Setari Cookie-uri

Diferenta de varsta.....o problema?

Va multumesc pentru mesaje, la cei care au fost intelegatori; deocamdata ne e bine, ce va fi dupa, vom mai vedea... Acum ne despart doar vreo mie si ceva de km si asteptam cu nerabdare sa ne revedem.(Te iubesc pui si eu sarut fiecare cm al trupului si al sufletului tau, ai incredere in mine si sa speram ca totul va fi bine. Te astept cu nerabdare, buzici!)
Calinutza
Postat pe 24 Octombrie 2008 12:42
De la: Calinutza, la data 2008-10-24 12:42:28Va multumesc pentru mesaje, la cei care au fost intelegatori; deocamdata ne e bine, ce va fi dupa, vom mai vedea... Acum ne despart doar vreo mie si ceva de km si asteptam cu nerabdare sa ne revedem.(Te iubesc pui si eu sarut fiecare cm al trupului si al sufletului tau, ai incredere in mine si sa speram ca totul va fi bine. Te astept cu nerabdare, buzici!)


Si eu te sarut in locul lui pe fiecare cm al corpului tau ;))
Daca vrei inca unul de 23 ;)) calinutza :D Te ador si Vreau afectiunea ta si daca ma alegi pe mine iti jur ... ca nu te voi parasi niciodata... esti febletzea mea esti sufleul meu te ador baby
Pierdut_in_lume
Postat pe 4 Noiembrie 2008 17:54
iubita diferenta de varsta nu e o problema pt ca si intre mine si iubitul meu sunt 8 ani diferenta si asta nu ma impiedica sa am o relatie cu el lasa chestiile astea la o parte gandeste-te ca totul va fi bine si atunci o sa vezi ca nu te vei mai gandi la diferenta de varsta totul e sa va iubiti.
onitza_dorutzu
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:00
diferenta de varsta ar trb sa fie d.p. cu marimea
morticia_adams
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:31
Multumesc de incurajari, sper sa ne fie bine, chiar daca acum suntem bombardati de o multime de probleme. Trebuie sa fie intelegere, incredere si......multa iubire.
Calinutza
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:25
sincer nu conteaza varsta intr-o relatie...akum depinde sa te intelegi cu persoana de langa tine pt k degeaba e de o varsta apropiata de a ta daka nu va intelegeti sau invers...in relatia mea de ex nu exista diferenta de varsta..prietenul meu e mai mare decat mine cu doar doi ani...ai grija de tine
crysynutza
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:36
Daca e mai batran decat tine, imbatranesti dupa el...daca e mai tanar decat tine te mentii tanara...sotul meu e mai mic decat mine cu 6 ani. Cine ne vede impreuna spune ca nu se observa diferenta de varstaPoate a imbatranit el inainte de vreme...
lonely_soul
Postat pe 9 Noiembrie 2008 17:23
pai la varsta aia nu au minte deloc,nici macar nu stiu sa faca draga draga bine,desi urla in ei orgoliul,incearca peste 25 si vei vedea diferenza is mai cerebrali
xandra79
Postat pe 18 Noiembrie 2008 17:20
nu te pune pe ganduri faptul ca fetele de 23 fug de tipii din generatia lor? cum crezi ca ati putea fi pe aceeasi lungime de unda din moment ce esti trecuta prin atatea iar el inca mai viseaza la bamboo si ochelari de soare. eu iti sugerez sa-ti reorientezi un pic baremul....altfel, doar il iei si il cresti
lorelay_me
Postat pe 19 Noiembrie 2008 12:28
De la: lorelay_me, la data 2008-11-19 12:28:51nu te pune pe ganduri faptul ca fetele de 23 fug de tipii din generatia lor? cum crezi ca ati putea fi pe aceeasi lungime de unda din moment ce esti trecuta prin atatea iar el inca mai viseaza la bamboo si ochelari de soare. eu iti sugerez sa-ti reorientezi un pic baremul....altfel, doar il iei si il cresti

