Setari Cookie-uri

Ea romanca....eu tigan.....

A!...dar am uitat sa precizez ca eram de pe planete diferite!....

Postat pe 14 August 2008 20:42
Si era un tip fin, f departe de ceea ce-si inchipuie unii cand zic "tigani".....si la romani sunt unii mai stilati iar altii mai taranoi...si la ei e aceeasi situatie, iar fostul meu era f ok in privinta asta.....era dintre cei buni :)).....eu nu pot sa-i inteleg pe cei care se incapataneze sa traiasca dupa obiceiurile lor vechi, nespalati, etc..... insa cei ancorati in realitatea zilelor noastre, cei care traiesc in modernitate imi sunt dragi...si sunt si frumosi.....sper sa evoluze cat mai multi dintre ei, sa inteleaga ca asa ae mai bine!

Postat pe 14 August 2008 21:24
Rromi ca si romanii sunt de toate felurile... prietenii mei sunt civilizati si in afara de faptul ca sunt marcati de rasismul nostru al romanilor, au neveste copii frumosi si relatii super.

Deci depite de tine si de ea sa rezistati presiunilor societatii si parintilor.
Eu sunt si "angajator" si nu imi pun niciodata intrebarea oarer ce cetatenie este viitorul angajat, judec omul dupa alte criterii

Curaj acum aveti mai multe sanse ca acum 10- 15 ani
clara1972
Postat pe 15 August 2008 16:40
De la: y0ana, la data 2008-08-14 20:35:54Eu am o parere f pozitiva!...pt ca am avut aceeasi experienta eu fiind romanca .....am ramas prieteni f buni, e un baiat de nota 10, f destept si f sufletist mai ales, m-a scapat si de o problema grava, un tip pe care te poti baza si care te poate ajuta in multe situatii...Il ador! dar acum fiecare are pe altcineva!




am 19 ani si sunt impreuna cu un tigan absolut romanizAt de cand aveam 17 ani si vreo 10 luni.CAND SPUN CA ESTE ROMANIZAT CHIAR VB F SERIOS. NIMENI DIN NEAMUL LUI NU MAI POARTA FUSTELE ALEA GROAZNICE,LA FEMEI MA REFER, TOTI AU SERVICI,NU FURA,NU SUNT TALHARI,ESTE UN BAIAT FRUMOS SI DORIT DE MULTE FETE. EL ARE 27 DE ANI SI LUCREAZA LA CARIERA DE AICI DE LANGA ORAS DE CATIVA ANI, IMI PLACE F MULT DE EL E DE NOTA 10,E INGRIJIT,SE IMBRACA BN,MIROASE BN, ARE F MULTI PRIETENI ROMANI,FRATELE LUI E CASATORIT CU O ROMANCA SI AU 2 COPII. PARINTII MEI ,IN SPECIAL TATA, NU SUNT DE ACORD CU RELATIA MEA SI CU F MARI EFORTURI AM REUSIT SA II CONVING CA TIN F MULT LA EL SI CA VREAU SA FIU CU EL. TATA NU ACCEPTA DAR CREDE CA VA FI TRECATOR SI CA ODATA CU PLECAREA MEA LA FACULTATE IL TIMISOARA IL VOI UITA DAR EU NU VREAU ASTA. PARINTII LUI NU AU NIMIC IMPOTRIVA, DIN CONTRA TOT FAC PRESIUNI ASUPRA LUI "CA DE CE NU SE INSOARA ODATA"?NU STIU CE SE VA INTAMPLA CU NOI...SUNT F TRISTA DIN CAUZA ASTA.....
liana10
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:08
eu sunt total impotriva lor, a tziganilor. sunt niste oameni de nimic, nu inteleg de ce sunt ei lasati pe pamant...cred ca sa ne enerveze pe noi
NEW_ANA_STEFAN
Postat pe 9 Octombrie 2008 14:59
De la: NEW_ANA_STEFAN, la data 2008-10-09 14:59:58eu sunt total impotriva lor, a tziganilor. sunt niste oameni de nimic, nu inteleg de ce sunt ei lasati pe pamant...cred ca sa ne enerveze pe noi



