Setari Cookie-uri

prietenii pe net?

Un singur prieten mi-am facut pe net. De obicei am o parere foarte proasta de cei care stau ascunsi in spatele unui id si pot sa isi ia orice infatisare doresc ei.

Postat pe 6 Februarie 2009 00:20
vreti sa faceti o surpriza placuta cuiva drag?vreti o felicitare personalizata de valenine's day?sau sa daruiti un videoclip format din pozele voastre si melodia voastra preferata?nimic mai simplu.cautati-ma si nu veti regreta.
gabriela_35ct
Postat pe 6 Februarie 2009 01:33
daca te intelegi cu pers resp si va simtiti bine impreuna, why not???:D
morticia_adams
Postat pe 6 Februarie 2009 17:25
De la: joana_rise, la data 2009-02-06 17:25:37daca te intelegi cu pers resp si va simtiti bine impreuna, why not???:D


Vrei sa devii prietena mea virtuala?
G_Bogdan
Postat pe 6 Februarie 2009 17:33
pot sa raspund si eu????
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 17:55
sure, anytime
morticia_adams
Postat pe 7 Februarie 2009 00:59
De fapt, care e diferenta intre a cunoaste pe cineva pe net si a cunoaste pe cineva la o petrecere (lasand la o parte aspectul fizic)?
De fiecare data cand cunosti pe cineva e o chestiune de loterie, in sensul ca in spatele unei fatade atragatoare se poate ascunde o cladire cu bulina rosie. Poate pe net, in spatele unui avatar ce nu spune nimic, suntem mai dezinvolti si mai naturali sau poate jucam un rol pe care in viata reala nu ne permitem sau nu avem curajul sa ni-l asumam.
Iradiatu_
Postat pe 7 Februarie 2009 08:29
De la: joana_rise, la data 2009-02-07 00:59:40sure, anytime

on topic...
in viata reala ca si in viata virtual dai si peste...tot felul de ciuadati care raman la stadiul de cunostiinte,dar ,poti gasi de altfel si prieteni adevarati.
important e sa vrei sa cunosti oamenii respectivi dincolo de spatiul virtual si sa faci bine diferenta intre realitate si persoana din spatele unui nick.



cateodata viata e o "j a v r a " si trebuie sa te comporti la fel...
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Februarie 2009 10:20
eu mi-am cunoscut prietenul cel mai bun pe net...din greseala...el credea k sunt altcineva...dar dupa ce am vb putin ne-am dat seama ce bine ne intelegem si asa am devenit prieteni la catarama dupa ceva timp...in care vb ore in sir pe mess ba chiar si la telefon...eu am ajuns la bucuresti cu treaba,el fiind de acolo si trebuia sa pierd cateva ore degeaba...asa ca l-am sunat sa ne vedem...a venit repede unde eram...ne-am asezat la o cafenea si am stat si am vb vreo 3 h...dar parca nu mai era asa de interesant ca atunci cand vb pe net. A fost ok...dupa ceva timp insa...el s-a indragostit de mine,eu aveam o relatie stabila...urma sa ma casatoresc...asa k am fost nevoita sa ii spun k nu mai are sens sa mai vb...mi-a parut rau...dar asa era cel mai bine
mira_mira
Postat pe 7 Februarie 2009 11:03
da, Iradiatu a facut o comparatie f adevarata.
Care e diferenta? daca te cun pe net sau la o petrecere ceva? ... daca va intelegeti si aveti puncte comune...dc sa nu incercati s va cunoasteti mai bine:P
morticia_adams
Postat pe 7 Februarie 2009 14:16
eu mi-am facut prieteni pe net..si fete si baieti...cu care m-am intalnit si in realitate si nu regret nimic.s-au dovedit a fi ff buni prieteni ..deci merita...Acum..trebuie sa si stii sa-i alegi.
HaveAniceDay
Postat pe 16 Februarie 2009 12:41
Sincer chestia asta cu prietenia pe net e putin cam ciudata.Am o prietena care a cunoscut pe net un tip,iar acum a plecat la el in Spania si totul e bine si frumos intre ei.Dar o alta amica de-a mea a avut multe de indurat dupa ce a cunoscut pe net un baiat:au vorbit mult timp si s-au hotarat sa se intalneasca....intalnirea a fost dubiasaa,tipul era un ciudat si nu se stie de unde a afacut rost de nr ei de tel si o suna in fiecare zi spunanadu-i ca daca refuza sa se mai intalneasca cu el o va duca la produs cand ii e lumea mai draga.ACestea pareau doar niste simple amenintari.........pana cand intr-o zi s-a trezit in sectia de politie dand declaratie:"acest barbat m-a violat!!!"Asa ca...mare grija cu aceste intalnirii pe net nu se stie niciodata peste ce cidat poti sa dai....
yanoskhavaya
Postat pe 19 Februarie 2009 23:33
De la: yanoskhavaya, la data 2009-02-19 23:33:25Sincer chestia asta cu prietenia pe net e putin cam ciudata.Am o prietena care a cunoscut pe net un tip,iar acum a plecat la el in Spania si totul e bine si frumos intre ei.Dar o alta amica de-a mea a avut multe de indurat dupa ce a cunoscut pe net un baiat:au vorbit mult timp si s-au hotarat sa se intalneasca....intalnirea a fost dubiasaa,tipul era un ciudat si nu se stie de unde a afacut rost de nr ei de tel si o suna in fiecare zi spunanadu-i ca daca refuza sa se mai intalneasca cu el o va duca la produs cand ii e lumea mai draga.ACestea pareau doar niste simple amenintari.........pana cand intr-o zi s-a trezit in sectia de politie dand declaratie:"acest barbat m-a violat!!!"Asa ca...mare grija cu aceste intalnirii pe net nu se stie niciodata peste ce cidat poti sa dai....


