Setari Cookie-uri

prima data..ciudat as zice

prima data cand am facut din cate am auzit trebuie sa se rupa ceva(himenul),asai? la mine nu s-a intamplat asa ceva..nici sange nu mi-a curs deloc,..m-a durut la inceput dar acuma n-am probleme:)
susulina
Postat pe 31 Iulie 2008 23:08
Asa....si noi ce ar trebui sa spunem acum ?
Sa te felicitam ca ti-ai inceput viata sexuala sau sa iti aducem la cunostiinta ca este ceva perfect normal ?

Felicitari , fa bine si folosteste orice metoda de protectie vrei tu dar foloseste-o ,sa nu te trezesti cu surprize
iris_4_ever
Postat pe 31 Iulie 2008 23:20
nu sa ma felicitati...dar de ce nu a fost sange???..folosim prezervativul:)
susulina
Postat pe 31 Iulie 2008 23:27
http://www.topsanatate.ro/forum/showthread.php?t=1132

Dai un search pe google si gasesti mai multe despre acest subiect care te vor lamuri mai bine decat mine

Pot sa-ti spun doar ca nici la mine nu a fost sange DELOC !

iris_4_ever
Postat pe 31 Iulie 2008 23:37
ms mult:):*
susulina
Postat pe 31 Iulie 2008 23:39
Nu a curs sange pentru ca exista mai multe variante:

1:ai himenul elastic si nu s-a rupt de prima data
2:daca ai facut vreodata sport de performanta sau balet este posibil sa se fi rupt din aceasta cauza
3:poti fi unul din rarele cazuri de femei care s-au nascut fara himen....sper ca te-am putut lamuri pentru alte informatii cauta si tu pe google

Postat pe 1 August 2008 00:04
brovo tie si cum e ti-a placut?asta conteaza nu k nu ti-a curs sange,care e problema.era un test pt iubi tau si nu l-ai trecut pt k nu a vazut sange?ai himen elastic si nu se rupe decat cand o sa nasti,asa k dont worry...practica in continuare,dar folositi caciulita
acy_mik
Postat pe 1 August 2008 13:51
imi place:D si o facem de cate ori avem ocazia...folosim ce ne trebuie nu vrem bebe inca,sau vreo boala:)
susulina
Postat pe 1 August 2008 16:38
Eu ti-as recomanda pastilute in loc de prezervativ....nu stii niciodata cand si pe unde va apuca cheful si tocmai cand ti-e lumea mai draga descoperi ca nu nici unul nu are caciulita la el .....trebuie sa mergi la doctor ca sa ti le prescrie si nici nu mai dai o gramada de bani pe prezervative .
iris_4_ever
Postat pe 1 August 2008 17:00
Si eu iti recomand tot anticonceptionale si faza ca nu a curs sange deloc se mai intampla nu trebuie sa iti faci griji acum lumea este mult mai documentata pe tema asta intradevar daca traiam in trecut si nu sangerai era o problema!!

Postat pe 15 Septembrie 2008 16:50
De la: susulina, la data 2008-07-31 23:08:49prima data cand am facut din cate am auzit trebuie sa se rupa ceva(himenul),asai? la mine nu s-a intamplat asa ceva..nici sange nu mi-a curs deloc,..m-a durut la inceput dar acuma n-am probleme:)

hai la mine draga sa vezi se rupe ceva?:))sau se intampla ceva?:P ce zici
claudyuu
Postat pe 16 Septembrie 2008 00:30
nu trebuie sa se intampla neaparat sa apara sange ........la mine nu a curs asta si faptul ca am facut sport si daca nu stiati se nasc fete fara himen sau au himenul elastic sau se da intr-o parte cand s-a facut penetrarea...............probl e ca te simti al dracului de rau atunci cand vrei sa stai jos si te doare ..................la inceput doar ca apoi te inveti cu placerea..........durerea

Postat pe 16 Septembrie 2008 01:04
nici mie nu mi s-a rupt ,bine eu stiam ca daca nu s-a rupt care e motivul.
nimic de ingrijorat. cauta pe google si afli mult mai multe :)

da .incearca anticonceptionalele..mai bine responsabilitatea de a lua o pastila la ora fixa decat de a hrani pe cineva tot la ora fix dar de 3 ori pe zi :D

daca te simti mai in siguranta cu prezervativul fa-o asa dar asigurata sa-l folosesti de fiecare data.
fluturas_
Postat pe 16 Septembrie 2008 16:04
nu iti mai face atatea probleme....e ceva normal...la altele le cuge sange de te sperie...dar uite, cazul tau ....nu a fost deloc.esti o fericita....zic eu...
si cu contraceptivele....vad ca pe aici mai sunt si ...barbati...si normal k ei vor fara prezervativ...lor sa le fie bine...chiar dk partenerele lor sa indeasa cu contaceptive...pe ei ii doare in spete la 3 metri.
eu zic sa-l pui putin a punct si discutati de sanatatea ta si sper k sa iti fie bine.
sau propunei lui sa ia contraceptive pt barbati...k sunt si asa ceva...sa vezi ...vrea?
shery
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:19
cand am facut dragoste prima oara cu iubitul meu himenul s-a rupt mai greu. si el stia ca sunt virgina. repede s-a mirat "unde e picatura de sange" . a apatur putin. foarte putin.

Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:36
pt ca ai himenul supra elastic daia nu tia curs sange stai linistita este ceva normal nu tre sa te sperii dar ai grija protejeazate



diana
kudika010221
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:37
doamneeee,mai ganditi oameni buni...esti femeie si habar nu ai de nimik....inteleg ca fiecare dintre noi isi da cu parerea ca na....da cum sa zici ca ''poate te ai nascut fara himen'' in locul tau mai bine taceam......
kudika059097
Postat pe 12 Septembrie 2009 16:26
....sper ca nu te asteptai sa sangerezi zile intregi....2-3 picaturi si cam asta e....si eu ma asteptam la o cantitate ceva mai mare...chiar am rascolit astenuturile in cautarea "dovezii" mi-a luat ceva pana am gasit-o........ ...
dragulescuelena
Postat pe 12 Septembrie 2009 20:10
De la: kudika059097, la data 2009-09-12 16:26:34doamneeee,mai ganditi oameni buni...esti femeie si habar nu ai de nimik....inteleg ca fiecare dintre noi isi da cu parerea ca na....da cum sa zici ca ''poate te ai nascut fara himen'' in locul tau mai bine taceam......


De ce? Exista cazuri.
Kathara
Postat pe 12 Septembrie 2009 20:12
De la: kudika059097, la data 2009-09-12 16:26:34doamneeee,mai ganditi oameni buni...esti femeie si habar nu ai de nimik....inteleg ca fiecare dintre noi isi da cu parerea ca na....da cum sa zici ca ''poate te ai nascut fara himen'' in locul tau mai bine taceam......


mai specimen autohton unde ai vazut tu ca sa mirat fata ca n-are himen??? aspus doar ca n-a curs sangei...care-i baiul tau?????
dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Septembrie 2009 20:22
iti dau o pereche de ochelari excrement zoologic neindentificat
kudika059097
Postat pe 1 Aprilie 2010 10:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
locuri...locuri si iar locuri 103 De la: Kudicul 20 August 2009 15:25
voteaza :d 4 De la: panduru88 8 Februarie 2010 19:54
ejacure femenina 30 De la: kudika_934107 22 Septembrie 2013 13:15
ce? 13 De la: felixcat 22 Noiembrie 2009 14:55
Dezvirginare imposibila 70 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:37