Setari Cookie-uri

Diploma de merit

De la: acy_mik, la data 2008-08-06 14:49:04
De la: vas25, la data 2008-08-06 14:44:59offfff......doamneeeeeee......


iubirea asta de ce sa-i faci e mare...tu ai face asa ceva pt iubitica ta?


asi face poate chiar mai mult, de altfel am si postat mai sus 2-3 chestii pe care le-as face

_fantoma_
Postat pe 6 August 2008 16:51
gata am scos poza adica diploma...acum ii gatesc o cina romantica...aprind si niste lumanari parfumate si astept sa vina ubitu acasa urati-mi bafta..ca sunt cam emotionata
beem
Postat pe 6 August 2008 17:48
sunt dezamagita...s-a uitat la diploma si in loc sa se bucure era preocupat cum am realizat-o,unde am scos-o...

pt ca nu a fost obisnuit cu o atentie..nu a stiut ce sa zica ..dar...pt mine a fost dezamagire...
beem
Postat pe 7 August 2008 09:53
De la: vas25, la data 2008-08-06 16:51:00

asi face poate chiar mai mult, de altfel am si postat mai sus 2-3 chestii pe care le-as face




inseamna k esti un iubit atent,care vrea sa isi vada partenera fericita.felicitari
acy_mik
Postat pe 7 August 2008 13:46
De la: dana_79, la data 2008-08-07 09:53:12sunt dezamagita...s-a uitat la diploma si in loc sa se bucure era preocupat cum am realizat-o,unde am scos-o...

pt ca nu a fost obisnuit cu o atentie..nu a stiut ce sa zica ..dar...pt mine a fost dezamagire...


imi pare rau pt tine,putea sa schiteze macar un zambet,sa te sarute dc nu stia ce sa iti spuna.dar de cina si lumanarele ce a zis?sau cu astea e deja obijnuit?
acy_mik
Postat pe 7 August 2008 13:48
De la: acy_mik, la data 2008-08-07 13:48:39
De la: dana_79, la data 2008-08-07 09:53:12sunt dezamagita...s-a uitat la diploma si in loc sa se bucure era preocupat cum am realizat-o,unde am scos-o...

pt ca nu a fost obisnuit cu o atentie..nu a stiut ce sa zica ..dar...pt mine a fost dezamagire...


imi pare rau pt tine,putea sa schiteze macar un zambet,sa te sarute dc nu stia ce sa iti spuna.dar de cina si lumanarele ce a zis?sau cu astea e deja obijnuit?


nu este obisnuit ca dehhh cele de dinaintea mea nu faceau asa ceva...oricum...i-am spus si lui a fost ultima data cand mai fac asemenea chestii...si...am taiat frumos diploma...cand el deja adormise...da culmea nu am avut emotii cand am taiat-o...
pacat ca vb prietenei mele..este super atent,face orice pt tine..dar...cand faci si tu ceva pt el clacheaza si nu stie sa se bucure de micile atentii ale vietii...
oricum am decis ca astazi sa nu vb cu el...noroc ca eu lucrez dimineata si el de noapte si nu ne intalnim ...
beem
Postat pe 7 August 2008 14:11
Fii pozitiv si o sa gasesti, toata lumea are pe acesta lume o jumatate, o sa vezi cao sa iasa soarele si o sa apara si zana ta.

Postat pe 7 August 2008 14:16
De la: dana_79, la data 2008-08-07 14:11:01

nu este obisnuit ca dehhh cele de dinaintea mea nu faceau asa ceva...oricum...i-am spus si lui a fost ultima data cand mai fac asemenea chestii...si...am taiat frumos diploma...cand el deja adormise...da culmea nu am avut emotii cand am taiat-o...
pacat ca vb prietenei mele..este super atent,face orice pt tine..dar...cand faci si tu ceva pt el clacheaza si nu stie sa se bucure de micile atentii ale vietii...
oricum am decis ca astazi sa nu vb cu el...noroc ca eu lucrez dimineata si el de noapte si nu ne intalnim ...


