Setari Cookie-uri

...rareori ne gandim la ceea ce avem,dar intotdeauna la ceea ce am pierdut.....

Nush dak ceea c simt e dragoste sau obsesie...sau pur capriciu. Nush...dar cert e k sentimentu asta e puterinc si nu imi da pace..nu ma lasa sa trec mai departe, sa vad altceva. De 2 ani incoace...totu se rezuma, se compara si se aseamana cu o singura persoana. Oriunde as merge, orice as face...primu in gand e el. Am fost impreuna doar o luna..oarba luna, k de atunci sunt dependenta.Urmatorii mei prieteni, care au vneit abia la un an dupa despartire... aveau cate ceva din el...dar nu erau ca el. Si cand imi faceam si eu un prieten, culmea aparea el iar si din nou in viata mea...si iar ajungeam de unde plecasem Acum, stau cu un baiat care stie povestea mea, pt k el a fost cel p care l.am lasat acum 2 ani ca sa cunosc povara. Si el stie asta...Oare c fac ,acum?
E compliat...eu ma gandesc tot la el, el stie asta...si culmea e ca si actualu stie k ink ma gandesc la el...
Complicata viata asta...de ce nu totu e simplu si sa iubesc si eu p cineva care sa fie doar al meu.

Postat pe 4 August 2008 10:05
ma reagsesc in totalitate in vorbele tale, parca eu as fi scris asta :(.insa, singura diferenta e ca noi am fost amici vreo 3-4luni, eu il ignoram, apoi ne-am intalnit dupa vreun an si ceva, si am fost impreuna mai putin de 2 saptamani. Insa, in cele 2 saptamani m-am simtit mai fericita si mai implinita decat in toata relatia mea de un an, pe care o aveam atunci. La un moment dat incetasem sa ma gandesc la el, pana cand a aparut iar...si tot asa... apare exact cand reusesc sa spun "punct" si ma da peste cap. Insa, cel mai si cel mai rau e ca sunt constienta ca nu este nici pe departe barbatul potrivit. Pot sta pana maine sa vorbesc despre el, despre fiecare din miile lui de defecte, de fiecare din miile lui de greseli. Si totusi... Amuzant sau nu, dar uneori cred ca mi-ar fi fost mai usor daca as fi fost mai proasta, mai incuiata, si nu i-as fi vazut defectele, poate nu mi-ar fi fost atat de greu.

E foarte foarte aiurea, dar, pentru a mia oara, sper ca s-a terminat. Pur si simplu nu ma mai simt capabila sa mai trec iar, pentru a nu mai stiu cata oara prin toate astea. Sper sa nu ma mai caute, oricat de greu mi-ar fi fara el, oricat de dor mi-ar fi de el, de mangaierea si de zambetul lui. Dar, nu stie ce vrea, sau poate el vrea doar ceva ce eu nu sunt dispusa sa-i dau. As minti daca as spune ca as face orice pentru el. Nu, pentru ca pana la urma, contez si eu, si nu ma voi calca singura in picioare pentru el, pentru ca dupa 2-3 zile sa rada si sa imi spuna ca nu el m-a pus sa fac asta. E ffffffffffooarte greu, dar e singura solutie.

Monikku, ce pot sa-ti spun? incearca sa-l uiti. suna foarte aiurea, mai ales venind din partea mea, insa... unele relatii nu au niciun viitor. Si crede-ma, in genul asta de relatii e valabila vorba aia cu un strop de fericire, platit inzecit in lacrimi.
ralukiss
Postat pe 4 August 2008 13:28
Sper sa apara cineva peste el...care sa fie mai bun decat el...si sa mi-l scoata din minte...sa scap. Sau sa fiu iar eu cea de acum 2 ani care nu-i pasa de sentimente si se distra mereu.

Postat pe 6 August 2008 10:05
Probabil fiindca ati fost impreuna doar o luna nu ai reusit sa-i vezi decat calitatile si de aceea ai ramas cu o imagine idilica despre el. Daca ar fi durat mai mult te lamureai si asupra defectelor.

