Setari Cookie-uri

De la iubire...soacra! HELP!

Sunt si eu noua pe acest forum. am citit cate ceva din ce se ascunde pe aici si mi s-au parut amuzante unele lucruri,insa am si eu o problema,care la unii poate fi de ras ,insa la mine e de plans.
Am locuit impreuna cu mama mea in Bucuresti. Acum 5 ani jumate,mama mea a bagat in gazda(chirie) un baiat care facea facultatea in Bucuresti si s-a intamplat sa nu aiba unde sa stea.pe atunci eu aveam 19 ani si el implinea 20.
Fiind in aceeasi curte, ne-am cunoscut,vorbeam...mama ii mai facea si de mancare.incet..incet.am devenit foarte apropiati. in weekend,kand era liber, mergeam si pe la film, plimbari prin parcuri,chiar si la cumparaturi dorea sa mearga cu mine.Mama il aprecia foarte mult.Timp de jumatate de an, am fost foarte buni prieteni.
Apoi a ales sa faca si a doua facultate.O Data pe luna se ducea la galati,la parintii lui. Statea cate 2 saptamani cam asa. Ei..si chiar dupa un an.am devenit iubiti. Am inceput sa fiu atat de atasata de el si el de mine, incat mama nu mai putea sa doarma in casa de galagia noastra...ne uitam pana seara tarziu la filme...plecam in parcuri,in cluburi. ne distram impreuna si ne povesteam orice. aveam momente cand eu eram suparata sau obosita,ca lucram si eu,ca confectionera..insa ma intelegea foarte bine.
Mama mea nu era suparata ca vorbeam cu el, ci era foarte bucuroasa.
Si am tinut-o tot asa pana cand trebuia sa intre la master si a zis ca vrea sa stea la ai lui si sa vina mai rar pe aici.pentru ca o sa aibe si mai multe de invatat.Eu nu era la facultate la zi...asa ca avea destul timp.
Intr-o zi m-a intrebat daca vreau sa merg cu el la ai lui. Pentru ca nu vrea sa pierdem legatura ..daca el o sa stea mai mult la Ai lui, la Galati. Vorbisem si cu mama mea si prin multe incercari a fost deacord. A fost greu cu servicul meu...insa am rezolvat.
Acum, adica de acum 1 an eu stau la viitori socri,pot sa ii numesc asa.
Am vizitat si galatiul. IMi place foarte mult. nu este asa mare ca si bucurestiul, dar m-am adaptat.Tocmai...m-am angajat ca vanzator comercial .Avea foarte mult de lucru.
Problema este urmatoarea...ca soacra nu ma inghite...si am observat ca de vreo 2 luni asa..nici iubitul meu, nu mai vorbeste asa mult cu mine.
Am auzit din intamplare ,o conversatie dintre soacra mea si o ruda din partea ei.Era o femeie mai tanara,insa a surpins cateva parti in care soacra ii spunea ca nu ma place deloc...ba ca nu fac curatenie deajuns...ma vedea ca si nora ei de acuma
Apoi ca nu sunt deschisa ...ca atunci cand vine cineva la ea in casa,eu nu ies sa stau de vorba. Insa eu nu am decat un frate mai mare,care este acum in germania.si in copilarie ei nu am avut nici un prieten sau sa am prietene sa vina la mine...cum probabil, fac fetele din ziua de azi. Recunosc sunt o fire mai inchisa, si ma simteam putin ciudata in casa socrilor...atunci cand el pleca la bucuresti, ptr master.
Pe parcurs...se ducea vorba de mine in familie...ca mierea...insa aia sarata...nu stiu cum sa spun exact.
Ma simteam foarte rau...spunea ca baiatu ei are 2 facultati si eu am numai liceul...si cum sa umble baiatu ei cu una care nu are nici carte si nici nu vorbeste...
Imi spunea si sa ii spal covorul...
Eu si mama soacra ne-am luat odata si la cearta...nu ii placea cum am asezat tacamurile la masa.iubitul meu mi-a zis sa stau linistita, ca ma iubeste si totul va fi bine, numai sa incerc si eu sa vorbesc si sa fiu mai calma.
Am incercat sa fiu...dar uneori ma scotea din minti, mama lui
De la un timp, ma simt foarte data la o parte.
Ieri a plecat cu parintii lui in Dobrogea ,si eu am ramas sa stau acasa, singura. sa am grija de casa si s am ma duc la munca.
Pot sa spun ca intr-un fel ma simt foarte prost,dar iubitul meu a zis ca se duce sa ii ajute cu niste treburi legate de pamant...cumparat teren. etc.
El mai are putin si incepe ultm an de master. Eu nu stiu pentru ce mai exist pentru el...imi spune ca nu o asculta pe mama lui, ca ma iubeste pe mine si vrea sa fim in continuare impreuna, insa cand e vorba de mama lui...si de poruncile mamei lui,imediat sare si o ascult.orice ar fi.
TAtal lui.macara dak imi spune"buna dimineata" in rest nu prea se baga. mai mult mama lui e cu gura pe mine si cu gura pe la rude sa le povestesca cand vine vorba de mine...eu chiar ma simt prost . nu pot sa aud tot, dar in mare parte...se uita urat la mine si ma respinge de a fi nora ei. cred ca ia virusat creierul si lui...ce sa fac???helppp!!!
Crinado99
Postat pe 6 Septembrie 2010 14:44
fa si tu o facultate. nu conteaza care!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 6 Septembrie 2010 14:48
nu am timp. am o groaza de munca...credeti0ma
Crinado99
Postat pe 6 Septembrie 2010 14:52
De la: kudika320034, la data 2010-09-06 14:52:06nu am timp. am o groaza de munca...credeti0ma


