Setari Cookie-uri

Eu leoaica, el rac :)

Salut lume! Eu sunt leoaica... iubareata, pupacioasa ... el, rac ... adorabil pt mine, si totusi ...uneori de neinteles ... dupa parerea voastra, cat de mult se potrivesc zodiile ?
Lioness
Postat pe 31 Iulie 2008 12:16
imi pare rau ca tre sa-ti spun...eu leoaica ...el rac dupa 7 ani de locuit impreuna ...in care totul a fost aproapr perfect...in prag de nunta m-a lasat pt alta...trage concluziile singura

Postat pe 2 August 2008 00:45
Auci ! pai sunt in aceeasi situatie... El rac eu leu.... eu pupacioasa..el adorabil..totul perfect..! acum ce este de facut?sa ast 7 ani pt a ma lasa in fata altarului ?? lasa ca poate unii raci s au pocait sau s au "convertit " in ...scorpioni ! dumnezeu cu mila

Postat pe 6 August 2008 00:30
... e adevarat ca racii sunt uneori imprevizibili... insa la ce dragalasi sunt... mi e greu s ami inchipui ca au asa suflet "crud" ... par exact opusul... un lucru e cert: au un dar de a debusola lumea ...
Lioness
Postat pe 6 August 2008 14:59
Auci la mine!Eu leoaica,el rac .EU puternica ,luptatoare -el,lasa-ma ca sa te las.DE 13 ani duc casnicia,mai mult pe spatele meu.Toate deciziile importante si responsabilitatile imi apartin.SI ca sa vedeti cat de buna a fost soarta cu mine,va declar ca si cei doi copii ai mei sint tot raci.Deci multa bafta!
agadana2
Postat pe 6 August 2008 15:39
totusi femeile sunt diferite fata de barbatii din aceasi zodie. cu toate astea am toate trasaturile racului, mai ales aceea de a lasa deciziile importante pe spinarea altuia. noroc ca am ascendentul in leu si ma "cearta"..ca nu-i bine ce fac
juliakiara
Postat pe 7 August 2008 10:51
foarte interesant... dar oare invers ce se intampla? eu rac, el leu... va trebui sa ia el toate deciziile toata viata???? si am ceva viata de trait, parerea mea
andreaa
Postat pe 8 August 2008 10:45
hmm... ce e drept, interesanta combinatie... eu zic ca daca fiecare stie ce vrea de la viata, si stie si sa lase de la el, atunci cand e nevoie... treaba merge ca unsa ! daca nu... ...
Lioness
Postat pe 10 August 2008 00:24
eu iti doresc sa traiti fericiti....2000 de ani,daca crezi ca-i posibil.Am si eu o intrebare:femeie- leu,barbat-fecioara/Ce ziceti?
nu stiu ce sa cred...Rog opinii si experiente.Merci anticipe!
numai
Postat pe 10 August 2008 05:07
Femeie leu , barbat fecioara in pat se potrivesc de minune dar in viata fecioarei ai place sa ia deciziile si s-ar putea sa iasa cu scantei , leul fiind foarte hotarat ca i se cuvine lui de drept puterea de decizie .Am avut 2 iubiri ..fecioare si au fost super amandoi , ceva karmic ..i-am iubit enorm dar m-au parasit pentru altele ,mai exact pentru cele care au deja o viata stabila financiar -social ..eu eram la scoala pe atunci .Acum ca am si eu un statut ..nu stiu cum ar fi , poate mai incerc o data cu o fecioara , dar imi plac racii pentru ca sunt romantici si tandri .Sa ma contraziceti daca gresesc .
Maria2009
Postat pe 10 August 2008 08:20
ce sa zic .............eu berbec el rac .........aoleu.cum spunea cineva nu am nicio o treaba sunt familisti convinsi iubareti cind vor ei cu pretentii dar cind e vb de decizii..........face exact cum ii spune zodia doi pasi in spate ca racul .eu am 12 ani de cind cunosc racul si avem zece de casnicie nu mi-a fost usor dar nici imposibil....si cit mai eeeeeeeeeeeee...........
ramona_balanescu
Postat pe 10 August 2008 09:03
Iubitul meu este leu iar eu tot leu suntem amandoi orgoliosi si fiecare dintre noi vrem s-a conducem , pt ca noi sa ne intelegem incontinuare bine mai tre sa lasam fiecare de la noi si totul este ,numai ca leoaicele sunt foarte geloase si asta nu este bine de loc. App de subiect am o prietena ea leu el rac si se inteleg foarte bine
ancutza_cocutza
Postat pe 10 August 2008 09:56
...femeie leu, barbat fecioara... aparent, e ok... leoaica e energica, si trebuie sustinuta de fecioara... la randul ei, ii va oferi totul daca acesta este alesul inimii sale... sooo far, soooo goood !
Lioness
Postat pe 10 August 2008 11:16
...citeam, ea-berbec, el-rac... wow ... deci chiar , wow... pt ca din cate stiu eu, cele doua zodii nu se pot suferi... nu prea au chestii in comun... se accepta pana la un punct : evident, "deciziile".. aici nu prea e roz treaba...
... racii sunt familisti, leul, idem... numai ca , uneori parca racul e nemultumit de ceva anume... ce sa fie 'acel ceva'???
Lioness
Postat pe 10 August 2008 11:23
Nu te mai gandi atata la zodii. Daca il iubesti si te iubeste totul e posibil. Conteaza ce simti tu. Dar daca ai retineri si crezi ca nu va potriviti nu merge prea departe. Pune in balanta.
luy_m
Postat pe 10 August 2008 11:24
el rac, eu varsator. de unde atata tandrete la rac?????eu nu am vazut asa ceva! punct ochit, punct lovit si...atat. dar orgoliosi de nu se poate si incapatanati la fel. ce vor ei aia fac si nimic mai mult.
lili_r
Postat pe 10 August 2008 12:08
De la: lili08, la data 2008-08-10 12:08:54el rac, eu varsator. de unde atata tandrete la rac?????eu nu am vazut asa ceva! punct ochit, punct lovit si...atat. dar orgoliosi de nu se poate si incapatanati la fel. ce vor ei aia fac si nimic mai mult.
Racii sant tandri dar numai in pat,in intimitate ei nu se afiseaza in public pt. ca nu li se pare normal sa stie toti ce fac cand se simt bineeeee.
agadana2
Postat pe 10 August 2008 13:00
De la: lili08, la data 2008-08-10 12:08:54el rac, eu varsator. de unde atata tandrete la rac?????eu nu am vazut asa ceva! punct ochit, punct lovit si...atat. dar orgoliosi de nu se poate si incapatanati la fel. ce vor ei aia fac si nimic mai mult.
Racii sant tandri dar numai in pat,in intimitate ei nu se afiseaza in public pt. ca nu li se pare normal sa stie toti ce fac cand se simt bineeeee.
agadana2
Postat pe 10 August 2008 13:00
sotia leoaica,eu rac 23 ani impreuna,2 copii,o nepoata.trageti concluzii
sorstu
Postat pe 10 August 2008 13:52
lili08: el rac, eu varsator. de unde atata tandrete la rac?????eu nu am vazut asa ceva! punct ochit, punct lovit si...atat. dar orgoliosi de nu se poate si incapatanati la fel. ce vor ei aia fac si nimic mai mult.


