Setari Cookie-uri

intrebare pentru barbati

Baieti spuneti-mi si mie cum va manifestati voi dragostea fata de cineva.De ceva timp incerc sa va inteleg dar nu pot.

Postat pe 11 Septembrie 2008 13:06
pfff ..nu va inghesuiti atata baietilor...pe rand pe rand...

Totusi...depinde de barbati, nu toti se manifesta la fel..exista unii super dragastosi care se poarta cu tine ca si cu o printesa...si probabil ca altii mai reci si distanti, asa ca , nu exista un comportament fata de femei general valabil pt barbati.
Kittynelle
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:35
crezi ca daca este rece poate ma mai iubeste.ne-am certat mult din cauza ca sunt foarte geloasa,ma gindesc ca de aceea e asa.Tot ce vreau sa stiu poate un barbat sa fie rece dar in acelasi timp sa te iubeasca

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:43
Pai nu stiu ..e discutabila chestia si depinde de anumite detalii ale relatiei voastre. Sunteti de mult timp impreuna? A fost rece dintotdeauna sau a devenit pe parcurs dupa certurile provocate de gelozie?
Kittynelle
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:54
io n-am sa inteleg niciodata de ce trebuie demonstrata dragostea pentru cineva!!

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:59
Sau mai poate fi amanuntul acela mic si dureros numit " indiferenta"
Aoleu ce doare...ferice de ala care poate fi indiferent :D si de obicei iubesc si cei care sunt indiferenti doar ca stiu sa fie mai puernici
Sabrina_Nede
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:00
De la: geo32, la data 2008-09-11 17:59:08io n-am sa inteleg niciodata de ce trebuie demonstrata dragostea pentru cineva!!


Nu stiu daca 'trebuie'. Cred ca atunci cand iubesti cu adevarat dovezile vin pur si simplu , fara sa faci prea mari eforturi.
Kittynelle
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:03
ti-ai raspuns singura

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:12
da, dar ea are nevoie de un altfel de raspuns...
oricine poate fi uneori rece cu o pers pe care o iubeste.
zilele trecute chiar mi-a facut observatie mama ca in ultima vreme ma port cam urat.
nu e intentionat...dar in ultima vreme am fost stresata, suparata & altele.
conteaza sa nu fie tot timpul asa si sa vrea sa il ajuti sa treaca peste.
morticia_adams
Postat pe 11 Septembrie 2008 23:01
De la: geo32, la data 2008-09-11 17:59:08io n-am sa inteleg niciodata de ce trebuie demonstrata dragostea pentru cineva!!



Din moment ce iubesti nu cred ca te poti abtine si controla ca sa nu-ti arati dragostea. Este o tampenie. Pana si faptul ca indragesti pe cineva ti-l manifesti involuntar, ce naiba! Si eu prefer barbatul care imi arata dragostea, decat sa-mi spuna ''te iubesc'' de 10 ori pe zi si sa ma ignore cand ne intalnim sau cand vine acasa.
emyia
Postat pe 12 Septembrie 2008 09:34
[quote name='dianchik' date='2008-09-11 17:43:21'Tot ce vreau sa stiu poate un barbat sa fie rece dar in acelasi timp sa te iubeasca [/quote]

da, unii pot..

Postat pe 13 Septembrie 2008 13:25
Un barbat poate fi rece dak iubeste dar in cazuri in care e suparat, e obosit...nu mereu, in rest ar trebuii sa se vada in ochii lui, in cuvinte, in gesturi , iubirea!
iubi7a_lui
Postat pe 13 Septembrie 2008 13:30
deci daca o sa clipesc de trei ori, inseamna ca te iubesc. daca o sa clipesc de doua ori, te iubesc , da' lasa-ma putin sa respir. daca o sa clipesc o data, nu ma deranja cu intrebari inutile!!

Postat pe 13 Septembrie 2008 13:40
"dragostea nu se explika,ea se simte"
razz
Postat pe 14 Septembrie 2008 23:02
De la: razz, la data 2008-09-14 23:02:42"dragostea nu se explika,ea se simte"



cat de profund ai fost

Postat pe 14 Septembrie 2008 23:04
De la: razz, la data 2008-09-14 23:02:42"dragostea nu se explika,ea se simte"


Alex-Daca dragostea dispare

Si,da,sunt barbati care iubesc fara sa demonstreze,fara sa o spuna,se comporta mai rece.Poate fi o carapace,un mijloc de aparare impotriva unui posibil esec,sau poate face pur si simplu parte din caracterul susnumitilor