spune-i lu' soacra-ta ca n-ai timp de batut covoare. ai de invatat.
sa vezi de ce lapte si miere o sa ai parte!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 6 Septembrie 2010 14:55
am vorbit subiectul sa fac o facultate...cu iubitul meu. insa el a zis ca nu e nevoie sa ma iau dupa gura mamei.
sa ma duc sa muncesc pana termina el facultatea cu totul si daca e sa ne mutam impreuna. insa eu nu garantez. de 2 luni deja nu mai vrea sa faca dragoste cu mine. pleaca de acasa cu taicasu mai mereu,iar cand vine acasa ori doarme,iar eu stau in bucatrie cu soacra cand vin de la munca, si pregatesc cina sau altele...s-a indepartat foarte mult de mine. nu am mai auzit un "te iubesc" de muult. cand eram la bucuresti era totul asa de frumos. de ce sunt barbati astia asta? imi cer scuze, da nu am avut prieten pana acuma. el este primul. si nu stiu cum sa fac sa tin pe picioare o relatie....
Crinado99
Postat pe 6 Septembrie 2010 14:59
o facultate n-o faci pt nimeni..nici de gura soacrei, nici de-a iubitului...nu te supara ca te intreb...pe el cine il intretine pana termina facultatea?
miss_darine
Postat pe 6 Septembrie 2010 15:04
tu chiar vrei sa ti sa spuna totu'??
soacra-ta este o parvenita. a crescut in cine stie ce mahala si cand a dat de bani s-a transsformat intr-o doamna de societate.
banu' transforma omu'. acu' are pretentii. pretentii care au facut din fiul ei un domn, un domn de care nu orice fata se poate apropia.
prietenu' tau a fost inoculat cu gandirea lu' ma-sa si poti sa ai tu si cinci srevicii , sa bati trei covoare odata si sa faci si mancare in acelasi timp, tot una fara facultate esti. poate daca aveai o basculanta de bani , mai trecea cu vederea faptu' ca n-ai facultate.
da' asa, si saraca si fara cultura. asa ceva in acceptiunea ei nu are loc in familia ei. si va face orice sa te indeparteze.
asa ca ai de ales, tai in carne vie. ori te intorci la maica-ta, ori te apuci de facultate.
mai vrei?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 6 Septembrie 2010 15:09
pai parintii lui...si pana acuma tot ei l-au intretinut.bani care ii castig eu,nu ma lasa sa ii punem deoparte sau alceva. imi spune sa ii trimit mamei mele ca are nevoie.ma simt ranita...chiar nu stiu ce sa fac. am ramas ptr 2 sapt singura acasa. ma simt f urat.as vrea sa plec la mama mea inapoi, da nu pot sa plec fara sa ii anuntz, sa las casa goala...
cand i-am zis ca vreau sa plec acasa, era foarte tensionat si se ruga de mama lui pe ascuns sanu mai imi zica nimica, ca el ma vrea pe mine si mama lui refuza...si refuza. insa uneori se abtinea...
nu ma mai simt iubita...ma simt ca o servitoare in casa...in care stapanii abia imi vorbesc sau ma cearta si am vb pe la spate,iar iubitul meu, kre este un tip mai retras si mereu a fost mai dadacit de ai lui...tace si inghite uneori. eu nu stiu ce sa fac. nu vreau sa dau ochi in ochi cu rudele acestei familii, ptr k s-ar putea sa nu mai fiu cu iubitul meu ...si dupaia?!! sa ma vb nush cate...insa vad ca mai rau este. nu mai suport astazi ma sunat doar sa ma intrebe de pisioi pe care ii are si daca am inchis geamurile sa nu fie furtuna...alceva nimic! sa ma intrebe daca sunt bine...daca ma simt bine.
mie teama si sa o sun pe mama sa ii spun prin ce trec, pentru ca pe saraca mama am lasat-o singura...si m-am si certat cu ea cand am plecat....ma orbise iubirea. acum simt ca mi-as da mie numai reprosuri...myself
Crinado99
Postat pe 6 Septembrie 2010 15:12
asa fata..nu te duce sa faci ceva pt tine..stai si fii sclava lui...in fond si la urma urmei..multi barbati prefera ca femeile lor sa fie mai putin dezvoltate la mansarda si sa fac treburile gospodaresti!
size_back
Postat pe 6 Septembrie 2010 15:30
la ce dracu mai stai? nu te inteleg? nu esti maritata, nu aveti copii, esti pe banii tai.. ce te retine??
Shhh
Postat pe 6 Septembrie 2010 15:34
De la: Shhh, la data 2010-09-06 15:34:15la ce dracu mai stai? nu te inteleg? nu esti maritata, nu aveti copii, esti pe banii tai.. ce te retine??