dc nu este obisnuit ar fi trebuit sa fie super incantat,oricui i-ar placea sa ajunga acasa si sa gaseasca o asemenea surpriza.era si normal sa nu ai emotii cand rupi diploma,pt k la nervi omul face multe si nu sta sa se mai streseze dc e bine sau nu.cred k si eu as fi facut acelasi lucru.macar ai lasat-o k sa o vada?poate asa isi da seama k nu a reactionat bine.cred k te va cauta el k sa vb
acy_mik
Postat pe 7 August 2008 14:20
asa mi se parea si mie normal sa fie incantat...:(...
stii ce mi se pare mai trist si asta i-am zis si lui..eu am niste probleme de sanatate..si luni..dupa consultatia de la doctor m-am plimbat de nebuna pe strazi..si nu i-am spus nimic...abia marti a aflat dar tot partial..si aseara i-am zis dupa ce ca incerc sa ma echilibrez si sa iti fac tot tie o surpriza placuta..nici macar nu stii sa o apreciezi...si evident i le-am lasat langa telefoane sa le vada..oricum..nu stiu dar ma simt ca o ciudata...
acum ma suna dar nu ii raspund...poate asa va intelege..eu sunt f vesela de fel dar acum...
beem
Postat pe 7 August 2008 14:28
De la: dana_79, la data 2008-08-07 14:28:29asa mi se parea si mie normal sa fie incantat...:(...
stii ce mi se pare mai trist si asta i-am zis si lui..eu am niste probleme de sanatate..si luni..dupa consultatia de la doctor m-am plimbat de nebuna pe strazi..si nu i-am spus nimic...abia marti a aflat dar tot partial..si aseara i-am zis dupa ce ca incerc sa ma echilibrez si sa iti fac tot tie o surpriza placuta..nici macar nu stii sa o apreciezi...si evident i le-am lasat langa telefoane sa le vada..oricum..nu stiu dar ma simt ca o ciudata...
acum ma suna dar nu ii raspund...poate asa va intelege..eu sunt f vesela de fel dar acum...


nu mai fi supi,poate k a inteles ca a procedat gresit si de aceea te tot cauta.dc inca nu te-ai calmat,k sa nu se lase k scantei,mai bine vb mai tarziu.poate iti pregateste el vreo surpriza k sa te impace.iubiti-va mult
acy_mik
Postat pe 7 August 2008 14:52
multumesc pt incurajare...si chiar nu mi-a trecut...de asta nu vreau sa vb cu el..multumesc inca o data
beem
Postat pe 7 August 2008 14:55
Sincera sa fiu mi se pare pueril. Dar fiecare cu ce-i place, eu sunt o fire mai practica.

Postat pe 7 August 2008 15:17
De la: gabi85, la data 2008-08-07 15:17:49Sincera sa fiu mi se pare pueril. Dar fiecare cu ce-i place, eu sunt o fire mai practica.


poate este pueril nu te contrazic...dar..mie asa imi place...poate traiesc ceva ce nu am trait pana acum...oricum...faptul ca nu se stie a se aprecia gesturi mici de dragoste,de afectiune...mi se pare trist...lucrurile mici si poate nesemnificative pt unii inseamna mai mult decat sa fii cum spui tu practic...
chiar m-ai facut curioasa cum esti tu practica! un exemplu te rog
beem
Postat pe 7 August 2008 15:32
De la: dana_79, la data 2008-08-07 14:11:01
De la: acy_mik, la data 2008-08-07 13:48:39
De la: dana_79, la data 2008-08-07 09:53:12sunt dezamagita...s-a uitat la diploma si in loc sa se bucure era preocupat cum am realizat-o,unde am scos-o...

pt ca nu a fost obisnuit cu o atentie..nu a stiut ce sa zica ..dar...pt mine a fost dezamagire...


imi pare rau pt tine,putea sa schiteze macar un zambet,sa te sarute dc nu stia ce sa iti spuna.dar de cina si lumanarele ce a zis?sau cu astea e deja obijnuit?


nu este obisnuit ca dehhh cele de dinaintea mea nu faceau asa ceva...oricum...i-am spus si lui a fost ultima data cand mai fac asemenea chestii...si...am taiat frumos diploma...cand el deja adormise...da culmea nu am avut emotii cand am taiat-o...
pacat ca vb prietenei mele..este super atent,face orice pt tine..dar...cand faci si tu ceva pt el clacheaza si nu stie sa se bucure de micile atentii ale vietii...
oricum am decis ca astazi sa nu vb cu el...noroc ca eu lucrez dimineata si el de noapte si nu ne intalnim ...


