Setari Cookie-uri

Ea romanca....eu tigan.....

am scris numai prostii acolo imi cer scuze dar grabindu-ma nu am mai nimerit tastaura :))
sper sa se inteleaga ce trebuia ...scuze...
msmada
Postat pe 11 Decembrie 2010 18:17
hai sa va zik yo vreo doua cuvinte cum sta treaba intre iubirea dintre un tigan si o romanca.multi ne fac ciori nefac prosi inculti neglijenti fara simtul raspunderi...yo unul am auzit la jicniri de m-am saturat.iubirea nu tine cont si nici nu a tinut vreodata de statut social bani etnie orice alceva, nu iubirea a tinut de sentimente profunde a tinut de sacrificiu.a iubi inseamna sa accepti sa fi vulnerabil,sa iti pui toate visele in mainile celui drag, sa fi in stare sa te sacrifici tu pt persoana ubta.Sunt romaniii care nu suporta tiganii si sunt tiganii care nu suporta romanii, dc? nu styu si nici nu styu cand voi descoperi raspunsul insa styu ca iubirea dintre un tigan si o romanca nu trebuie interzisa.noi tiganii cand iubim punem sentiment punem suflet noi facem dragoste nu facem sex noi suntem tandri fini stim sa ascultam suntem romantici.nu zic ca toti sunt asa ca unii sincer mi se face rusine sa vb despre ei.sunt cu o romanca de ceva timp ea nu stya pana acum o luna ca sunt tigan cand a aflat miera frica ca sentimentele ei vor disparea dar nu...au continuat sa fie ba chear sau intensificat ea pt mine cat si ale mele pt ea.numai eu styu ce certuri duc cu ai mei ca ea e romanca si yo tigan.atata timp cat luptati impreuna nu numai unu ca daca lupta numai unu pt amandoi nu veti reusi in schimb daca luptati amandoi puteti ajunge ori unde vreti nu conteaza ca sunteti de etnie diferita sau aceasi nu conteaza culoarea nu conteaza banii statutul social nu conteaza nimic din toate astea atata timp cat stiti sa va respectati si exista compromisuri din ambele parti si sa stiti sa cedati daca stiu ambii mebri sa cedeze sa aplaneze conflicte sa ocoleasca unele lucruri atunci nu mai conteaza nimic.ori ce e posibil atata timp cat vrei...pana si hyperion putea fi impreuna cu catalina daca , catalina nu se lasa cucerita de catalin(Luceafarul-Mihai Eminescu) scuzatima daca am greseli de exprimare sau ortografie dar am stat la pc vreo 48 de ore fara oprire:D o seara placuta si iubitiva ca ascultati aici la mine : mai bine ramai cu amintirea decat cu dezamagirea ca nu ai incercat mi-a ziso si mie cineva si acum o dau mai departe.
nastyneb1
Postat pe 25 Ianuarie 2011 22:03
Sincer toti cei care aveti relatii mixte nu ar trebui sa va intereseze ce spune lumea pt ca nu traiti cu lumea in casa. Pe mine m-au condamnat toti cum pot trai cu un tigan, eu fata blonda, placuta si cu 2 facultati.... dar toti uitau sa spuna ca acest om care m-a iubit si ma iubeste enorm nu mi-a dat in viata lui o palma, sau nu mi -a zis o vorba urata. Si -n plus mai aveam si copil din alta casatorie cand m- a luat el. Hai spuneti, cati barbati romani accepta un copil din alta casatorie? Si nu doar ca -l accepta se poarta parca ar fi al lui! Deci fetelor si baietilor ascultati- va inima, vedeti cum se poarta omul de langa voi si dupa aceea judecati. Lasati prejudecatile si discriminarile, oamenii sunt buni sau rai dar asta nu tine de etnie, culoarea pielii sau religie. Va doresc cu mare drag la toti sa aveti parte de relatii si familii fericite asa cum este a mea!
kudika401019
Postat pe 10 Mai 2011 13:38
stii ce?si eu am o relatie de 2 ani absolut superba,el tigan si eu romanca.si ce e dak e asa?stiti cata iubire e intre noi?:X..il iubesc enorm de mult,si el la fel de mult,.eu absolut nu fac nici o diferenta intre mine si el,de asemenea si el,ba chiar mai mult..el e un scump si ma ajuta mereu cand am nevoie..si simt k ma iubeste cu adevarat,ne completam unul pe altul,si chiar ma mandresc cu el:X!p.s:te iubesc!
kudika413089
Postat pe 15 Iulie 2011 12:09
e bine sa remarcam si faptul ca sunt tigani mult mai destepti k noi,cu bunele maniere,curati si oameni buniiii nu toti tiganii sunt la fel..(bagati in acceasi oala),si nu mai faceti un rasism din asta pt k sunt si ei oamnei care muncesc cu adevarat si sunt trecuti prin facultate ba chiar 2 fac..ce naiba?cum sa dam si noi inainte in frumoasa noastra romanie cand voi va mancati unul pe altul?rusine sa va fie si nu mai faceti discriminari!!!