Wow...deci am ramas shocata , saraca , e o intamplare groaznica ce-i drept, oribila, nu am cuvinte, astia nu sunt oameni sunt bestii..:((!
Ca sa fiu totusi on topic ...grija mare! '' Putini oameni ne pot face bine , rau ne pot face toti''....asa ca va doresc sa intalniti prima categorie :*!
Numai bine !
__LL__
Postat pe 20 Februarie 2009 00:52
depinde, poate da poate nu
smigal
Postat pe 4 Martie 2009 10:46
Buna...personal mi se pare o tampenie sa iti faci prieteni pe net....nu zic ca e imposibil... dar comunicarea de-o parte si de alta a unui monitor mi se pare total impersonala...plus ca poti disimula extrem de usor si iti poti ascunde (poate chiar pierde in timp) adevarata personalitate. Pentru mine una, comunicarea "face to face" plus body language-ul sunt mult mai interesante si UMANE pana la urma....nu am incredere in persoanele care se ascund in spatele unui nickname sau in spatele unor profile de cele mai multe ori fictive....insa nu contest faptul ca pot exista si exceptii...
black_cherry
Postat pe 4 Martie 2009 14:30
Nu cred ca e posibil...eu imi fac greu prieteni reali....daramite virtuali....
Acum depinde ce intelege fiecare prin "prieten" si ce asteapta de la personajul respectiv...eu intru pe site-uri de socializare de plictiseala, mai citesc una, alta....dar prefer oricand o discutie face to face la o bere...reala.
ocs
Postat pe 4 Martie 2009 15:15
Este o ruleta ruseasca, dacanu risti nu castigi, poti avea surpriza sa intalnesti oameni cu adevarat deosebiti! Succes !
__LL__
Postat pe 4 Martie 2009 15:54
eu mi-am cunoscut logodnicul pe net si nu regret nici o clipa insa unele gesturi le poti observa only face2face sfatul meu ar fi sa ai mare grija cum iti alegi prietenii pentru ca nu toata lumea are intentii bune in ceea ce priveste legatul unei prietenii pe net
alexa20mitzi
Postat pe 4 Martie 2009 18:08
da exista prietenii pe net... eu mi-am facut destui si cu care m-am intalnit... si culmea ca si pe iubit tot pe net l-am gasit....
_dulcik_
Postat pe 4 Martie 2009 21:51
De la: _dulcik_, la data 2009-03-04 21:51:53da exista prietenii pe net... eu mi-am facut destui si cu care m-am intalnit... si culmea ca si pe iubit tot pe net l-am gasit....