- Poate ... nu a fost obisnuit sa primeasca, cine stie ce fel de viata a avut ... de ce judeci inainte sa stii tot? ... cred ca toata lumea ar trebui sa citeasca cartea: Cele cinci limbaje ale iubirii" de Gary Chapman. Toti am trai intr-o lume mai buna.
Cãsniciile nefericite se datoreazã adesea unui motiv simplu, dupã pãrerea autorului Gary Chapman: vorbim limbaje diferite de iubire. În experienþa sa de peste 30 de ani în calitate de consilier matrimonial, dr. Gary Chapman a identificat cinci limbaje de iubire: cuvintele de încurajare, timpul petrecut alãturi de cel drag, cadourile, serviciile ºi contactul fizic. Cartea le abordeazã pe fiecare în parte, într-un stil accesibil, din care nu lipseºte umorul.

Cum puteþi descoperi limbajul de iubire al partenerului dumneavoastrã? Cartea include chestionare scurte, pe care le puteþi completa, precum ºi întrebãri aplicate, la care puteþi medita ºi rãspunde pe larg.

Deºi unii cititori gãsesc foarte dificilã ideea de a iubi un partener la care nu mai þin — în speranþa cã va veni cu timpul ºi afecþiunea — Gary Chapman promite cã rezultatele vor rãsplãti efortul. „Iubirea este o alegere“, spune autorul. „ªi fiecare partener poate începe procesul acesta chiar acum.“

Pentru cã toþi ne naºtem, creºtem, ne îndrãgostim, ne cãsãtorim, iubim, înºelãm, facem copii, divorþãm, plângem, uitãm ºi iertãm. Pentru cã suntem singuri sau împreunã, pentru cã suntem pãrinþi sau copii, pentru cã ne pasã de cine suntem, de cei din jur, ºi mai ales pentru cã fiecare dintre noi are o familie pe care o iubeºte ºi vrea sã o protejeze.
- se poate comanda si pe net:
http://www.curteaveche.ro/Cele_cinci_limbaje_ale_iubirii_Cum_sa_ti_exprimi_fata_de_partener_implicarea_trup_si_suflet_Editia_a_III_a-3-150
supermiki
Postat pe 7 August 2008 16:24
Vreau sa spun ca pentru mine aceasta carte a insemnat enorm, si din cate am auzit ... la cei care au citit-o, a fost la fel!
Sunt sigur ca va fi la fel si pentru voi!
supermiki
Postat pe 7 August 2008 16:35
imi pare rau dana ca nu a apreciat

adul te rog la mine sa-l trag un pic de urechi, si sa-i explic ca nu stie ce pierde

oooffffffffffffffffffff................
_fantoma_
Postat pe 7 August 2008 17:31
De la: dana_79, la data 2008-08-07 15:32:50
De la: gabi85, la data 2008-08-07 15:17:49Sincera sa fiu mi se pare pueril. Dar fiecare cu ce-i place, eu sunt o fire mai practica.


poate este pueril nu te contrazic...dar..mie asa imi place...poate traiesc ceva ce nu am trait pana acum...oricum...faptul ca nu se stie a se aprecia gesturi mici de dragoste,de afectiune...mi se pare trist...lucrurile mici si poate nesemnificative pt unii inseamna mai mult decat sa fii cum spui tu practic...
chiar m-ai facut curioasa cum esti tu practica! un exemplu te rog


