Setari Cookie-uri

just a game...sau...

ce te faci atunci knd totul incepe k un joc pe care tu il doresti, il incepi si in final te trezesti k orikat de mult ai vrea sa se sfarseasca si orikat de mult ai incerca, inima ta pur si simplu NU vrea.Ma numaram printre acele fete care niciodata nu au iubit,vedeam iubirea k pe o joaka,constienta de calitatile mele fizice si de capacitatea de a atrage cu usurinta atentia barbatilor nu faceam nimik altceva decat sa ma jok cu sentimentele lor...mai grav e ca eram si f mandra de asta,insa cum in viata totul se plateste (asta deabia acuma am inv) acest "joc" cum imi placea mie sa il numesc s-a intors impotriva mea.Totul a inceput intr-o vacanta ,in care datorita faptului k ma pictiseam f tare am hotarat k impreuna cu prietena mea sa ne mai animam si noi putin "viata",zis si facut ...am ochit cel mai dragutz tip din lokul in kare ne aflam si cel care parea mai mult decat inabordabil si am facut pariu k pana la sf vacantei va fi al meu,Bunnn..zis si facut ...ca sa nu mai lungesc vb m-am apropiat de acel baiat ...doar k pe zi ce trecea simteam k pierd controlul acelui jok-,era un tip superb si ma facea sa ma simt minunata,adorata,respectata,simteam k dak in momentul in care eram cu el mi-as fi dorit luna de pe cer mi-ar fi oferit-o cu cea mai mare usurinta...asak incet incet pe parcursul a doua saptamani am trecut din categoria celor care nu credeau in iubire in categoria celor care erau indragostite pana peste cap.Trebuie sa mentionez k suntem din orase diferite si k o distanta f mare ne desparte..pe parcursul acelei vacante i-am marturisit k a ajuns sa imi placa f mult si k simt pt el cv ce pana atunci nu mai simtisem...el imi spunea k pt el sunt cea mai frumoas pers k tine la mine si k sub nici o forma distanta fizik dintre noi nu ne va afecta si k aceea relatie care incepuse akolo nu avea sa se sfarseasca odata cu plekarea mea.Am continuat sa vb dupa plekarea mea zilnik la tel...nu stiu de ce dar aveam incredere deplina in el...am continuat relatia asa in mod "virtual" vb la tel pe net..pana intro zi in kare pur si simplu nu am mai vb...nu reuseam sa dau de el nici cum..nici la tel nici pe net nicicum,AM inteles atunci sau am vrut sa cred k am inteles k pt el am fost "just a game" insa dupa cateva luni intr-o seara am prijmit un msg...evident era de la el...desii simteam k explikatiile pe kare mi le dadea prin acel mesaj nu erau plauzibile am vrut sa il cred si ne-am reluat relatia.Urma k in urmatoatrele sap sa merg la el in oras pt a ne int...ma suna in fiecare dimineata pt am zice buna dimineata si in fiecare seara inainte de a se culka pt am spune noapte buna...cu doua zile inainte de a plekA la el ...l-am sunat...ce am auzit atunci lA tel a fost f dureros am simtit pt prima oara in viata sau mai bine zis am inteles expresia "simt k pika cerul pe mine" a urmat o perioada super grea in care nu intelegeam de ce imi face asta de ce de fiecare data knd ma apropii mai mult de el ma indeparteaza si de ce de fiecare data knd simt k pot sa ma indepartez eu, k pot sa trec peste reapare in viata mea.Imi e f greu pt k pt prima data am simtit k iubesc pe cv k as fi in stare sa las tot sc familie job tot doar pt a fi chiar si un minut alaturi de el...de fiecare data knd ma gandesc la el imi rasuna in minte cuv lui "nu intelegi...cu cat ma apropii mai mult de tine cu atat imi fac mai mult rau,gandindu-ma la tine ma ranesc singur...",adesea imi spunea k sunt tanara, el fiind cv mai mare decat mine, ca il macina gandul k fiind departe de el altcineva ar putea intra in viata mea,in final el fiind cel ranit.Nu stiu ce sa fac si sincera sa fiu nu stiu kum sa trec peste nu stiu dak am insemnat cv pt el sau dak am fost o simpla joaca(si dak am fost de ce nu se termina,de ce de fiecare data revine?)...tot ce stiu si ce e concret acum pt mine e faptul k am ajuns sa il iubesc amai presus decat orice pe lume..stiu si simt k se va intoarce...dar nu stiu de data asta cum sa mai reactionez...
