Setari Cookie-uri

cat de mult conteaza fizicul??? unde se termina dragostea unde incepe mila??

cat de mult conteaza fizicul??? unde se termina dragostea unde incepe mila??
sylvyzone
Postat pe 4 August 2008 01:22
poate cineva sa imi raspunda???
sylvyzone
Postat pe 4 August 2008 01:25
Mila????De ce mila?Cat de mult conteaza fizicul.Daca as spune ca nu conteaza a minti...pt ca de fapt e important initial,adica trebuie sa te atraga persoana...dar e asa de generala intrearea ta incat ici nu stiu de unde sa incep.Sunt multe de zis,deci mai bine fi mai explicita .
sweetpink
Postat pe 4 August 2008 02:35
La prima vedere conteaza fizicul ,daca fizicul se combina armonios si cu intelectul te poti considera fericit/a

In tinerete mai conteaza fizicul pentru ca atunci iti face placere sa te afisezi langa un fotomodel chiar daca modelul e sarac cu duhul ...merge odata, de doua ori sa-l scoti in oras sa te invidieze lumea

Cand mai cresti un pic iti dai seama ca degeaba arata bine daca nu e in stare sa spuna doua vorbe .

Nu vad ce legatura are mila aici .....doar nu o sa stai cu cineva din mila , trebuie sa te atraga intr-un fel,ca e fizic sau psihic nu mai conteaza pentru ca la un moment dat o sa vrei MAI MULT decat un specimen bine facut fizic.
iris_4_ever
Postat pe 4 August 2008 10:45
Fizicul conteaza mult.. Si sa incepi relatia si sa o mentii, zic eu. Mila?
Cred ca incepe atunci cand e evident ca nu te mai vrea dar tu nu poti accepta asta.. Si esti atat de disperata incat accepti orice numai ca sa nu te paraseasca. Iar el.. din mila.. nu te paraseste, oficial cel putin.

Postat pe 4 August 2008 10:51
Eu cred ca se refera la handicapuri,sau cel putin la asta m-a dus pe mine gandul cand a zis mila.Sa zicem ca ai un iubit ... care la un moment dat are un accident in urma caruia ramane cu un handicap.Mai ramai cu el din mila?
sweetpink
Postat pe 4 August 2008 15:47
eu cred ca ar trebui sa precizeze la ce anume se refera ca asa daca ne dam cu presupusul fiecare o sa iasa o mare varza din tot subiectul.

Vis a vis de ce spui tu sweetpink.....daca-l iubesti ramai alaturi de el , un om handicapat tot om ramane chiar daca nu mai are o mana,un picior sau ceva de genul......depinde de cat de profunda este relatia respectiva !

Mila nu are ce cauta intr-o relatie de dragoste!
iris_4_ever
Postat pe 4 August 2008 17:00
Pia asta am cerut si eu....sa fie stranga "cercul fanteziei noastre" cate despre raspunsul pe care l-ai dat tu iris_4_ever,sunt total de-acord!
sweetpink
Postat pe 4 August 2008 17:19
Fizicul conteaza, cel putin la inceput, foarte mult, poate prea mult, din pacate. Mai tarziu...nu e atat de important, pe masura ce relatia merge, si cei doi se cunosc, trece pe locul 2 fizicul..
ralukiss
Postat pe 4 August 2008 17:22
io nu prea am priceput ce vrea sa zica topicu' asta si vad ca toate va invartiti in juru' cozii!
poate cineva care a inteles sa fac un rezumatel!?