1. Nu era asta intebarea toplicului
2. Chiar nu intelegi?
Din aceasi cauza din care ai fost si tu lasata.
Au si ei acelasi drept.
Chiar daca nu iti convine.
Da cine te crezi, sa iti permiti sa judeci cine are voie sa existe si cine nu?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Octombrie 2008 05:16
La cum sunt tiganii in ziua de azi, nope, nu cred

Postat pe 14 Octombrie 2008 09:48
din cate am tot citit pe acest forum, imi dau seama ca exista foarte multi rasisti....ce aveti fratilor cu tiganii si musulmanii? nu zice nimeni ac trebuie sa-i iubiti, dar chiar nu puteti trai fara sa aruncati cu noroi in cei care nu sunt ca voi? da, nici eu nu sunt de acord cu modul lor de viata, dar atata timp cat mie, personal , nu mi-au facut nici un rau, nu ma deranjeaza sa traiesc printre ei.Lumea e destul de mare pentru toti.

Am cunoscut si eu tigani, destui, pot spune...el era director la un liceu, ea avea o taraba in piata cu lucruri din piele...baiatul lor a terminat informatica in iasi....si era foarte frumusel, bine crescut...acesta este doar un exemplu...cunosc multi de acest gen.Da, sunt si uscaturi, poate prea multe, dar nici cu romanii nu mi-e rusine....sa fim seriosi...daca va iubiti....care e problema...incearca...si daca nu va merge, macar nu vei avea regrete mai tarziu...
yunita
Postat pe 22 Octombrie 2008 09:04
De la: tchiby, la data 2008-10-22 09:04:41din cate am tot citit pe acest forum, imi dau seama ca exista foarte multi rasisti....ce aveti fratilor cu tiganii si musulmanii? nu zice nimeni ac trebuie sa-i iubiti, dar chiar nu puteti trai fara sa aruncati cu noroi in cei care nu sunt ca voi? da, nici eu nu sunt de acord cu modul lor de viata, dar atata timp cat mie, personal , nu mi-au facut nici un rau, nu ma deranjeaza sa traiesc printre ei.Lumea e destul de mare pentru toti.

Am cunoscut si eu tigani, destui, pot spune...el era director la un liceu, ea avea o taraba in piata cu lucruri din piele...baiatul lor a terminat informatica in iasi....si era foarte frumusel, bine crescut...acesta este doar un exemplu...cunosc multi de acest gen.Da, sunt si uscaturi, poate prea multe, dar nici cu romanii nu mi-e rusine....sa fim seriosi...daca va iubiti....care e problema...incearca...si daca nu va merge, macar nu vei avea regrete mai tarziu...


Draga Tchiby,

De tigani am uitat, dar hai sa iti zic ceva despre musulmani (sunt multi prin partea de lume unde sunt acum) si despre ce zice Coranu' lor, pentru ca sunt convinsa ca nu ai nici o idee, cum eu insami nu am avut.
Ei bine, daca tu crezi ca "suna" cam ca Biblia noastra, atunci hai sa iti sparg un pic balonasul de sapun : Neah! Nu suna!
Zice ca supusii lu' Alah au dreptul (auzi? DREPTUL!) sa ucida (da-da! ) orice ne-musulman si ca pentru asta nu ca n-o sa li se refuze "Imparatia cerurilor" nu-nu!
Ba mai mult, o sa-i astepte.. nu-mi mai amintesc numarul exact... 15? 20? fatutze virgine (nu e banc, e de-adevaratelea! eu cand am auzit-o intaia oara, m-am rupt de ras. Ma gandeam:"I-ote, frate, deci daca esti baiat bun pa lumea asta, iti pregateste Alah bordel personal in ceruri)