:) Sa ma scuzi, nu vreau sa te jignesc si nici sa te superi pe mine. Am zis si repet, fiecare cu ce-i place. Si daca si prietenul tau e asa atunci felicitari pt completare.
Un exemplu zici? Am fost si eu asa...ii dadeam felicitari (chiar daca e baiat), ingerasi, delcaratii, pernute, puf-puf-uri si inclusiv cum spuneai si tu...tu i-ai dat ceva inramat, eu ceva asemanator. Rezultatul? Iubitul meu nu a fost absolut deloc miscat de gesturile mele mici si dragute si pline de dragoste, cel putin asa le vedeam eu. Am incercat sa il schimb, dar nu am putut. Pur si simplu asa este el, nu l-am putut da dupa mine. De fiecare data cand ii cumparam ceva imi spunea "mai bine iti luai tu o lenjerie sexi... era mai practica pentru amandoi. Eu eram fericit sa te privesc,tu sa te simti frumoasa". Atunci ma suparam dar mai apoi am invatat ca nu am de ce sa ma supar. Asa este el si trebuie sa il accept asa cum e. Si pot sa bat pariu ca 80 % dintre barbati sunt asa. Asa ca m-am dat eu dupa el. Daca vreau sa ii arat cat de mult il iubesc cumpar o sticla de vin ori de sampanie, ii gatesc o cina delicioasa, ii cumpar ceva ce isi dorea de mult dar nu s-a indurat sa isi ia: un aparat de rar, un dvd writer, chestii de baieti. Crede-ma ca este ultrafericit de aceste gesturi si eu fericita cand il vad asa. Nu este un compromis, dar imi place si mie asa. A incetat sa ma deranjeze "anti-romantismul" lui pentru simplu fapt ca imi arata in fiece zi ca ma iubeste si eu m-am indragostit asa de el, "anti-romantic" cum e. Asa ca de ce sa-l schimb? POate m-am mai maturizat si eu... nu stiu ce sa zic.
Nu fii supi ca prietenul tau nu ti-a apreciat gestul, sunt sigura ca te iubeste enorm, dar e "BARBAT". Ce sa-i ceri? Asa sunt toti, martieni, dar ii iubim ca sunt ai nostri, nu?

Postat pe 7 August 2008 17:47
De la: vas25, la data 2008-08-07 17:31:59imi pare rau dana ca nu a apreciat

adul te rog la mine sa-l trag un pic de urechi, si sa-i explic ca nu stie ce pierde

oooffffffffffffffffffff................

asa am sa fac lasa-mi adresa ta:P..
beem
Postat pe 7 August 2008 18:33
De la: supermiki, la data 2008-08-07 16:35:10 Vreau sa spun ca pentru mine aceasta carte a insemnat enorm, si din cate am auzit ... la cei care au citit-o, a fost la fel!
Sunt sigur ca va fi la fel si pentru voi!

tnx pt sugestie...am sa o cumpar...am cautat-o in bucuresti si am gasit-o maine poate am timp sa trec sa o cumpar
beem
Postat pe 7 August 2008 18:35
De la: gabi85, la data 2008-08-07 17:47:35
De la: dana_79, la data 2008-08-07 15:32:50
De la: gabi85, la data 2008-08-07 15:17:49Sincera sa fiu mi se pare pueril. Dar fiecare cu ce-i place, eu sunt o fire mai practica.


poate este pueril nu te contrazic...dar..mie asa imi place...poate traiesc ceva ce nu am trait pana acum...oricum...faptul ca nu se stie a se aprecia gesturi mici de dragoste,de afectiune...mi se pare trist...lucrurile mici si poate nesemnificative pt unii inseamna mai mult decat sa fii cum spui tu practic...
chiar m-ai facut curioasa cum esti tu practica! un exemplu te rog