Postat pe 6 August 2008 10:34
este greu...si eu am trecut prin asa ceva si stiu ce inseamna...doua saptamani de vis in care am trait si am simtit ceea ce nu am mai simtit niciodata...a fost de vis.si acum cand ma gandesc ma ia fiori...sunt constienta ca nu merita,ca este poate cel mai nepotrivit baiat pt mine...daca nu il vad e ok,dar cand ne mai intalnim ma face iar sa ma gandesc la ceea ce a fost.si eu sper sa apara un alt baiat,mai bun ca el care sa ma faca sa il uit.
singura solutie care la mine functioneaza este atunci cand il vad sa imi aduc aminte de toate minciunile si de cat a fost de la s si toate defectele lui si imi trece...acum sunt deja mult mai linistita....dar totusi mai exista ceva...
nikollette
Postat pe 6 August 2008 16:53
Incearca sa nu te mai gandesti la el...ignore total!!!
Daca ii pasa de tine, te va cauta, daca nu,nu...Si concentreaza-te pe ce ai,nu pe ce nu ai si poate n-ai avut niciodata!
blindgirl
Postat pe 17 August 2008 14:36
hai mai ..ce naiba..."intotdeauna ne gandim la ce am pierdut"...pai si cine e vinovat de asta? omul are puterea de a`si impune orice si e bine cunoscut ca .."ce nu te omoara , te intareste" Nu stiu...mie imi e tare greu sa inteleg o suferinta continua in 2 ani de zile ...poate pt ca eu ma refac foarte repede dupa orice dezamagire. Hai sa fim seriosi...cei care sufera se complac in situatia ...trebuie sa iti impui niste limite si sa fii constienta ca timpul nu se mai intoarce inapoi si ai pierdut vremea plangand oameni care nu te merita sau alaturi de care n`a fost sa fie..
Kittynelle
Postat pe 18 August 2008 21:17
De la: Puffilici, la data 2008-08-18 21:17:00trebuie sa iti impui niste limite si sa fii constienta ca timpul nu se mai intoarce inapoi si ai pierdut vremea plangand oameni care nu te merita sau alaturi de care n`a fost sa fie..


depinde de motivele pt care nu au putut fi impreuna.Daca din cauza circumstantelor, si acele 2 saptamani au fost minunate pt amandoi, nu se pot uita.Si intotdeauna se vor intreba "ce-ar fi fost daca..."Mai bine sa regreti un lucru pe care l-ai facut decat unul pe care nu l-ai facut.De obicei in relatiile in care nu se pune efectiv punct..ceva continua sa existe.
DeeaCatalina
Postat pe 19 August 2008 23:47
mda...........cel mai greu e sa te intrebi cum ar fi fost daca......
si eu ma tot intreb de vreo 3 ani........si de multe ori mi-a venit sa ma dau cu capul de pereti pentru acest singur 'si ce ar fi fost daca'......
si asta doar pentru ca am avut 3 minute de orgoliu prostesc si nefondat.
hmmmm........pe cine sa dau vina.....se ofera cineva........
dienuta_nou
Postat pe 20 August 2008 00:02
Este greu sa treci peste atat de usor. Timpul le rezolva pe toate. Tu nu ai ce sa-i faci, nu poti sa zici STOP si gata, nu te mai gandesti la el. In cel mai bun caz daca apare un tip la orizont si o sa aveti o relatie frumoasa, o sa uiti si nu o sa mai suferi ;)