are un junghi ce o retine!
size_back
Postat pe 6 Septembrie 2010 15:38
De la: kudika320034, la data 2010-09-06 14:44:22Sunt si eu noua pe acest forum. am citit cate ceva din ce se ascunde pe aici si mi s-au parut amuzante unele lucruri,insa am si eu o problema,care la unii poate fi de ras ,insa la mine e de plans.
Am locuit impreuna cu mama mea in Bucuresti. Acum 5 ani jumate,mama mea a bagat in gazda(chirie) un baiat care facea facultatea in Bucuresti si s-a intamplat sa nu aiba unde sa stea.pe atunci eu aveam 19 ani si el implinea 20.
Fiind in aceeasi curte, ne-am cunoscut,vorbeam...mama ii mai facea si de mancare.incet..incet.am devenit foarte apropiati. in weekend,kand era liber, mergeam si pe la film, plimbari prin parcuri,chiar si la cumparaturi dorea sa mearga cu mine.Mama il aprecia foarte mult.Timp de jumatate de an, am fost foarte buni prieteni.
Apoi a ales sa faca si a doua facultate.O Data pe luna se ducea la galati,la parintii lui. Statea cate 2 saptamani cam asa. Ei..si chiar dupa un an.am devenit iubiti. Am inceput sa fiu atat de atasata de el si el de mine, incat mama nu mai putea sa doarma in casa de galagia noastra...ne uitam pana seara tarziu la filme...plecam in parcuri,in cluburi. ne distram impreuna si ne povesteam orice. aveam momente cand eu eram suparata sau obosita,ca lucram si eu,ca confectionera..insa ma intelegea foarte bine.
Mama mea nu era suparata ca vorbeam cu el, ci era foarte bucuroasa.
Si am tinut-o tot asa pana cand trebuia sa intre la master si a zis ca vrea sa stea la ai lui si sa vina mai rar pe aici.pentru ca o sa aibe si mai multe de invatat.Eu nu era la facultate la zi...asa ca avea destul timp.
Intr-o zi m-a intrebat daca vreau sa merg cu el la ai lui. Pentru ca nu vrea sa pierdem legatura ..daca el o sa stea mai mult la Ai lui, la Galati. Vorbisem si cu mama mea si prin multe incercari a fost deacord. A fost greu cu servicul meu...insa am rezolvat.
Acum, adica de acum 1 an eu stau la viitori socri,pot sa ii numesc asa.
Am vizitat si galatiul. IMi place foarte mult. nu este asa mare ca si bucurestiul, dar m-am adaptat.Tocmai...m-am angajat ca vanzator comercial .Avea foarte mult de lucru.
Problema este urmatoarea...ca soacra nu ma inghite...si am observat ca de vreo 2 luni asa..nici iubitul meu, nu mai vorbeste asa mult cu mine.
Am auzit din intamplare ,o conversatie dintre soacra mea si o ruda din partea ei.Era o femeie mai tanara,insa a surpins cateva parti in care soacra ii spunea ca nu ma place deloc...ba ca nu fac curatenie deajuns...ma vedea ca si nora ei de acuma
Apoi ca nu sunt deschisa ...ca atunci cand vine cineva la ea in casa,eu nu ies sa stau de vorba. Insa eu nu am decat un frate mai mare,care este acum in germania.si in copilarie ei nu am avut nici un prieten sau sa am prietene sa vina la mine...cum probabil, fac fetele din ziua de azi. Recunosc sunt o fire mai inchisa, si ma simteam putin ciudata in casa socrilor...atunci cand el pleca la bucuresti, ptr master.
Pe parcurs...se ducea vorba de mine in familie...ca mierea...insa aia sarata...nu stiu cum sa spun exact.
Ma simteam foarte rau...spunea ca baiatu ei are 2 facultati si eu am numai liceul...si cum sa umble baiatu ei cu una care nu are nici carte si nici nu vorbeste...
Imi spunea si sa ii spal covorul...
Eu si mama soacra ne-am luat odata si la cearta...nu ii placea cum am asezat tacamurile la masa.iubitul meu mi-a zis sa stau linistita, ca ma iubeste si totul va fi bine, numai sa incerc si eu sa vorbesc si sa fiu mai calma.
Am incercat sa fiu...dar uneori ma scotea din minti, mama lui
De la un timp, ma simt foarte data la o parte.
Ieri a plecat cu parintii lui in Dobrogea ,si eu am ramas sa stau acasa, singura. sa am grija de casa si s am ma duc la munca.
Pot sa spun ca intr-un fel ma simt foarte prost,dar iubitul meu a zis ca se duce sa ii ajute cu niste treburi legate de pamant...cumparat teren. etc.
El mai are putin si incepe ultm an de master. Eu nu stiu pentru ce mai exist pentru el...imi spune ca nu o asculta pe mama lui, ca ma iubeste pe mine si vrea sa fim in continuare impreuna, insa cand e vorba de mama lui...si de poruncile mamei lui,imediat sare si o ascult.orice ar fi.
TAtal lui.macara dak imi spune"buna dimineata" in rest nu prea se baga. mai mult mama lui e cu gura pe mine si cu gura pe la rude sa le povestesca cand vine vorba de mine...eu chiar ma simt prost . nu pot sa aud tot, dar in mare parte...se uita urat la mine si ma respinge de a fi nora ei. cred ca ia virusat creierul si lui...ce sa fac???helppp!!!