:) Sa ma scuzi, nu vreau sa te jignesc si nici sa te superi pe mine. Am zis si repet, fiecare cu ce-i place. Si daca si prietenul tau e asa atunci felicitari pt completare.
Un exemplu zici? Am fost si eu asa...ii dadeam felicitari (chiar daca e baiat), ingerasi, delcaratii, pernute, puf-puf-uri si inclusiv cum spuneai si tu...tu i-ai dat ceva inramat, eu ceva asemanator. Rezultatul? Iubitul meu nu a fost absolut deloc miscat de gesturile mele mici si dragute si pline de dragoste, cel putin asa le vedeam eu. Am incercat sa il schimb, dar nu am putut. Pur si simplu asa este el, nu l-am putut da dupa mine. De fiecare data cand ii cumparam ceva imi spunea "mai bine iti luai tu o lenjerie sexi... era mai practica pentru amandoi. Eu eram fericit sa te privesc,tu sa te simti frumoasa". Atunci ma suparam dar mai apoi am invatat ca nu am de ce sa ma supar. Asa este el si trebuie sa il accept asa cum e. Si pot sa bat pariu ca 80 % dintre barbati sunt asa. Asa ca m-am dat eu dupa el. Daca vreau sa ii arat cat de mult il iubesc cumpar o sticla de vin ori de sampanie, ii gatesc o cina delicioasa, ii cumpar ceva ce isi dorea de mult dar nu s-a indurat sa isi ia: un aparat de rar, un dvd writer, chestii de baieti. Crede-ma ca este ultrafericit de aceste gesturi si eu fericita cand il vad asa. Nu este un compromis, dar imi place si mie asa. A incetat sa ma deranjeze "anti-romantismul" lui pentru simplu fapt ca imi arata in fiece zi ca ma iubeste si eu m-am indragostit asa de el, "anti-romantic" cum e. Asa ca de ce sa-l schimb? POate m-am mai maturizat si eu... nu stiu ce sa zic.
Nu fii supi ca prietenul tau nu ti-a apreciat gestul, sunt sigura ca te iubeste enorm, dar e "BARBAT". Ce sa-i ceri? Asa sunt toti, martieni, dar ii iubim ca sunt ai nostri, nu?

eu ma supar f greu si f rar..am invatat demult timp ca oamenii trebuie sa ii iei asa cum sunt...si in nici un caz sa ii schimbi...
poate asta este si lucrul bun ca nu este ca mine stii si conform legilor mecanicii doi poli de semn opus se atrag..cei de acelasi semn se resping...
este un om f deosebit chiar face lucruri pt mine pe care nu le-a facut nimeni...dar...momentan am aceasta stare...o sa treaca caci asa sunt eu nu pot sta mult timp suparata...
de dimineata ma suna continuu...iar eu nu raspund:P...poate maine..astazi sunt inca cu capsa pusa
beem
Postat pe 7 August 2008 18:39
De la: dana_79, la data 2008-08-07 18:33:56
De la: vas25, la data 2008-08-07 17:31:59imi pare rau dana ca nu a apreciat

adul te rog la mine sa-l trag un pic de urechi, si sa-i explic ca nu stie ce pierde

oooffffffffffffffffffff................

asa am sa fac lasa-mi adresa ta:P..



ok

in pantelimon, pe dreapta, dupa blocurile grii
_fantoma_
Postat pe 7 August 2008 19:34
De la: vas25, la data 2008-08-07 19:34:33
De la: dana_79, la data 2008-08-07 18:33:56
De la: vas25, la data 2008-08-07 17:31:59imi pare rau dana ca nu a apreciat

adul te rog la mine sa-l trag un pic de urechi, si sa-i explic ca nu stie ce pierde

oooffffffffffffffffffff................

asa am sa fac lasa-mi adresa ta:P..



ok

in pantelimon, pe dreapta, dupa blocurile grii


am inteles..diseara vin sa il depun
beem
Postat pe 8 August 2008 10:31
draga Dana,imi pare nespus de rau pentru supararea ta !!!!...sincer,si eu as fi mahnita !!.....dar sa stii ca si gabi 85 are putina dreptate....nu toata lumea e ,asaaa,mai romantica !!!...eu am avut norocul sa intalnesc un barbat la fel de romantic ca si mine !!!...asta e......dar daca consideri ca va iubiti si ca te iubeste,incearca si descopera felul de om care e: mai "barbat" ,mai romantic (dar vad ca nu cred ca e cazul !),mai serios,mai macho.....adica vezi cam ce ar prinde la el sa-l incante.....si comunicati despre acesta chestie....sa stie si el ce simti tu si sa stii si tu ce-si doreste el !!!.....sau POATE REACTIA I SE DATOREAZA PENTRU CA PUR SI SIMPLU NIMENI NU L-A PUS ASA DE SUS INCAT SA-I DARUIASCA O DIPLOMA !!!......si nu poate crede ca i se poate intampla asa ceva!!!.....asa ca ,vezi tu ce faci,esti fata desteapta....succes !!......