Fetele de 23 de ani din ziua de azi sunt mult prea experimentate si ele nu cauta decat sa le fie doar lor bine(stabilitate, bani, faima). Ei bine, iubitul meu , crede-ma pe cuvant, este mult prea experimentat fata de mine, si, desi am trecut prin multe, eu inca ma simt un copil pe langa el. Daca ne pui unul langa altul, nu exista... nu este vizibila nici o diferenta. Langa el ma simt ca de 18 ani, sunt mult prea copilaroasa, mult prea vioaie pentru varsta mea as spune...ceea ce se vede doar...este numai in buletin. Altele sunt acum problemele...si nu diferenta de varsta!
Calinutza
Postat pe 19 Noiembrie 2008 12:59
De la: irina_teodora, la data 2008-11-09 17:23:54Daca e mai batran decat tine, imbatranesti dupa el...daca e mai tanar decat tine te mentii tanara...sotul meu e mai mic decat mine cu 6 ani. Cine ne vede impreuna spune ca nu se observa diferenta de varstaPoate a imbatranit el inainte de vreme...

Ai mare dreptate, suntem amandoi foarte energici, plini de viata....si optimisti. Ma uit la colegele mele care au 24, 25, 26 de ani, dar care arata ...Ma simt bine in pielea mea, ma bucur ca la varsta mea arat cum arat si fac ceea ce imi doresc.
Calinutza
Postat pe 19 Noiembrie 2008 13:03
In final, conteaza sa fii fericita fara urme de regret ori senzatie de exploatare. Iar capitolul: "diferenta de varsta" nu imi trezeste nici un resentiment, din contra...sunt cu un barbat mai in varsta decat mine cu 14 ani iar relatia decurge foarte frumos
lorelay_me
Postat pe 19 Noiembrie 2008 18:23
nu stiu daca problemele unei relatii tin neaparat de varsta....nu cred ca tin de varsta.este o prejudecata a noastra.si probabil, daca exista probleme in relatie, sa dam vina pe diferenta de varsta e scuza perfecta.intre mine si sotul sunt 2 ani diferenta(adica e cu 2 ani mai mare), deci nu prea mare, dar nu l-am intrebat niciodata cati ani are, nu asta m-a interesat in relatie, ci sa ne intelegem bine.atata tot.
mkdisk
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:40
Nu conteaza varsta intr-o relatie.,eu nu am simtit nici un mom diferenta de varsta intre noi doi ,care este de 14 ani...........exact...........14 ani,doar ca de multe ori nu prea merge din alte motive................

Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:01
Nu are nici o legatura diferenta de varsta...decat daca unul dintre ei nu e la fel de deschis mental ca celalalt....intre mine si el e o diferenta de 9 ani , eu 18 si el 28, suntem de 7 luni impreuna si ne-am mutat impreuna de 3 luni...merge extraordinar!!!
Rorry
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:37
Intre mine si el e o diferenta de 1 luna si-o saptamana. Eu sunt mai mare... Si de 14 ani inca nu mi-am dat seama daca asta e sau nu o problema. In concluzie, mai stau un pic, poate imi dau seama...
Lucia1971
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:41
nu cred k daca ai un iubit mai tanar decat tine inseamna k esti o complexata care nu are incredere in ea! din contra, personal cred k iti trebuie un curaj si o capacitate de seductie mai mare sa poti tine langa tine un tip mai tanar...trebuie sa arati mereu impecabil, tanara, frumoasa, stralucitoare de-a dreptul! crezi k exista vreun barbat care vrea sa stea cu o "baba"? te inseli! daca vrei un barbat frumos, sarmant si mai ales mai tanar...trebuie sa muncesti mai mult sa-l pastrezi! pt k barbatii in general sunt tentati sa se uite dupa "prospaturi"...asa ca tu, in ochii lui, trebuie sa le depasesti pe toate!

cam asa sta treaba cu barbatii tineri..plus ca sunt si mai imaturi si nu stii pana unde te poti baza pe ei pt k nu isi asuma resposabilitati......deci femeile cu barbati mai tineri decat ele sunt de 2 ori mai curajoase!!!
audrey
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:07
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:34