kudika413089
Postat pe 15 Iulie 2011 12:14
buna ziua tuturor
sincer vad multi prosti si proaste inculte si incultii ce nu stiu cum sa para mai presus dor din diferente care voi le vedeti roman tigan si invers. bai romanii de rahat ce sunteti uni dintre voi care e diferenta dintru scriitor si cel care citeste??? deasta nu va merge bine vecii in tara asta ca pe roman mereu il priveste ce are vecinul in gradina lui. norocul meu a facut sa ma plimb in ulti 10 ani prin europa cu servicul si credetima pe cuvantul meu nu vezi ce vezi la noi. ce are un roman si nu are un tigan??? sau ce are un negru de culoare si o femeie alba??? bai ma uimiti cate tampenii va debiteaza capul . da tiganul sau tiganca nu e tot om. sau nu stiti sa afceti diferenta intre cei din mahala cu legea tiganesca si acei romani declarati dar pe care ii faceti voi tiganii ca asa va place voua romanilor si ponegriti oamenii, ia spunetimi mie ca eu sunt tigan cati dintre voi cunosc in detaliu cultura romanesca( geografie, istorie, literatura, si etc) cati dintre voi romanii stiu cei aia dragoste curata, sau cati tigani ai vazut la sala de divort??? si catii tiganii???? bai mergeti si impuscativa, sincer pe mine ma invatat in societate sa nu vb despre ce nu am cunostinte temeinice , voi credeti ca voi romanii tineti tara asta in spate ca datorita voua tara asta merge asa cum merge?? va uitati la tv prea mult la emisiuni fictive si majoritatea sunt facut cu romani nu cu tiganii sunteti o rusine pt tara asta . imi amintesc pe vremea ceusescului ca nu exista atata rasim si toti eram romani si munceam intro tara pt o tara pt ca toti cei din tara asta de ras sa o duca mai bine si toti am luptat pt libertate si acum ce sa ajuns sa ne dam la oparte uni pe altii baii fratilor si compatriotilor TACETI dracu din gura ca numai de atata va pricepeti sa va bateti gura hai ca deja ati intrecut masura ,oare toate cu ce sunteti voi mai presus ?? vb de cultura ce credeti ca tiganii nu au cultura??/ dar voi romani avetii mai multa de da pe afara vai vai
niku27
Postat pe 19 Iulie 2011 12:40
Problema ta sti care este ?ca nu ai recunoaste o traditie si o cultura nici daca te-ar lovi in cap.Vorbesti de imperiul otoman? Pai cine-si pastreaza traditia ? Turcii care dau flit Uniunii Europene datorita faptului ca aceasta i-a cerut sa faca anumite schimbari care contravin crezului lor? sau romanii care au stat si au lins usa ca sa fie acceptati? TZIGANII? si-au pastrat cutura si traditiile si au rezistat in timp? Pai mersi daca sa furi de la altii si cand nu mai ai ce sa furi te muti si furi din alta parte tu consideri traditie si cultura ,probabil faci parte din aceasta rasa spurcata.Nu e bine sa fi rasist ? De ce ? Bine acum multi ma vor blama pentru ca afirmatie , dar afirmatia mea este facuta in sensul ca fiecare ar trebui sa-si cunoasca lungul nasului,categoria din care face parte,rasismul nu se refera dupa parerea mea strict la diferente etnice, exista rasism in cadrul aceleiasi etnii ,poti sa o numesti invidie, avaritie , ura , misoginism, oricum ar fi pana la urma tot rasism este pentru ca niciodata ,dar NICIODATA doi oameni nu vor fi egali ,pot face parte din aceeasi categorie , dar cand fac parte din categorii diferite , din clase diferite indiferent de rasa , va exista o groapa intre cei doi,de ei depinde daca muncesc amandoi sa astupe groapa dintre ei si prapastiile pe care le vor pune toti ceilalti in jurul lor,pentru ca atata timp cat cei doi se vor munci sa astupe groapa dintre ei,ceilalti din comunitate vor sapa o groapa in jurul lor , atat tiganii vor incerca sa o indeparteze pe ea de roamani cat si romanii vor incerca sa ai arate ei diferenta fata de tzigani.In orice caz Tziganii sunt cea mai egoista,mashava si josnica rasa. Daca urmaresti viata salbatica pe canalele de specialitate ,tziganii pot fi comparati cu hienele care se hranesc cu mortaciuni rapuse de boala , vanate de altii sau in cel mai bun caz ,cand se strang o haita mai mare ataca animale slabite,ranite care nu se pot apara.tiganii nu au onoare in adevaratul sens al cuvantului, ei au un fel de mandrie .... prosteasca "sa fie number one" , sa aibe "femeia cea mai tare" , si "casa cea mai mare"