... auzi ... dupa cite inteleg ai dat de o familie care vrea sa SUGA tot ce se poate si de unde poate ... inclusiv o papusha sexuala pentru ''baietelul'' lor nu ia deranjat prea tare ... din pacate nu prea poti recupera diferentzele ... de una singura ... chiar daca unii te incurajeaza in diverse feluri ... dar un lucru poti face sa te protejezi si pe tine si pe el ... fa un copil, pentru inceput, si baga-i pe paraziti de unde au iesit ... anunta-i candid ca fii-su devine ... TATA ...


marco918
Postat pe 6 Septembrie 2010 15:50
Bravo Marco ! Dupa ce e bagata in ditamai rahatul de familie , tu o inveti sa se afunde si mai rau !
Daca tine la propria persoana si individul o iubeste se va separa de familia lui de inpoiati si nu va mai sta dupa fundul unei soacre proaste si egoiste.

Postat pe 7 Septembrie 2010 08:00
De la: scorpio67, la data 2010-09-07 08:00:32Bravo Marco ! Dupa ce e bagata in ditamai rahatul de familie , tu o inveti sa se afunde si mai rau !
Daca tine la propria persoana si individul o iubeste se va separa de familia lui de inpoiati si nu va mai sta dupa fundul unei soacre proaste si egoiste.