Nu ma intelege gresit, nu am nimic impotriva lor, doar stau si ma gandesc cat de imbecil sa fii daca in plin secol 21 tu crezi o astfel de imbecilitate?
Dar metoda rugaciunii lor e metoda spalarii de creier (de 5 ori pe zi, prima la 5 dimineata)... Da! se trezesc buimaci de somn, se dau cu capu' de pamant si repeta obsedant aceeasi rugaciune.
Asa ca da, in ziua de azi, oameni tineri- si nu fara educatie, retine! - chiar cred ca daca-s cuminti si-au tras un harem in Rai.. Nu ca ti-ar spune-o raspicat, dar e de ajuns sa ii vezi infometandu-se cu sarg ca asa zice cartea sfanta ca sa iti dai seama ca realmente CRED. Si nici nu se intreaba de unde pana mea scoate Alah atatea virgine, frate?
Iar cand esti invatat de mititel ca e OK sa omori alte fiinte umane, doar pen'ca nu au "bunu' simtz" sa creaza si ele ca... A, stai! Am spus cazul barbatilor. Am uitat de femei: pa ele, daca-s rele - ca asa se punea problema - recompensele barbatilor daca-s baieti buni si pedepsele femeilor daca sunt fete rele - pe ele deci, daca sunt rele, atunci or sa fie date la toti barbatii sa le-o traga. (Iti dai seama ca nu m-am putut abtine sa ma gandesc ca alea de s-au maritat cu neputinciosi bine ar face sa inghesuie cat mai multe pacate, macar in cer sa aiba si ele parte de f*** (asta era o emisiune la TV de anul asta, nu f'o predica a vreunui preot (sau cum s-or chema la ei)capiu din secolu' pai'shpe.
Asa ca... deh, zic si io... Crezi ca mai e cazul sa le luam noi apararea? ca mie mi se pare ca se apara ei destul de binishor
Dor_a
Postat pe 22 Octombrie 2008 14:38
De la: Dor_a, la data 2008-10-22 14:38:26
De la: tchiby, la data 2008-10-22 09:04:41din cate am tot citit pe acest forum, imi dau seama ca exista foarte multi rasisti....ce aveti fratilor cu tiganii si musulmanii? nu zice nimeni ac trebuie sa-i iubiti, dar chiar nu puteti trai fara sa aruncati cu noroi in cei care nu sunt ca voi? da, nici eu nu sunt de acord cu modul lor de viata, dar atata timp cat mie, personal , nu mi-au facut nici un rau, nu ma deranjeaza sa traiesc printre ei.Lumea e destul de mare pentru toti.

Am cunoscut si eu tigani, destui, pot spune...el era director la un liceu, ea avea o taraba in piata cu lucruri din piele...baiatul lor a terminat informatica in iasi....si era foarte frumusel, bine crescut...acesta este doar un exemplu...cunosc multi de acest gen.Da, sunt si uscaturi, poate prea multe, dar nici cu romanii nu mi-e rusine....sa fim seriosi...daca va iubiti....care e problema...incearca...si daca nu va merge, macar nu vei avea regrete mai tarziu...


Draga Tchiby,

De tigani am uitat, dar hai sa iti zic ceva despre musulmani (sunt multi prin partea de lume unde sunt acum) si despre ce zice Coranu' lor, pentru ca sunt convinsa ca nu ai nici o idee, cum eu insami nu am avut.
Ei bine, daca tu crezi ca "suna" cam ca Biblia noastra, atunci hai sa iti sparg un pic balonasul de sapun : Neah! Nu suna!
Zice ca supusii lu' Alah au dreptul (auzi? DREPTUL!) sa ucida (da-da! ) orice ne-musulman si ca pentru asta nu ca n-o sa li se refuze "Imparatia cerurilor" nu-nu!
Ba mai mult, o sa-i astepte.. nu-mi mai amintesc numarul exact... 15? 20? fatutze virgine (nu e banc, e de-adevaratelea! eu cand am auzit-o intaia oara, m-am rupt de ras. Ma gandeam:"I-ote, frate, deci daca esti baiat bun pa lumea asta, iti pregateste Alah bordel personal in ceruri)