Stiu ca nu e bine sa fii rasist, insa eu nu ma pot abtine. Stiu ca exista si tigani civilizati, insa majoritatea sunt niste nenorociti. De ce? In afara de faptul ca fura, se iau de lume etc.
Sunt f multi tigani care conduc fara permis de conducere, vin cu masini din strainatate, cu permisele cumpoarate ( in anglia costa 200 de euro ), dau spaga politistilor cu care sunt mana in mana. De aceea li se permit multe, scapa de multe ori cu fata curata, de f multe ori. Cand trebuie sa vina mascatii peste ei, se gaseste vreun politist sa ii anunte si se evapora imediat.
Tatal unui coleg de clasa din liceu, fiind politist, a participat la o interventie de arestare a unor tigani care se pregateau sa se taie cu unii din alta satra sau cum i-o zice...a fost omorat de un tigan, iar tgunoiul dupa cateva luni a iesit de la inchisoare, se plimba linistit in oras,, fara permis. Deci omul ala a murit la datorie si nu s-a facut nimic, era politista.
De asemenea sunt o gramada de romance care umbla cu tigani, maia les cand vin din strainatate plini de ce au furat,,,aia le dau la inceput aur, o pereche de blugi de firma, alea pun botul, cand se culca cu ele le pozeaza, iar cu acele poze le santajeaza si asa fetele trec prin patul la toti tiganii, si chiar prin patul politistilor ;)
Ashea..
Iar, daca treceti vreodata prin judetul teleorman, satul buzescu, sa vedeti ce case au aia, de o parte si de alta a strazii sunt ditamai turnurile, numai marmura etc, cele mai noi masini, de unde au avut aia atatia bani sa le faca ???

Ma fac pe cultura lor de 2lei, nu ma intereseaza, astia sunt un pericol public, majoritatea, sunt cateva exceptii de tigani educati, asa ca hai sa nu ii aparam, nu avem de ce pt ca majoritatea refuza educatia, scoala, munca
[/quote]

georgia... sunt de acord cu tine insa...sti ceva...daca as avea de ales intre un tigan si un turc...sau intre satra si imperiul otoman...cu siguranta as alege satra....