... visezi prea mult ... daca si cu parca ... un copil nu e un rahat niciodata ... si poate. per total, nici familia respectiva ... au doar niste atitudini de oameni ajunsi la liman ... din pacate ... cu floricele de genul sugerat de tine si de altii nu ii va convinge niciodata ca merita sa ramina cu ei ...

marco918
Postat pe 7 Septembrie 2010 13:01
De la: marco918, la data 2010-09-07 13:01:01
De la: scorpio67, la data 2010-09-07 08:00:32Bravo Marco ! Dupa ce e bagata in ditamai rahatul de familie , tu o inveti sa se afunde si mai rau !
Daca tine la propria persoana si individul o iubeste se va separa de familia lui de inpoiati si nu va mai sta dupa fundul unei soacre proaste si egoiste.





... visezi prea mult ... daca si cu parca ... un copil nu e un rahat niciodata ... si poate. per total, nici familia respectiva ... au doar niste atitudini de oameni ajunsi la liman ... din pacate ... cu floricele de genul sugerat de tine si de altii nu ii va convinge niciodata ca merita sa ramina cu ei ...



Un copil e o minune , nu un rahat , nu asta am afirmat,Dar in situatia in care se afla n-ar fi o rezolvare ci o fortare a situatiei. Sa te faci acceptata de o familie care nu te doreste doar pentru ca vei aduce un mostenitor unuia dintre membri ei , nu cred ca e cea mai buna cale de ati negocia statul in cadrul familiei respective.Iar cand te mariti sau te insori cu cineva nu cred ca o faci cu tot neamul respectiv si nu vad atat de importatnta acceptarea lor.

Postat pe 7 Septembrie 2010 16:17
De la: scorpio67, la data 2010-09-07 16:17:46
De la: marco918, la data 2010-09-07 13:01:01
De la: scorpio67, la data 2010-09-07 08:00:32Bravo Marco ! Dupa ce e bagata in ditamai rahatul de familie , tu o inveti sa se afunde si mai rau !
Daca tine la propria persoana si individul o iubeste se va separa de familia lui de inpoiati si nu va mai sta dupa fundul unei soacre proaste si egoiste.





... visezi prea mult ... daca si cu parca ... un copil nu e un rahat niciodata ... si poate. per total, nici familia respectiva ... au doar niste atitudini de oameni ajunsi la liman ... din pacate ... cu floricele de genul sugerat de tine si de altii nu ii va convinge niciodata ca merita sa ramina cu ei ...



Un copil e o minune , nu un rahat , nu asta am afirmat,Dar in situatia in care se afla n-ar fi o rezolvare ci o fortare a situatiei. Sa te faci acceptata de o familie care nu te doreste doar pentru ca vei aduce un mostenitor unuia dintre membri ei , nu cred ca e cea mai buna cale de ati negocia statul in cadrul familiei respective.Iar cand te mariti sau te insori cu cineva nu cred ca o faci cu tot neamul respectiv si nu vad atat de importatnta acceptarea lor.









... si ce faci atunci ... sa spunem ca esti mai ''ghinionista'' ... astepti ca un alt fat-frumos sa apara ... ii crezi toate balivernele, corasonul e fericit, te cracanezi si pentru ala citiva ani pina isi termina bajetul casa si facultatea, te indopi de anitconceptionale si faci avorturi (sa nu cumva sa para ca il impingi de la spate si sa aiba bajetul motive sa fie continuu fericit) si apoi ... iti spune ca nu corespunzi (chiar el sau vreo ruda mai binevoitoare) ... din cauza a ... milioane de motive ... si uite asa ... ai facut pe ''doamna'' pe pielea ta ... sa fim seriosi ! ... povestile astea mergeau pina acum citiva ani ... cind telenovelele erau la inceput ... intre timp s-a ''observat'' ca putini fac ceea ce spun ...

... si sa fim realisti ... multi se ''decid'' cind li se spune ca vor fi tata ... pina atunci copilaresc alaturi dulcineea lor care e gratis si disponibila ... ce iti poti dori mai mult de atit ...


marco918
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:20
Imi pare rau Marco, dar creezi scenarii cel putin fantasmagorice !
Pe forum sunt un personaj si atat , dar in viata reala asemenea scenarii nu prea se aplica.
Obsesia ta fata de avorturi ma jigneste , nu mi se aplica .Ma chinui de 5-6 sa fac un copil asaca nu-mi mai pune in carca prostia aia crasa cu avortul .Si cu asta inchei orice comentariu despre copii , pentru mine e mult prea dureros. Tu in schimb poti sa creezi in continuare .