Nu ma intelege gresit, nu am nimic impotriva lor, doar stau si ma gandesc cat de imbecil sa fii daca in plin secol 21 tu crezi o astfel de imbecilitate?
Dar metoda rugaciunii lor e metoda spalarii de creier (de 5 ori pe zi, prima la 5 dimineata)... Da! se trezesc buimaci de somn, se dau cu capu' de pamant si repeta obsedant aceeasi rugaciune.
Asa ca da, in ziua de azi, oameni tineri- si nu fara educatie, retine! - chiar cred ca daca-s cuminti si-au tras un harem in Rai.. Nu ca ti-ar spune-o raspicat, dar e de ajuns sa ii vezi infometandu-se cu sarg ca asa zice cartea sfanta ca sa iti dai seama ca realmente CRED. Si nici nu se intreaba de unde pana mea scoate Alah atatea virgine, frate?
Iar cand esti invatat de mititel ca e OK sa omori alte fiinte umane, doar pen'ca nu au "bunu' simtz" sa creaza si ele ca... A, stai! Am spus cazul barbatilor. Am uitat de femei: pa ele, daca-s rele - ca asa se punea problema - recompensele barbatilor daca-s baieti buni si pedepsele femeilor daca sunt fete rele - pe ele deci, daca sunt rele, atunci or sa fie date la toti barbatii sa le-o traga. (Iti dai seama ca nu m-am putut abtine sa ma gandesc ca alea de s-au maritat cu neputinciosi bine ar face sa inghesuie cat mai multe pacate, macar in cer sa aiba si ele parte de f*** (asta era o emisiune la TV de anul asta, nu f'o predica a vreunui preot (sau cum s-or chema la ei)capiu din secolu' pai'shpe.
Asa ca... deh, zic si io... Crezi ca mai e cazul sa le luam noi apararea? ca mie mi se pare ca se apara ei destul de binishor



de acord cu tot ce ai zis...am vb si eu cu vreo cativa musulmani...pe net...nu am locuit printre ei niciodata, deci nu pot sa ma pronunt.Stiu ca sunt perversi, te ametesc cu cuvinte frumoase, iti spun ac te iubesc una doua, si apoi ac ar vrea sa vina in romania , dar sa le platesti tu toate cheltuielile.Stiu conceptiile lor despre viata si divinitate, m-am interesat mult de aceasta religie, pentru cultura mea generala.Si lucruri bune nu am auzit.De acord cu toate astea.Dar zilele astea am stat mult pe acest forum, si mai ales pe topicul cu si despre musulmani...cei convertiti...sau cei nascuti asa...si sincer...mi s-a facut lehamite...nu sunt eu o mare doamna...dar in ce hal s-au spurcat fetele alea pe acolo...e sub demnitatea mea sa arunc asemenea vorbe unor oameni pe care nu-i cunosc.si mai ales...ca e inutil...a fost alegerea lor sa fie asa cum sunt...chiar nu inteleg si nu voi intelege cine incerca sa convinga pe cine, sau ce incercau sa convinga? nu va mai complicati viata degeaba si nutriti ura pentru o cauza pierduta.e ca si cum ai vb de unul singur.

sory ...m-am abatut de la subiect...
yunita
Postat pe 22 Octombrie 2008 19:43
si inca ceva....te inteleg in mare parte...probabil, daca traiam printre ei....nu mai eram neutra...nu vreau sa crezi ca le iau apararea, imi sunt indiferenti, deoarece nu am de-a face cu ei.Doar ac este un razboi pierdut....
yunita
Postat pe 22 Octombrie 2008 19:47
atita timp cit exista iubire..e o.k.!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 2 Noiembrie 2008 17:23
OMG, stiam ca dobitocul ala de Khomeini a fost un cretin, dar asta intrece orice imaginatie bolnava.
googoodoll
Postat pe 2 Noiembrie 2008 17:28
De la: googoodoll, la data 2008-11-02 17:28:24OMG, stiam ca dobitocul ala de Khomeini a fost un cretin, dar asta intrece orice imaginatie bolnava.

Le mai are desigur cu femeile in general, americanii, israelul,rusii,comunisti si in special cu impartirea lumii in credinciosi si restul.
Si pe mine ma depaseste asa o imaginatie bolnava

Dar chiar ma mir ca mia ramas un asemenea citat neraportat sau nu l-a sters kudika

Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Noiembrie 2008 01:38
am foarte multi prieteni rromi casatoriti cu romance si sunt foarte fericiti si au joburi ok si sunt barbati frumosi asa ca nu mai trebuie sa fim rasisti ca rasismul este o boala grea care ar trebui stearsa de pe fata pamantului!!!!!!!avem nevoie de toleranta, mai ales in
aceasta societate, cand toti sunt inraiti, cand toti sunt invidiosi,
cand toti se gandesc cum sa faca rau altuia. Cred ca trebuie sa ne
gandim bine, sa fim mult mai toleranti si sa incercam cat de cat sa ii
intelegem!!!