bun asa ! Deci , SE POATE !!!
__LL__
Postat pe 6 Martie 2009 01:47
normal ca se poate
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:40
mie imi place aa cun pers noi,sa comunic q ele sa imi dea sfaturi sa ma deskrc kiar dak nu lam vazut in realitate,am cun pers fffff bune si dragute am cunoasut alte pers kre dupa kteva discursuri lam sters din lista,deci trb doar sa iti alegi prietenii qum trebuie,dar stiti qum e ”spunemi q cn stai k sa iti spun cn esti”
lory_love
Postat pe 30 Iulie 2009 11:32
exista un spot publicitar in care se spune ceva de genul "aici poti fi cine vrei"...si cam asa este, in aceasta lume virtuala oamenii se arata asa cum si-ar dori ei sa arate, nu cum sunt in realitate si de aici foarte multe surprize, desigur sunt si exceptii.
e_motivul
Postat pe 7 August 2009 15:56
se pot lega prietenii pe net....iubit nu stiu...nu comentez
mikela_my
Postat pe 7 August 2009 15:58
prietenii pe net ??da ,cu siguranta
daca se merita ?nu stiu ;exista posibilitatea de a intalni persoane deosebite sau persoane "ciudate".
depinde de acea persoana daca isi asuma riscul .
gugulina74
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:26
De la: mayasimona, la data 2008-11-23 11:50:48a fost o incercare.am contatctat mai multe persoane, dar una din ele a fost super de treaba.dupa multe dialoguri avute cu acea persoana, mi-am dat seama ca este un om serios.s-a si adeverit la foarte putin timp.copilul a plecat la mare intr-o sambata din ,cam pe la ora 2:00 in vacanta.ajuns acolo ...etc, noaptea sambata la ora 12:00,am primit un tel de la un coleg de -al lui ca se simt rau.neavand la cine sa apelez,am sunat la persoana care am avut un dialog cu el si care intre timp am facut si un schimb de nr de tel.vreau sa va spun:a venit in aproierea case mele m-a luat cu masina si am plecat la CTa fost un gest nobil si plin de responsabilitate.am ramas prieteni si nimic mai mult.nu mi-a venit sa cred ca ma poate ajuta.mai ales sa merga cu mine pana la CT.am sa-i multumesc toata viata mea.i-am spus in caz ca va avea nevoie de un ajutor sa nu ezite in a ma contacta.mai vb si azi chiar si la tel.este un om deosebit.DEOSEBIT, DEOSEBIT...va doresc sa intalniti o asa persoana.nu am crezut, dar mie personal mi s-a intamplat.sa-i traiasca familia si sa aiba sanatate si multe impliniri in viata.

mi s-a intamplat si mie ceva asemanator mai sunt si oameni buni pe lumea asta, din fericire.
mkdisk
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:27
De la: mikela_my, la data 2009-08-07 15:58:28se pot lega prietenii pe net....iubit nu stiu...nu comentez
DON_LUCIANO
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:29
VREAU SI EU UN LOGODNIC!!!!!!!! Dar de pe net!!!!


Greenie
Postat pe 4 Septembrie 2009 16:26
da daa...mi-am cunoscut niste prieteni pe net..dar deocamdata sunt tot virtuali :( se poate sa-ti faci prieteni,dar acestia se fac doar in timp...
dorina_77
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:06
De la: aleera, la data 2008-08-11 04:05:21Se pot lega prietenii pe net conditia e ca partenerii sa nu minta adica sa se de-a drept o persoana care in realitate nu e.Dar in rest cred ca se pot infiripa prietenii pe net conditia e sinceritatea.


Greºit, condiþia e sã te crãcãnezi p canapele þuguindu-þi botul misterios ca sã impresionezi ginte de cocalari buboºi care se vor bate-n statusuri p mess ca sã-þi afle numãrul de cosmote cu 2000 de minute în reþea, guriþã.

Postat pe 5 Septembrie 2009 22:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat sa mai continui asa 54 De la: kudika_nikole 11 Ianuarie 2012 00:30
intalnire cu fostul ei prieten 13 De la: Angelitto 9 Aprilie 2010 20:51
Dilema! Dilema! Dilema! 16 De la: PICCKARD 17 Noiembrie 2011 19:19
Oare pot gãsi și eu o fatã ? 8 De la: punctul_pe_J 25 Decembrie 2011 12:40
Nu stiu ce se intampla :"> 19 De la: Eva32 2 Iulie 2011 01:29