butterfly21
Postat pe 26 Iulie 2008 13:36
Nu exista il iubesc mai presus de orice pe lume ...se numeste doar slabiciune ... te-ai gandit ca poate el mai are pe cineva? Sau poate ii este frica de faptul ca tu esti tanara esti la inceput de drum si mai tarziu vei vrea sa cunosti alti oameni. De ce nu vorbesti cu el deschis ..sa iti spuna ce gandeste ce vrea de la tine de la viata , de ce anume ii este frica ..nu se merita sa renunti la tine la viata ta la familie si scoala pentru un barbat.Si eu am iubit un barbat 5 ani aveam 17 ani cand l-am cunoscut el era cu 10 ani mai mnare decat mine ...am devenit amici ..ft buni prieteni dar eram doar pustoaica si atat ..ii eram draga dar nici vorba de relatie , ma sfatuia ... imi spunea cum sa fac cu baietii vorbeam absolut orice dar nu si despre noi doi ..eu il vedeam cu altele el ma vadea pe mine cu altii dar eram AMICI, si intre noi era o distanta destul de mare nu eram in acelasi oras eu eram in iasi el in timisoara dar nu ne-a interesat ...noi bateam tzara in lung si lat ca altfel nu se putea .Luna trecuta dupa ce am scapat eu de licenta am hotarat ca e mai bine sa dam amandoi cartile pe fatza ...trecuse timpul , eu crescusem ..imi terminasem studiile nu mai avea nici un pretext ... stia ca il iubesc ..prima mea iubire care nu am uitat`o niciodata ..eu stiam ca si el ma iubeste dar nu vrea sa recunoasca, i-am explicat cu multa rabdare si tenacitate ca pe el il vreau ca nu ma intereseaza alt barbat , ca nu ma intereseaza diferenta de 10 ani, a trebuit sa isi infrunte temerile dar nu singur ci impreuna cu mine si uite ca acum dupa ce am discutat deschis amandoi , am recunoscut ca nu are sens sa negam evidentul ...ceea ce toata lumea ne spunea dar noi negam si anume ca ne iubim si e normal natural si logic atat timp cat suntem amandoi liberi sa fim impreuna .Eu abia terminasem o relatie de 2 ani el relatii stabile nu avea din cauza ca este obligat sa calatoreasca foarte mult, avea nevoie de cineva care sa aiba incredere in el si care sa stie ca oriunde ar fi si orice ar face mereu se va intoace la ea. La baza relatiei sta o prietenie puternica si incredere reciproca.Comunicarea rezolva uneori situatii foarte complicate, daca te iubeste cu adevarat si vrea sa fie cu tine o sa treaca peste temeri ganduri ca o sa apara alt barbat in viata ta ...nu te va lasa sa renunti la scoala pentru el .Repet ..vorbeste deschis cu el fatza in fatza nu la telefon sau pe net.
Iti doresc mult noroc ...sper sa iasa totul asa cum iti doresti.