lasa tandretea racului, ca bietul rac trece peste multe(am exemplu clar in familie, adica familia este inca reunita pt ca racul s-a chinuit, zbatut, etc) de unde tandretea varsatorului???am intalnit un batbat varsator, nu am vazut atat egoism, atata dorinta de a fi pe primul loc, orgoliu prostesc, incapatanare cand nu trebuie, se aprinde ca un foc de paie si se stinge la fel de repede dar nu ar da dreptate...

eu sunt pesti, el este berbec...
mirelacm
Postat pe 10 August 2008 14:15
Cunosc un varsator si e intocmai cum ai spus tu Mirelacm , orgoliu , contraziceri aiurea fara sa stie daca e asa sau nu ,si de arta amorului nu au auzit inca , sunt brutali atat in fapte (ma refer la atingeri )cat si verbal .Poate e valabil doar la barbatii varsator spun asta pentru ca nu am cunoscut nici o femeie varsator sa imi dau o parere si oricum , ar fi una dint-un milion deci parerile noastre aici oricum sunt impartiale.
Maria2009
Postat pe 10 August 2008 17:09
De la: agadana2, la data 2008-08-10 13:00:44
De la: lili08, la data 2008-08-10 12:08:54el rac, eu varsator. de unde atata tandrete la rac?????eu nu am vazut asa ceva! punct ochit, punct lovit si...atat. dar orgoliosi de nu se poate si incapatanati la fel. ce vor ei aia fac si nimic mai mult.
Racii sant tandri dar numai in pat,in intimitate ei nu se afiseaza in public pt. ca nu li se pare normal sa stie toti ce fac cand se simt bineeeee.