global vorbind ,trebuie sa le recunoastem meritele, au supravietuit ,si-au pastrat cultura si obiceiurile si marea majoritate a populatiei de oriunde de pe glob se teme de ei....
deci, ca selectie naturala sunt mai buni decat altii ....
de acolo admiratia mea pt ei..., ca sunt dezgustata de "turnulete" si palate si masini "da lux" ...este evident, dar... fac parte din coloritul romaniei.
recunosc sunt si eu mai mult sau mai putin rasista din punctul asta de vedere.
[/quote]
2ina
Postat pe 22 August 2011 16:44
sincera sa fiu de ce atata discriminare?
DOAMNE sunt doar oameni...
poate din ceea ce ati vazut voi pe strada incepeti sa comentati...
dar... nu sunt toti lafel
de 2 ani stau cu un tigan, provine dintr o familie buna... relatia merge foarte bine de cand ne am cunoscut... kiar daca ai mei nu au fost de acord eu nu m am lasat prinsa in capcana lor... si am continuat relatia...
sunt atat de fericita langa el...
am mai avut un prieten innainte...roman dar nu se compara cu EL
dragostea lui e mai dulce si tandra... asa k...
mai ganditiva innainte sa judecati oamenii dupa aparenta
kudika429000
Postat pe 1 Septembrie 2011 00:07
De la: niku27, la data 2011-07-19 12:40:09buna ziua tuturor
sincer vad multi prosti si proaste inculte si incultii ce nu stiu cum sa para mai presus dor din diferente care voi le vedeti roman tigan si invers. bai romanii de rahat ce sunteti uni dintre voi care e diferenta dintru scriitor si cel care citeste??? deasta nu va merge bine vecii in tara asta ca pe roman mereu il priveste ce are vecinul in gradina lui. norocul meu a facut sa ma plimb in ulti 10 ani prin europa cu servicul si credetima pe cuvantul meu nu vezi ce vezi la noi. ce are un roman si nu are un tigan??? sau ce are un negru de culoare si o femeie alba??? bai ma uimiti cate tampenii va debiteaza capul . da tiganul sau tiganca nu e tot om. sau nu stiti sa afceti diferenta intre cei din mahala cu legea tiganesca si acei romani declarati dar pe care ii faceti voi tiganii ca asa va place voua romanilor si ponegriti oamenii, ia spunetimi mie ca eu sunt tigan cati dintre voi cunosc in detaliu cultura romanesca( geografie, istorie, literatura, si etc) cati dintre voi romanii stiu cei aia dragoste curata, sau cati tigani ai vazut la sala de divort??? si catii tiganii???? bai mergeti si impuscativa, sincer pe mine ma invatat in societate sa nu vb despre ce nu am cunostinte temeinice , voi credeti ca voi romanii tineti tara asta in spate ca datorita voua tara asta merge asa cum merge?? va uitati la tv prea mult la emisiuni fictive si majoritatea sunt facut cu romani nu cu tiganii sunteti o rusine pt tara asta . imi amintesc pe vremea ceusescului ca nu exista atata rasim si toti eram romani si munceam intro tara pt o tara pt ca toti cei din tara asta de ras sa o duca mai bine si toti am luptat pt libertate si acum ce sa ajuns sa ne dam la oparte uni pe altii baii fratilor si compatriotilor TACETI dracu din gura ca numai de atata va pricepeti sa va bateti gura hai ca deja ati intrecut masura ,oare toate cu ce sunteti voi mai presus ?? vb de cultura ce credeti ca tiganii nu au cultura??/ dar voi romani avetii mai multa de da pe afara vai vai









... nikule, tata ... nu te mai enerva ca ti se umfla vreo vena ... daca esti corect, valori, respect pentru tine si pentru altii nu ti se reproseaza nimic ... eu unul nu am nimic cu tiganii care muncesc. se integreaza si nu se ascund dupa penibilitatile inventate in ultimii ani de infractorii care ii ''reprezinta'' ... ca iti palce sau nu, tiganii sint cei care te agreseaza in orice colt al europei cu cersitul, furtul, cu certurile si amenintarile ... multi habar nu au ce inseamna MINIMUL de igiena si isi doresc sa fie asa ... multi put de bogati ce sint dar continua sa exploateze doar nisele infractionale ... nu sint cinstiti si nu te poti baza pe ei (vorbesc de marea majoritate care se crede ''jmechera'') ... ong-urile tiganilor sint doar organizatii de impartire a altor bani primiti pomana pentru care nu fac absolut nimic ... asta e ... iar tu poti doar sa incerci sa demonstrezi ca sint si tigani de calitate ...