Postat pe 4 August 2008 17:33
Geo , ti se pare ca noi am inteles intrebarea mai bine ? fiecare face supozitii acum si raspunde cum il taie capul
iris_4_ever
Postat pe 4 August 2008 17:46
Cat de mult coteaza fizicul? cred ca e clar pt tota lumea.Venind insa in continuare intrebarea unde se termina dragostea-am presupus ca are legatura cu o relatie in care exista sentimente puternice sau chiar iubire,care se termina si survin altele de mila.Facand legatura cu prima intrebare,am presupus automat ca acest fizic trebuie sa se fi schimbat in asa hal incat sa starneasca mila.De aceea supozitia mea de mai sus.Mi se pare cea mai logica.Aveti alte idei?Vad ca pers care a deschis topicul intarzie insa sa ne clarifice intrebarile.
sweetpink
Postat pe 4 August 2008 17:54
Pai sa incerc eu, daca m-o duce neuronul:D
Sa presupunem ca te-ai insurat cu "Pamela Anderson" si in 3 ani s-a transformat in "Blanda balena de pe meleaguri mioritice", sau el din frumosul latino a facut ditamai burta de bere; daca exista iubire reala nu prea conteaza, dar daca au fost de la inceput doar conveniente sau impresia ca exista compatibilitati, intervine mila, la cei cu sufletul mai mare, care suflet se mai termina si el odata si odata.Dar deh, traim in Romania, si de cele mai multe ori mila asta se manifesta pt averile cladite in comun si pe care esti in pericol sa le pierzi :-P Parerea mea ...
googoodoll
Postat pe 4 August 2008 17:57
googoodoll ce radicala esti...din pacate in multe cazuri e valabil raspunsul tau.tre sa recunosc insa ca cel al lui Iris se pliaza mai bine pe inima mea,desi al tau e mai realist...
sweetpink
Postat pe 4 August 2008 18:00
ideea e ca am de dat un sfat unei persoane pe aceasta tema.
pana de curand acea persoana arata aproape ca un fotomodel dar din cauza sanatatii si a tratamentelor s-a ingrasat 25kg chiar mai mult de la 60 kg la 85 in doar 3 luni, medicii zic ca e normal, ca analizele dunt bune, face sport dar greu slabeste, prietenul i-a reprosat ca nu se ingrijeste si etc, pana la urma dragostealui din o relatie lunga cosidera ea s-a transformat din partea lui pt ea in mila???
pana de curand desi l-a intrebat ca daca il deranjeaza acest lucru tipul mereu i-a zis ca nu ca nu il intereseaza dar acum ii reproseaza felul in care arata desi incearca sa ajunga la greutatea dinainte regim sport etc.
sylvyzone
Postat pe 4 August 2008 18:59
deci cum pot sfatui o astfel de persoana
sylvyzone
Postat pe 4 August 2008 19:00
de asemenea ea considera ca el ar fi cu ea din mila, nu stie ce sa faca sa termine sau nu relatia cu el.
sylvyzone
Postat pe 4 August 2008 19:26
Si nu era mai bine sa ne explici de prima data ?

Prietena ta are o problema si este de inteles acest lucru, trecerea de la o greutate normala la una peste limitele acceptate de ,,tine'' te face sa-ti iei campii.

Eu una nu cred ca sta din mila cu ea pentru ca din pacate in aceasi situatie sunt si eu si nu incerc sa ma imbarbatez singura pentru ca nu sunt genul.

Eu de la 51 de kg cu 170 cm inaltime(dimesniuni 109 - 62 - 90 ) am ajuns intr-un an de zile la mirifica suma de 68 kg.....unii spun ca nu ar fi asa de grav dar eu cand ma uit in oglinda vad ditamai balena .

Sunt cu al meu de aproape 3 ani iar in ultimul an nu am avut niciodata nici cea mai mica senzatie ca ar sta cu mine din mila.

Depinde cum i-a reprosat prietenul ,pentru ca daca o face la modul agresiv e logic ca ea sa se intrebe daca sta sau nu din mila cu ea.....si al meu ma intreaba daca am de gand sa ma opresc din ingrasat dar o face cu dragoste ,desi de multe ori cand ma privesc in oglinda ma intreb si eu de ce naiba mai sta cu mine .....

Sincera sa fiu , eu as cam termina relatia cu el daca s-a ajuns in stadiul asta.....nu merita sa stea cu un tip care nu stie sa o aprecieze si sa o inteleaga .