Postat pe 8 Septembrie 2010 07:48
De la: kudika320034, la data 2010-09-06 14:44:22Sunt si eu noua pe acest forum. am citit cate ceva din ce se ascunde pe aici si mi s-au parut amuzante unele lucruri,insa am si eu o problema,care la unii poate fi de ras ,insa la mine e de plans.
Am locuit impreuna cu mama mea in Bucuresti. Acum 5 ani jumate,mama mea a bagat in gazda(chirie) un baiat care facea facultatea in Bucuresti si s-a intamplat sa nu aiba unde sa stea.pe atunci eu aveam 19 ani si el implinea 20.
Fiind in aceeasi curte, ne-am cunoscut,vorbeam...mama ii mai facea si de mancare.incet..incet.am devenit foarte apropiati. in weekend,kand era liber, mergeam si pe la film, plimbari prin parcuri,chiar si la cumparaturi dorea sa mearga cu mine.Mama il aprecia foarte mult.Timp de jumatate de an, am fost foarte buni prieteni.
Apoi a ales sa faca si a doua facultate.O Data pe luna se ducea la galati,la parintii lui. Statea cate 2 saptamani cam asa. Ei..si chiar dupa un an.am devenit iubiti. Am inceput sa fiu atat de atasata de el si el de mine, incat mama nu mai putea sa doarma in casa de galagia noastra...ne uitam pana seara tarziu la filme...plecam in parcuri,in cluburi. ne distram impreuna si ne povesteam orice. aveam momente cand eu eram suparata sau obosita,ca lucram si eu,ca confectionera..insa ma intelegea foarte bine.
Mama mea nu era suparata ca vorbeam cu el, ci era foarte bucuroasa.
Si am tinut-o tot asa pana cand trebuia sa intre la master si a zis ca vrea sa stea la ai lui si sa vina mai rar pe aici.pentru ca o sa aibe si mai multe de invatat.Eu nu era la facultate la zi...asa ca avea destul timp.
Intr-o zi m-a intrebat daca vreau sa merg cu el la ai lui. Pentru ca nu vrea sa pierdem legatura ..daca el o sa stea mai mult la Ai lui, la Galati. Vorbisem si cu mama mea si prin multe incercari a fost deacord. A fost greu cu servicul meu...insa am rezolvat.
Acum, adica de acum 1 an eu stau la viitori socri,pot sa ii numesc asa.
Am vizitat si galatiul. IMi place foarte mult. nu este asa mare ca si bucurestiul, dar m-am adaptat.Tocmai...m-am angajat ca vanzator comercial .Avea foarte mult de lucru.
Problema este urmatoarea...ca soacra nu ma inghite...si am observat ca de vreo 2 luni asa..nici iubitul meu, nu mai vorbeste asa mult cu mine.
Am auzit din intamplare ,o conversatie dintre soacra mea si o ruda din partea ei.Era o femeie mai tanara,insa a surpins cateva parti in care soacra ii spunea ca nu ma place deloc...ba ca nu fac curatenie deajuns...ma vedea ca si nora ei de acuma
Apoi ca nu sunt deschisa ...ca atunci cand vine cineva la ea in casa,eu nu ies sa stau de vorba. Insa eu nu am decat un frate mai mare,care este acum in germania.si in copilarie ei nu am avut nici un prieten sau sa am prietene sa vina la mine...cum probabil, fac fetele din ziua de azi. Recunosc sunt o fire mai inchisa, si ma simteam putin ciudata in casa socrilor...atunci cand el pleca la bucuresti, ptr master.
Pe parcurs...se ducea vorba de mine in familie...ca mierea...insa aia sarata...nu stiu cum sa spun exact.
Ma simteam foarte rau...spunea ca baiatu ei are 2 facultati si eu am numai liceul...si cum sa umble baiatu ei cu una care nu are nici carte si nici nu vorbeste...
Imi spunea si sa ii spal covorul...
Eu si mama soacra ne-am luat odata si la cearta...nu ii placea cum am asezat tacamurile la masa.iubitul meu mi-a zis sa stau linistita, ca ma iubeste si totul va fi bine, numai sa incerc si eu sa vorbesc si sa fiu mai calma.
Am incercat sa fiu...dar uneori ma scotea din minti, mama lui
De la un timp, ma simt foarte data la o parte.
Ieri a plecat cu parintii lui in Dobrogea ,si eu am ramas sa stau acasa, singura. sa am grija de casa si s am ma duc la munca.
Pot sa spun ca intr-un fel ma simt foarte prost,dar iubitul meu a zis ca se duce sa ii ajute cu niste treburi legate de pamant...cumparat teren. etc.
El mai are putin si incepe ultm an de master. Eu nu stiu pentru ce mai exist pentru el...imi spune ca nu o asculta pe mama lui, ca ma iubeste pe mine si vrea sa fim in continuare impreuna, insa cand e vorba de mama lui...si de poruncile mamei lui,imediat sare si o ascult.orice ar fi.
TAtal lui.macara dak imi spune"buna dimineata" in rest nu prea se baga. mai mult mama lui e cu gura pe mine si cu gura pe la rude sa le povestesca cand vine vorba de mine...eu chiar ma simt prost . nu pot sa aud tot, dar in mare parte...se uita urat la mine si ma respinge de a fi nora ei. cred ca ia virusat creierul si lui...ce sa fac???helppp!!!