Postat pe 7 Noiembrie 2008 12:07
Se face o greseala imensa... Dak va iubiti merita sa luptati chiar dak sunteti Rrom cu Romanca sau orice alta natie ... dak va e dat sa fiti impreuna .. poate sa se puna intre voi munti mari ... tot impreuna ramaneti .. iar cat despre partea de cultura si mediul diferit... e tottal eronat ... Iubitul meu are in parte radacini rrome si eu sunt romanca si este un tip deosebit de cultivat si inteligent ... de un respect si simt al umorului de nu va pot descrie.... am prieteni si cunostinte apartinand etniei rrome si sunt oameni extraordinari....iubiti-va mult ....si luptati pt iubirea voastra ...:*
ingercazut
Postat pe 1 Decembrie 2008 16:30
Eu consider ca cel mai bine este sa ai langa tine o persoana de aceeasi nationalitate cu tine.Nu sunt nationalista dar tiganii sunt o natie aparte.S-au obisnuit cu favoruri din partea tuturor , nu le place munca deloc, majoritatea sunt needucati si in plus de asta au un miros specific pe care nu oricine il suporta.Dar , gusturile nu se discuta.
Lucia1960
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:17
mai cultivati decat tine? mai cultivati????ce cultivi ? hi-hi
adihornet
Postat pe 4 Decembrie 2008 10:40
sunt atitea familii mixte (tigan/ca-roman/ca,musulman/a-roman/ca,negru/sa-roman/ca ...si exemplele pot continua.....)care sunt cu adevarat fericite.....

Fiecare relatie e unica,in felul ei ...asa ca ...totul depinde de protagonisti

In dragoste culoarea pielii nu cred ca conteaza....

Daca vrei ,poti!important e, doar sa vrei cu adevarat acel lucru ...
mari_ana1
Postat pe 4 Decembrie 2008 11:35
am avut si eu un prieten tigan,l-am iubit foarte mult si am luptat mult pt relatia noastra cu toti cei din jur...dar nu a meritat,s-a impacat cu fosta:o tiganca vai mama ei,si nici macar nu avea curajul sa-mi spuna...m-am impacat si eu cu fostul,care ma iubeste f mult si ma ajuta sa-l uit....asta e viata,nu-l urasc,ci doar ma gandesc de ce nu mi-a spus...ca inca o iubeste pe aia.
bya_bya69
Postat pe 4 Decembrie 2008 14:59
faza e k daca va iubiti e ok! nu de voi e problema atata timp cat va potriviti si va intelegeti...exista si tigani educati (probabil, nu contest desi eu nu am intalnit, dar sa zicem:D)...ideea e k mai nasol o sa fie cu familiile voastre! ea, romanca, sa intre intr-o familie de tigani si tu, tigan, sa intri intr-o familie de romani... sincer nu va invidiez pe niciunul!!!

pura curiozitate: cum o sa traiti? ca tiganii sau ca romanii???
audrey
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:24
da cred ca o relatie ca asta nu are sorti de izbanda, nu stiu ce sa spun de tigani ideea e ca nu prea le suport obiceiurile, adica nu-mi plac manelele, nu-mi place cum acestia se comporta in societate sau cum vorbesc, poate ii si pun pe toti in aceiasi oala insa o mare parte din ei sunt asa
adihornet
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:50
DRAGA MEA SI EU AM AVUT UN PRIETEN TIGAN, ROMANIZAT. A FOST CEL MAI TARE BARBAT IN PAT DIN CITI AM CUNOSCUT. PROBLEMA CU EI, EI TIGANII, ESTE SUNT EXTREM DE LENES, CU UN POTENTIAL SEXUAL ATIT DE MARE INCIT EI NU POT FI FIDELI SI, IN PLUS, SUFERA DE UN PUTERNIC COMPLEX DE INFERIORITATE CARE POATE FI EXTREM DE NOCIV INTR-O RELATIE. SUNT SUFLETISTI SI SENTIMENTALI, CU MULT PESTE ROMANI SI ALTE NATII, DAR AU, DIN NEFERICIRE, IN SINGELE LOR, TOATE DEFECTELE BALCANICE... DESI VIN DIN INDIA. N-AS RECOMANDA O RELATIE INTRE O ROMANCA SI UN TIGAN, DESI SUNT GRAZAVI AMANTI!. ASTA CATEGORIC.