Cum o poti sfatui ?
Revin la ce spuneam mai sus ....daca relatia este din dragoste atunci mila nu-si are rostul.
iris_4_ever
Postat pe 4 August 2008 20:30
Mai ...subiectul asta e tare delicat pt mine-sunt obsedata de greutate si nu vreau sa intru in detalii k eu sunt chiar bolnava in sensul asta si recunosc.De aceea cineva care s-ar lua de greuatatea mea....cert e ca nu ar vrea,cu atat mai mult iubitul meu.Mama zicea ca "cine te iubeste te iubeste si asa" si daca el nu a reusit sa vada in spatele kg ce fel de persoana e,daca a iubit doar "fotomodelul" din ea,atunci zi-i sa se inoarca la reviste,filme si poze.Cat despre tipa,daca vrea sa slabeasca sa o faca pt ea si nu pt el ca barbati care sa o placa si asa sigur se gasesc!
sweetpink
Postat pe 4 August 2008 23:12
Adevarul e ca barbatii isi rup gatul pe strada, intorcandu-se sa admire ...caractere!
Deci, nu ...fizicul nu conteaza!:P
Cruella_de_vil
Postat pe 9 August 2008 04:22
veeeeei!! unde incepe si unde se termina mila!?
imi place sa admir pe strada o femeie inteligenta ce-si misca neuronu' in asa fel incat sa ma starneasca. cunostintele ei generale au daru' de a ma face sa intorc juma' de trup si sa stau cu ochisorii pironiti pe diploma ei de masterat. plus ca vizionandu-ui scrierle pe asfalt, am tendinta de a ma incalzii dureros, la cap!
prefer totusi o femeie care sa-mi provoace mai intai un orgasm mental si dupa aia orgasm sexual! si reciproca e valabila!

Postat pe 9 August 2008 10:33
fericitule...dar nu toti masculii gandesc asa....intr-o proportie ingrijoratoare,,,berbantii intorc ceea ce se numeste capatana, dupa...."biscuiti in dunga" .iar cand cel de langa tine iti spune ca ai posteriorul mare....incapi sa iti pui intrebari referitoare la increderea in sine ,asta daca esti un caracter slab....daca nu il dai dracu si ii spui verde in fata care e problema si punct.

am avut o perioada cand reusisem performanta sa ajung la 54 de kg si prietenului meu de atunci i se parea ca sunt cam grasa.... eu ma simteam in sfarsit normala pt ca sunt o scobitoare....,asa ca inchipuie-ti ce conflict de interese aveam....m-am uitat in oglinda ,am constatat ca eu sunt foarte multumita de cum arat ,i-am comunicat omului ca mi se falfaie ca la pesti de parerea lui si gata.

la fel si prietena cu pricina ar trebui sa accepte faptul ca acum e putin mai plinuta....ca in timp va ajunge din nou la o silueta d einvidiat...dar cu efort si cu rabdare nu se poate totul asa deodata....pace buna daca idiotul nu vede eforturile ei atunci e un ...e las ca stie el mai bine...
dandanaua_reloaded
Postat pe 9 August 2008 14:00
Eu cred ca daca un barbat iubeste cu adevarat,poate face abstractie de citeva Kg in plus...in fond,suntem oameni,nu ne vindem la Kg...si mai cred ca sufletul,inteligenta,educatia,cultura unei femei,sunt mult mai importante...acum,sa nu credeti ca admir femeile neingrijite...cred ca sunt o femeie pedanta...dar,sa stii pe cineva de 17 ani,sa stii cum arata in urma cu 10 ani,sa stii ca s-a ingrasat 30 Kg din cauza problemelor de sanatate,sa vrei sa reiei relatia cu femeia respectiva,si s-o intrebi din 2 in 2 zile,ce mai spune cintarul,si sa-i reprosezi ca nu mai arata cum arata in urma cu 10 ani,eu cred ca asta e curata mitocanie...eu asa am patit...
giani1972
Postat pe 12 August 2008 22:58
Interesant subiect, iar raspunsurile sutn toate supertari!
Lucia1971
Postat pe 13 August 2008 15:43
Iubire poate aparea cu trecerea timpului? poate sa-mi raspunda cineva
bebeblonda
Postat pe 15 August 2008 15:08
fizicul?!ce se intampla cd ai o relatie de prieteni cu un tip care te iubeste dar nu are un fizic ideal, in schimb el te iubeste neconditionat, fara sa oferi nimik. Oare ar trebui sa tin cont de fizic aici?
bebeblonda
Postat pe 15 August 2008 15:13
De la: bebeblonda, la data 2008-08-15 15:13:15fizicul?!ce se intampla cd ai o relatie de prieteni cu un tip care te iubeste dar nu are un fizic ideal, in schimb el te iubeste neconditionat, fara sa oferi nimik. Oare ar trebui sa tin cont de fizic aici?