Postat pe 15 Septembrie 2008 15:01
- Citit cartea: "Cele cinci limbaje ale iubirii" de Gary Chapman si veti intelege ... daca intr-adevar vreti sa intelegeti si nu intrebati doar ca sa aveti ce intreba ... adica sa va aflati doar in treaba.
Nu stiu daca oricine v-ar da orice raspuns ... ar putea fi mai clar si mai complex si mai competent decat cel pe care il veti gasi in aceasta carte.
supermiki
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:42
da asa este Still MeG,imi place mel si pasajul ala e explikatia perfecta la aceasta intreb cred..
si referitor la un posibil comportament rece..poate fi din numeroase motive...in cel mai rau caz poate fi dovada ca persoana resp este o persoana insensibila si glaciala...dar de cele mai multe ori o persoana poate fi mai distanta si rece in gesturi sau in vorbe din cauza faptului ca ii este frica de respingere,sau inca traieste sub impresia unor foste deziluzii si ii este frica sa nu se repete,actionand in consecinta.este exact instinctul de conservare,un instinct primordial.recunosc si yo am avut momente cand imi placea de vreo fata foarte mult dar la inceput eram destul de distant,tokmai pt ca inca traiam sub influenta trecutului,avand teama unei posibile respingeri.ramane la latitudinea celor din jur sa nu se grabeasca sa judece si sa puna etichete.acordati timp unei persoane ca sa o cunoaste-ti cu adevarat cum este in adancul sufletului.calea cea mai usoara spre intelegerea unui om este acceptarea lui.
razz
Postat pe 16 Septembrie 2008 00:50
Se poate foarte bine ca cineva sa fie rece si sa iubeasca.
Si nu numai barbatii pot fi asa... si femeile pot fi.
Iar dragostea, asa cum s-a mai zic, nu trebuie sa fie demonstrata...
sheeva
Postat pe 17 Septembrie 2008 11:28
hmmm nu stiu daca este un rasp la intrebare pusa mai sus..dar barbatii pot iubii si fara sa spuna si comportandu-se mai rece...o zic din proprie experienta.am avut o relatie cu cnv si ne vdm destulde rar si vb la fel..dar imi SUSTINEA ca ma iubeste cum nu a mai iubit pe nimeni si ca sunt sg femeie importanta din viata lui.Cu timpul m-am obisnuit dar la un mom dat satula de "relatie" am hot sa pun punct....Asa ca pentru barbati totul e usor..ei nu cauta sa se complice...
pinky_ellf
Postat pe 18 Septembrie 2008 15:47
Eu nu inteleg ceva, dc ne chinuim sa intelegem cum iubesc barbatii? Ei oare inteleg cum iubim noi? Si ami ales k fiekre om iubeste in felul sau fie k e barbat fie k e femeie. Sunt femei care sunt mai reci dekt multi barbati pe kre ii cunosc si totusi afirma k iubesc iar pe de alta parte cunosc barbati kre iubesc cu o pasiune si o daruire mai puternica dekt foarte multe femei. Mai ales k felul unei persoane de a iubi si de a se manifesta difera de la o relatie la alta si cum s-a spus si mai sus de cum se poarta si partenerul. Nu mai incerkti sa intelegeti, IUBITI!
EuBebelusa
Postat pe 18 Septembrie 2008 15:56
Nu cred ca e important sa intelegem cum se iubeste...ci doar sa fim noi...si multi asta inteleg prin a fi ei insisi...
pinky_ellf
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:57
era o vorba: chiar daca nu te iubeste cum vrei tu nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
iamonica_kissu
Postat pe 18 Septembrie 2008 20:05
Chiar crezi ca e asa, un manual secret de instructiuni de folosire?
O fi existand vreo fratie oculta, care detine tainele esoterice ale iubirii masculine , mai stii?!?
googoodoll
Postat pe 18 Septembrie 2008 20:20
mersi pentru raspunsuri.eu deja mi-am formulat unul dupa ce el a indraznit sa ma loveasca si sa ma alunge in strada la 1 de noapte.

Postat pe 19 Septembrie 2008 09:26
nu stiu altii cum sunt, dar eu unul daca devin rece fatza de fata de alaturi imi este si mie clar ca nu mai sunt asa de impresionat de ea. cam intotdeauna cand am fost indragostit lulea am aratat asta.

dar sa nu uitam : exclus situatiile cand sunt stresat si am ceva de facut, uneori am nevoie sa fiu lasat in pace, dar atunci sunt rece doar pana termin ce am de facut. cred ca stiti si voi cum e de exemplu sa ai de terminat un proiect si esti foarte ocupat si atunci ea are nevoie sa o bagi in seama cand tu nu iti vezi capul de atatea treburi de rezolvat.
zorba
Postat pe 19 Septembrie 2008 12:31
Dragostea fata de o persoana este ca un castel cladit pe iluzii...
orice vorba spusa mai cu putere il cutremura sau il darama. Tinerii trebuie sa urce aceste trepte in tacere, caci altfel sunt expusi sa-si ucida sufletul si fara el nu exista fericire...

Postat pe 19 Septembrie 2008 12:38
De la: LadySophia, la data 2008-09-19 12:38:42 Dragostea fata de o persoana este ca un castel cladit pe iluzii...
orice vorba spusa mai cu putere il cutremura sau il darama. Tinerii trebuie sa urce aceste trepte in tacere, caci altfel sunt expusi sa-si ucida sufletul si fara el nu exista fericire...


Nice!

Postat pe 19 Septembrie 2008 22:29
Nu vorbele sunt importante ci faptele!!!!!!!!!
De te-a lovit si te-a dat afara la ora 1 noaptea........ :
1. NU TE IUBESTE !!!!!!!!!
2. E UN MITOCAN ( nu stiu ce l-a determinat , dar oricum nimic nu justifica acest lucru )

PS: de ce a dat in tine si te-a dat afara? dc nu sunt prea indiscreta?
dafffne
Postat pe 19 Septembrie 2008 23:33
cum se manifesta? simplu: baby, te iubesc; hop calare pe ea!!!
incepe cu istericale? hop calare pe ea si face gura mica... are crize de gelozie sau lipsa de incredere in sine? hop calare pe ea si isi revine......

Postat pe 20 Octombrie 2008 23:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Noua lucruri pe care femeile le fac mai bine decat barbatii 329 De la: _oktober_ 19 Ianuarie 2011 16:25
Eu taur...el Rac!! 7 De la: oana434 28 Iulie 2009 09:44
Cum il recastig? 4 De la: Hummingbird 2 August 2009 05:52
De ce inseala barbatii?Se poate ierta asta,si daka da atunci cum? 535 De la: aleera 27 August 2012 15:55
abstinenta :D 35 De la: geo_reincarcat_iara 5 Iunie 2010 21:29