... inca ceva ... ROMANII V-AU DUS SI VA DUC IN SPATE ... arata-mi o firma de tigani care plateste taxe, arata-mi tigani platitori de taxe, arata-mi tigani care se implica in viata comunitatii lor (de romani nu de tigani), arata-mi tigani care renuntza la penibilitatile inventate de ''regi'' si ''imparati'' ... care se implica in dezvoltarea tarii lor ... care isi trimit copii la scoala renuntind la gainarii si furat ... pe cei care fac asta ii stim si ii respectam ca pe orice roman de calitate ... pe restul ? ... la ghena ... de unde nu vor sa mai iasa ... scuze dar asta e realitatea ... nu poti trage de cineva sa evolueze daca ... NU VREA ...
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 00:32
De la: kudika429000, la data 2011-09-01 00:07:14sincera sa fiu de ce atata discriminare?
DOAMNE sunt doar oameni...
poate din ceea ce ati vazut voi pe strada incepeti sa comentati...
dar... nu sunt toti lafel
de 2 ani stau cu un tigan, provine dintr o familie buna... relatia merge foarte bine de cand ne am cunoscut... kiar daca ai mei nu au fost de acord eu nu m am lasat prinsa in capcana lor... si am continuat relatia...
sunt atat de fericita langa el...
am mai avut un prieten innainte...roman dar nu se compara cu EL
dragostea lui e mai dulce si tandra... asa k...
mai ganditiva innainte sa judecati oamenii dupa aparenta







... nu judeca nimeni dupa aparentze ... cu cei care isi vad de treaba lor nu are nimeni nimic ... cunosc tigani care muncesc, sint cinstiti, educati ... adevarati romani ... dar cind marea majoritate e doar o cloaca specializata in furturi, gainarii, amenintari, prostitutie, camatarie ... CE POTI SPUNE ? ... si romanii au uscaturi dar la tigani pare ca lipseste padurea cu desavirsire ... imbecilitatile ''traditionale'' inventate de regii si imparatii lor sint doar metode ai mentine sub impresia ca sint persecutati ... ce idiot isi marita copilul la 10-12 ani ... isi invata constient copii sa fure si sa cerseasca (in timp ce are palat acasa) ... ce idiot isi opreste copii sa se duca la scoala pentru ca trebuie sa fie ''liberi'' ... si cite si mai cite ...

... felicitari pentru alegerea facuta si pentru calitatea omului de linga tine (sper ca va face mai mult decit te va tine in casa lui ... o perioada) si sa auzim doar de bine ...
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 00:39
foarte interesanta discutia asta ...
Am ajuns din intimplare pe acxest forum ....
Subiectul si povestile .......se potrivesc intr-o masura sau alta ...cu viata mea .....
Sint tigan .....pina acuma atita stiu ca sint tigan ..... nu stiu unde in ce categorie sa ma bag ........
De multe ori ma ascund si fug de ei ....cei care sint altfel decit mine......
Sint nascut si crescut la Hunedoara .....am terminat o scoala profesionala ...un liceu la seral ...
De meserie sint sudor ......
Actual traiesc in USA ...
Desigur ca am fost casatorit .....
M-am divortat legal ....
Am crescut 2 fete .....care au trecut prin facultate si au terminat cu 6 luni inainte ....
Dupa divort aveam nevoie de un concediu ....si m-am intors in Romania ....unde desigur ca am dat peste o femeie .....draguta ....de aceiasi virsta ..
ea romanca ....eu tigan....
Ea ....Judecatoare la Judecatoria Simleu Silvaniei ........
De 11 ANI SINTEM CASATORITI SI LOCUIM INPREUNA .....
NE IUBIM ....SINTEM O PERECHE ....FRUMOASA ...SI PLACUTA IN SOCIETATE ...
De altfel de cite ori ne ducem in Romania .....unele cunostinte ....se strimba ......sau se cam ......uita asa chioris .....
Ce ziceti de asta ?
Povestea este actuala ....si se poate verifica ...
Sunati la Judecatoria din Simleu .......
ea blonda cu ochi albastri .......eu brunet deschis cu ochi albastri .....
Ne inpacam extraordinar de bine .....
Sper ca si altii in aceasta situatie sa aibe zile frumoase la fel ca noi !
carlhd
Postat pe 6 Septembrie 2011 22:52
De la: corina_uta, la data 2008-07-31 16:42:57ce ziceti de asta: el roman insurat cu o romanca cu care are trei fete superbe si... divorteaza de ea si se insoara cu o tiganca cu care mai face doi copii