.........
tot la asta m-am referit si eu. nici mie nu imi place in public, are timp acasa cat vrea, dar el e tocmai invers, in lume mai intinde o mana, mai un picior sa vada lumea ca e afectuos si ca ne iubim... si acasa e stana de piatra. ba mai mult, uneori se mai si retrage sa nu cumva sa il mananc
lili_r
Postat pe 10 August 2008 18:50
pt.Maria 2009>ma bucur caimi dai dreptate,cat despre tandrete,ti s-a intamplat vreodata sa ai o surpriza de tandrete sa nu crezi ca este aceea valoare mare pentru tine?
numai
Postat pe 10 August 2008 20:42
pt.lionnes:E greu sa-ti dai seama daca pentru oleoaica esti alesul inimmi sale..
numai
Postat pe 10 August 2008 20:46
... eu stiu ca leoaicele ofera absolut tot... atunci cand simt ca au si pt ce anume sa lupte... ... presupun ca partenerul observa asta... sau lumea leului, se destrama fara afectiune si iubire... sunt vesnic in cautare... pt ca le place dragostea... eh, ca racii nu arata afectiune in public, e clar, ca lumina zilei (exceptie, o replica anterioara) ... dar uneori pot uimi la cat de sinceri,dezinhibati si afectuosi pot fi in dormitor...
... citeam despre barbati varsatori... nu am intalnit... in schimb, am observat ca fetele varsator , au un caracter destul de puternic... (probabil si barbatii din ac. zodie), insa nu intotdeauna... la modul cel mai constructiv !... stiu doar ca orgoliul, mandria si uneori incapatanarea fara sens, le chinuie existenta...
Lioness
Postat pe 10 August 2008 22:24
parerea mea e ca leul cu racul nu se potrivesc deloc, strict din punct de vedere al zodiilor, fara sa am un exemplu concret. sunt totusi zodii de foc (leu) si apa (rac). pasiune versus liniste, calm. eu sunt taur si prietenul meu e rac. suntem de 9 ani impreuna. ne potrivim sentimental, dar convietuirea e cu nabadai. barbatul rac (sau racul meu, cel putin) este un barbat foarte sensibil, foarte afectuos, foarte loial, cu tendinte de gelozie si posesivitate. pe mine ma sufoca uneori, chiar si dupa atata timp. are tendinta de a da inapoi, de a nu accepta lucruri noi, de a-l lua pe "nu" in brate. il deranjeaza foarte mult cand ridic tonul, de parca l-as fi jignit. sunt de acord cu agadana2 cand spune ca sunt tandri doar in intimitate. asa este, in public nu isi exprima afectiunea, este retras si linistit. acasa e cu totul altfel. lili08, nu stiu peste ce rac ai dat tu, dar... daca un rac indragostit se comporta cu totul altfel decat unul care nu e indragostit.
valyarian
Postat pe 11 August 2008 10:50
pai pana la urma cred ca difera si de la om la om, chit ca e aceeasi zodie...isi pun prea multe lucruri amprenta pe caracter pt a fi toti la fel, cu siguranta varietatea nu deranjeaza din contra
mirelacm
Postat pe 11 August 2008 16:17
valyarian, sunt si eu surprinsa de ceea ce scrie in zodiacul lor, al meu este total diferit, din pacate.
ai spus bine ca il iau pe "nu" in brate, iar acest "da" e o minune cand il auzi de la ei.
si mai adaug si eu faptul ca nu cunosc sensul cuvantului "iertare", pentru ei nu exista asa ceva, sau, daca exista, cu siguranta, l-au scos definitiv din vocabularul lor...
dau inapoi, ca racul, in permanenta, in orice initiativa pe care o iei. la comunicare, nu mai vorbesc, e un dezastru...e cumplit... :(
poate nu sunt toti asa... e adevarat, mai tre' sa facem departajare si dupa ziua si ora nasterii, poate aici e pb!
lili_r
Postat pe 12 August 2008 00:06
Racii stau intr-o relatie atata timp cat le merge lor bine,la prima problema dispar.Sunt veºnic legati prin cordon ombilical de mama lor,si intodeauna e mai importanta decat omul de langa ei.Am stat cu un rac 4 ani si am sperat ca e pentru totdeauna pana in ziua in care a crezut de cuviinta sa se mute inapoi acasa pentru ca-i mergea mai bine acolo din punct de vedere financiar.prietena mea a divortat dupa 10 ani de un rac,iar alta dupa 6 ani,motivul fiind ca el aduce mai multi bani decat ea. Sunt materialisti si nu tin cont de sentimentele celorlalti.
iulianactin30
Postat pe 12 August 2008 10:29
...da, marea problema e comunicarea... si da, sunt materialisti... dar mai e si problema "incapatanare"... e terifiant gandul ca stau cuc ineva atata timp cat lor (racilor) le este bine.. sa fie chiar atat de egoisti? eu inclin inspre un da... sincer... ce parere aveti? asa s toti?
Lioness
Postat pe 12 August 2008 15:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia SAGETATOR barbatul GEMENI 29 De la: Indiana_Jones 20 Septembrie 2011 18:34
Cum recuceresti un BERBEC ? 124 De la: kudika358018 30 Decembrie 2015 05:10
Oare e va intoarce la mine ? 43 De la: kudika338293 10 Decembrie 2010 09:45
buna tuturor 18 De la: razz 6 Iunie 2009 01:02
eu taur el scorpion??? 23 De la: ddanutzza 18 Aprilie 2013 00:58