Postat pe 5 Decembrie 2008 06:36
Pana la urma fiecare cu viata lui ... urasc enigmele rasiale ale unora .... nu inteleg sunt tot oameni nu sunt vinovati k s;au nascut sub blestemul asta .... este si vina celor ce ii denigreaza k au ajuns asa ....eu pot sa contrazic multe din cele ce s'au spus aici ....
ingercazut
Postat pe 5 Decembrie 2008 17:45
eu sunt cu un tigan de 6 luni.il iubesc si ma iubeste din tot sufletul.inainte sa fiu cu el am fost 9 luni cu un negru de care m-am despartit obligata de parinti.(parintii mei sunt FOARTE rasisti)pe baiatul cu care sunt acum il cunosc de 6 ani si e mai roman decat toti romanii.miroase intotdeauna frumos,invata bine,vorbeste frumos,corect,e atat de romanizat ca nici nu stie tiganeste,stiu eu care-s romanca si nu stie el.sunt hotarata sa lupt pana la capat indiferent de sacrificiile pe care va trebui sa le fac.mi-e sila de oamenii rasisti.sunt rasisti pentru ca se simt inferiori altor rase.oamenii sunt oameni indiferent de culoare,etnie,educatie,sex,etc...
raineritza
Postat pe 8 Decembrie 2008 13:21
Cred ca tiganii sunt oameni rai si nenorociti, nu exista tigan cu suflet bun, sunt ca serpii, poate iti pot las o impresie buna, dar ei numai la bani se gandesc si la cum sa obtina ceva cat mai usor, au violenta in sange si tradarea. Sunt rasista cand vine vorba de ei, ii urasc din tot sufletul. Nu poti poti fi nicaieri far ca mizeriile astea umane sa nu urle sa nu zbiere sa nu faca scandal sa nu fure, sa nu se bage in fata si sa te sfideze. Chiar si aia cu facultate au rautatea si violenta in ei. Nu mai spun de aia care sechestreaza femei si le tortureaza ca sa se prostitueze, sau intra in strainatate peste oameni noaptea in case si ii jefuiesc si vin in tara si isi fac vile si aduna treizeci in casa. Ii urasc si as vrea sa strig in gura mare .
Arlene
Postat pe 16 Decembrie 2008 10:11
Cunosc tigani romanizati, cu facultate si pretentii si tot isi bat iubitele sau sotiile. Nu au relatii frumoase, doar poate in aparenta. Sunt gelosi , pasionali, acum te iubesc de nu-ti vine sa crezi, acum te bat de te snopesc, te urmaresc, te suspecteaza, iti distrug viata.
Arlene
Postat pe 16 Decembrie 2008 10:14
hop si eu pe aici printre voi...:)
va pot povestii o pagina din viata mea care se numeste "anis" ( si conform topicului,este tigan)
acum hmm cum sa incep?
ca sa nu o lalai foarte mult spun ca a fost o relatie mai mult decat frumoasa...si ne-am iubit enorm..pentru mine niciodata nu a contat faptul ca inafara de limba romana era vorbitor de o limba mult prea straina pentru puterea mea de cunostiinta..si l-am iubit enorm pentru ceea ce devenisem cat timp am fost cu el..eram chiar fericita..simteam ca si el este fericit..pana in momentul in care...:( DIFERENTELE au inceput sa iasa mult prea mult la iveala..relatia noastra a devenit interzisa din partea parintilor lui care nu ar accepta nici in ruptul capului o fata romanca..ATUNCI CAND MA ASTEPTAM MAI PUTIN...ATUNCI CAND IL IUBEAM DIN SUFLET..am aflat ca el niciodata nu va putea fi al meu for ever...
asa ca un cadou de craciun i-au adus o domnisorica care se conformeaza cu tiparul lor..si brusc in cateva luni...omuletzul meu se va insura...
pozitia lui in situatia asta?hmm...pai cam asa..a renuntat la ai lui,a plecat de la ai lui,am stat ceva timp impreuna...insa el fiind crescut cu foarte multi bani...cu masini...cu tot ceea ce inseamna dorinte implinite...alaturi de mine nu a rezistat foarte mult..si a decis ca va merge inapoi acasa sa lamureasca totul cu ai lui...si..LOGIC..nu a putut face nimic...ai lui NICIODATA nu ma vor accepta...
SO...ORICAT DE MULT TE-AI STRADUI..ORICAT DE MULT TI-AI DORII...ORICAT DE MULT AI IUBII...SIMPLUL STATUL DE "ROMANCA" TE POATE IMPIEDICA MULT INTR-O ASTFEL DE RELATIE...:( DIN PACATE VA SPUN DIN FAPTE REALE SI PROASPAT TRAITE....
patricioasa
Postat pe 16 Decembrie 2008 10:23
Asculta Madam "Onnyta" Numele pe care ti l-ai ales pt noi e surprinzator in linie cu "cultura tiganeasca" pe care ca multi romani o vezi atit de diferita de cea romaneasca. Vorbesti si de educatia. Mijloacele de comunicare au adus in gura fiecarui iliterat termeni si logici ciudate care nu rezista la cele mai simple analize ale unor cunoscatori. Inainte de a va da pareri experte fara expertiza citi l pe Caragiale si cel putin din ziare subiecte legate de cultura, educatie, etnicitate, religie. Musulmanii au cultura cea mai originala care a daruit lumii cai capitale de dezvoltare de care din pacate dumnea ta n ai auzit. Ei sufera de un exces de credinta in lege chiar daca o incalca adesea. Tiganii nu cred in lege si se prefac ca ar tine cont de ea. Primii sunt popoare vechi cu istorii de splendoare si maretie chiardaca unii nu stiu sau nu vor sa stie. Ceilalti nu stiu nimic despre ei insisi pina acum. Se poate isi pregatesc un zionism tiganesc caruia romanii ar putea sa i fie palestinianii de viitor.
salimgandapur
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:39
De la: salimgandapur, la data 2009-01-23 18:39:55 Asculta Madam "Onnyta" Numele pe care ti l-ai ales pt noi e surprinzator in linie cu "cultura tiganeasca" pe care ca multi romani o vezi atit de diferita de cea romaneasca. Vorbesti si de educatia. Mijloacele de comunicare au adus in gura fiecarui iliterat termeni si logici ciudate care nu rezista la cele mai simple analize ale unor cunoscatori. Inainte de a va da pareri experte fara expertiza citi l pe Caragiale si cel putin din ziare subiecte legate de cultura, educatie, etnicitate, religie. Musulmanii au cultura cea mai originala care a daruit lumii cai capitale de dezvoltare de care din pacate dumnea ta n ai auzit. Ei sufera de un exces de credinta in lege chiar daca o incalca adesea. Tiganii nu cred in lege si se prefac ca ar tine cont de ea. Primii sunt popoare vechi cu istorii de splendoare si maretie chiardaca unii nu stiu sau nu vor sa stie. Ceilalti nu stiu nimic despre ei insisi pina acum. Se poate isi pregatesc un zionism tiganesc caruia romanii ar putea sa i fie palestinianii de viitor.