Postat pe 8 August 2008 13:02
De la: dana_79, la data 2008-08-07 09:53:12sunt dezamagita...s-a uitat la diploma si in loc sa se bucure era preocupat cum am realizat-o,unde am scos-o...

pt ca nu a fost obisnuit cu o atentie..nu a stiut ce sa zica ..dar...pt mine a fost dezamagire...

nu vreau sa fiu crud dar un barbat asa cum crezi ca este el macar ar fi jucat teatru si ar fi fost al tau acea noapte.ar fi trebuit tsa inteleaga imediat ce inseamna acel gest din partea ta si cat suflet ai pus.macar un pic de teatru putea juca si nu din perversitate ci din diplomatie si din dorinta de a te vedea fericita.NU EXISTA DREPTATE PE LUMEA ASTA.....DE CE IO NU PRIMESC ASA CEVA?????NASAAAAAAAA!!!!!!!DE CE????????????AJUTOOOOOOOR!!!!!!!!!!DE CE SE INTALNESC NUMAI FEMEI BUNE CU PORCI SI INVERS??????????????????

Postat pe 9 August 2008 02:45
vai cata insensibilitate.tinerii de azi nu mai stiu cum se traieste....
viitorul planetei se duce de rapa

Postat pe 9 August 2008 04:38
hmmm...lasa ca dupa ce a vazut-o taiata ar fi facut orice sa nu fie asa ....si mi-a spus sa nu mai fac nimic special pt el..pt ca el ma iubeste asa cum sunt...
i-am zis ca asa sunt eu cand iubesc...si nu fac ceva special in a fi eu..si poate ca daca sunt rea am mai mult succes...mi-a adus un trandafir si mi-a cerut sa il iert ca a reactionat asa si ca da intr-adevar a fost socat...si ca nu vrea sa ma faca sa ma simt aiurea
oricum nu as fi vrut sa fie prefacut..mi-as fi dat seama...oricum a fost atat de dulce impacarea..ca planuiesc o noua cearta
beem
Postat pe 9 August 2008 13:40


hmmm....sa inteleg ca s-a last cu o noapte lungaaa de

vreau si eu o iubitaaaaaaaaaaaaaaa
_fantoma_
Postat pe 9 August 2008 15:13
De la: vas25, la data 2008-08-09 15:13:47

hmmm....sa inteleg ca s-a last cu o noapte lungaaa de

vreau si eu o iubitaaaaaaaaaaaaaaa

lunga ca lunga da sa vezi ce intensa si profunda a fost noaptea evident

offf vrei iubita?! ai chiar vointa ce sa iti fac dc m-a impacat
lasa ca iti gasesti tu una de care ai sa fugi
beem
Postat pe 9 August 2008 18:22
- ma bucur pentru tine dana 79. Totusi nu uita de cartea aceea care ti-am recomandat-o. Merita citita oricum ... si se poate comanda si de pe net, daca nu vrei sa-ti pierzi timpul cautand-o prin librarii.
supermiki
Postat pe 9 August 2008 18:38
De la: dana_79, la data 2008-08-09 18:22:53
De la: vas25, la data 2008-08-09 15:13:47

hmmm....sa inteleg ca s-a last cu o noapte lungaaa de

vreau si eu o iubitaaaaaaaaaaaaaaa

lunga ca lunga da sa vezi ce intensa si profunda a fost noaptea evident

offf vrei iubita?! ai chiar vointa ce sa iti fac dc m-a impacat
lasa ca iti gasesti tu una de care ai sa fugi


sa fug?

pai dupa ce o gasesc, de ce sa mai fug?

ideea este ca nu gasesti pe toate drumurile
_fantoma_
Postat pe 11 August 2008 13:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari? 23 De la: ionia 20 Mai 2009 20:46
ce sa fac? prietenul meu vrea sa mergem in vacanta in strainatate - eu nu am bani 60 De la: kudika_928785 28 August 2013 09:23
bani-iubire sau altceva? 12 De la: 1dana2 5 Septembrie 2009 20:42
Confesiunile unui complice 20 De la: Ray_s 9 Martie 2009 00:29
Haideti sa barfim barbatii! 174 De la: Barbie30_ 17 Ianuarie 2011 02:57