are prea multe parale in buzunare.
zinaceabunasinebuna
Postat pe 21 Ianuarie 2012 06:28
De la: carlhd, la data 2011-09-06 22:52:03foarte interesanta discutia asta ...
Am ajuns din intimplare pe acxest forum ....
Subiectul si povestile .......se potrivesc intr-o masura sau alta ...cu viata mea .....
Sint tigan .....pina acuma atita stiu ca sint tigan ..... nu stiu unde in ce categorie sa ma bag ........
De multe ori ma ascund si fug de ei ....cei care sint altfel decit mine......
Sint nascut si crescut la Hunedoara .....am terminat o scoala profesionala ...un liceu la seral ...
De meserie sint sudor ......
Actual traiesc in USA ...
Desigur ca am fost casatorit .....
M-am divortat legal ....
Am crescut 2 fete .....care au trecut prin facultate si au terminat cu 6 luni inainte ....
Dupa divort aveam nevoie de un concediu ....si m-am intors in Romania ....unde desigur ca am dat peste o femeie .....draguta ....de aceiasi virsta ..
ea romanca ....eu tigan....
Ea ....Judecatoare la Judecatoria Simleu Silvaniei ........
De 11 ANI SINTEM CASATORITI SI LOCUIM INPREUNA .....
NE IUBIM ....SINTEM O PERECHE ....FRUMOASA ...SI PLACUTA IN SOCIETATE ...
De altfel de cite ori ne ducem in Romania .....unele cunostinte ....se strimba ......sau se cam ......uita asa chioris .....
Ce ziceti de asta ?
Povestea este actuala ....si se poate verifica ...
Sunati la Judecatoria din Simleu .......
ea blonda cu ochi albastri .......eu brunet deschis cu ochi albastri .....
Ne inpacam extraordinar de bine .....
Sper ca si altii in aceasta situatie sa aibe zile frumoase la fel ca noi !


sa fiti voi sanatosi! lasa gura lumii sa vorbeasca pana o amuti!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 21 Ianuarie 2012 06:29
buna ca si multe dintre cele care au scris aici pe syte sunt ..... indragostita de un tigan .
avem o frumoasa relatie de cca 6 ani in acesti ani am fost de nedespartit , ne-am dedicat unul altuia chiar pot jura il iubesc foarte mult si daca ar fi nevoie mi-as da viata pt el si sunt convinasa ca si el ar face la fel .
vreau sa mai mentionez ca el este insurat cu o tiganca inca de pe vremea cand avea 11 ani si are doi copii frumosi cu ea . de curand parintii mei au aflat aceste amanunte referitor la el si imi fac viata un calvar , din pacate chiar daca ii iubesc si pe ei in ultima vreme mi-au dovedit a fi niste oameni lipsiti de caracter , rasisti pe care nu ii intereseaza fericirea mea ci doar ce va spune lumea cand vor auzi ????ca le-am provocat o rusine incomensurabila ....
spuneti-mi va rog cum sa procedez pana acuma cu vorba buna nu am realizat nimik.
sper pana la urma sa reusim sa fim lasati in pace ca sunt convinsa ca amandoi ne dorim asta la fel de mult .
deci va rog daca sunte ti rasisti mai bine nu scrieti nimik .

aveti grija de voi si sper sa nu treaca nimeni prin ce trec eu .

te iubesc iubu meu drag si mie dor de tn tare ... pusy
kudika_25056
Postat pe 5 Ianuarie 2013 16:47
De la: kudika_25056, la data 2013-01-05 16:47:23avem o frumoasa relatie de cca 6 ani in acesti ani am fost de nedespartit ...
vreau sa mai mentionez ca el este insurat cu o tiganca inca de pe vremea cand avea 11 ani si are doi copii frumosi cu ea ...
aveti grija de voi si sper sa nu treaca nimeni prin ce trec eu .


Tu... esti cam proasta!
Nu pentru ca e el tigan, ci pentru ca tu esti de 6 ani amanta unuia insurat de minim 20 de ani, si cu 2 copii.
Revino-ti din prostie si lasa-l, mai mult decat amanta n-ai sa fii niciodata!
Armain
Postat pe 5 Ianuarie 2013 19:17
Consider ca indiferent de etnie, rasa, religie etc, atata timp cat 2 persoane se iubesc, nu vad de ce nu ar fi ok sa fie impreuna. Prin urmare, cu toate ca s-ar putea sa intervina diverse dificultati in mentinerea unei relatii (pe baza stereotipurilor oamenilor din jur), cu siguranta etnia nu ar trebuie sa reprezinte un impediement.
kudika_27160
Postat pe 22 Ianuarie 2013 14:39
De la: kudika_27160, la data 2013-01-22 14:39:32Consider ca indiferent de etnie, rasa, religie etc, atata timp cat 2 persoane se iubesc, nu vad de ce nu ar fi ok sa fie impreuna. Prin urmare, cu toate ca s-ar putea sa intervina diverse dificultati in mentinerea unei relatii (pe baza stereotipurilor oamenilor din jur), cu siguranta etnia nu ar trebuie sa reprezinte un impediement.