seiyra
Postat pe 26 Iulie 2008 14:10
salut, am citit ce ati scris voi pana acum...la mine e o alta problema, eu in bucuresti, el in cluj. Eu 27 de ani, el 32 de ani. Eu Pesti, el Berbec. El, inalt, destept, vanator, sensibil, timid- inca Eu..adaptabila oricarei situatii.. si uite cum vara care tocmai a trecut ne-a permis noua sa ne vedem de 2 ori, cand el, de fiecare data a venit cu cate un trandafir alb...abia ne cunoscusem...apoi el a plecat inapoi in cluj, mi-a spus ca a simtit fluturi in stomac atunci vara..cand noi ne plimbam in parc. Dupa plecarea lui de atunci am continuat sa vorbim la telefon, pe messenger pt o vreme, apoi flacara s-a stins..nush din ce motive, probabil eram prea ocupati cu serviciul el, eu tot cu serviciul si deplasarile in afara tarii. In ziua cand, de curand, am aruncat trandafirii de la el, aceea a fost ziua cand am observat cu uimire ca am mesaje de la el. Apoi dupa o scurta discutie, mi-a cerut sa il astept deoarece va veni in bucuresti pt o zi , pe care ar vrea sa o petrecem impreuna. Raspusul meu a fost afirmativ, in ambele cazuri, a venit si am petrecut o noapte impreuna. El zice ca aceea a fost perfecta. Am stat de vorba, am glumit, apoi a adormit. Mie nu imi venea sa cred ca el, cel pe are l-am asteptat, cel care ma privea cu parere de rau cand eram in prezenta lui, insa eu eram ocupata cu altceva..acum ....cand totul era in favoarea noastra si cand am fi putut sa aflam adevarul unul despre altul, el a ales sa nu dea vreun semn ca ar fi cazul sa avansam de la stadiul de amicitie la un alt nivel ( stiti voi ..). Cu stupoare insa am observat ca imi saruta degetele in fuga in momentul cand se intorcea in patul in care dormeam amandoi- el..., eu nu. Dupa acea noapte am simtit nevoia sa il intreb daca totusi vrea ceva de la mine.. el a raspuns ca nu stie ce ar putea sa vrea de la mine, pt. k suntem f. departe unul de celalalt, ca irational se gandeste la mine si ca sunt o persoana care i-ar putea aduce multa suferinta.
Pe de alta parte eu, cred ca este cel pe care l-am asteptat pana acum. Tresar de fiecare data cand vad vreun sms de la el- imi trimite in fiecare zi cate unul. Spune k ii lipsesc, insa nu stie ce vrea de la mine.
Ce fac eu in cazul asta, cand totul mi se pare incert.
Mentionez ca nu vreau sa fortez nimic- nici pe el, nici pe mine. Tot ce s-a intamplat, a fost foarte natural si firesc, iar mie mi-e din ce in ce mai dor de el. :((
fluturel
Postat pe 3 Decembrie 2008 01:13
De la: seiyra, la data 2008-07-26 14:10:59Nu exista il iubesc mai presus de orice pe lume ...se numeste doar slabiciune ... te-ai gandit ca poate el mai are pe cineva? Sau poate ii este frica de faptul ca tu esti tanara esti la inceput de drum si mai tarziu vei vrea sa cunosti alti oameni. De ce nu vorbesti cu el deschis ..sa iti spuna ce gandeste ce vrea de la tine de la viata , de ce anume ii este frica ..nu se merita sa renunti la tine la viata ta la familie si scoala pentru un barbat.Si eu am iubit un barbat 5 ani aveam 17 ani cand l-am cunoscut el era cu 10 ani mai mnare decat mine ...am devenit amici ..ft buni prieteni dar eram doar pustoaica si atat ..ii eram draga dar nici vorba de relatie , ma sfatuia ... imi spunea cum sa fac cu baietii vorbeam absolut orice dar nu si despre noi doi ..eu il vedeam cu altele el ma vadea pe mine cu altii dar eram AMICI, si intre noi era o distanta destul de mare nu eram in acelasi oras eu eram in iasi el in timisoara dar nu ne-a interesat ...noi bateam tzara in lung si lat ca altfel nu se putea .Luna trecuta dupa ce am scapat eu de licenta am hotarat ca e mai bine sa dam amandoi cartile pe fatza ...trecuse timpul , eu crescusem ..imi terminasem studiile nu mai avea nici un pretext ... stia ca il iubesc ..prima mea iubire care nu am uitat`o niciodata ..eu stiam ca si el ma iubeste dar nu vrea sa recunoasca, i-am explicat cu multa rabdare si tenacitate ca pe el il vreau ca nu ma intereseaza alt barbat , ca nu ma intereseaza diferenta de 10 ani, a trebuit sa isi infrunte temerile dar nu singur ci impreuna cu mine si uite ca acum dupa ce am discutat deschis amandoi , am recunoscut ca nu are sens sa negam evidentul ...ceea ce toata lumea ne spunea dar noi negam si anume ca ne iubim si e normal natural si logic atat timp cat suntem amandoi liberi sa fim impreuna .Eu abia terminasem o relatie de 2 ani el relatii stabile nu avea din cauza ca este obligat sa calatoreasca foarte mult, avea nevoie de cineva care sa aiba incredere in el si care sa stie ca oriunde ar fi si orice ar face mereu se va intoace la ea. La baza relatiei sta o prietenie puternica si incredere reciproca.Comunicarea rezolva uneori situatii foarte complicate, daca te iubeste cu adevarat si vrea sa fie cu tine o sa treaca peste temeri ganduri ca o sa apara alt barbat in viata ta ...nu te va lasa sa renunti la scoala pentru el .Repet ..vorbeste deschis cu el fatza in fatza nu la telefon sau pe net.