Postat pe 20 August 2008 00:31
scria cineva mai sus ca in perioada asta scurta in care ati fost impreuna nu i ai vazut decat calitatile....nu ai apucat sa ii vezi si partea proasta si mereu noi ne gandim ce ar fi fost daca...si eu am trecut prin asta acum ceva timp, am int un tip de care am fost indragostita nebuneste aprox o luna de zile, a fost de vis...nu mai eram eu..totul s a rupt brusc asta este...si cam da, toti prietenii urmatori parca aveau ceva din el si la fel nu s a sfarsit bine. a ramas asa in suflet desi nu a facut nimic sa fie acolo. tind sa cred ca e o problema, pt ca nu am de ce sa visez la el tipul era un nemernic, si nu am de ce sa visez la o rel frumoassa cu el....dar ce sa i faci, fiecare are scheletul lui din dulap
fluturas1987
Postat pe 30 August 2008 18:05
Mda...si eu te inteleg,mi s-a intamplat si mie dar eu am fost cu el 4 luni,luni in care pot sa spun ca am cunoscut ce este aia iubire,fericire dar si suferinta,lacrimi si neputinta.Totul s-a terminat in momentul cand aveam cea mai mare nevoie de el.au trecut 7 luni de cand nu mai sunt cu el dar il iubesc mai mult ca viata mea,dar sunt constienta ca nu mai poate fii nimic intre noi.mi s-a spun intr-o zi ca atunci cand o fata tine dupa 6 luni la un baiat,timp in care nu au fost impreuna este obsedata si el devine obsesia.oare chiar am devenit o obsedata?voi ce ziceti?
DarkAngell
Postat pe 4 Septembrie 2008 21:18
Eu prin obsedata inteleg ca il agasezi,nu te poti dezlipi de el, incerci sa intri iar in viata lui, nu accepti despartirea...draga mea,asta e obsesie.Nu ca te gandesti la el in tacere.Nu faci rau nimanui,nu stiu,eventual tie,ai spus ca in relatie te-a si facut sa suferi.Atunci analizeaza la rece situatia,daca ti-a facut si rau,nu era pt tine,si nu este.Pupic
DeeaCatalina
Postat pe 4 Septembrie 2008 21:38
Multumesc Deea de raspuns.sa stii ca ai dreptate,prin obsesia mea nu fac rau nimanui...dar imi fac mie :(.o sa incerc sa uit si stiu ca voi reusi deoarece sunt o persoana puternica.inca o data multumesc.mii de pupici
DarkAngell
Postat pe 5 Septembrie 2008 19:21
nu e iubire...!!
morticia_adams
Postat pe 28 Octombrie 2008 19:27
Am patit si eu chestia asta...timp de 2 ani....el venea si pleca din viata mea cand avea chef...eram ca un fel de rezerva, marioneta lui....pana am pus piciorul in prag, mi-am dat seama ca face ce vrea din mine...dar asta a durat 2 ani...mi-am irosit poate cei mai frumosi ani din viata pt. el....caci nu ma puteam nici macar uita la altcineva...am trecut de asta pana la urma....oricum, nu merita...
ramo_88
Postat pe 9 Decembrie 2008 16:41
acum ca am citit topic-ul observ ca mai sunt persoane in situatii de genul...inainte ma consideram o ciudata. Am trait ceva similar, cu un barbat pe care inca il ador si cu care fac inevitabil greseala de a-i compara pe toti ceilalti, problema e ca el acum e casatorit, iar eu continui sa ma inchid intr-un univers al meu in care nu prea multi au acces...si la fel imi apare in cale, in cele mai neasteptate momente si situatii, de parca soarta ar rade de noi. Mai rau e ca ne-am intalnit ultima oara in vara, la un an dupa ce s-a casatorit si acum parea dispus sa incerce...ma tulbura si ma dezorienteaza atitudinea lui, dar a ales el si se pare ca atunci nu a tinut cont de mine. Eu de ce as face-o?
alessia_franco
Postat pe 9 Decembrie 2008 21:06
eu zic k nu e iubire. e probabil legat si de modul in care v-ati despartit. ati fost impreuna si acum stii ca nu mai e al tau si ca nu se mai gandeste la tine....deocamdata nu prea poti sa il uiti cred.....dar solutia ar fi sa fii cu el pana iti trece........nu i-as spune iubire...i-as spune pata. :D e un sentiment p care toate fetele cred k il au la un momentdat. avem ceva iar apoi ne chinuie gandul k nu mai e la picioarele noastre........nu stiu daca asta e ceea ce simti tu...dar nah ...sper k am fost cat de cat aproape de adevar....si lafel si cu celelalte fete care au spus chestii similare. ca nu au de ce sa sufere dupa ei ca sunt nemernici. ideea e k sunt tipi care ne-au tras clapa....si de asta ii vrem la picioarele noastre.sa simta cum am simtit si noi.....suferim k ei nu s-au implicat sufleteste cum ne-am implicat noi.
dyana91a
Postat pe 22 Decembrie 2008 18:03
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 27 Decembrie 2008 01:19
incetul cu incetul, te pui pe picioare..
morticia_adams
Postat pe 3 Ianuarie 2009 23:41
"...rareori ne gandim la ceea ce avem,dar intotdeauna la ceea ce am pierdut.....".....foarte adevarat
razz
Postat pe 3 Ianuarie 2009 23:50
ai dreptate.in general knd aveam cv d mare pret nu realizam si knd pierdem.......ne tragem d cap.......stiu kum e...
nirvana_cukramel
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sf. Valentin 94 De la: scorpio67 19 Februarie 2011 14:24
Iubesti sau faci ceea ce trebuie? 14 De la: Heavenly_angel 8 Septembrie 2009 10:37
certurile repetate intr-o relatie 15 De la: daniella_s 28 Septembrie 2009 17:49
eu fecioara,el rac......oare va merge aceasta relatie? 2 De la: ani_d_ani 5 Septembrie 2013 01:16
Prea tarziu mi-am dat seama ca tin la el 25 De la: alyn27 5 Septembrie 2010 20:51