Sunt sceptica in ceea ce priveste adevarul declarat de tine,intr-o proportie defavorabila tie!!!! Ar intruni totalitate de voturi in cazul in care cei implicati in acea relatie si cei aflati in viata si anturajele lor sa fie suficient de dezvoltati si emancipati incat sa treaca peste prejudecatile si compromisurile,care,inerent ,vor aparea in timp!!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2013 14:54
De la: kudika_15804, la data 2013-01-22 14:54:15
De la: kudika_27160, la data 2013-01-22 14:39:32Consider ca indiferent de etnie, rasa, religie etc, atata timp cat 2 persoane se iubesc, nu vad de ce nu ar fi ok sa fie impreuna. Prin urmare, cu toate ca s-ar putea sa intervina diverse dificultati in mentinerea unei relatii (pe baza stereotipurilor oamenilor din jur), cu siguranta etnia nu ar trebuie sa reprezinte un impediement.



Sunt sceptica in ceea ce priveste adevarul declarat de tine,intr-o proportie defavorabila tie!!!! Ar intruni totalitate de voturi in cazul in care cei implicati in acea relatie si cei aflati in viata si anturajele lor sa fie suficient de dezvoltati si emancipati incat sa treaca peste prejudecatile si compromisurile,care,inerent ,vor aparea in timp!!!!
tu esti sceptica pentru ca esti inconjurata de prostia creierilor tai,,fi tu aia care rupe barierele chiar daca doare,nu accentua si perpetua prostia invatand lumea sa fie rasista punand seminte sa incolteasca rasismul in creieri lor,tuto
kudika_25225
Postat pe 22 Ianuarie 2013 15:04
Unii romani sunt chiar rasisti, daca stai cu un tigan esti panarama, nu e asa, eu iubesc un tigan si el ma iubeste, nu ma intereseaza ce zice lumea si parintii atata timp cat noi doi ne iubim si daca doua persoane se iubesc nu pot sta despariti, adevarul este ca eu sunt alba, blonda si el negru, nu conteaza culoarea, doar ea difera dar sunt si ei tot oameni ca si noi, unii sunt chiar mai de treaba, buni si iubitori, iubesc cu pasiune nu ca romanii care sunt niste idioti care nu stiu sa aprecieze o fata, in schimb tiganii stiu sa aprecieze, nu conteaza daca sunt romanca el ma accepta asa cum sunt si eu la fel. Nu ma pune sa-mi i-au fuste pana in pamant si bluze pana in gat, nu ma onliga sa-i fac mancare si sa-i fac poftele ma imbrac cu ce vreau si nu-mi zice nimic. Chiar daca se mai supara cand ma vede cu un prieten de vorba, asta inseamna ca ma iubeste si ca ii e frica sa nu-l insel, doar ma protejeaza,e normal deoarece suntem un cuplu. Nu scoate vorbe rusinoase despre mine si nu ma face de ras pt ca nu e ca alti tigani, chiar tine la mine si mi-a demonstrat ca ma iubeste cu adevarat.
kudika_1015147
Postat pe 24 Iunie 2016 01:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nume pentru papagalul meu... 58 De la: nicoleta4856 15 Iulie 2015 13:56
Amprenta de carbon 2 De la: 90701 7 Noiembrie 2009 00:39
Visezi? Inseamna ca stiu unde poti afla raspunsul!!!!!!! 53 De la: geo_sh 25 Martie 2009 13:48
MA IUBESTE DAR NU STIE SA IMI ARATE?!!!CUM SA FAC??? 13 De la: kudika311000 1 August 2010 14:10
Problemele ADOLESCENTILOR! 9 De la: ayyryynn 9 Septembrie 2009 13:59