DIFERENTA DE VARSTA NU CONTEAZA.
EU IUBESC UNU DE 19 ANI.EU AM 24
SI?
DACA VA IUBITI ,VARSTA NU CONTEAZA.
UN SFAT:--- NU-TI OFERI SUFLETUL PE TAVA
motroc_raluca
Postat pe 20 Februarie 2009 09:03
De la: alesandu, la data 2008-08-12 08:48:43niic eu nu credeam ca relatiile in care diferenta de varsta exista nu merg insa iubitul meu actual mi-a aratat ca se poate...eu am 25 el 22 insa nu am simtit niciodata ca nu ne potrivim!cand am inceput aceasta relatie eram sceptica insa o prietena(care se marita cu un tip mai mic decat ea) mi-a spus:"astia micii sunt mai buni!":)acum depinde doar sa va intelegeti...multa iubire!

si la mine e la fel, eu aproape 25 el 22 si noi doi ne intelegem bine deocamdata doar eu sunt cea care mai aduce in discutie faptul ca sunt mai mare ca el si stiu ca uneori ma deranjeaza..pe el nu, normal e cel mai avantajat in treaba asta, si ar mai fi o problema ca toata lumea din familia mea imi spune ca nu e pentru mine, ca el e un pusti, dar nici eu nu par de varsta pe care o am, insa primesc raspunsul..da, dar tu esti mult mai matura

Postat pe 20 Februarie 2009 11:29
Buna!
Esti interesat/a sa ai un venit in plus?
Daca esti interesata te invit in lumea Avon. Ai parte de multe beneficii, cadouri si procent de 15% pana la 30%. Poti avansa foarte repede in afacerea ta AVON. Astept un mesaj la id-ul crystal_girl5008. Multumesc!
arynaaa
Postat pe 20 Februarie 2009 20:51
De la: Calinutza, la data 2008-08-01 22:17:17 Cum as putea sa fac sa nu mai repet aceleasi greseli? Nu mi-a mers niciodata bine in dragoste... pe scurt, am iubit un tip de 23 de ani, i-am oferit totul:m-a dezamagit, m-a mintit, m-a folosit. Mi-am jurat sa nu mai iubesc pe nimeni, si iata am intalnit un tip, de........23 ani. Am vrut sa nu ma implic, dar iata ca, am sfarsit tot prin a-mi pune sufletul la picioarele lui. Am incercat sa il indepartez, crezand ca o sa-i fie bine lui, dar si mie, dar iar m-am inselat. Cu ce oare gresesc tot timpul?

Cand am citit asta m-am gandit ca esti o fetita naiva de 16-17 ani care e jucata pe degete de orice bou..dar pe urma am vazut ca ai 31 de ani..asta explica si "diferenta de varsta" din topic. Nu crezi ca e cazu sa-ti cauti unul mai matur? Unul care stie ce vrea de la viata? Tu esti de vina ca ti se intampla asa ceva pentru ca nu stii nici tu ce vrei..daca la 31 de ani te uiti la astia mici atunci e clar ca tu numai la fizic te uiti...sa stii ca exista si barbati peste 30 de ani necasatoriti, impliniti profesional..si cu un oarecare grad de maturitate
simonycik
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:36
Are dreptate Elena
kudika054546
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:38
Diferenta de varsta nu are nicio legatura cu problemele dintr-o relatie.
Te asigur de asta pentru ca si eu sunt implicata intr-o relatie in care diferenta de varsta este destul de mare.
Am o prietena care are o relatie cu un tip cu 10 ani mai mic decat ea si au o relatie super.
Problemele intr-orelatie nu pleaca de la varsta , pleaca de la comunicarea intre parteneri, de la dorinta lor de a fi impreuna, de la seriozitatea cu care privesc relatia, de la implicarea fiecaruia.
Deci, eu cred ca singura "problema" este ca inca nu ai gasit barbatul care sa isi doreasca aceleasi lucruri ca si tine.
Ai rabdare, fiecare om are jumatatea lui iar aceasta poate fii cineva la care chiar nu te astepti.
martie02
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma va rog 74 De la: thegirlnextdoor 7 August 2011 09:39
ia sa-i mai dam dracu pe barbati!! 327 De la: DieMann 19 Iulie 2009 18:29
iubirea a trecut.. 17 De la: mady_puppy 27 Noiembrie 2009 19:12
need an advice :( 42 De la: Eva32 2 Iulie 2011 01:50
SOTUL MEU INTRA PE SAIT-URI CU INTALNIRI PT SEX!!! 41 De la: kudikaalinuta 23 Februarie 2015 12:55