un sfat de la un capricorn deci e din sursa sigura :D )
In locul vostru as face relatia sa mearga...daca trebuie sa astept:ASTEPT daca trebuie sa ma schimb:MA VOI SCHIMBA pentru ca o schimbare pe care o "suferi" in urma relatiei cu un capricorn nu este una in rau ci dimpotriva.Tu poti sa inveti de la el cum sa-ti ordonezi viata,poti sa inveti sa fii mai responsabila,poti sa inveti sa te respecti pe tine un pic mai mult si lista continua.
Partea mai grea e ca lasandu-i acest spatiu apare dorul,vrei sa-l vezi,sa-l auzi,sa fii cu el ca na asa suntem noi balantele dar am o solutie si pentru asta:cand vrei sa-l suni da-ti peste mana,cand vrei sa-i dai sms baga telefonul sub perna sau da telefonul cuiva sa ti-l tina pana iti trece tie acel impuls,cauta-ti o ocupatie ,citeste o carte sau pur si gandeste-te cum va fi momentul revederii dupa tot acest timp.nu e usor dar macar te ajuta sa treci peste acele momente chit ca a doua zi o iei de la capat.ti se pare ca cedezi trage aer adanc in piept,asculta o muzica linistitoare(nu o melodie pe care ai ascultat-o cu el sau pe care ti-a recomandat-o ca nu faci nimic dimpotriva ) si uite asa mai trece o zi. eu aplic terapia asta zilnic si tine.uneori e greu si simti ca cedezi si spui GATA EU PUN PUNCT AICI dar gandind la rece situatia nu e atata de urata pecat pare.
Ei mereu vor spune "poate ne mai auzim" sau "poate ne vedem zilele astea" acel POATE din vocabularul lor arata ca ei nu fac promisiuni pe care nu le pot tine dar ca atunci cand iti promite ceva mereu se va tine de cuvant.Nu e atata de negru dar asa cum spunea cineva mai sus trebuie sa aveti nervi d eotel si s afiti inzestrate cu MULTA DAR MULTA rabdare.Ei merg dupa vorba "INCET DAR SIGUR" si au mare dreptate.Stiu ca balantele sunt mai impulsive si reactioneaza uneori fara sa gandesca si apoi regreta dar uite asta e un alt lucru pe care il inveti de la un capricorn:sa fii mai cumpatata si sa ai rabdare ,sa nu te arunci cu capul inainte fara sa te gandesti in prealabil.
Eu spun sa nu renuntati fetelor ca o s ava para rau mai tarziu....macar mai dati o sansa si daca nu rezistati si nu rezistati atunci luati decizia care va avantajeaza mai mult.EU UNA NU RENUNT
KezGirl
Postat pe 14 August 2009 13:08
cam asa este,capricornii sunt ciudati si-ti trebuie o rabdare de fier sa-i suporti,sa-i intelegi. acuma te pupa si e dragut cu tine,acuma arunca cu vorbe dure si greu de suportat.
aligator_roz
Postat pe 25 Septembrie 2009 10:04
sunt penrtu a doua oara intr-o relatie cu o balanta si imi dau seama ca mai conteaza si zodiile . ce sa zic si in prima relatie si in a doua cu care sunt in continuare aceleasi probleme EU imi exprim sentimentele ,ea mai putin sau poate nu vrea sa imi arate am citit in comentarile voastre ca barbatul capricorn este retras si ca suntem independenti eu va contrazic barbatul capricorn dupa parerea mea este cel mai bun familist persoana cu care puteti vb orice loiali ,constinciosi. e adevarat ca munca este pe primul plan de acolo vin bani si mai bn discutii despre munca decat discutii despre lipsuri . Ma rog de ce am facut eu comentariul ce vreau? Vreau sa nu imi mai arat asa de mult sentimentele findca mereu imi reproseaza ca sufoc ca sunt posesiv ca am grabit etc.. cum ar trebui sa ma comport ca sa pastrez misterul si pasiunea dintre noi
kudika_26728
Postat pe 19 Ianuarie 2013 15:22
sunt penrtu a doua oara intr-o relatie cu o balanta si imi dau seama ca mai conteaza si zodiile . ce sa zic si in prima relatie si in a doua cu care sunt in continuare aceleasi probleme EU imi exprim sentimentele ,ea mai putin sau poate nu vrea sa imi arate am citit in comentarile voastre ca barbatul capricorn este retras si ca suntem independenti eu va contrazic barbatul capricorn dupa parerea mea este cel mai bun familist persoana cu care puteti vb orice loiali ,constinciosi. e adevarat ca munca este pe primul plan de acolo vin bani si mai bn discutii despre munca decat discutii despre lipsuri . Ma rog de ce am facut eu comentariul ce vreau? Vreau sa nu imi mai arat asa de mult sentimentele findca mereu imi reproseaza ca sufoc ca sunt posesiv ca am grabit etc.. cum ar trebui sa ma comport ca sa pastrez misterul si pasiunea dintre noi
kudika_26728
Postat pe 19 Ianuarie 2013 15:22
sunt penrtu a doua oara intr-o relatie cu o balanta si imi dau seama ca mai conteaza si zodiile . ce sa zic si in prima relatie si in a doua cu care sunt in continuare aceleasi probleme EU imi exprim sentimentele ,ea mai putin sau poate nu vrea sa imi arate am citit in comentarile voastre ca barbatul capricorn este retras si ca suntem independenti eu va contrazic barbatul capricorn dupa parerea mea este cel mai bun familist persoana cu care puteti vb orice loiali ,constinciosi. e adevarat ca munca este pe primul plan de acolo vin bani si mai bn discutii despre munca decat discutii despre lipsuri . Ma rog de ce am facut eu comentariul ce vreau? Vreau sa nu imi mai arat asa de mult sentimentele findca mereu imi reproseaza ca sufoc ca sunt posesiv ca am grabit etc.. cum ar trebui sa ma comport ca sa pastrez misterul si pasiunea dintre noi
kudika_26728
Postat pe 19 Ianuarie 2013 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diferentele intre femeia scorpion si femeia berbec . 64 De la: kudika_932448 17 Septembrie 2013 12:24
Barbatul scorpion 8 De la: Trecatorul 2 Aprilie 2010 19:39
Si totusi... leu + rac = ??? 51 De la: franziska_eu 4 Februarie 2012 22:38
buna 2 De la: miss_darine 17 Noiembrie 2009 22:11
compabilitate femeia gemeni -barbatul sagetator 12 De la: frumusica_incognito 22 Septembrie 2011 16:11