Setari Cookie-uri

Varsator si taur

Desi nu sunt dependent de horoscop sunt curios ce credeti despre combinatia el varsator si ea taur. Si ce caracteristici au cei care apartin acestor zodii? Multumesc anticipat.

Postat pe 31 Iulie 2008 00:34
EA semn de Aer.
El semn de pamant.
Ciudata combinatie, sa stii.
mega
Postat pe 31 Iulie 2008 23:16
Dar sa stii, ca, sexual stau destul de bine...
Eu sunt Varsator, iar sotul este Taur.
mega
Postat pe 31 Iulie 2008 23:17
Draga Alex daca tot exista sectiunea Horoscop mi se pare firesc sa pot pune intrebari pe aceasta tema. Daca ne folosim numai de google jumatate din subiectele de pe site nu si-ar mai avea rostul.

Postat pe 4 August 2008 20:29
Din cate stiu eu, din punct de vedere sexual stau foaaarte bine cei doi.Si atat !
Taurul e prea romantic si prea visator pentru varsator, iar varsatorul este prea pragmatic si concret pentru taur.Iar varsatorul are nevoie de un om cu picioarele adnc infipte in pamant care sa-l conduca, nu ca el n-ar fi in stare,dar asa ii place lui...sa mai fie si condus.
De cele mai multe ori din combinatia asta cel ranit iese Taurasul.
Take care!
Ally
:-D

P.S :Or fi existand site-urile cu horoscp de toate natiile, dar acolo sunt doar generalitati.Aici sunt impartasite experientele personale !
Zahira83
Postat pe 5 August 2008 13:01
Am facut cateva greseli de ortografie....offf graba asta !

Scuzati !
Zahira83
Postat pe 5 August 2008 13:03
eu sunt varsator,el taur ce parere aveti?
deiutza_20
Postat pe 14 August 2008 22:37
O relatie destul de buna,pt. visatorul Varsator... stabilitatea taurului este buna.... si sexual stau bine cei doi.
Si eu sunt tot Varsator, iar El este TAUR...
mega
Postat pe 16 August 2008 22:44
multumesc mega
intr-adevar din punct de vedere sexual stam ff bine...
deiutza_20
Postat pe 17 August 2008 11:09
O relatie intre un Varsator si un Taur este de la bun inceput sub auspicii favorabile, ambii nativi avand idealuri si moduri de gandire apropiate. Fiecare va avea multe de invatat de la celalalt, atat in ce priveste relatiile umane cotidiene, cat si in legatura cu sexul. Aceasta combinatie de zodii este una in care relatiile, fie ele pe termen lung sau scurt, vor fi pline de satisfactii. Este foarte posibil sa se indragosteasca rapid, aproape fara sa isi dea seama. Taurii sunt seriosi si senzuali, iar o relatie intre ei si Varsatori se va transforma cu usurinta intr-o prietenie foarte solida si care va dura mult timp dupa ce atractia sexuala a incetat, in cazul in care se va intampla. O relatie pe termen lung se va concretiza aproape sigur intr-o casnicie.

iar in pat..Taurul, sentimental si suprasexual, gãseste derutantã conceptia delãsãtoare a vãrsãtorului cu privire la sex. Taurul doreste nu numai un prieten, ci si un partener de viatã. Vãrsãtorul dimpotrivã doreste a-si transforma partenerul în campion. Vãrsãtorul îsi gãseste multe activitãti în afara casei, ceea ce repugnã taurului. Se nasc multe conflicte de caracter.
dydy88
Postat pe 17 August 2008 14:40
mutulmesc dydy ptr parerea ta ..si da intr-adevar pana acum au existat cateva conflicte de caracter..nu foarte multe in aproape 2 ani...ms
deiutza_20
Postat pe 19 August 2008 00:11
ei,pe naiba...si eu sunt varsator -el taur cu 5 ani mai mic si nu am mai facut sex de 4 ani !!! niste pampalai toti taurii..si afemeiati...puah!!!!
kudika103659
Postat pe 17 Aprilie 2012 22:54
as avea si eu ceva de adaugat la subiectu asta, taur + varsator, da intradevar pe plan sexual stau foarte bine, dar cind vine vorba ca femeia varsator sa stea acasa, ceea ce e imposibil, se nasc conflictele. Am avut si eu o relatie de aproape 3 ani cu un taur si eu sunt tot varsator, acum suntem despartiti de mai bine de un an si jumatate si credeti-ma legatura sufleteasca care sa legat mai persista, chiar daca el pot sa spun ca si-a aranjat deja viata. O combinatie frumoasa, o combinatie fatala pentru varsator pentru ca de obicei taurii sunt mai materialisti dat fiind faptul ca sunt legati de pamint. Aceste doua semne se impaca si ajung sa se casatoreasca daca stiu sa-si inlature partile negative ale caracterelor, si daca taurii invata sa nu domine atit de mult varsatoru
titty
Postat pe 3 Mai 2012 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
karissa 2 De la: ilyberci 11 Mai 2011 00:14
eu gemeni, el berbec. 23 De la: kudika183384 19 Noiembrie 2010 18:08
Horoscop 39 De la: mika_i 4 Iunie 2009 01:08
sorina.marilena@yahoo.com 1 De la: kudika053783 23 Iulie 2009 14:07
sagetator ( ea )& fecioara ( el ) 6 De la: Ele_ely 23 Octombrie 2009 13:33