In caz ca nu gresesc,el vrea sa fiti mai mult decat amici,ca daca e vb doar de amicitie,nu inteleg ce legatura are fizicul.In acest caz,daca ti-l imaginezi peste tine...sarutandu-te etc...ti se face greata sau ai chiar un sentiment asa de emotie,placut?Raspunde la intrebarea asta si...vezi...ca daca nu s-ar putea sa strici si relatia de amicitie si sa il faci sa sufere si ar fii pacat,nu crezi?
sweetpink
Postat pe 15 August 2008 15:28
daca depinde fizicul asta cred ca depinde si de persoana...da sunt persoane care prefera sa aiba langa ei o femeie frumoasa sau sunt persoane care se uita la frumusetea sufleteasca....iar mila...mila incepe atunci cand tu daca ai un iubit si ii spui ca nu mai vrei sa stai cu el si acesta incepe si face scene si se da de ceasu mortii ca il vei lasa...dar nu fa asta daca crezi ca nu mai vrei sa stai cu un baiat barbat cum vrei tu sa spui explicai ce vrei sa faci si lasa-l ca ii va trece pana la urma....
aurrorandreea
Postat pe 15 August 2008 18:25
Draga mea "bebeblonda",stii si tu ca frumusetea e doar un lut trecator...si ca,daca atunci cind trece(ca trece sigur,asta-ti gatantez!),in locul ei ,nu ramin sentimente solide-prietenie,respect,loialitate,nu-ti mai foloseste la nimic iubirea de la inceput,bazata in primul rind pe atractia fizica...sa nu ma intelegi gresit-sa ai impresia ca nu admir oamenii frumosi...dimpotriva...dar,nu pot sa nu ma gindesc ca,acesta frumusete nu este un merit al lor,ci un noroc,de cele mai multe ori...eu cred in acea frumusete care izvoraste din sufletul omului...
si daca prietenul tau iti este atit de devotat si loial,poate ar fi cazul sa te gindesti daca ti-ai dori un asemenea om alaturi,toata viata...anii trec draga mea,si singuratatea nu-i usoara...prietenii apar si dispar,in virtejul vietii,si de aceea e bine sa ai un partener de viata pe care sa te poti baza,la bine si la rau...dar,gindeste-te bine,inainte de a-i da vreo speranta...nu cred ca merita sa sufere inutil...
giani1972
Postat pe 16 August 2008 19:01
depinde de "vechimea"relatiei.daca iubesti cu adevarat nu cred ca dupa ani de zile mai conteaza atit de mult cum arata celalalt ,pt.ca toti ne schimbam.sa stai din mila cu cineva , nu merita.o viata ai ,si aia s-o traiesti cu cineva din mila?
'

Postat pe 16 August 2008 20:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
'Ce masti naturale pt ten si impachetari corporale pe baza de plante cunoasteti?' 6 De la: thhheuta 17 Martie 2010 01:05
Par impletit 4 De la: Lalyly 10 Septembrie 2014 23:03
'Ce masti naturale pt ten si impachetari corporale pe baza de plante cunoasteti?' 1 De la: oana84onutza 20 Ianuarie 2010 19:30
Concursuri 2 De la: DRAGOMIR_ALEXANDRA 20 Ianuarie 2010 16:36
sforaitul, caderea parului, insomniile 7 De la: Cassey 13 Mai 2009 19:18