Nu stiu daca te va ajuta cu ceva ceea ce-ti voi spune eu, insa trec printr-o poveste aproximativ identica cu a ta, insa putin mai complicata.Vreau doar sa-ti spun ca absolvirea unei facultati nu te va ajuta cu nimic daca iubitul tau prieten este inca legat cu cordonul ombilical de mamica lui..Facultatea1, facultatea nr.2, master-ul ...bla bla bla..cate am mai auzit..o sa vina casa, masa, masina...si cand o sa le aveti pe toate tot cu mama soacra o sa va confruntati.Atata timp cat acritura nu te accepta, si nu cred ca o va face vreodata , nu va va fi bine. Eu am luptat 13 ani cu asa zisa lui mama, pentru ca nu o pot numi mama, mamele isi iubesc copiii si nu le provoaca suferinte...si uite ca dupa 13 ani am ajuns la despartire.
Miky06
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:03
Draga mea, Miky06. daca doresti poti sa imi spui si intamplarea ta...chiar mi-ar parea bine.
Eu astazi am liber si cred ca o sa ies putin in oras.
Pana acuma ieseam cu iubitul meu,dar daca el a vrut sa ma lase singura acasa,o sa ma duc singura.
Am vorbit cu mama mea si i-am spus situatia mea si a zis ca vrea sa vina sa vada ce fac si sa isi cunosca si ea viitori "cuscri"
Am acceptat imediat sa vina pentru ca asa poate se repara lucrurile.
L-am sunat pe iubitul meu sa vad ce face,chiar in dimineata asta, si mi-a zis ca vine acasa pana vineri, pentru ca pana atuncea rezolva treaba.
Crinado99
Postat pe 8 Septembrie 2010 13:44
Nu stiu daca sunt in masura sa-ti dau un sfat dat fiind ca sunt mai mica decat tine, dar incerc. Poti lua sau nu in consideratie ceea ce iti spun.
Eu cred ca tu ar trebui sa fii mai deschisa, sa incerci sa vorebsti cu ea, sa ii ceri sfaturi in privinta anumitor lucruri, asa se simte si ea intr-un oarecare fel o a doua mama pentru tine. De exemplu: cere-i reteta unei prajituri care-i place mult iubitului tau si spune-i sa stea langa tine sa-ti dea indicatii, caci vrei sa-ti iasa bine, se va simti bagata in seama. Sau cand iesi in oras, la shopping, intreab-o daca-i trebuie ceva... Adu-i o floare cate-odata, incearca sa te implici in cat mai multe activitati ce o implica pe ea. Va vedea ca-ti dai interesu' si poate isi va schimba opinia.
Multa bafta in continuare!!
lusha_ubitik
Postat pe 8 Septembrie 2010 18:19
De ce nu pleci acasa??? daca te iubeste va veni dupa tine si veti sta linistiti la parintii tai nu la ai lui
arpydia
Postat pe 8 Septembrie 2010 19:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stie cineva,ce gandesc si ce vor barbatii,atunci cand sunt intr-o relatie? 21 De la: just_laura 8 Aprilie 2009 14:15
cum sa il uit? ajutati`ma va rog 13 De la: brunettalore_yahoo_com 27 Mai 2009 17:38
Un alt sfat.. de la prieteni... 22 De la: kudika319806 5 Septembrie 2010 17:31
Surpriza ajutor! 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:45
indragostita de un alt barbat 173 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:47