dragule in varful limbii sta o injuratura tiganeasca de mai mare dragul.....
dar ma abtin de la invective....
daca tu crezi ca tiganii nu au cultura si nu isi cunosc istoria te inseli amarnic... si mai presus de toate... din toate razboaiele si din toate vitregiile societatilor unde si-au dis viata inca au supravietuit si supravietuiesc in continuare.... ca rasa ca triburi ca ce vrei tu... pe cand imperiul otoman s-a dus dracu de mult... la fel ca mai toate imperiile formate de-a lungul istorie...

deci, pentru mine toata stima si respectul pt rasa.... pt ca impotriva tuturor sunt niste supravietuitori...
cat despre restul.... eee dap sunt hoti si mincinosi si au mii de alte astfel de "calitati" dar printre ei sunt si cei care nu sunt asa si procentul ceor care nu comit infractiuni din punct de vedere social tinde sa creasca....
ce e mai important ...ei au scoala vietii pe cand "the emo kids" produsele societatii "romanesti" sunt jalnice creaturi comparativ cu "puradeii"...
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VAND LICENTA SOCIOLOGIE! 2 De la: loca 1 Februarie 2011 19:20
:) 24 De la: steffy91 8 Decembrie 2011 17:31
VAND MACBOOK-uri - LA COMANDA USA 1 De la: uscomenzi 22 Septembrie 2010 06:37
PT> CONSTANTENI!!!! Care stie ce se construieste pe Ferdinand ??? 1 De la: y0ana 22 August 2008 13:06
o mama batrana si rea , ce faceti cu ea? 20 De la: crista_galli 11 Decembrie 2008 16:37