Iti doresc mult noroc ...sper sa iasa totul asa cum iti doresti.
Deci sa nu mai blamam baietzii din provincie...+++
alehandro69
Postat pe 3 Decembrie 2008 01:20
Nu blameaza nimeni baietii din provincie, insa acesti baieti, ori se simt inhibati de femei din Bucuresti, ori nu stiu ce vor!
fluturel
Postat pe 4 Decembrie 2008 01:26
salut ! revin cu un comentariu plus inca o experienta referitoare la acest topic.... actorii principali sunt tot tipul din cluj, acum 33 de ani si eu..acum 28 de ani. Nu stiu sigur ce faceti voi in cazul in care tipul din cluj vine in bucuresti, dar nu ca se intalneasca cu mine, ci serviciul il aduce lunar aici, iar eu pentru doua zile simt ca sunt in alt spatiu...in sensul ca salut oamenii pe strada, zambesc fara motiv...iar cand el trebuie sa plece inapoi, ceea ce a si facut, starea mea de spirit se schimba complet, devin serioasa, privesc inainte insa fara sa ma uit la ceva..de parca totul in jurul meu se misca cu o viteza absurda, iar eu nu pot participa in niciun fel.
De la capat...am petrecut o noapte cu el demult...o noapte in care niciunul nu a fortat nimic, apoi am petrecut doua nopti impreuna....desi mai demult nu stiam care e adevarul despre el... il banuiam...in cele doua zile si nopti cu el ..l-am descifrat. Este sensibil, pasional,tandru, brut, temator, se daruieste complet ca si cand ar fi pentru ultima oara cand viata ii ofera cadouri. Pare a fi un actor care traieste in realitate ca si cand realitatea ar fi un rol.
Nu vreau sa par nici din alta galaxie si nici sa va plictisesc. Sunt o fire destul de sensibila si receptiva...nu stiu ce a vrut sa spuna..dupa ce am petrecut amandoi clipe memorabile...- iarta-ma ca te-am facut fericita-.
A plecat, am mentinut legatura cateva saptamani, a venit iar in bucuresti....ne-am vazut insa eu am ales sa nu ii vorbesc. A plecat iar la cluj, dupa care a inceput in fiecare zi sa ma caute la telefon, pe mess.
Nu stiu ce sa mai fac...daca sa il mai astept sau nu, desi am impresia ca daca nu e el acela, cel care imi este sortit, are exact profilul lui. M-am saturat sa astept pe cineva care decat imi spune ca suntem suflete pereche, care se pare ca doar la vorbe e priceput. In momentul in care este fata in fata cu mine, nu are puterea decat sa fie neutru si cand nu il privesc, ma priveste pe furis.
Recunoaste ca nu stie ce i se intampla si ca refuza sa creada ca s-a indragostit.
Ce fac eu....?
fluturel
Postat pe 25 Iunie 2009 05:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poate ar trebui sa fac si ceea ce vreau eu 9 De la: bestiutza_relouded 29 Iunie 2009 00:54
helppppp meeee! 31 De la: Valy90 18 Aprilie 2011 13:53
Prea tarziu mi-am dat seama ca tin la el 25 De la: alyn27 5 Septembrie 2010 20:51
Te iubesc dar vreau sa fiu singur toata viata! 46 De la: kudika_952136 20 Ianuarie 2014 09:58
doar atit .... il iubesc. 35 De la: SIDONIA69 15 Mai 2009 11:52